Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nie ma zgody między rządem a Kościołem. Księża chcą jeszcze 1,5 mld złotych

Nie ma zgody między rządem a Kościołem. Księża chcą jeszcze 1,5 mld złotych

Wyświetlaj:
psychiatra Antoniego / 91.146.250.* / 2014-08-08 09:33
Trzeba zrobić tak, jak we Francji. Zakończyć finansowanie wszelkich zabobonów. Niech sami się utrzymują, jak wszyscy to znaczy niech odejdą do swojego piekła.
ala1234567 / 78.10.202.* / 2014-08-08 09:38
Jak żebrzom w kosciele od nas to niech będzie. Ale nie godzim sie na rozpuszczanie ich z państwowych pieniędzy! Nasz już ma leprzy samochód niż burmistrz!
kaskakaska876 / 194.33.72.* / 2014-08-08 09:27
A ile mld. płacimy samych odsetek za obsługę gigantycznego zadłużenia. 40-50 mld? Kasa wypływa za granice i nikt nie krzyczy...
kaskakaska876 / 194.33.72.* / 2014-08-08 09:35
No właśnie: Kali zabrać ziemię dobrze - Kali oddać ziemię niedobrze...
ala1234567 / 78.10.202.* / 2014-08-08 09:31
To my jeszcze na Watykan tyle musimy łożyć?
ala1234567 / 78.10.202.* / 2014-08-08 09:25
A tym czornym w miastach to całkiem odbijo, za dzieci się biorą
Trzeba jednak troche myśleć / 81.18.214.* / 2014-08-08 09:09
Redakcja Money sieje złą krew publikując takie tytuły artykułów. Nie będę się wdawać w szczegóły. Może powinniśmy za to zbudować meczety albo synagogi i na to oczywiście pieniądze by się znalazły i żaden redaktorek nie odważyłby się wtedy skrytykować.
Rozumiem, że to jest "medialny" tytuł. Część żle uczonych Polaczków to kupi i będzie się tym ekscytować przez miesiąc.
Dzięki temu nie będzie się lud zastanawiał np.: z czego niektórzy tak się nagle wzbogacili, dlaczego umarza się sprawy o korupcje, dlaczego biednych się surowo karze a bogatych i wpływowych uniwinnia itd.
Tych tematów się unika - ze strachu, a Kościół można bezkarnie krytykować.
antysem / 212.106.26.* / 2014-08-08 12:32
Polska ma zacząć wypłacać odszkodowania i renty osobom poszkodowanym w wyniku Holocaustu. Także tym nie będącym obywatelami naszego kraju.
RT673 / 89.65.253.* / 2014-08-08 09:05
Co za chciwosc. Ich majatek pochodzi z rabunku, panszczyzny i wyzysku.
Batman536 / 37.249.68.* / 2014-08-08 09:04
OPODATKOWAC FIRME "KOSCIOL"!!!!! Darmozjady!!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
i to by było na tyle / 83.10.58.* / 2014-08-08 09:26
A pozyskane w ten sposób środki przekazać EUREKO albo jakiejś innej "zaprzyjaźnionej" firmie
fifajfollll / 83.5.190.* / 2014-08-08 09:02
a kto w PSE nie idzie na msze i pielgrzymkę jest wykluczony bo nie ma zielonej 4 listnej koniczynki:PPPP
rewoltatatat / 83.5.190.* / 2014-08-08 09:01
nie czytałem artykułu ale uważam ze zadna ziemia nie powina należeć do kośćioła kościół to my a to wiec nasze a nie watykanu wiec wara od ziemi i kasy macie koszyczki i ofiarę wiec z tego sie wyżywcie klechyyyyyyy
eldorado / 193.108.194.* / 2014-08-08 08:59
powinno wszystkich księży pozbawić państwowych pensji, emerytur - wszystko co jest opłacane z budżetu.
zzorientowany / 213.62.126.* / 2014-08-08 08:53
2 miliardy są zaniżone.

Trzeba by dopisać do tego usługi magiczne które zamawiają wszystkie państwowe, powiatowe, gminne instytucje przy każdej okazji.
Jakaś rocznicowa akademia z udziałem premiera, prezydenta czy ministra - msza.
Rozpoczęcie budowy czegokolwiek czy wmurowanie kamienia węgielnego - pokropek.
Oddanie do użytku mostu, drogi, muzeum - pokropek.
Przecięcie wstęgi - ksiądz w asyście.
Rozpoczęcie roku szkolnego - msza, zakończenie roku szkolnego - msza, budowa nowej szkoły - pokropek, zakończenie budowy sali gimnastycznej - pokropek.
Zakup F16 - pokropek, zwodowane statku - pokropek...
I tak przy każdej okazji istytucja państwowa czy samorządowa wyjmuje kasę i płaci za usługę.

