Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nie ma zgody między rządem a Kościołem. Księża chcą jeszcze 1,5 mld złotych

Nie ma zgody między rządem a Kościołem. Księża chcą jeszcze 1,5 mld złotych

Wyświetlaj:
bolo345 / 89.174.41.* / 2014-08-11 10:26
Ja osobiście uważam , że sekta pod tytułem kościół powinna się utrzymać sama w całości . Chcą żeby religia była w szkole , niech sami płacą swoim katechetom . Społeczeństwo polskie to nie są w stu procentach katolicy . Dlatego jeszcze raz podkreślam jeśli sekta ma istnieć niech się utrzymuje sama !!!
1234512 / 91.220.73.* / 2014-08-11 09:13
Już tytuł mówi, że cel aktukułu, to przywalenie kościołowi...
Styl artykułu jak propaganda w PRL lub styl konferencji jednego posła SLD, który mówił o miliardach otrzymanych przez kościół tylko zapomniał dodać że po drodze była denominacja. Dobrze gdyby autor napisał skąd się wziął Fundusz Kościelny oraz na jaką kwotę szacuje się zagrabione mienie kościoła przez Państwo a jaką kwotę odzyskano.
R991 / 213.172.184.* / 2014-08-11 07:56
znów napuszczanie na Kościół, pan autor pewnie pracuje za darmo
wierzący / 83.9.126.* / 2014-08-10 20:40
A gdzie są ziemie pozostawione [kościołowi]to znaczy hierarchom kościoła po wyzwoleniu ,Jest to banda żerująca od wieków na wiernych, całe szczęście,że wierni nie boją się już kary klątwy, przy pomocy której manipulowano wiernymi
kris675 / 193.22.252.* / 2014-08-11 14:47
ha ha kara klątwy , jeszcze tylko mocher w to wierzy ha ha
irena38 / 37.30.39.* / 2014-08-10 18:22
Kler zawsze był pazerny i to się nie zmieni. W imię miłości obedrą Państwo ze skóry.Największym błędem było podpisanie konkordatu i czas się z tego wycofać.Po za tym powinna być rozdzielność Państwa od Kościoła.Najgorszy gatunek chrześcijanina, to ten idący np.10.04. w pochodzie z PiS-em i wyzywający Rząd od morderców, nie mając na to pokrycia ani dowodów.
kris675 / 193.22.252.* / 2014-08-11 14:46
masz rację , popieram w całości Twój wpis
ekonom4 / 87.205.176.* / 2014-08-10 16:57
Anasze demokratyczne (kolejna ironia) państwo, istniejące zdaneim szefa MSW tylko teoretyczniee, w pełni realnie w końcu spełni te jakże niematerialistyczne cele świątobliwych klechów.
Olek764 / 37.31.32.* / 2014-08-10 01:01
Bardzo jestem ciekaw, jak by śpiewali wszyscy ci, którzy tak pieją, ze Kościół taki bogaty i tak zdziera kasę, gdyby im zabrano majątki i upaństwowiono.
A takie p*******, że pleban jest pazerny, to już mogli byście sobie podarować. Oczywiście nie generalizuję, bo i wśród "plebanów" są ludzie chciwi, ale trzeba też popatrzyć obiektywnie i przekonać się na co te pieniądze idą.
A takie bzdury, że po kolędzie trzeba dać, bo nie poświeci mieszkania, to po co wpuszczasz Księdza? Po co ci to poświecenie mieszkania?
Mogli byście pootwierać szerzej oczy i pozdejmować z oczu ekrany telewizorów i uświadomić sobie, że jak zabraknie Kapłanów, to będziecie pochowani pod płotem albo rozsypani po polach. Kto wam sprowadzi na ołtarz Zbawiciela? Kto was ochrzci? Kto wam da ślub? Kto was pochowa?
Żal mi was, bo widzę, że jesteście omamieni telewizorkami.
Modlę się za was i mam nadzieję, że Miłosierny Bóg da wam szansę.
Biiils / 86.176.248.* / 2014-08-10 15:50
A ja nie chce na niego płacić. Chce mieć wybór czy płacić i dla kogo, buk i te twoje całe kapłaństwo z pedofilia i przestepstwami na czele nie są mi potrzebne. Ślub mogę wziąć tak samo w usc. Mi za to żal ciebie i twojej marnej egzystencji.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
0,5 / 37.136.84.* / 2014-08-10 17:45
Mi tez pedofile nauczyciele nie sa potrzebni. Moze zlikwidowac szkolnictwo? A moze slowiki poznsnskie tez oregonic?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Morus. / 83.26.134.* / 2014-08-10 15:34
Do Olka.
Czasem człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty....
ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduję się, że ta studnia nie ma jednak dna.
Olek698 / 37.30.167.* / 2014-08-10 13:29
Czyli że Ty jesteś np. złodziejem, bo jeśli uważasz, ze wszyscy księża to pedofile, no to tez można uważać, ze wszyscy są np. złodziejami :-)
Magda666 / 83.29.33.* / 2014-08-10 08:57
Ja tam będę rozsypana "na polu" i dobrze mi z tym. Ślubu kościelnego nie ma, dziecko nie ochrzczone. I, nie uwierzysz, jesteśmy z tym bardzo szczęśliwi. A telewizji w domu nie mamy.

