Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nie ma zgody w sprawie pomocy frankowiczom

Nie ma zgody w sprawie pomocy frankowiczom

Money.pl / 2015-02-07 12:13
Komentarze do wiadomości: Nie ma zgody w sprawie pomocy frankowiczom.
Wyświetlaj:
kapaopango / 46.186.66.* / 2015-02-08 11:03
Chcącemu nie dzieje się krzywda.
Frankowicze zapominają o tej zasadzie, o tym, że podpisywali umowy, nie pod przymusem, a licząc na konkretne korzyści. Byli namawiani ? Jak ? Trzeba było podejśc do oddziału banku.
Ludzie i banki grają na opcjach, forexach, w pokera. Frankowiczne lemingi wierzyły, że są intelignetniejsze , nie wiedząc co to zmiennośc kursu. Volaitlity sie kłania, variancja roczna,
terminy dla frankowicza z kosmosu. Frankowicze, nie byliście inteligetniejsi wtedy, nie jesteście. Jesteście bandą cwanych głupków.
W 2007 cwaniakowaliście , teraz dajecie sie dym...c prawnikom. Wasze braki objawiają się teraz w całej mocy. Macie umowy w ręku , parafowana na każdej stronie. Jeśli sąd by je unieważnił, unieważniłby każdą umowę zawartą na terenie Polski. Będziecie się wozić latami ,
skończy się w Sądzie Najwyższym który was skopie. Nie macie poparcia w społeczeństwie, w rządzie, knf rzuca wam ochłap, od tego jest, ale nie dalej jak rok temu, knf miał byc zmarginalizowany, odryza sie, jak widac marnie.
Jak lemingi mogliście myślec, że pln będzie sie
umaciał na tle chf. Widząc co wyprawia donek.
Mieliście klapki na oczach, zaślepione lemingi.
Potem smolensk, po ktorej stronie lemingi byliscie. Lemingi, zawsze byliscie cwanogłupi, teraz też jestescie. Nabijecie kabze, tym razem prawnikom, powodzenia. Dla mnie to wielka satysfakcja, mierziła mnie głupota lemingowcow,
w rożnych kwestiach, głównie przez waszą totalną nieznajomośc i niezainteresowanie geopolityką.
W 2007 uwierzyliscie, że w Europie wszyscy już się będa tylko kochac. W Europie,
najagresywniejszym i jednym z najbardziej
zbrodniczych miejsc na ziemi. Dowiedzcie sie, tylko europa prowadzila wojny na wyniszczenie, to jej wynalazek. Te wasze pozwy sa żałosne, chocby milion lemingow sie popłakało
nie wzruszy to absolutnie nikogo na swiecie, a świat nie pozwoli zabrac sobie 20 mld pln. Rząd powiedzał co powiedzał może pod wpływem jednego telefonu. Koniec, taka jest prawda,
spłacajcie te kredyty, albo szykujcie spiwory.
To kara za wasze nieduczenie , nieznajomosc historii świta, własnego kraju, brak patriotyzmu. Lemingi , nie protestowaliscie gdy na niemieckie kiwniecie palcem zniszczono Polskie stocznie. Myślicie, że ktos wam da 20 mld? Bo wam się umowy nie podobają ? Lemingi. Pomogliscie stoczniowcom ? Opluwaliście Lecha ? Nabijaliście sie z smoleńska ? Teraz wy zderzyliscie sie z tym co produkuje wasza ideologia. Silniejsza karta bierze wszystko, wy nie macie pary. Głupiutkie lemingi. Nie wiedzieliście co to kurs waluty, , a teraz każdy leming to expert prawa międzynarodowego ,
zajdujący na każdej stronie umowy klauzule abuzywe.Tacy z was experci teraz jak i wtedy gdy braliście kredyty.Niedouczeni, nieoczytani, z kupionymi dyplomami, nieznający świata.
Przegraliście za głupocwaniactwo.
mariusz223 / 194.247.62.* / 2015-02-08 12:18
Bardzo mądry komentarz. W pełni się zgadzam. Może nie powiedziałbym tego, w aż tak dosadnych słowach, ale nie sposób się nie zgodzić z najważniejszymi faktami - brak analizy zmiany kursu waluty oraz tworzenia zabezpieczenia spłaty kredytu. Ludzie brali we Frankach max możliwości, nie tworząc zaplecza kapitału na spłatę. Poza tym również w pełni się zgadzam z faktami dotyczącymi innych grup ryzyka (w szczególności inwestycyjnego), gdzie człowiek najzwyczajniej "umoczy", a nikt mu tego nie zrekompensuje. Także "Frankowiczom" pozostaje jedynie dogadywać się indywidualnie z bankami, a nie siać ferment. Jest wiele różnych ludzi, którzy ponieśli ryzyko, albo je ponoszą i nie mogą liczyć na niczyją pomoc.
lj / 37.190.151.* / 2015-02-08 12:02
Ale głupoty powypisywales expercino spadaj z tymi swoimi wypocinamy..
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
IgorKowalski / 2015-02-08 11:15
Pracujesz w agencji PR opłacanej przez jakiś bank, czy po prostu jesteś jednym z "pożytecznych (bankom) idiotów"?

