Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nie ma zgody między rządem a Kościołem. Księża chcą jeszcze 1,5 mld złotych

Nie ma zgody między rządem a Kościołem. Księża chcą jeszcze 1,5 mld złotych

Wyświetlaj:
Adelina / 89.229.81.* / 2015-05-28 20:32
Zabrać pensję za etaty.Skoro kler też obywatelom dodała,niech się utrzymują sami z tacy.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ehhhhhh / 89.78.83.* / 2015-02-15 09:17
to jest paranoja, w sosnowcu splonął dach kościoła, dziwne że po kilku miesiącach wpompowano miliony w naprawę, ja się pytam skąd czarnuchy mają taki kapitał ?
nec / 89.74.106.* / 2015-02-14 01:53
Wiecznie nienażarte czarne kruki !! Powinni żyć tylko z tego co ich wierni odpisząna nich w PiT-ach,ale dodatkowo ,a nie z należnego podatku dla skarbu państwa !! Jesteś taki wierzący to płać dodatkowy podatek na kościół !
Jaruś1940 / 37.152.18.* / 2015-05-24 21:01
Niebieskie ptaki nie sieją,nie orzą a plony zbierają-to są ordynarni złodzieje.
niewierny / 195.212.29.* / 2015-02-13 04:46
do lopaty nieroby... a nie ciagle lapy wystawiac zeby ktos za darmo sypnal
Nasum / 87.207.214.* / 2015-01-01 18:42
No brawo, brawo. Sprzedaliście nasz kraj najmniejszemu państwu świata, to teraz wychodzą tego efekty. Ciekawe co trzeba zrobić, żeby się wam włączyło myślenie. Choć mamy XXI wiek to jak widać ciemnota dalej rządzi tym krajem.
Monika7221 / 83.28.241.* / 2014-12-28 12:18
Jeszcze "im" mało???
Nadal tkwimy w średniowieczu, gdzie rządzi „pleban”. Dokąd będziemy („my” – społeczeństwo) utrzymywać tych „pasibrzuchów”. Idąc do zakonu, większość z nich jest szczupłej budowy ciała, a po kilku lub kilkunastu latach „posługi” zamieniają się w „opasy”. Oczywiście z barku ruchu i obżarstwa. Niepohamowanie w jedzeniu to nie jedyny grzech naszych księży. Kolejnym jest pijaństwo. Przypadek biskupa Piotra Jareckiego to tylko jeden z wielu dowodów na to, że część księży ma problem z alkoholem. Pod względem uzależnień znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka, tyle że nikt głośno o tym nie mówi, bo Kościół uczynił z alkoholizmu temat tabu. Głośno nie mówi się też o tym, że księża palą papierosy. U duchownego oprócz zwykłych względów zdrowotnych przemawiają jeszcze tak bardzo ważne w jego życiu względy estetyczne i moralne.
Żółte palce i paznokcie duchownego nie bardzo harmonizują ze świętymi funkcjami, jakie spełnia w czasie Mszy św. i przy rozdawaniu Komunii św.
Ale to jeszcze nie wszystko. Poważnym problemem jest homoseksualizm wśród księży (ok.15%) . Jednak władze kościelne starają się nie dostrzegać problemu. Niektórzy próbują się zmienić, inni dbają tylko o to, by nie wybuchł skandal z ich udziałem. Gdy homoseksualna orientacja duchownego wychodzi na jaw wysyła się go do pustelni pod Nowym Targiem, a później do ośrodka terapeutycznego „Odwaga” pod Lublinem. Główną metodą "leczenia" jest tam modlitwa.
Pedofilia też jest zamiatana pod dywan. Działo się to wszystko od wieków, ale dopiero media otworzyły „nam” (czytaj: społeczeństwu) oczy i ukazały prawdziwe oblicze Kościoła.
No i oczywiście z naszych datków i podatków utrzymujemy tych uzależnionych darmozjadów. Uważam, że w zamian za cennik za wszystkie „usługi” kościelne powinni płacić podatki, jak każdy kto zarabia. A ceny za chrzest, komunię, bierzmowanie, ślub, a szczególnie za pogrzeb są wyolbrzymione. Są coraz bardziej zachłanni. A to chodzenie po kolędzie, to też nic innego jak wyciągnięcie od „wiernych” kolejnych złotówek. Kościołem rządzi komercja i jest to straszne. A oni się dziwią: „Dlaczego ludzie odwracają się od Kościoła?”. Wierzę w Boga, ale nie będę uczestniczyła w Mszach, bo straciłam wiarę w księży, którzy kiedyś byli dla mnie wzorem, a teraz wstyd się do tego przyznać.