Swoją drogę zawsze mnie śmieszy, że ktoś może brać stek bzdur układanych mozolnie przez dziesiątki pokoleń manipulatorów poważnie i jeszcze wymagać tego od innych.
Olek698 / 37.30.167.* / 2014-08-10 12:50
Czyli wierzysz, że żyjesz tu i teraz, a po śmierci nie ma nic? ... doprawdy jesteś biedna.
FiniT0 / 31.183.78.* / 2014-08-10 21:19
@Olek szkoda mi ciebie i twojego środowiska, które trujesz. Jeżeli chcesz, to pomódl się za mnie, a ja pomyślę za ciebie. Jesteś zamknięty w swoim świecie, i powiem jedno niech nie będzie ci mnie szkoda bo nie mam po co żyć, bo mam ja nie mam po co umierać tak mi jest tutaj zaje***cie
local_ziom / 83.6.159.* / 2014-08-10 13:28
Olek, nie mam najmniejszych powodów aby wierzyć, że nauki KRK o tym co sie dzieje po smierci mają jakiekolwiek odzwierciedlenie w rzeczywistosci. otoz z mojego doswiadczenia z praktykami KRK wynika, ze to wszystko to stek wyssanych z palca bzdur. naprawde, jesli istnieje szatan, o ktorym KRK naucza, to KRK jest wlasnie jego szczytowym osiągnięciem na tej ziemi. dzięki KRK udalo mu sie zabic duchowosc prawie miliarda ludzi obecnie, a przez dwa millenia - miliardow. zastępywanie prawdziwych kultow, prawdziwych rytuałów, prawdziwych sakramentow falszywkami, przesladowania ludzi myslacych, wierzaćych, czujących inaczej, mordowanie ludow nowego swiata - lista jest dluga, a z kolei jesli chodzi o prawdziwą formację duchową chrzescijan - poza religią w szkole - NIE MA O CZYM MOWIC. wiem z doswiadczenia, gdyz jako mloldy czlowiek bardzo staralem się odnalezc w chrzescijanstwie - chodzilem na pielgrzymki, bylem w ruchu oazowym - i wlasnie te poszukiwania prawdziwosci w KRK doprowadzily mnie do wniosku, ZE TO JEDNA WIELKA SCIEMA. Adios.
zdegustowany341 / 83.7.5.* / 2014-08-09 22:41
No może byłoby dosyć tego wspomagania kościoła, partii, stowarzyszeń. Radzę aby te pieniądze dać na emerytury, albo świadczenia zdrowotne. A nie co rusz się czyta pomóżcie, bo dziecko ma hemofilię i brakuje środków na leczenie itd itp.Purpuraci opływają w luksusy ,a kasy wiosek puste , nawet nie ma jak pomóc powodzianom z Kasiny Małej.
zenek 123 / 77.252.214.* / 2014-08-09 22:14
nie ma wiary w polsce liczy sie tylko kasa i nic wiecej chodzi k**** po koledzie to trzeba dac bo inaczej domu nie poswieci
UczeńJezusa / 78.11.6.* / 2014-08-09 22:11
Gdyby Polacy czytali Biblię... na pewno znaliby PRAWDĘ i nie daliby się omamić facetom w sukienkach.

