Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nie ma zgody w sprawie pomocy frankowiczom

Nie ma zgody w sprawie pomocy frankowiczom

Money.pl / 2015-02-07 12:13
Komentarze do wiadomości: Nie ma zgody w sprawie pomocy frankowiczom.
Wyświetlaj:
Dawid.S / 87.99.124.* / 2015-02-08 12:54
Frankowicze to cwaniaczki. Teraz chcą pomocy, ale jak Frank spadnie już będzie wszystko cacy!!
ZDENERWOWANA MAMA / 31.1.4.* / 2015-02-08 13:13
Cwaniakami możemy nazwać banki które udzieliły kredytów w CHF bo dobrze wiedziały że jest to przekręttt bo one nawet tych CHF nie miały, były to wirtualne CHF dlatego wypłacały w zł kredyty.
ZDENERWOWANA MAMA / 31.1.4.* / 2015-02-08 13:09
Jestem frankoweiczka i chciałabym aby w polsce przestrzegano prawa. Sąd Polski wydał wyrok w 2010roku na temat umów kredytowych indeksowanych w CHF że są niedozwolone zapisy w umowach. Ale niestety banki mają gdzieś ten wyrok. Czyli łamią prawo, które obowiązuje w Polsce.
Maja555 / 83.4.223.* / 2015-02-08 12:50
Swego czasu wzięłam kredyt w złotówkach i okazało się, że do spłacenia miałam jeszcze raz tyle, co wzięłam. Przewalutowałam na fanki, nikt mnie do tego nie zmuszał, a zyskałam na tym sporo kasy, więc uważam, że spłata kredytu jest moim obowiązkiem, a nie banków. Nie życzę sobie żadnego przewalutowania na złotówki, na czym traci się od razu na "dzień dobry". Nie chcę też, żeby ktoś mi grzebał w tym moim kredycie. Wzięłam go świadomie i zamierzam uczciwie spłacić go do końca.
bartooo / 88.15.176.* / 2015-02-08 12:48
jak se wzieli we frankach to niech spalcaja teraz sami wiedzieli doskonale jakie jest ryzyko
ZDENERWOWANA MAMA / 31.1.4.* / 2015-02-08 12:53
nic o ryzyku we umowach nie ma a to są kredyty wypłacane w zł
tata670 / 212.109.161.* / 2015-02-08 12:42
A gdzie był rząd kiedy stopy procentowe dla kredytów zlotowkowy były wysokie, wtedy o kredytach w złotówkach nikt nie wspominała, nie było mowy aby pomóc ludziom którzy mają kredyty w rodzimej walucie, a takzwani frankowicze wiedzieli dobrze że kurs franka może się zmienić, więc mogli odkładać pieniądze a nie wysmiewac wszystkich co mają kredyt w złotych
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
the / 185.24.27.* / 2015-02-08 20:01
Masz na myśli 18% w 2001? Jeszcze Ci mało? Bo każda obniżka skutkowala osłabieniem złotego. Ale spokojnie. jak juz banki poradzą sobie z frankowcami jesteś następny na liście :-) tylko nie wracaj z płaczem.
ZDENERWOWANA MAMA / 31.1.4.* / 2015-02-08 12:50
Ja też brałam kredyty w Zł.
ZDENERWOWANA MAMA / 31.1.4.* / 2015-02-08 12:38
Umowy kredytowe czy w CHF czy we PLN mają niedozwolone zapisy w umowach. Złotówkowicze przestańcie najeżdżać na frankowiczów. Złotówkowicze Zerknijcie w swoje umowy a zobaczycie że niektóre zapisy w umowach są niezgodne z prawem.
OSZUKANY I OKRADZIONY / 89.69.56.* / 2015-02-08 12:36
TO WSTYD DLA POLSKI WOBEC CAŁEGO ŚWIATA!!!!!!!! ..... TYLKO SKORUMPOWANA POLSKA NIE CHCE UWOLNIĆ SWOJEGO LUDU OD ZŁODZIEI.......CO ZA WSTYD
sch60 / 94.40.46.* / 2015-02-08 12:29
-Życie ponad stan kosztuje i nie powinno być refundowane powinni pomoc otrzymać tam gdzie życie jest zagrożone .
ak471 / 83.21.68.* / 2015-02-08 12:26
Do wszystkich inteligentnych, z dużym IQ, myślących itp - gratulacje dla Was za rozsądną i przemyślaną decyzję, którą podjęliście jakiś czas temu biorąc kredyt w złotówkach lub nie biorąc go wogóle. Czas pokazał, że mieliście rację. A może po prostu szczęście.