niekatolik / 195.8.217.* / 2014-09-30 11:51
A może jednak sekularyzacja a tym którym sie to nie podoba proponuje emigrację do Watykanu.
Po 25 latach płacenia podatków mam już dośc słuchania, że tym Panom coś się jeszcze należy.
Adelina / 89.229.81.* / 2015-05-28 20:34
A Głódź żydek dostaje 250 tys.odprawy
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Nicola908 / 178.216.104.* / 2014-09-25 01:02
To tragiczne, upokarzajace i niewiarygodne wiadomosci!
A przykladowo srodowisko osob niepelnosprawnych jest pozbawione podstawowych praw ! Problem ten istnieje juz od kilkunastu lat i jest nie rozwiazany.Mimo istniejacej Karty Praw Podstawowych,ktora ratyfikowano w 2012r i jest nie respektowana/ poniewaz gra sie na czas /, Konstytucji RP /niektore art. /,i wielu innych!Pokutuje opinia,ze osoby, ktore walcza o swoje prawa sa chore psychicznie! To bardzo upraszcza sprawe,prawda? Jestem od 8lat niepelnosprawna, wiec wiem duzo na ten temat.Jestem po 4 operacjach, od 2 lat mam bolesci/ jestem na silnych tabletkach przeciwbolowych /, ale dla niektorych jestem zdrowa, tylko "psychiczna" np.dla ZUSu i innych. Dlatego nie wygralam sprawy o rente z ZUS. To druga zloziejska instytucja, ktora jest pod ochrona Panstwa.Robia co chca, nikt ich chyba nie kontroluje ! Celowo jest taki balagan w orzecznictwie /ZUS,PCPR/ aby wprowadzic zdezorientowanie i zamieszanie.Przyznaje sie tylko nieplatne grupy inwalidzkie, ktora mam ja.Co gorsze, probuje mnie sie zmusic do pracy, zmus ic do pracy, wysyla na jakies szkolenia , abym mogla podjac prace.Doszlo do tego,ze z bolem siedzialam na szkoleniu.To chyba jakies nieporozumienie !Stalo sie tak dlatego, ze w 2006-2007 roku ZUS celowo,nieprawidlowo ocenil moj stan zdrowia i chorobe.Odwolywanie sie do wyzszych instancji nic nie dalo. Oni wszyscy" trabia w ta sama trabke". MOzna to sprawdzic .
jedna z wielu324 / 31.61.138.* / 2014-12-27 21:01
Jestem w podobnej sytuacji co Pani. Walcze z choroba nowotworową, stopien znaczny bez renty... PRACUJE CALY CZAS - rowniez w trakcie np chemioterapii, bo nie moglam korzystac dluzszego L4 zeby tej pracy nie stacic... PŁACE PODATKI rzetelnie od 20 lat...ostatnio potrzebowalam pieniedzy na węgiel bo nie moge sie przeziebic a pieniedzy nie miałam/sama wychowuje dziecko/ wiec poprosilam mops o pomoc... Dowiedzilam sie ze mi sie nie nalezy...nie moga mi pomóc... PYTAM WIEC PO JAKA CHOLERE PŁACE PODATKI, ZUSY I INNE...PO TO ZEBY PANOWIE W SUKIENKACH, KTÓRYM SIE PRACOWAC NIE CHCE WIECZNIE WYCIAGALI ŁAPY PO NASZE CIĘZKO WYPRACOWANE PIENIĄDZE? A JAK NIE PIENIĄDZE TO CHOCIAZ KAWAŁEK ZIEMII, ALBO JAKIS BUDYNECZEK.....ODRAŻAJACE... Jesli nasz Rząd ulegnie ich chorym żadaniom trzeba będzie chyba zaskarżyc dzialania Rzadu jako ZNĘCANIE SIE NAD OBYWATELAMI... A tak na marginesie nie oddawajmy im zadnej wiecej ziemii bo jak to kiedys wypowiedal sie pan pracujący na jasnej górze...ze gdyby Polska była w kryzysie czy np w stanie wojny to nie moza by bylo skorzystac z majatku zbieranego przez wieki przez wiernych/ chodzi o majatek w skarbcu na jasnej górze/ bo TO JEST WŁASNOŚĆ WATYKANU i nawet gdyby Polacy potrzebowali tych pieniedzy zeby przetrwac wojne to nie mozna z nich korzystac ( wypowiedz w publicznej telewizjii klilka lat temu podczas wywiadu z opatem czy jak sie nazywa szef pracownikow jasnej góry) Zastanowmy sie wszyscy czy napewno zgadzamy sie na przekazanie Polski watykanowi... Z jakiej racji..
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
oli1953 / 46.186.80.* / 2014-09-24 20:13
Czarne złodzieje polskiego narodu,by się wscydzili.