2 Tymoteusza 3
1 A to wiedz, że w dniach ostatecznych nastaną trudne czasy:
2 Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, chełpliwi, pyszni, bluźnierczy, rodzicom nieposłuszni, niewdzięczni, bezbożni,
3 Bez serca, nieprzejednani, przewrotni, niepowściągliwi, okrutni, nie miłujący tego, co dobre,
4 Zdradzieccy, zuchwali, nadęci, miłujący więcej rozkosze niż Boga,
5 Którzy przybierają pozór pobożności, podczas gdy życie ich jest zaprzeczeniem jej mocy; również tych się wystrzegaj.
6 Albowiem z nich wywodzą się ci, którzy wdzierają się do domów i usidlają kobiety opanowane przez różne pożądliwości,
7 Które zawsze się uczą, a nigdy do poznania prawdy dojść nie mogą.


Ew. Mateusza 23
1 Wtedy Jezus przemówił do ludu i do uczniów swoich tymi słowy:
2 Na mównicy Mojżeszowej zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze.
3 Wszystko więc, cokolwiek by wam powiedzieli, czyńcie i zachowujcie, ale według uczynków ich nie postępujcie; mówią bowiem, ale nie czynią.
4 Bo wiążą ciężkie brzemiona i kładą na barki ludzkie, ale sami nawet palcem swoim nie chcą ich ruszyć.
5 A wszystkie uczynki swoje pełnią, bo chcą, aby ich ludzie widzieli. Poszerzają bowiem swoje rzemyki modlitewne i wydłużają frędzle szat swoich.
6 Lubią też pierwsze miejsca na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach,
7 I pozdrowienia na rynkach, i tytułowanie ich przez ludzi: Rabbi.
8 Ale wy nie pozwalajcie się nazywać Rabbi, bo jeden tylko jest - Nauczyciel wasz, Chrystus, a wy wszyscy jesteście braćmi.
9 Nikogo też na ziemi nie nazywajcie ojcem swoim; albowiem jeden jest Ojciec wasz, Ten w niebie.
10 Ani nie pozwalajcie się nazywać przewodnikami, gdyż jeden jest przewodnik wasz, Chrystus.
11 Kto zaś jest największy pośród was, niech będzie sługą waszym,
12 A kto się będzie wywyższał, będzie poniżony, a kto się będzie poniżał będzie wywyższony.
13 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że zamykacie Królestwo Niebios przed ludźmi, albowiem sami nie wchodzicie ani nie pozwalacie wejść tym, którzy wchodzą.
(...)
15 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że obchodzicie morze i ląd, aby pozyskać jednego współwyznawcę, a gdy nim zostanie, czynicie go synem piekła dwakroć gorszym niż wy sami.
(...)
25 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że oczyszczacie z zewnątrz kielich i misę, wewnątrz zaś są one pełne łupiestwa i pożądliwości.
26 Ślepy faryzeuszu! Oczyść wpierw wnętrze kielicha, aby i to, co jest wewnątrz niego, stało się czyste.
27 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że podobni jesteście do grobów pobielanych, które na zewnątrz wyglądają pięknie, ale wewnątrz są pełne trupich kości i wszelkiej nieczystości.
28 Tak i wy na zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, wewnątrz zaś jesteście pełni obłudy i bezprawia.


Ew. Jana 3
1 A był człowiek z faryzeuszów imieniem Nikodem, dostojnik żydowski.
2 Ten przyszedł do Jezusa w nocy i rzekł mu: Mistrzu! Wiemy, że przyszedłeś od Boga jako nauczyciel; nikt bowiem takich cudów czynić by nie mógł, jakie Ty czynisz, jeśliby Bóg z nim nie był.
3 Odpowiadając Jezus, rzekł mu: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego.
4 Rzekł mu Nikodem: Jakże się może człowiek narodzić, gdy jest stary? Czyż może powtórnie wejść do łona matki swojej i urodzić się?
5 Odpowiedział Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego.
6 Co się narodziło z ciała, ciałem jest, a co się narodziło z Ducha, duchem jest.
7 Nie dziw się, że ci powiedziałem: Musicie się na nowo narodzić.
8 Wiatr wieje, dokąd chce, i szum jego słyszysz, ale nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd idzie; tak jest z każdym, kto się narodził z Ducha.
9 Odpowiedział Nikodem i rzekł do niego: Jakże to się stać może?
10 Odpowiedział Jezus i rzekł mu: Jesteś nauczycielem w Izraelu, a tego nie wiesz?
11 Zaprawdę, zaprawdę powiadam ci, co wiemy, to mówimy, i co widzieliśmy, o tym świadczymy, ale świadectwa naszego nie przyjmujecie.
12 Jeśli nie wierzycie, gdy wam mówiłem o ziemskich sprawach, jakże uwierzycie, gdy wam będę mówił o niebieskich?
13 A nikt nie wstąpił do nieba, tylko Ten, który zstąpił z nieba, Syn Człowieczy,
14 I jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak musi być wywyższony Syn Człowieczy,
15 Aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
16 Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
17 Bo nie posłał Bóg Syna na świat, aby sądził świat, lecz aby świat był przez niego zbawiony.
18 Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego.
1
aaa159 / 77.255.13.* / 2014-08-09 19:49
Brak słów. Brak słów. Państwo polskie na kolanach przed klerem. Żal patrzeć. I ta bezsilność. Skandal
abs456 / 178.37.52.* / 2014-08-09 15:48
Zdecydowane i głośne NIE dla finansowania nauczycieli religii z pieniędzy publicznych (niech za to płacą rodzice).