Zastanawiam się, skąd w ludziach takich jak ty tyle nienawiści. To się wysysa z mlekiem matki, czy może raczej ojciec cię profilaktycznie codziennie lał w dzieciństwie?

Dokształć się na temat zasad działania Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Sprawdź, co znaczy "klauzula niedozwolona" i jakie są konsekwencje prawne uznania jakiegoś wzorca umownego za niedozwolony. Następnie zapoznaj się z art. 385(1) k.c.. Postaraj się zrozumieć, co tam przeczytasz i wtedy, jak już będziesz miał pewność, że rozumiesz, to się zastanów, po co wypisujesz takie bzdury...
Dżon / 31.61.131.* / 2015-02-08 11:01
Takie panstwo. Przeczytajcie ksiazke pt "Wyrok" i zobaczcie jak dziala panstwo, a scislej jego struktury. Naprawde duzo daje do myslenia. Ja bym dedykowal ksiazke obecnej koalicji.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
bronek1 / 94.254.193.* / 2015-02-08 12:03
Brawo brawo
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Wojciech1978 / 193.200.51.* / 2015-02-08 11:00
"Pracuję w agencji PR, która ma podpisaną umowę z jednym z banków. Ostatnio nasz bank zażyczył sobie, żeby w ramach bieżącej obsługi zamieszczać fałszywe opinie na różnych forach w internecie, sugerujące, że:
-„frankowicze” wyciągają łapę po publiczne pieniądze;
-„frankowicze” są zamożnymi cwaniakami i kombinatorami, których zgubiła chciwość;
-ogólne szczucie kredytobiorców złotówkowych na frankowych (że niby frankowi wcześniej szydzili ze złotówkowych, więc teraz jest na odwrót);

(...)