Ale czy to jest powód do tego, żeby tak bezinteresownie życzyć innym ludziom nieszczęścia i z całej siły zazdrościć tego, że ktoś mógłby im pomóc? I to swoim sąsiadom, może nawet rodzinie...

Nie martwcie się, te wszystkie bezsensowne "manewry" KNF, rządu, prezydenta to zwykła polityka. Nikt nic nie zrobi, palcem nie ruszy żeby zmienić zaistniałą sytuację, ponieważ nasz rząd nic nie znaczy. NIC. Będzie tak, jak chcą banki. Także drodzy Myślący - Wasze podatki, które płacicie ze swoich dochodów osiąganych ciężką codzienną orką są bezpieczne. A te tępe przebogate świnie, które wzięły kredyty we frankach (ciekawe po co? przecież są tacy bogaci, a kredyt to produkt dla biednych, a nie bogatych... ale co tam, na pewno macie rację) - będą mieli PRZECHLAPANE! I o to chodzi, i to jest fajne. Także możecie już świętować. No bo po co rżnęli panów i się z was śmiali? To teraz mają za swoje. YES!!!

Jezu ludzie... kto wam włożył do głowy te brednie? Z taką postawą wobec siebie ten naród upadnie już bardzo niedługo. Powiedzenie z emigracji, że największym niebezpieczeństwem dla Polaka jest inny Polak okazuje się być jak najbardziej prawdziwe. Dlatego inne narody nigdy nie będą nas szanować. W przeciwieństwie chociażby do takich Węgrów, Chorwatów...
LLLLL / 37.72.123.* / 2015-02-08 13:05
Gratuluję wpisu MĄDRY CZŁÓWIEKU
saxon / 194.213.1.* / 2015-02-08 12:26
Owszem,nie ufam politykom i już. Natomiast wk...wia mnie biadolenie pewnej grupy tzw. frankowiczów,,(sam mam kredyt we frankach) Ale jeszcze bardziej wk...wia mnie ta nagonka i pier..lenie,że dobrze im tak frajerom(frankowiczom) Ja spłacam i nie narzekam i mam w d..ie to czy mnie wspomoże ktokolwiek. Ot niepokorne przemyślenie. A tworzenie głupich map kraju pod względem ,,występowania frankowiczów" to jakiś kretynizm. Pozdrawiam i smacznego obiadku życzę.
YARO586 / 79.188.222.* / 2015-02-08 12:14
BRALI WE FRANKACH, TO NIECH TERAZ PŁACĄ
NIKT IM NIE KAZAŁ BRAĆ, JESTEŚMY W POLSCE TO POLSKI ZŁOTY
A TERAZ POWINNI PŁACIĆ JESZCZE WIĘCEJ
A JAK NIE, TO ZA BEZCEN KUPIE OD JAKIEGOŚ FRANKOWICZA DOM I BĘDĘ SIĘ Z NIEGO ŚMIAŁ !!! :-)
maj0606 / 77.112.145.* / 2015-02-08 13:15
Oj nie kupisz - na czyjeś tragedii chcesz się dorobić
mic11111111111111 / 89.66.113.* / 2015-02-08 13:00
Wyłącz sobie capslocka to raz. Dwa - niby kto sprzeda ci za bezcen te mieszkania, bank??? ha ha ha, naiwny. A po trzecie - ciekawe jak będziesz się śmiał, gdy kogoś z twojej rodziny spotka jakieś nieszczęście, bo ten kredyt we frankach to dla niektórych okazuje się gwóźdź do trumny. Taki jesteś dumny ze swojej głupoty, że aż musisz się afiszować w internecie???
Kucyknbvgd / 31.61.131.* / 2015-02-08 12:46
W jakich frankach? Dali normalnie złotówki, tylko sobie raty i zadłużenie liczą wg. Ustalonych przez siebie zawyzonych kursów, spredow, przelicznikow, decyzji zarządów itd... To nie ma nic wspólnego z kredytem, brak stałej umowy bo co chwila jednostronnie zmieniają regulamin twierdząc ze umowa musi go respektować. Niedługo sobie w regulamin wpisza ze trzeba im oddać nieruchomość i się wyprowadzić , ale i tak płacić
aliex / 178.36.91.* / 2015-02-08 12:10
Mój osobisty apel