A wszelkie darowizny gruntów i innych dóbr, jakie zgarnia Kościół Katolicki. Jest opcja "sprzedaży na cele religijne" za 1% wartości, czyli faktycznie podarowanie za darmo. I mało który wójt odmówi proboszczowi, gdy ten zażyczy sobie nowej działki na kościół, dom parafialny czy co tam się da podciągnąć pod "cele religijne".
Przyklad - świeże plany oddania kościołowi działki w Lesznowoli wartej 2 miliony za 1% wartości. A Lesznowola jest masakrycznie zadłużona, jednak pani wójt i radnym to nie przeszkadza.

A wszelkie ulgi podatkowe, celne z których Kościół ochoczo korzysta?

A ciekawe czy ktoś oszacował finansowe skutki zmian prawodastwa i zwyczajów pod wpływem nacisków Kościoła Katolickiego i przymilających się mu polityków? Choćby ostatni przypadek doktora odmawiającego usług medycznych z uwagi na "klauzulę sumienia"? Przecież takich spraw jest wiele, a generują one potem obciążenie państwa. W przypadku doktora Chazana - ile kosztowała jego decyzja - opieka nad niemowlakiem niezdolnym do samodzielnego życia. A oszacować koszty indywidualnych dramatów spowodowanych takimi i podobnymi decyzjami motywowanymi religijnie.

A działalność Komisji Majątkowej? Przykład. Komisja przyznała Kościołowi działkę w Piasecznie (bez pytania gminy o zdanie) jako równowartość innej "zabranej Kościołowi" oszacowanej na 40 milionów. Dostał działkę w Piasecznie "wartą 40 milionów" i od razu wystawił ją za 115 milionów a sprzedał jeszcze drożej. Wycenę zrobiono skrajnie niekorzystnie dla budżetu państwa i skrajnie korzystnie dla Kościoła. Jedną decyzją zrobiono przekręt na którym budżet stracił kilkadziesiąt milionów - bliżej 100 patrząc za ile działkę sprzedano (zakładając nawet że zwrot 40 milionów byłby zasadny). Nikt za to nie odpowiedział. A takich przypadków w skali kraju jest mnóstwo, i warte są grube miliardy.

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=570401

Można by tak wymieniać.
Słabe państwo łatwo daje się łupić przez chciwą i cwaną instytucję.
Kosztem nas wszystkich, bo w ostatecznym efekcie to my płacimy te rachunki, niezależnie od poglądów.
MikeszLetz / 109.241.78.* / 2014-08-08 08:50
To naprawdę trzeba mieć sowiecko [...] umysł, aby żądanie zwrotu zagrabionego przez komunistów mienia nazywać wyciąganiem ręki "po nasze". "Nasze" - takie wasze jak zrabowana Bursztynowa Komnata.

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
zzorientowany / 213.62.126.* / 2014-08-08 08:56
na tym zwrocie kościół zwykle dostaje wielokrotnie więcej niż mu zabrano
proponuję ten przykład:

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=570401

jak wygląda "zwrot majątku" kościołowi
jest skrajnie niekorzystny dla budżetu państwa, de facto to oszustwo, gdzie ktoś wycenia majątek tak by kościół maksymalnie dużo zarobił kosztem państwa