Mimo, że to jest klient naszej agencji, to uważam, że tego typu próby manipulowania opinią publiczną należy bezwzględnie ujawniać. Nie podam nazwy banku ani agencji PR, bo nie chcę stracić pracy. Mam wrażenie, że takich komentarzy pisanych na jedno kopyto pod wiadomościami dotyczącymi afery frankowej jest dość sporo, stąd podejrzewam, że to nie jest jedyny bank, który próbuje stosować czarny PR.."
Frankowicz / 178.42.85.* / 2015-02-08 11:09
Moim zdaniem to się nadaje do prokuratury.....
ROLNIK BYNIO / 37.152.19.* / 2015-02-08 10:57
NO WLASNIE Z JAKIEJ RACII IM POMOC
NNNNIIIIIIGDDDYYYYYYYYYYY
szanujacyludzi / 83.28.198.* / 2015-02-08 11:48
Nie pomagac im zalatwić rolników i niech nie wyłaża na drogi NIGDYYY im nie pomagać
Myslący / 178.42.85.* / 2015-02-08 11:01
Byniu.... Aż żal czytać Twoje nędzne wypociny.... Pomyśl... czy jeśli proponuje Ci ktoś aby nagle zaczął płacić wiecej za to co masz , to nazywasz to pomocą....???? Nikt nie chce żadnej pomocy... To wszystko co się dzieje, polega m. in. na skłóceniu ludzi, i zamazaniu prawdziwego przekrętu.... Chłopie!!!!!!
jas498 / 37.209.133.* / 2015-02-08 10:56
/heh co piski znowu nadajecie.....piszcie ....piszcie .... a i tak powoli dociera do ludzi o co kaman powiem tylko jedno niech rząd (i tego żądam ) każe bankom wykreślić niedozwolone klauzule ....które widnieją w naszych umowach ....o i ch abuzywnosci zadecydowal SAD RP !!!!!!!!!.....rozumiecie.... a banki twierdzą ze wyroki ich nie obchodzą .....np. spread ...jak minister moze sięwypowiadać o zmniejszeniu przez banki spreadu ...o połowę ....skoro Sąd uznał w calosći stosowanie spreadów za niezgodne z prawem.....????!!!!!!!! Sa wyroki ....a banki nadal stosują własne tabele kursowe......czujecie problemmmmmmmm czy nadal będziecie pisać te bzdury "widziały co brały itd" .....nic nie chcemy od państwa....i nie dajcie się napuszczać ....przez oplaconych kolesi ...
gość678 / 82.21.147.* / 2015-02-08 11:13
Szkoda że jak frank był tani to nie wymagaliście od banków usunięcia "niezgodnych z prawem" klauzuli
IgorKowalski / 2015-02-08 11:23
Frank był tani PRZED uznaniem przez sąd pewnych zapisów w umowach kredytów walutowych za niedozwolone. To naprawdę takie trudne do ogarnięcia mentalnie jest?

Wyrok sądu ochrony konkurencji i konsumentów zapadł w tej sprawie w grudniu 2010 roku.

Trzeba także przyznać, że "wiodące media" nie pisnęły o tym wyroku od tamtego czasu ani słowa. Ot widać banki wiedzą, jak zadbać o swoje interesy.

Ja np. dowiedziałem się o tym, że mam nielegalną umowę dopiero teraz, jak franek skoczył do 5zł. Skąd się dowiedziałem? Oczywiście że nie z "wiodących mediów".
Z fejsbuka się dowiedziałem... Bo ktoś życzliwy to opisał. Gdybym to wiedział wcześniej to już dawno by było po sprawie w sądzie, a ja miałbym zwykły kredyt w pln z oprocentowaniem libor+marża.

Nie daj się manipulować "wiodącym mediom", które szczują ciebie na mnie.

Pozdrawiam.
ROLNIK BYNIO / 37.152.19.* / 2015-02-08 10:55
ALE PISZECIE GLOPOTY
NIKT NIEMARTWI SIE O NAS POLAKOW CO MAJA KREDYTY W PLN I ZWALNIAJA NAS Z PRACY ALBO DOCHOD JEST 1200 ZL NA RODZINE 4 OSOBOWA NIE JEST LATWO
A WY PIEPRZENI FRANKOWICZE PLACZECIE I DOBRZE WAM TAK.............
IgorKowalski / 2015-02-08 11:27
"dobrze wam tak". ach, jakież to polsko-katolickie... :)

zajmujesz się jeszcze czymś innym, niż czerpanie radości z cudzego nieszczęścia, czy nie starcza ci już na nic innego czasu?

górników też nikt nie zwalnia z pracy. a nie zarabiają 1200 na rodzię. Do każdego górnika budżet dokłada miesięcznie 4000zł jedynie po to, żeby górnik mógł sobie biegać po kopalni z kilofem, bo uważa, że nic innego robić nie musi.

to ci nie przeszkadza?

dopłaty z budżetu do kredytów w PLN (rodzina na swoim) też ci nie przeszkadzają?

