Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nie ma ratunku dla załogi Fiata? Oni nie mają złudzeń

Nie ma ratunku dla załogi Fiata? Oni nie mają złudzeń

Wyświetlaj:
Emaryt/ka / 91.206.65.* / 2012-12-18 14:55
Napiszę za Wikipedią:Fiat Auto Poland SA(FAP) -firma należąca do grupy Fiat Auto postala 28 maja 1992 r na bazie Fabryki Samochodów Małolitrażowych (FSM) w bielku-Białej i Tychach.Teraz kalkulator-tak jest to 20 lat i pół roku temu.Przez ten czas rządzili krajem i ci z lewej i ci z prawej ici ze środka i jakoś nikt nie żądał podatków i innych pieniędzy.Teraz Tusk jest winien:).toc to paranoja.A teraz dla młodych: otóż pamiętam jak jeździły autobusy po pracowników za Śląska, Zagłębia i innych okolic.Żyło z fabryki bardzo wiele rodzin,były to czasek całe rodziny.Musicie jednak pamiętać,że dla wielkiego biznesu nie ważne czy produkują danąrzecz w polsce, Chinach, czy innym kraju, ważne są czyste zyski!!!!Ktoś napisał,że mają fabrykę przenieść do Serbii, ale jeżeli i tam wzrosną koszty produkcji to przeniosą do państwa którego z lupą będziecie szukać na mapie.Bo liczą sie tylko zyski!!! To co p.Tusk ma napisać do właściceli Fiata,że dopłaci im do produkcji i niech zostanie fabryka? Czyli dopłacisz ty, ja,wszyscy.Wiem co to bezrobocie, zlikwidowano mi 3 firmy i bezrobocie nie jest mi obce, bieda zaglądająca w kazdy kat domu.Współczuje tym rodzinom, ale gdy potentat motoryzacyjny ma małe ZYSKI!!! to nie liczy się z nikim!!!.Z tego też powodu wielkie firmy uciekają z Chin do zapadłych państewek.Inne rządy też chcą, by choć przez parę lat było u nich lepiej i zrobią wszystko by ściągnąc wielki kapitał.Gdyby Polasy zbojkotowali samochody koncernu FIAT, o to wtedy byłoby fajnie:).Ale nie można na to liczyć:)
TT62 / 178.235.123.* / 2012-12-16 13:09
No jeśli ktoś się wczyta w doniesienia z fiata, i wie co się dzieje na rynku to widać ,że włosi wyprowadzają produkcje fiata z Polski, a gdzie? Tam gdzie taniej do Serbii. I żaden polityk nic nie wskóra choćby nie wiem co. Zarobki w Serbii pracownika w przeliczeniu na zł kształtują się między 850 - 1250, a w polskim fiacie 2100 - do nawet (kierownicy) 12000. Zaskoczeni co? No i który ekonomista wybierze produkcje w Polsce. Oczywiście Serbowie także dają ulgi podatkowe fiatowi.
JanuszPOlikot / 2012-12-15 19:59 / Tysiącznik na forum
Tak..... Wujec stary dekowniku daleko od frontu blisko kuchni......Styropiany wierzą jeszcze w tzw. "wolny rynek".......:):):):)
chichot dona / 46.113.98.* / 2012-12-15 19:50
Skutki zbytniego włażenia w cztery litery tzw "inwestorom" zagranicznym nie kazały zbyt długo na siebie czekać.
Ogólnie nie popieram takich "sankcji" o jakich mówił Olejniczak przytaczając postawę Francji.
Ale w obecnej sytuacji, przymusowa nacjonalizacja uciekających zagranicznych cwaniaków .... czemu nie (?), przynajmniej na czas kryzysu.
juju / 178.37.7.* / 2012-12-15 17:35
Tusk zamknął stocznie - nic, zamyka kolejne zakłady - nic, sprzedaje za bezcen rezerwy narodowe - nic, "zamknie" Polskę - nic?
door / 83.12.255.* / 2012-12-15 16:55
Rozpoczynają się zwolnienia grupowe w Zakładach Chemicznych Zachem


Zwolnienie do 600 osób zapowiedziały Zakłady Chemiczne Zachem S.A. w Bydgoszczy - poinformował Urząd Pracy. Firma wygasza produkcję chemikaliów, po sprzedaniu praw do głównego wyrobu niemieckiemu koncernowi BASF.

Jak poinformował w piątek Tomasz Zawiszewski z Powiatowego Urzędu Pracy w Bydgoszczy, w przekazanym mu piśmie zarząd Zachemu zapowiedział zwolnienie do 31 marca 2013 roku od 593 do 600 osób. Z informacji Urzędu wynika, że teraz firma zatrudnia 695 osób.
antysoc / 178.235.62.* / 2012-12-15 16:45
Ludzie nie chcą kupować samochodów i już. Mamy do nich dopłacać. Na pewno jest to artykuł pierwszej potrzeby a nowe samochody kupują biedni??!!
Mis6 / 83.25.32.* / 2012-12-15 16:05
tzn. mamy wpompować 300mln z funduszu w ratowanie miejsc pracy... darowując Włochom kolejne lata podatku?
jan07 / 178.182.233.* / 2012-12-15 15:49
Wio koniku ! A jak się postarasz ...
i to by było na tyle / 83.22.200.* / 2012-12-15 15:39

Fiat przez 20 lat nie płacił w Polsce podatków,

A ja durny polaczek płaciłem !!!
Pilsener / 2012-12-15 15:34 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Francuzi, ... powiedzieli, że znacjonalizują fabrykę i dalej będą w niej produkować" - jeżeli nie chcą, żeby w ich kraju przez następne 20 lat powstała jakakolwiek fabryka to ich problem.

"produkcja Pandy w Polsce byłaby bardziej opłacalna" - ale przeniesienie produkcji to była decyzja polityczna a 99% takich decyzji jest dla kraju nieopłacalnych i co jak co ale politycy powinni to wiedzieć najlepiej.

"sankcje wobec zagranicznych firm opuszczających Polskę" - tego to nawet nie skomentuję.

Wypowiedzi polityków w sprawie FIATa można podzielić na 3 kategorie: bzdury, wierutne bzdury i kompletne bzdury.

W krajach kapitalistycznych nigdy nie ma takich problemów i nikt też nie zamierzam tam płacić politykom za bzdurne debaty czy absurdalne decyzje.

Najnowsze wpisy