Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Nie ma to jak globalna wioska

Nie ma to jak globalna wioska

Money.pl / 2006-05-30 17:37
Komentarze do wiadomości: Nie ma to jak globalna wioska.
Wyświetlaj:
osesek / 2006-05-31 06:31 / Pan Tysiącznik
Dzień dobry.
Wszystkim przerażonym spadkiem giełdowych indeksów przedstawiam własne optymistyczne spojrzenie na bieg zdarzeń.
AKCJE NIGDY NIE OSIĄGNĄ WARTOŚCI UJEMNYCH (:
zagi / 2006-05-31 08:37 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
święte słowa :-)
jacii / 81.190.214.* / 2006-05-31 08:13
i to mi się podoba
orzeł / 2006-05-30 23:22 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
he ludziska pomóżcie mi w jednej rzeczy !
grałem dziś z córką w grę :"zgadnij kto to ?"
no więc co to się dzieje z tym Warrem Fularem Grajkiem !? Kto jest kto i po co ?
marek100 / 2006-05-30 23:50 / Bywalec forum
po co wiadomo, a kto - to tylko Hugo Kołłątaj wie,
P.S.
orzeł, hajdi, strokuś, longterm - super że dziś jesteście,
choć wiem że bywanie tutaj nie jest ostatnio "trendy"
x 12 / 87.105.32.* / 2006-05-30 23:14
cześć hajdi kiedy i zaile dokupójemy mni
hajdi / 2006-05-30 23:24 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Ja jutro probuje za ile nie poweim :)]
orzeł / 2006-05-30 23:46 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
Hajdi czy Ty sprzedawałeś wszystko czy tylko mi się wydawało - czytam wyrywkowo i mi się tak kiedyś wyrywkowało że sprzedałeś :) jak to jest now:) ? pozdr
hajdi / 2006-05-30 23:54 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Nie ale bylem bardzo blisko
orzeł / 2006-05-30 23:06 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
W czym jest problem !?:)
Bynajmniej nie w tym Warren że tracę – już kiedyś pisałem że wzrost i spadek traktuję jako równoprawne składowe tej naszej giełdowej rzeczywistości (choć jedną z nich lubię znacznie bardziej – zgadnij którą :) Aby sprecyzować Twe celowania jak zawsze jawnie podam że jestem dokładnie 9,4 % poniżej mojego własnego portfelowego szczytu (mojej gałązki najwyższej jak byłem w zwyczaju ów szczyt zwać)
Chcą mnie gryźć rzeczy dwie – przyszłość i przeszłość i paradoksalnie dwie rzeczy absolutnie nie do ogarnięcia a ta druga nie do zmiany – bez szans. Przeszłość bo mogłem ją znacznie lepiej wykorzystać :) przyszłość bo nie wiem jaka będzie :(. Pewnie gdybym miał zapas zarobku niesamowity też łatwiej patrzeć byłoby na to co się dzieje dziś! (to tak do tej przeszłości) Ważne jest jednak by być tu i teraz, z tym co pozwala pomagać w podjęciu decyzji. I dlatego jak tak sobie patrzę na dzienny wig 20 to mnie nie przeraża ale jak zerkam na tygodniowy to właśnie niemal przerażenie mnie ogarnia a na kwartalnym byłbym w stanie zobaczyć wig 20 na 2340 pkt. A to ten sam wig przecie hehe. Nie będę Wam truł moi Drodzy że Ameryka że Europa bo to każdy widzi ................... no właśnie i to kolejny aspekt, który emocji dokłada bo znikąd pomocy rzec by można. Ale .... no właśnie ale w paradoksie czarnowidztwa tkwi siła niespotykana podobnie jak w panice zakupów. Jak już się stanie że cały świat będzie myślał że sprzedać trza to właśnie będzie ten moment gdy ten sam świat będzie kupował :) Przechytrzy sam siebie – oby ! Nie będę bawił się we wróżbitę co jutro pojutrze i w poniedziałek. Jedno jest pewne 2720 pkt (+- 20 :) to to tu i teraz którego jakośtam się można złapać i trzymać jako znaku. Oczywiście zaraz ktoś napisze że jeszcze może być kolejna pułapka zejścia poniżej i zdmuchnięcia lekkoduszków sprzedajnych ale ja mało wierzę w spiskową teorię dziejów. Wszystko jest tak jak być ma........ TMSS.
Mam akcje i nie mam spokoju ducha ale wiele z nich jest również na granicy, której przekroczenie pozwoli mi podjąć decyzję – krótko mówiąc jeśli spadną sprzedam (tak mi każe trzymanie się pewnych jasno określonych granic, które sobie wytyczyłem – (Jujo nie śmiej się) – już nie raz wyprzedzałem rysowanie głów i ramion, przebijałem w głowie wsparcia i opory a życie pokazywało co chciało a ja z moją imaginacją mogłem sobie pogwizdać :) Tak więc czekam – pękną wsparcia wywalam – wytrzymają trzymam.