Zdecydowane NIE dla nauki religii w szkołach publicznych (mają sale katechetyczne lub niech rodzice uczonych dzieci wynajmą im pomieszczenia).

Cel 1: WYPOWIEDZIEĆ KONKORDAT, ponieważ traktuje niejednakowo obie strony (państwo w państwie).
Kamil331 / 94.42.170.* / 2014-08-09 11:24
wywalić religię ze szkół,
2 mld złotych zostanie na potrzeby społeczne,
a czarni niech głoszą "słowo boże" za swoje pieniądze. Może na początek:
- ile zamordowali ludzi ?
- ilu ludzi okradli ?
- ile pedałów, pedofilów grasuje w czarnych sukienkach ?
- ilu papieży miało nieślubne dzieci ?
- ilu księży ma nieślubne dzieci ?
- kiedy kościół zacznie udzielać sakramentów za darmo ?
pantado / 2014-09-04 22:40
po co ci jakieś tam sakramenty za darmo ,coś na tym tracisz ? przecież to wymysł kopcioła ,,,żeby cię zastraszyć i ogłupić ,
T.J. / 83.8.93.* / 2014-08-09 08:25
Zaskoczyły mnie informacje że za wszystko się księżom płaci. Jednym z absurdalnych (a są ich setki) jest płacenie kościołowi przez szpital za to że ksiądz przyjdzie i przejdzie się po szpitalu !!
Jego że tak powiem za...nym obowiązkiem jako pasterza jest przyjście do swej wierzącej owieczki z pocieszeniem gdy jej jest źle lub jest chora , czy umierająca !!!
Takich przykładów na wypaczenie obowiązku posługi jest dużo i nie będę się tu powtarzał.
Jako przedsiębiorca nie życzę sobie oby jakiś klecha święcił urzędy skarbowe za moje pieniądze, bo to jak doświadczamy nie robi urzędów bardziej ludzkich lecz wręcz odwrotnie, bardziej złodziejskie, ale to może przekazywany jest przykład ?!
małpa / 91.195.46.* / 2014-08-09 08:16
To nie jest tak ,że chcą. Na to są akty notarialne będące dowodem ,że komuniści to ukradli.Złodzieja trzeba ukarać a to co ukradł oddać z rekompensatą ,bo jeśli nie to znaczy,że nowa władza popiera złodzieja,jego poglądy i sie ze złodziejem utożsamia a sprawiedliwość ma głęboko w d... Takiej władzy się nie wierzy nawet gdyby 100% ją wybrało.
okradany / 178.37.52.* / 2014-08-09 15:53
Oczywiście Żydom też się należy. Mamy wygrane przez Niemców sprawy o odzyskanie nieruchomości/gruntów. Po prostu rozdać Polskę. O to Rydzyk itp krzyczą, ale jak sami doją to OK.
stary ubek / 46.45.107.* / 2014-08-09 13:09
Pytanie zasadnicze: na chu kościelnym ziemia?
A.Lir / 176.221.120.* / 2014-08-09 10:02
Mysle ze wiecej niz kosciol stracili obywatele i skarb panstwa ktorzy zostali pozbawieni majatkow i tereniw na wschodzie.
Proponuje kosciolowi zwrocic sie z prosba o zadoscuczynienie i rekompensate do rzadow panstw ktore ziemie przejely, ewentualnie do konkretnych osob ktore sa ich obecnymi wlascicielami.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy