Forum Forum pracyOferty - szukam pracy

nie ma pracy dla humanistów

nie ma pracy dla humanistów

paola25 / 2011-10-10 11:07
Większość osób, które słyszą, że ktoś studiował na humanistycznym kierunku pukają się w głowę, że po co to komu było, ale przecież każdy z nas jest inny i nie wszyscy możemy studiować na technicznych uczelniach, nie każdy się do tego nadaje, a nie ma nic gorszego jak robić coś na siłę, bo i tak nic z tego nie będzie... Faktem jednak jest, że dla humanistów pracy po prostu nie ma! Jestem zarejestrowana w PUP od prawie roku, nie ma dla mnie żadnych propozycji pracy :/ Czy Wy też jesteście w takiej sytuacji? Albo może udało Wam się znaleźć zatrudnienie?
Wyświetlaj:
Meehow / 31.174.3.* / 2011-10-10 16:30
3 lata temu skończyłem politologię, od sześciu lat pracuję, od czterech lat w międzynarodowym koncernie. Od ponad półtora roku jestem samodzielnym analitykiem finansowym i zarabiam znacznie ponad średnią krajową. Humanista może znaleźć pracę - trzeba być tylko otwartym, pełnym zapału i elastycznym. Nie zmienia to faktu, że do dzisiaj żałuję wyboru kierunku. Niemniej jednak umiałem się znaleźć w nowej rzeczywistości.
alik101 / 2011-10-11 12:37
doświadczenie zawodowe zacząłeś zdobywać jeszcze w trakcie studiów, a dziś jest to bardzo pożądane na polskim rynku pracy, tego wymaga się również od osób, które kończyły studia na kierunkach ścisłych, te mają taki sam problem ze znalezieniem pracy jeśli nie mogą pochwalić się doświadczeniem
Cezar Wielki / 2011-10-11 14:32 / Bywalec forum
Teraz mamy społeczeństwo samych humanistów, według których to w okół nich powinno się kręcić!! Tacy ludzie nie potrafią myśleć o dobru jako ogółu!!
olinka92 / 2011-10-10 12:45
Z tymi humanistami do końca bym się nie zgodziła, bo jeżeli studiuje się filologię, na przykład angielską to można naprawdę w życiu się ustawić, znajomość języków obcych jest bardzo pożądana, a do tego można udać się na egzamin tłumacza przysięgłego, opcji jest dość dużo i można dawać korepetycje, z których naprawdę duże pieniądze są, więc jeśli humanistyczne studia to polecam filologię angielską :D

Najnowsze wpisy