Ludzie proszę, błagam weźmy sprawę w swoje ręce. To jest ten czas, ten rok, ten moment, który nam sprzyja. Jest to rok wyborów prezydenckich i parlamentarnych. Dajmy o sobie znać. Wybierzmy naszych przedstawicieli np. wykształconych ludzi z doświadczeniem z Centrum A. Smitha. wyrzućmy tych zakłamanych obłudnych polityków, którzy tylko mają na uwadze swoją prywatę. Ruszmy dupy. Jeżeli nie teraz nie w tym roku, to ja stracę już nadzieję że w tym kraju będzie żyło się lepiej, że nasze dzieci będą miały spokojną przyszłość. Jest nas 700tyś poszkodowanych "frankowców" mnożąc to razy trzy lub cztery (członkowie naszych rodzin) jesteśmy w stanie zmienić układ polityczny w tym kraju. 4-5 mln ludzi jest w stanie zmienić w tym kraju całą elitę rządzącą. Nie ufajmy politykom i bankowcom w to co teraz mówią i obiecują. Nie mamy żadnych wytycznych nie mamy żadnych konkretów. Są tylko czcze obietnice, tzw. kiełbasa przedwyborcza. Zjednoczmy siły. Proszę o to tych którzy przejrzeli na oczy i tych którzy jeszcze nie wierzą, dajmy wyraz swego niezadowolenia. Ustalmy zasady, ustalmy na kogo głosować. W nas jest siła. Wybierzmy swoich przedstawicieli, którzy będą reprezentować nasze problemy. Staliśmy się niewolnikami banków. I nie tylko kredytobiorcy we frankach ale również w euro czy w pln. Niech ktoś pokieruje taką siłą niech wskaże na kogo głosować niech weźmie przywództwo w swoje ręce.
ak471 / 83.21.68.* / 2015-02-08 12:39
aliex, nie da rady, wystarczy poczytać komentarze pod tym artykułem, albo innym mówiącym o zaistniałej sytuacji z kredytami frankowymi... Ludzie nie rozumieją co się wydarzyło, są malostkowi i zawistni, nie potrafią przewidzieć konsekwencji i nie mają na tyle wyobraźni, żeby zobaczyć, że tak na prawdę fakt, że ich sąsiad będzie niewolnikiem włoskiego banku nie spowoduje, że im będzie lepiej. Ale będą mieli lepsze samopoczucie. I Ty chcesz zmieniać kraj mając dookoła takie społeczeństwo? My nie zasługujemy na zmianę, po prostu
as937 / 178.37.146.* / 2015-02-08 12:20
Wszystko spoko, tylko, że centrum adama smitha to taka kielbasa ekonomiczna dobra dla laików, a po drugie to przez kogo są poszkodowani frankowicze?? Nie jest przypadkiem tak, ze przez siebie samych?? Ktoś was zmuszal do wzięcia kredytu we frankach wbrew powswzechnej opinii ze kredyt bierze sie w walucie ktorej sie zarabia? Czyja to jest wina, że ziscilo sie ryzyko, ktore swiadomie poniesliscie biorąc kredyt??
KIMLOP / 37.30.104.* / 2015-02-08 12:10
A MOŻE BY TAK DLA ODMIANY POMÓC NAJBIEDNIEJSZYM????
nuda.... / 195.140.189.* / 2015-02-08 12:06
jak płacili mniejszą rate miesieczna o tyle co teraz wzrosło to było wszystko ok a jak jest wyzsza to wszyscy maja problem, kazdy wiedział co robi...
Misfzek / 37.7.92.* / 2015-02-08 12:03
Zrobcie cos z tym w koncu, mapka polski z kredytami w CHF pokrywa sie z mapa poparcia dla PO
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Myślący / 83.9.150.* / 2015-02-08 12:02
trzeba być niespełna rozumu, żeby brać kredyty na wiele lat i z tak wysokimi ratami. Człowiek nie jest pewien co bedzie robił za dwa-trzy lata a tu ładują sie ludzie w umowy na 20-30 lat myśląc naiwnie że przez cały ten okres będą mieli super prace i super zarobki, a tu się zmieniło i teraz płacz! A dlaczego ja z moich podatków miałbym dokładać komuś kto sam się wpakował w to gu...o

Najnowsze wpisy