lubuszanin / 77.253.140.* / 2014-09-21 09:47
Niech to ktoś wytłumaczy,urzędnicy Watykanu ,stawiają żądania ,władzom Polski,to już nie można nazwać inaczej,jak bezprawnym łajdactwem .Kim oni są że żądają.im pomyliły się epoki.
krrisspol / 83.25.229.* / 2014-12-28 13:30
Sami tego chcieliśmy. Oto owoce Konkordatu! A tak na zdrowy rozsądek: skoro mamy ambasadora w Watykanie, to czy kościoły w Polsce nie powinny być traktowane jako placówki dyplomatyczne Watykanu? Księża powinni mieć obywatelstwo watykańskie i podlegać kontroli naszego wywiadu jak inni dyplomaci. Zbieranie przez nich pieniędzy czy innych wartościowych rzeczy (ruchomości i nieruchomości) oraz przekazywanie ich komuś za granicą bez opodatkowania i wiedzy odpowiednich organów jest przestępstwem.
przekornik / 83.8.31.* / 2014-09-17 20:31
osoby mówiące o oddawaniu majątku niech zwrócą uwagę na to iż większość majątków została podarowana kościołowi jako darowizna celowa np. w celu prowadzenia sierocińca ,opieki nad najuboższymi itp. Jeśli ktoś się z twego nie wywiązuje to umowa przestaje działać i majątek wraca do spadkobierców darczyńcy a jeśli nie można ich ustalić to wraca do skarbu państwa które jest ostatecznym spadkobiorcą
Pyclik / 2014-09-04 14:08 / Tysiącznik na forum
Mości plebanie, opowiadasz wierutne bzdury!
Od początku chrześcijaństwa w Polsce( majątek KK w Polsce - zero)do dzisiaj (majątek KK olbrzymi, opisany w artykule)Kościół uzyskał nieuczciwymi drogami majątek niewyobrażalnie wielki.
Podkreślam :nieuczciwymi drogami, bo czy ktoś widział osobę duchowną przy jakieś prawdziwej, dającej efekty społeczne, pracy?
Toż to są bajkopisarze i bajarze, którzy zbierają pieniądze zarówno od swoich wiernych jak i niewierzących, także mahometan,buddystów,
itd angażując do tego Państwo Polskie ( udział w podatkach).
To jest właśnie prawdziwa żenada, mości plebanie.
baca z murzasichla / 93.180.171.* / 2014-12-27 15:58
Przez cale wieki ta pazerna Instytucja ustawiajac sie w roli posrednika bożego, wykorzystywala ciemnych przerazonych wizja śmierci ludzi, wpajając poczucie winy strasząc piekłem i dając nieweryfikowalne, fałszywe obietnice zbawienia, sprzedawała odpusty, wyłudzala majatki od smiertelnie chorych, zmuszala ciemny lud do niewolniczej pracy na koscielnych gruntach... Wszystkie dobra, ktore uzyskali tak nieuczciwie, bandycko powinny być im bez skrupułów skonfiskowane.
@@@ / 89.70.212.* / 2014-09-26 07:59
Plebanie niech przerobią na agencje towarzyskie to będą mieć dochody.
anna15 / 31.61.138.* / 2014-12-27 21:28
Juz przerabiaja na dochodowe biznesy. W latach kiedy jeszcze religia katolicka byla nauczana w tzw. Salkach katechetycznych a nie szkolach, które to salki w czynie społecznym i srodkami prywatnych osób tzw.parafian były budowane przez rodziców dzieci, które mialy na te nauki chodzic...niestety szybciutko wprowadzono katechezy do szkól , a salkach katechetycznych zgadnijcie co jest...ano gabinety lekarskie, sklep, sala pod wynajm dla grup itp... Jest biznes? Jest. A parafianie, którzy zaangażowali się w bezpłatna prace przy budowe dla dobra dzieci...wsciekają się,ze zostaki tak bezczelnie wykorzystani.. PANIE I PANOWIE RZĄDZĄCY....TO MY OBYWATELE W WYBORCH DALISMY WAM PRACE...NIE WATYKAN, NIE KSIĘŻA.. Macie prace, za którą MY OBYWATELE wam placimy...wykonajcie ja dobrze dla dobra obywateli. Nie pozwólcie NAS wykorzystywac
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
asdfsafsdafsdfa / 91.192.165.* / 2014-09-05 07:25
Jeśli składka jest nieuczciwa to wybacz ale nikt Cię nie zmusza do dawania. Nikt Cię też nie zmusza do chodzenia do kościoła a majątek zabrany siłą powinien być oddany.