poza tym dlaczego kościół ma niesamowite przywile w stosunku do innym, którym też komuna zabrała?
qqq367 / 83.144.96.* / 2014-08-08 10:24
Czemu tyle osób pisze: czemu oni mają mieć lepsze przywileje niż ja? Typowo polskie. Dobrze, że kościołowi oddają. Ja się pytam, czemu innym nie oddają gruntów równie szybko?
Katolik / 178.43.148.* / 2014-08-08 08:46
...tylko Kościół Katolicki - czyli dość duża część społeczeństwa,m.in ja, podatnik na drugim progu, przez swoich hierarchów domagam się swojego, jak inni, rolnicy, działkowcy, wędkarze, czy kto tam jeszcze; na głowę katolika żądamy naprawdę niewiele - łatwo przeliczyć
eldorado / 193.108.194.* / 2014-08-08 09:03
gdyby kler był utrzymywany tylko z podatków tzw. polskich katolików to okazałoby się, że jest ich nie 90% a tylko jakieś 25%. Wszyscy są katolikami jak nie muszą płacić z własnej kieszeni. Ja 2 próg nie życzę sobie, żeby moje pieniądze szły na facetów w czarnych sukienkach.
ala1234567 / 78.10.202.* / 2014-08-08 09:00
Ale ułuda:) nic nie jest twoje, nawet kościół przed tobą zamkną:)
jan chrześcijanin / 89.66.13.* / 2014-08-08 08:58
Wyrazy współczucia. Tak naiwnych jak ty jest niewielu. Twój proboszcz ma z ciebie ubaw.
dsgewst34 / 194.28.248.* / 2014-08-08 08:40
niech ida zarobia albo placa podatki...
adam 67 / 83.5.195.* / 2014-08-08 08:34
Chciłbym jeszcze dożyć tej chwili aby zobaczyć:POLSKI RZAD weżmie się wreszcie za tą watykańską mafię darmozjadów i przegoni ją do DIABŁA!!!!!!!
gość854 / 83.144.96.* / 2014-08-08 08:29
Wszyscy krytykujecie, a jestem ciekawy czy nie walczylibyście, gdyby to Wam odebrano ziemie lub budynki. Mojej rodzinie odebrano kamienice i co? mamy milczeć? dać sobie spokój?
Autor nie jest obiektywny - nie rozumiem stwierdzeń w stylu: "kościół nam zabiera więcej niż płaci podatków". Przecież wystarczy spojrzeć na co idą te pieniądze - praktycznie wszystko to edukacja i cele charytatywne. Czy dobrze rozumiem, że autor uważa, że domów dziecka też najlepiej nie dotować, bo tylko konsumują nasze pieniądze, zamiast płacić podatki? Zaraz się posypią komentarze o religii w szkołach - ja wolę żeby moje 6 letnie dziecko uczyło się religii niż tego jak zakładać prezerwatywy - niestety wszystko idzie w tą stronę, żeby odbierać społeczeństwu moralność już od najmłodszych lat.
Wracając do tematu - to co zostało odebrane powinno być zwrócone lub zrekompensowane - owszem można dyskutować odnośnie wysokości kwot - tego nie neguję.
gruby patryk / 89.66.13.* / 2014-08-08 08:54
Nie pleć bzdur. Jeśli coś z naruszeniem prawa zostało zabrane można to odzyskać w sądzie. Tu jednak nie chodzi o to. Tu mamy do czynienia z kolejną falą rabunku w wykonaniu obrzydliwie bogatej międzynarodowej organizacji, która próbuje do tego wykorzystać swoje kontakty wśród polityków.
Majątek kościoła katolickiego został zdobyty, rabunkami i oszustwami (np. bajkami o reprezentowaniu Boga na ziemi czy o posiadaniu mocy odpuszczania grzechów) a także pracą niewolniczą. Teraz chcą nagrabić jeszcze więcej.
Ty tego nie chcesz zauważyć ani zrozumieć, bo zostałeś poddany wieloletniej indoktrynacji i masz rozmiękczony mózg. Na taką indoktrynację planujesz posłać swoje 6-letnie dziecko. Szkoda mi was.
gość854 / 83.144.96.* / 2014-08-08 09:14
Nie zgodzę się z Tobą.
Tak jak Tobie szkoda "zindoktrynowanych", tak ja "zindoktrynowany katolik" modlę się o Twoje nawrócenie. Abstrahując od tego czy jestem katolikiem czy nie - to moja sprawa co robię ze swoimi pieniędzmi. Tak jak sprawą tych co dawali kiedyś swoje pieniądze czy ziemię na kościół.
Nie ma więc mowy o rabunku, tylko o odzyskaniu tego co należne.
Co do pójścia do sądu - wygrana nie jest taka łatwa, bo część dokumentów "zginęła w niewyjaśnionych okolicznościach". Sprawy toczą się już prawie 30 lat i końca nie widać. Przykre jest to, że kamienica, w której mieszkałem, z podobnym problemem, przeszła w ręce właściciela i zaraz potem w ręce dużej korporacji z powiązaniami rządowymi zaledwie w 2 lata, za sprawą jednego podpisu.
no to może / 89.69.119.* / 2014-08-08 15:26
Art. 205 k.k. z 1969 r.

(obowiązujący do dnia 1 września 1998 r., a co do czynów popełnionych przed datą – musi być uwzględniony przy orzekaniu na zasadzie art. 4 § 1 k.k. z 1997 r.)

§ 1. Kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

Najnowsze wpisy