kredytobiorcy walutowi nigdy nie dostali żadnej pomocy finansowej z budżetu państwa i jej nie oczekują. zrozum to wreszcie i nie pozwalają sobą manipulować.
Piotr3k / 66.249.81.* / 2015-02-08 10:52
Z jakiej racji im się należy pomoc, a tym co mają kredyty w PLN nie? Sami są sobie winni tego.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
the / 79.162.238.* / 2015-02-08 10:51
Dziś żaden bank nie chce kredytu we frankach a każdy chce takiego kredytobiorce. Powód? Największa dyscyplina spłat. To daje do myślenia. Chcą rozwiązania to mamy dwa punkty. Marża banku w pln naliczana na dzień podpisania umowy, oraz odszkodowania z RPP za decyzje dotyczące osłabienia złotego. Dla kredytobiorcy zostaje wyłącznie prawdziwe ryzyko kursowe i nikt za nikogo nie będzie płacił. No ale banki i rząd zostawiają sobie furtkę do spekulacji.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ROLNIK BYNIO / 37.152.19.* / 2015-02-08 10:48
a co nas to interesuje ze maja problem z frankiem .mieszkam w polsce i kredyt tez mam w pln.nieszukam innych walut .
ci co brali we frankach to chyba mysleli cos ze za 12 lat bedzie krach .to i ja bede mial pretensje do tych co zadza mam rate 3000 tys miesiecznie w pln a musze miec chce miec 1500 i co ktos mo pomoze
SPADAC DZIADAKI
on553 / 79.162.238.* / 2015-02-08 10:56
Skoro tak to może Ty dołożysz do CHF za decyzje RPP w sprawie Twoich stóp procentowych? Podejrzewam że zarabiasz obecnie na tych spekulacjach. A w wyniku tego PLN jest słabszy i stąd są problemy. Będziesz pierwszy?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
sevek / 31.61.140.* / 2015-02-08 11:19
A ch..j mnie obchodzą stopy procentowe i kursy walut. Pracowałeś w Szwajcarii, to masz kredyt we frankach. Trzeba było pracować w Polsce i brać kredyt w złotówkach
on553 / 185.24.27.* / 2015-02-08 12:34
Typowy polak. Mnie rybka, na każdy kredyt stać. Ale dajesz się jak dziecko stawiać po stronie barykady. CHF i pln jadą na jednym wózku. Mówimy o ludziach którzy nie mieli wtedy wyboru. CHF albo wcale. CHF jest teraz jedyną przeciwwagą do podnoszenia stóp procentowych. A jest nagonka żeby je przewalutować. nie dzwoni dzwoneczek? W 2001 roku stopy procentowe były na poziomie 18%. to 14 lat temu. Na ile wziąłeś kredyt? Myślałeś?
kok605 / 89.66.94.* / 2015-02-08 10:45
Umowy są niezgodne z POLSKIM PRAWEM, niech się RZĄD tym zajmie , a nie sprzyja bankom. To jest oszustwo, 700 tys. zostało wplątanych w spirale długów. Inne kraje europejskie potrafiły pomóc swoim obywatelom. A nust tylko przepychanka i liczenie, na to, że frank spadnie - to nie rozwiąże problemu łamiania prawa
kok605 / 83.24.194.* / 2015-02-08 10:57
jak podpisywaliście to były zgodne z prawem ? wtedy zarabialiście względem kredytu w złotówkach
the / 185.24.27.* / 2015-02-08 20:37
Trzeba być kretynem żeby mniejszy lub większy wydatek traktować jako zarobek. Dla wyjaśnienia, kupując mieszkanie na kredyt, drugie kupujesz bankowi. Frankowcy kupowali mu pół co było nie na rękę. Burzą się bo banki tak sobie to poukladaly z KNF i RPP że teraz muszą im kupić dwa mieszkania. Komu zależy?
the / 79.162.238.* / 2015-02-08 11:03
Nie zarabiali. Większości bank w ogóle odmówił kredytu w pln. Miał się sprzedawać ten w CHF.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
FRankowicz / 178.42.85.* / 2015-02-08 10:43