Dziwne to wszystko, bo jeśli ktoś się domaga od państwa rekompensaty za krzywdy to nie ma problemu, ale jeśli to robi Kościół to jest wrzawa.

> bo czy ktoś widział osobę duchowną przy jakieś prawdziwej, dającej efekty społeczne, pracy?

Już samo kształtowanie sumienia człowieka jest ogromną pracą społeczną z pewnością chroniącą przed patologiami społecznymi.
Z pewnością Kościół nawołujący człowieka, by nie kradł, nie nienawidził, nie kłamał, nie niszczył zarówno siebie jak i innych daje niewyobrażalne oszczędności w państwie jeśli chodzi o policję. Bo jak to mówią lepiej zapobiegać niż leczyć.

Nie wiem czy wszyscy są to w stanie zrozumieć no ale na to już nic nie poradzę...
Pyclik / 2014-09-05 15:53 / Tysiącznik na forum
Zabolało mości plebanie?
Ja nic, zupełnie nic nie mówiłem o dobrowolnych składkach wiernych!
Ale czy majątek KK patrząc od jego początku do dziś pochodzi z takich składek?
Czy te tytułowe 1,5 mld to też chodzi o dobrowolne składki?
Zabolało także tu:
…. bo czy ktoś widział osobę duchowną przy jakieś prawdziwej, dającej efekty społeczne, pracy?
Kształtowanie sumień to ma być domena KK?
Czy sumienie i moralność ma dziś cokolwiek wspólnego z wiarą katolicką, z przykładami jakie daje co najmniej część katolickiego kleru?
Każdy człowiek ma sumienie i moralność ukształtowane przez rodzinę i otoczenie, tzn społeczeństwo, poprzez przykład innych i wychowanie, a nie przez pustą gadaninę i strach przed piekłem , czyśćcem itp. i podobne bajkopisarstwem.
Dzisiaj i nigdy przedtem sam dekalog nie wystarczył, jest tam w końcu ledwo kilka aktualnych wskazań.
silesia / 89.73.156.* / 2014-09-05 22:20
[...] a kto tych rodziców, wychowujących ludzi, wychowywał? Marks i Engels? Boli, że mimo zajadłej szczekaczki we wszystkich przekaziorach, ludziska dalej chodza do kościołow i żaden "powiększalnik" kościelnych grzeszków tego nie zmieni mości nielocie...
Dla pełnej wiedzy o tych, których utrzymuja polscy podatnicy brakuje tej całej rządowo-partyjnej - kolesiowej szarańczy, strzygącej nasz kraj, złodziei w białych kołnierzykach szczujących na każdego, kto może im zedrzeć maski z twarzy...