Mam dziś (zmniejszyłem ilość spółek – alchemię, atm grupę, hydrotor, mosty warszawskie, Pbg , relpol, tvn (dziś na dołku almost), techmex, tim, wandzię i arkę prawie że Noego :)
Pozdrawiam ludzi dobrych i pozdrawiam ludzi zgryźliwych- choć Ci nie mają szans mnie tknąć ani ciutkę tak mocno jak gryzę się sam (więc niech sobie lepiej dadzą spokój)
Napiszcie krótcy jak otwieracie pozycje jak zarabiacie jak wykorzystujecie te lata czekania na spadki (bo jak na ten moment to nawet Ci najkrótsi piszą że są poza rynkiem)
No to na co Wy czekacie toż przecież jasno prawicie że spadnie – tak więc krótkie spodenki i do biur otwierać krótkie a może potem i na długie spodnie starczy (ależ ze mnie złośliwiec )
Tak mi wyszło z klawiatury samo i już ( bez urazy :)
Spokojnej nocy – jutro nic się nie kończy i nic nie zaczyna a wszechświat jest właśnie taki jaki być powinien (więc i giełda tyż)
janusz / 2006-05-30 23:26 / Bywalec forum
B.dobry komentaż. Ja trzymam aż i tylko MCI przysiągłem sobie że nie oddam .
Obstawianie na krótkie dziś nie jest również takie proste ,lubimy robić kawały, chcących kupić -sprzedać coraz mniej.Jutro się dowiemy w jaką nas ubiorą szatę ( sam ubrałem zieloną 2820 z 5-u brylantów)
orzeł / 2006-05-30 23:14 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
a może by tak pomyśleć w ten sposób - czy jutro po naszych i hamerykańskich spadkach będziemy się dołować że spadli po nas czy oczekiwać w spokoju czy się jutro nie podniosą :) ale schiza hehe
dsz12 / 83.14.234.* / 2006-05-30 23:00
Witam panowie i panie . A ja mam 17 lat , niema pojecia o giełdzie ale zarobiłem juz ponad 60 % , no tylko że niestety teraz z tych 60 zostało mi jakies 10 no bo mój skotan wyraźnie traci na wartości jak inne spółki ....:( szkoda że sie nie zorientowałem że kiedys to wszystko spada:)
Ale do cierpliwych i wytrwałych świat należy:)
pozdrawiam
hajdi / 2006-05-30 23:06 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Czasami tez do farciarzy:)
JA / 2006-05-30 22:55 / Tysiącznik na forum
a na moje oko to po 1. takie wahania utrzymająsię max 2 tyg chyba że udziałowcy TFI spanikuja to spadki potrfają do końca czerwca 2. pojawia się coraz więcej dobrych informacji z rynku i w końcu rynek będzie musiał na nie zareagować 3. osób o słabych nerwach jest coraz mniej na parkiecie i trudniej wywołać panikę 4. jak wszyscy oczekują spadków to są wzrosty jak wszyscy oczekują wzrostów to są spadki 5. za cierpliwość i opanowanie jest największa premia 6. reprezentacja Polski gorzej już grać nie może
cumulus / 195.117.24.* / 2006-05-31 07:06
mylisz się oni (reprezentcja) moga grać jeszcze gorzej w kolejnych meczach nam pokażą na co ich "nie" stać
strokuś / 2006-05-30 23:06 / Uznany Bywalec forum i giełdy
moje ja myśli podobnie - ale jeszcze trochę potrząść musi
jutro 2 testy: pierwszy to czy przy 2700-2750 na w20 pojawi się sensowny popyt (myślę, że tak), drugi to reakcja na protkół z majowego FOMC (dogrywka może być ciekawa)
ps. jak Fular uprawia czarnowidztwo i mierząc swoją miarką ocenia, że wszyscy są na minusach to już jest nieźle
JA / 2006-05-30 23:29 / Tysiącznik na forum
no coś w tym jest, ja czekam na te wstrząsy aby sobie dokupić conieco ale jeszcze troche w spokoju trzeba poobserwować, w końcu kiedyś chłopaki w finduszach muszą zarobić na swoje premie
Longterm / 2006-05-30 22:48 / Mostek Zwyciężymy!