Cały czas mówią o kredytach a nikt nie mówi o tym , że to nie były żadne kredyty. Cała walka toczy się teraz o to , aby banki nadal okradała ludzi , ale już "legalnie". Czy nie widzicie , że bankowcy sobie nie zabiorą. A wszyscy z tego kręgu i KNF i te kreatury ze związku banków to jedno wielkie lobby. Jedyna metoda to sądy i pozwy zbiorowe. Tego się boją. Wtedy wyjdzie na jaw największy przekręt banków w historii. Skąd niby mają się wziąć straty banków skoro "kredyty" miały praktycznie prawie zerowe oprocentowanie. Na czym niby banki zarobiły te omawiane miliardy? Przecież nie na marży.... Obudźcie się i przestańcie wierzyć w te pozorne ruchy , które jeszcze bardziej dobijają kredytobiorców. Oni nie pomogą ludziom tylko BANKOM! Przecież są nawet wyroki sądów, które jasno mówią, o niedozwolonych klauzulach i nikt z tym nic nie robi. Przecież nit z "frankowców" nie ma żadnego kredytu we franku. To wszystko były kredyty w złotówkach!!!!!!! Ja tylko domagam się respektowania polskiego prawa. TYLKO I AŻ!
jjjk / 46.186.66.* / 2015-02-08 11:04
Expert prawa sie znalazl, tak durny że nie wiedzial co to zmienosc kursu waluty.
the / 185.24.27.* / 2015-02-08 20:40
Zmienność waluty była policzona przez banki w zdolności kredytowej. Też nie wiedzieli? To dziwne skoro do spółki z KNF i RPP od siedmiu lat korzystają z narzędzi do oslabiania złotego.
obserwer / 89.76.73.* / 2015-02-08 10:38
Nie ma szans na realną pomoc i to zarówno dla oszukanych frankowców jak złotówkowców.Układ Komorowski-PO-PSL jest pod całkowitą kontrolą obcego plemienia banksterów.A nie ma przypadku by to ogon machał psem.
Polak44 / 31.42.14.* / 2015-02-08 10:37
"rezerwat małp, rezerwat psów, rezerwat dzikich stworzeń zajadłych tak, że nawet Bóg ..., że nawet Bóg im nie pomoże"
złotówa / 83.30.246.* / 2015-02-08 10:33
Niech frankowicze spadają na drzewo, trzeba było k..a brać kredyt w złotówkach, jak chciało się przechytrzyć polskie złotówki to teraz trzeba za to zapłacić a nie żebrać o pomoc. NIKT WAS NIE ZMUSZAŁ ....
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
raj podatkowy / 217.113.143.* / 2015-02-08 10:57
Polska to sprzedawczynii dla naiwnych ale bezradna dla normalnych to raj dla złodziei z obcych krajów nic nnie zrobilii nie zrobią dla obywateli sskorupaśścierai tyle
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
zlotowkowy / 37.152.19.* / 2015-02-08 10:32
a ilu ludzi bralo kredyt zeby sie od tesciow wyprowadzilo i podpisywali wszystko co bank do podpisywania dal , przy tym zawyrzali dochody a przeliczyli na kolanie wydatki i w emocjach podpisali wyroki na lata a teraz sa klopoty jezeli frankowicze dostana pomoc to zlotowkowicze tez musza mam dwa kredyty w zlotowkach a od pracy juz zmeczony ppppppppppooooommmmoooooccccyyyyyyyy kto mi pomoze ?????????
"frankowiec" / 178.42.85.* / 2015-02-08 10:51
Nikt n ie chce, żadnej pomocy. Pomyśl trochę jeśli nawet przysporzy Ci to nieco bólu..... Chodzi o to. że nikt nie brał w Polsce kredytów walutowych , bo ich nie udzielali. Wszystko to były kredyty w złotówkach. Różnica polegała na tym, że jak szedłeś do firmy doradczej , to tylko taki pseudo kredyt Ci oferowali i mówili, że z porównania wszystkich opcji dostępnych na rynku tylko i wyłącznie w tym i tym banku, na takich i takich warunkach dostaniesz. Wszystko jeden wielki przekręt. Otwórz oczy. pokaż mi Bank, który da Ci kredyt z prawie zerowym oprocentowaniem. Dopiero teraz po latach wychodzi na jaw, że to nie były kredyty, że spready, że dodatkowe podpunkty itp.... i nie pisz bzdur , bo nikt nie chce, żadnej pomocy od państwa, tylko chcemy , aby państwo nie dopuszczało do przestępstw, bo tak to trzeba nazwać. Dlatego też są wysyłane pozwy do prokuratury... nie tylko na banki, ale też na KNF....

Najnowsze wpisy