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
Pyclik / 2014-09-05 23:25 / Tysiącznik na forum
[...]
Zalecam [...] lekturę tekstu człowieka zapewne ci ideowo bliskiego:
http://wyborcza.pl/1,76842,15170266,Terlikowski_o_sondazu__Gazety_Wyborczej___Polska_nie.html
szczególnie w części dotyczącej problemu : czy polski katolik jest jeszcze chrześcijaninem, co dotyka między innymi sprawy sprawności i wyników kształtowania przez kler wierzącego człowieka, o czym pisze wcześniej mości pleban.
Razem z tobą szczerze się martwię, iż w Polsce jest tak liczna ”szarańcza , strzygąca nasz kraj” , ale uważam, że to szarańcza nie tylko rządowa, ale głównie z ludzi ubranych w sutanny, żyjących zupełnie bezproduktywnie.

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
asdfsafsdafsdfa / 91.192.165.* / 2014-09-09 13:34
>czy polski katolik jest jeszcze chrześcijaninem, co dotyka między innymi sprawy sprawności i wyników kształtowania przez kler wierzącego człowieka, o czym pisze wcześniej mości pleban.

No cóż Kościół ma ogromnego konkurenta, którym jest telewizja/filmy. Niestety filmy i programy oraz niektórzy celebryci, którymi wydają się zachwycać młodzi ukazują świat pełen przemocy, morderstw, kradzieży, zdrad, knowania.

Jeden z filmów ukazuje np. takie zachowanie jak: "Leci samolotem kilku najemników i wystrzeliwują rakietę w most na którym są ludzie, trafiają i krzyczą YYYYYYaaaaaa!" Jakby zranienie czy zabicie było bułką z masłem i choć jest to fikcja młodzi niestety to siąkną jak gąbka.

Teraz kolejne pytanie kto ma większy wpływ - Kościół, który często dla dzieci to 45-90min. tygodniowo religii plus 1h tygodniowo w niedzielę w Kościele? Czy telewizja codziennie czasami po kilka godzin. Odpowiedz sobie sam.

Wychowanie dzieci to przede wszystkim:
- rodzice
- szkoła
- Kościół
- TV

Sorry dzisiaj to chyba jest tak(ze względu na ilość czasu):
- TV
- szkoła/rodzice
- Kościół
Pyclik / 2014-09-12 13:35 / Tysiącznik na forum
Dla mnie nauka KK, jak i innych religii , to zbiory różnych bajek, baśni ,itp. – pisałem o tym już poprzednio.
Różnorakich baśni , legend jest w różnych telewizjach bardzo dużo, stąd nawet w ich programach pojawia się sprawa konkurencji - co jest dla dzieci bardziej atrakcyjne.
Jest oczywiste, że porównanie ciągle nowych z tymi, które lansuje KK ( w mediach, w szkole na lekcjach religii, w domu od rodziców i babć ) wypada na niekorzyść przekazów religijnych.
Ta obecna część naszej dyskusji jest dużym i zbędnym odskokiem od artykułu – przypominam jego część :
” Księża chcą jeszcze 1,5 mld złotych”
asdfsafsdafsdfa / 91.192.165.* / 2014-09-16 13:26
przypominam jego część :
” Księża chcą jeszcze 1,5 mld złotych”

- No cóż jeśli ktoś coś komuś zabrał - czyli państwo - to powinien to oddać - inaczej samo państwo promuje kradzieże. (Właśnie to jest dobre w chrześcijaństwie, że nie wystarczy się wyspowiadać z kradzieży ale też trzeba rzecz skradzioną oddać albo w jakiś inny sposób wynagrodzić okradzionemu).