Witam, zaczne od odbrej wiadomości z USA, zmienił się tam sekretarz skarbu, nowym będzie Henry Paulson dotychczasowy prezes Goldman Sachs. Gość z Wall Street na takim stanowisku oznacza że czeka nas przyciąganie zagranicznych inwestorów do USA, zmniejszanie deficytu budżetowego i handlowego, umacniajacy się dolar. W tak dogodnych warunkach raczej cięzko będzie niedźwiedziom przejąć kontrolę nad rynkiem. Wiele wskazuje również że Fed nie podniesie stóp w obawie o wzrost PKB w 2 półroczu. Jak w USA będzie dobrze to u nas jeszcze lepiej może przed wakacjami odrobimy większość strat z maja. Dobrze że ten miesiąc sie w końcu jutro skończy. Od dnia dziecka już raczej w najgorszym wypadku konsolidacja. Małe obroty, powszechne zwątpienie, to by świadczyło że korekcyjny punkt G już tuż tuż.
odlewniczy / 2006-05-30 22:34 / Uznany Gracz Giełdowy (I miejsce w konkursie giełdowym!)
lepiej wlaczcie na teraz my na koniec programu niezly filmik pokaza
kosmiczne jaja z samoobrona w roli glownej:)
hajdi / 2006-05-30 22:40 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Prowokacja komuchow z PO przeciw samoobronie. a raczej przeciw rzadowi. Udalo im sie goscia wcielic do samoobrony albo przekupic bo gosc jest mlody dali mu troche kasy i zrobil co do niego nalezalo. Jeszcze takich spraw przed wyborami bedzie pare
odlewniczy / 2006-05-30 22:42 / Uznany Gracz Giełdowy (I miejsce w konkursie giełdowym!)
nie rozsmieszaj mnie po prostu koles nagral sobie film i pokazal to komus,
a ten ktos sprzedal sobie ten film dla super expresu i zarobil sobie jak my na gieldzie:)
komuchy z PO??
ktos tu widze slabo zna sie na polityce!!
hajdi / 2006-05-30 22:58 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Jasne ...w polityce nie wierze w z przypadki i zbiegi okolicznosci jesli ty tak to jestes naiwny i nie wiesz co to polityka
lolo / 212.76.37.* / 2006-05-30 22:58
hajdi to chyba ironizował :)
nie wpadaj zaraz w szał odlewniczy
nurekarek / 2006-05-30 22:23 / Bywalec forum
Wiadomo, że jutro w dół. Ale postarajmy się zachować zimną krew. Aż tak źle być nie powinno jak piszą w BOS-iu... 2300 punktów na wig20.
marek-amator / 2006-05-30 22:17 / portfel / Bywalec foum
Pisałem jakiś czsa temu o możliwym "pompowaniu" i wcale mi się nie podoba , że miałem rację. Na ten czas lepiej stać z boku - nie przepompują nam kapitału. powodzenia !
warren buffet / 2006-05-30 22:38 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
to ja mam panikowac. Tobie nie przystoi.
marek100 / 2006-05-30 23:42 / Bywalec forum
panikuj dalej, ale w między czasie zastanów się czy marek100 i marek-amator
to jedna osoba, cała noc przed Tobą
weteran / 213.76.72.* / 2006-05-30 22:07
W Stanach na minusach.
Co to oznacz dla nas ?
majak / 80.53.60.* / 2006-05-30 22:09
chyba duze minusy
hajdi / 2006-05-30 22:07 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Ale se Ameryka pojechała. Jutro bedzie fajna sesja na zakupy. Dosc tanie zakupy
strokuś / 2006-05-30 22:40 / Uznany Bywalec forum i giełdy
przyszłość będzie znana dopiero po 16ej - może więc lepiej się nie spieszyć
takie spadki na świecie na dzień przed dają szansę na ładny ruch w górę, jeżeli protokół okaże się lepszy od jak widać ponurych oczekiwań, lub na tylko umiarkowanie negatywną reakcję jak będzie kiepsko
zagi / 2006-05-30 22:05 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
co do spółek na "dmuchanie" zobaczymy jutro... :-)
idę spać - rano do pracy przy tokarce
dobranoc
Baryton / 81.219.25.* / 2006-05-31 00:43
a co toczysz?
odlewniczy / 2006-05-30 21:43 / Uznany Gracz Giełdowy (I miejsce w konkursie giełdowym!)
zapomnialem dodac ze ja mam innego kandydata na dmuchanie i to ostre
zobaczycie sobie jaka jazda bedzie, dawny Pekpol, pewnie kazdy wie o co chodzi i dlaczego:)
nie zmienia to faktu ze bedzie to handel powietrzem...
odlewniczy / 2006-05-30 21:40 / Uznany Gracz Giełdowy (I miejsce w konkursie giełdowym!)
hehe capital to dla mnie spekula, fakt dala zarobic od grudnia do marca ok 2000%
wiec nie mowcie mi ze to ma fundamenty
w dobrym okresie pare info podali
spolka doradcza handluje gazem:):)
poczytajcie co robi capital i jakie ma aktywa
ale mimo wszystko wycena 170 mln to nie duzo:)
w koncu aktywa maja prawie 12 mln
pozdrawiam
do początku nowsze
1 2 3
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy