Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nie ma zgody w sprawie pomocy frankowiczom

Nie ma zgody w sprawie pomocy frankowiczom

Money.pl / 2015-02-07 12:13
Komentarze do wiadomości: Nie ma zgody w sprawie pomocy frankowiczom.
Wyświetlaj:
a215 / 84.38.220.* / 2015-02-08 09:49
Na razie robią wielką łaskę bo CZASOWO będą przestrzegać umów (libor) i zmniejszyli haracz (spred). Nie zamordują kury która znosi złote jaja. Frankowcy nie zrobią burdy, nie zablokują dróg bo są zajęci pracą na podatki i raty ale nie będą głosować na partie dla których zarobek banków i ich transfery zysków za granicę są ważniejsze od własnych obywateli - WYBORCÓW.
czegoś nie rozumiem / 46.238.83.* / 2015-02-08 11:01
przecież od kilku lat można spłacać kredyt w walucie w której kredyt był zaciągnięty. Ilość franków się nie zwiększyła, więc to nie jest prawda, że kredyt się zwiększył dwu krotnie...zawsze można jechać do Szwajcarii zajmować się krowami i zarabiać w CHF, jak się brało kredyt w CHF to i zarabiać można CHF :)
xcavadsrfqweac / 89.229.2.* / 2015-02-08 09:48
a za jakiej racji mamy im pomagać? chciali się bawić w forex to mają
Ads 1982 / 217.114.169.* / 2015-02-08 09:46
A kto pomoże tym , którzy mają kredyty w euro i złotówkach? Oprocentowanie kredytów w PLN jest dużo wyższe niż w CHF.Euro tez może iść w górę...I co w tej sytuacji.Ktos pomoże tym kredytobiorcom ?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Anthon45 / 88.156.92.* / 2015-02-08 10:00
Wyższe? Co miałaś z ekonomii ? Czy w ogóle wiesz co to ekonomia ? Dla Twojej wiadomości - żaden bank nie udzielał kredytu denominowanego w CHF bez spreadu. I potem porównaj to co bank zarobił na spreadzie, ustalaniu własnego kursu oraz marzy z marzą dla kredytów w PLN. Za trudne ? To po co się wypowiadasz?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
kk42 / 77.89.78.* / 2015-02-08 10:38
Twoja wiedza dotycząca spreadów odnosi się do sytuacji w której następuje fizyczny (rzeczywisty) obrót walutami między bankiem a klientem. Uzasadnienia tej tezy zawarte jest w orzeczeniu:. Trybunał Sprawiedliwości UE stwierdził m.in., że w umowie kredytu indeksowanego według kursu waluty obcej kurs tej waluty służy jedynie do określenia wysokości raty kredytu. Bank nie świadczy usługi wymiany waluty, a więc tzw. spreadowi walutowemu (różnicy pomiędzy kursem sprzedaży i kursem kupna waluty), którego ciężar musi ponieść kredytobiorca, nie odpowiada żadne świadczenie banku. Zaktualizuj swoją wiedzę o obecne orzeczenia sądów i trybunału.
Łodziak... / 194.106.211.* / 2015-02-08 09:41
I na kogo tu głosować, z jednej strony lewica, z drugiej prawica która jest bardziej lewicowa od lewicy... a frankowicze - brać nadgodziny i robić na raty a nie płakać na ulicach...
Bogumiła 44 / 83.23.92.* / 2015-02-08 09:25
Nie miałam wyboru. Bank który udzielił mi kredytu był jedynym bankiem który to uczynił, jednakże musiał to być kredyt indeksowany kursem franka. Mówiono mi, że to rewelacyjnie opłacalne.
Obecnie mam 60 lat, kredyt wzięłam w 2007 roku na 20 lat z marżą 4,75% + aktualny libor który wtedy wynosił 2.37% (razem 7,12%). Po roku, kiedy dokonałam wpisu hipoteki obniżono mi marżę do 3,75%.Od pewnego czasu nie płacę spredu ale musiałam podpisać aneks do umowy gdzie zgodziłam się na doliczenie rekompensaty dla banku do kwoty kredytu. Nic za darmo, od tej przysługi która miałam być darmowa i tak jeszcze płacę odsetki.
Po 7 latach spłaciłam już prawie wartość kredytu a jeszcze pozostało mi, na dzień dzisiejszy, dużo ponad kwotę zaciągniętego kredytu + marża. Kredyt spłacam regularnie (z oszczędności które miałam na starość) bo wiem że muszę... ale za parę lat będę petentką MOPS-u (???).Moja emerytura będzie wynosiła ok 1000 zł.
Dla mnie to bajka, że ZAROBIŁAM na kredycie frankowym.
Nawet po ewentualnym pomniejszeniu marży o ujemny libor i tak zostanie duża rata do spłacania.
Tak to wygląda panowie bankowcy, politycy, finansiści.
Nie rozpowiadajcie bzdur, że frankowcy zarabiają na kredytach we frankach. Ja zdawałam sobie sprawę z ryzyka kursowego, może jakbym przewidywała ulewę, burzę, huragan..., ale tsunami się nie spodziewałam.
Co dalej???
Jeśli umowy kredytowe są nieprawidłowe to nie chowajcie głowy w piasek tylko naprawcie co złe!!!
jo44 / 89.73.21.* / 2015-02-08 06:37
Nie dziwne . brak zgody nie dziwi.
Wyborcy, wieciece przynajmniej w ktorych bankach nie trzymac kasy...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Maria672 / 178.43.222.* / 2015-02-07 23:29
I co tu komentować, jak jeden pomysł głupszy od drugiego?
stef kul / 79.185.127.* / 2015-02-07 23:25
Ratunkiem dla frankowiczów będzie nowa ekipa rządząca .Gadom już dziękujemy.
leming / 109.243.140.* / 2015-02-07 22:54
Jeżeli nie zostanie udzielona sprawiedliwa pomoc,trzeba będzie składać pozwy zbiorowe, banki nie uciekną przed tym problemem, a my nie możemy spłacać wiecznie kredytu, który nie zmniejsza się po 7 latach tylko o 100% zwiększa, to jakaś paranoja!!!
dbwawa / 37.248.254.* / 2015-02-08 09:53
Kto Ci kazał brać kredy t we frankach? Jak się nie umie liczyć z ryzykiem to takie są skutki...
mrrr / 89.79.108.* / 2015-02-07 20:50
Hmmm...
Jeżeli tak koniecznie chcą przewalutować ludziom kredyty na górce, to się nie zdziwię jak wkrótce franek poleci na pysk...
brrr / 89.79.108.* / 2015-02-07 20:44
A propos pomocy rządu, to jest on w rzeczywistości w kieszeni banków. Obawiam się, że niezależnie od opcji politycznej, znakomita większość naszej elity jest skorumpowana - nie ma nic do zaproponowania, jedynie oczekuje propozycji.
Dlatego pozwala na agresywną politykę banków - naciąganie, ogłupianie nierzetelną reklamą, wmawianie niekorzystnych dla klienta usług finansowych zwłaszcza emerytom, ludziom starszym i ekonomicznie niewykształconym.
Natomiast na pomoc militarną i ekonomiczną dla Ukrainy znajdą się pieniądze, bo to kolejne państwo zza żelaznej kurtyny, gdzie żyją ludzie zgłodniali postępu i poprawy jakości życia, gdzie będzie można znów sprzedawać prostym ludziom ubezpieczenia na życie, kredyty denominowane w obcej walucie, wmawiać fundusze na górce, złoto bez pokrycia itp. A jak się zorientują, że zostali oszukania, to banki ich oskarżą o cwaniactwo i lenistwo, bo powinni dla nich pracować na 3 etaty do końca życia,i to przez kilka pokoleń.
Ruchy nacjonalistyczne na Ukrainie (jak wszystko w "wielkiej polityce" ekonomicznej) zostały sztucznie wywołane, w celu zaspokojenia obcych interesów. Tę sytuację świetnie wykorzystała Rosja. Tylko, że Ukraińcy nie chcą ginąć za skorumpowany kraj, w którym nie mają warunków do życia.
grajacy / 206.45.9.* / 2015-02-07 19:59
Czy ktos moze pomoc, zeby onet, czy WP publikowali nowe wzrosty za okres 52 tygodni
Mar111 / 77.95.51.* / 2015-02-07 19:49
nie ma innego wyjścia trzeba najpierw zmienić prezydenta a potem większość w parlamencie.
Przecież CI z PO-PSL rozwiązują wszelkie problemy tylko kosztem drobnych ludzi, już nawet od kilku lat mrożą kwotę wolną od podatku, która jest u nas na niewyobrażalnie niskim poziomie. Frankowiczom tym bardziej nie pomogą, w te ich ruchy świadczą o ich cyniźmie ...
mno_1966 / 159.205.235.* / 2015-02-07 19:59
Oczywiście!
PIS obniży wiek emerytalny,pospłaca kredyty,wykupi jabłka i wieprzowinę od rolników a węgiel od górników, nauczycielom do podwyżki, wyeliminuje kolejki do specjalistów, itd,itd....
I wszyscy będziemy bogaci i szczęśliwi....
bsf / 84.40.133.* / 2015-02-07 18:49
Co wy na to wykształceni z duzych miast opłaciło sie głosować na oszustów ?
Zamiast cieszyć się młodoscia i wczasami w rajach Europy będziecie spłacać kredyt wraz dziećmi i wnukami!
JAS633 / 89.74.241.* / 2015-02-07 18:13
A POLBANK nadal stosuje LIBOR 3m CHF na poziomie 0
!! wczoraj wysłali mi nowy charmonogram 3 rat
i pomimo obietnic i info na stronie z (21 01 2015)
oszukują cały czas, a w umowach jest jano napisane LIBOR 3m CHF a nie jaieś nie mniej niż zero, przecież to 2 różne matematyczne zapisy!, mam pytanie do znawców tematu jaka jest szansa na wygranie przed sądem że ta zmiana "regulaminu" była nie zgodna z prawem??
zzzzzzzzzzzzzzz / 85.222.84.* / 2015-02-08 10:05
99,9% że wygrasz, tylko co z tego skoro banki do wyroków sądów i UOKiK i tak się nie stosują, mbank, multibank, dawny polbank (celowo z małej litery)i o to idzie ta cała awantura

Najnowsze wpisy