A tak nawiasem mówiąc to powinni oddać ci co zabrali - czyli konkretni urzędnicy ale to już inny temat...
Pyclik / 2014-09-16 22:17 / Tysiącznik na forum
Czy odebrać coś złodziejowi to kradzież czy prawo Państwa w imieniu społeczeństwa do odebrania rzeczy zabranych lub wyłudzonych?
asdfsafsdafsdfa / 91.192.165.* / 2014-09-03 01:55
Bardzo żenujące wpisy. Nie wiem czy wiecie, ale to właśnie zakony zakładały pierwsze szkoły i to oni zapoczątkowali dobrobyt intelektualny. Poza tym przez 123 lata rozbiorów to Kościół i nasi poeci nie pozwolili by polskość wymarła. Cała Europa jest oparta o dekalog i gdyby nie Nowy i Stary Testament z pewnością nie byłoby tak rozwiniętej Europy. Jeśli odejdziemy od dekalogu to na jakich zasadach będziemy budować? Przecież każdy może mieć swoją pseudo prawdę a wtedy nie da się dogadać? Czy wrócą czasy oko za oko i ząb za ząb? A może prawo zemsty, że można za jeden ząb wyrąbać innym 77 zębów?

Jeśli wszyscy żyli by wg tego co naucza Kościół to na ziemi byłby raj, ale do tego trzeba dorosnąć...

>a nam kto zwróci za krzywdy tamtych czasów
No cóż trzeba było głosować na tych co chcieli komunistów rozliczyć a wtedy była szansa na to...
miecio123 / 31.2.51.* / 2015-02-12 13:46
Poczytaj lepiej historię ze źródeł niezależnych, a jeszcze lepiej - z przed 100 lat, a nie słuchasz p****** w kościele, to się dowiesz jak kościół wspierał zaborców a nie walczył o polskość.
Jeśli wszyscy by żyli w/g nauk kościoła, to Ziemia do dzisiaj by była płaska , a uprawiali by ją chłopi pańszczyźniani.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
piotr111 / 31.178.62.* / 2014-12-27 17:28
To religie podają pseudoprawdy, a ludzie im za to płacą tylko dlatego, że im się to podoba. Za głoszenie niewygodnej prawdy nie daliby ani grosza. Cieszę się, że wspomniałeś o nauce Starego Testamentu i o indoktrynacji ludności przez chciwych księży, bo właśnie w tym celu otwierali szkoły - żeby wpoić ludziom, że to do nich należy władza i że należy im się absolutne posłuszeństwo. Chrześcijaństwo nie zjednoczyło Europy, a podzieliło. Największy wpływ na współczesną Europę wywarły Oświecenie, Romantyzm, Pozytywizm i Modernizm i powoli dochodzi też filozofia i etyka II połowy XX wieku.
myślący / 87.205.67.* / 2014-08-30 20:39
A złodzieje całkiem powariowali co oni mieli,to wszystko wyłudzone i ukradzione.A na wschód to niech idą z pretensjami do obecnych właścicieli,oni tylko czekają by utuczyć Watykan,ale kopami.
sid77 / 81.44.246.* / 2014-08-27 13:42
A co z reszta społeczeństwa,znowu ci najbogatsi tym razem znowu kościół dostanie kolejne dobra a my ci co harowali za grosze nic,albo będą nas straszyć bogiem albo w imię patriotyzmu mamy siedzieć cicho POLSKA PARANOJA
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy