Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nie ma zgody w sprawie pomocy frankowiczom

Nie ma zgody w sprawie pomocy frankowiczom

Money.pl / 2015-02-07 12:13
Komentarze do wiadomości: Nie ma zgody w sprawie pomocy frankowiczom.
Wyświetlaj:
Gfeopuyrf / 31.61.131.* / 2015-02-07 17:16
Czyli banki zarobia na tym jeszcze wiecej!!! Poprostu genialne! Pozyczyles 300tys po 7 latach masz do spłacenia ponad 400 tys. Pomoc polega na tym ze prewalutowujac zgadzasz się ze do tej pory okradli cię w majestacie prawa, mało tego jeszcze musisz dopłacić do PLN bo rzekomo na tym zarobiłes. A na sam koniec płacisz raty wyższe o kolejne 20-30%. Paranoja, jakie rekomendacje?! Bronią interesu ZLODZIEJSKICH BANKÓW. Bronią kapitału zagranicznego i pozwalają okradac uczciwych obywateli przez kapitał zagraniczny i sprzedali właśnie 2mln obywateli z rodzinami jako NIEWOLNIKÓW! Jedyne właściwe rozwiazanie to PRZEWALUTOWANE z dnia podpisania umowy z uzupełnieniem do,banku różnicy miedzy kredytem w PLN!!!
Tyłler546 / 83.163.65.* / 2015-02-07 16:48
Nasze rozmowy z bankami zaczną sie od pozwów sadowych .Jesli nie w Polsce,to będziemy szukać sprawiedliwości w Strasburgu.Zaraz zreszta okaże sie ze ETS ogłosi kredyty denominowanego we franciszkach sa jak gra hazardowa ,a nie oferta kredytowa .Pogadamy wtedy inaczej.Do tych co dostali juz spłatę raty z liborem zerowym- piszcie skargi do KNF .Bank ma prawo zmienić umowę ,ale nie oznacza to ze jesteście bezbronni.Tylko w Tuskolandizie plus i minus daje plus.Nie poddawajcie .Mysle ze to kwestia czasu jak zjednoczyłmy sie w walce z bankami , w większości nie polskimi.Nasze pieniadze wypływają zza granice non stop.Pora zrobic porządek na własnym podwórku ,szczególnie ze to rok wyborczy i rozgonić najemne śmiecie .
jas777 / 193.238.180.* / 2015-02-07 16:47
a co ze stowarzyszeniem ''pozwólcie nam ryzykować''?
grek_pl_zorba / 109.173.250.* / 2015-02-07 18:36
Jeżeli chodzi o stowarzyszenie banków to niczego się nie nauczyły, o czym świadczy właśnie eksperyment jaki przeprowadzono w całej europie środkowej
mrrr / 89.79.108.* / 2015-02-07 16:45
Jeżeli droga sądowa nie wystarczy jest jeszcze kilka możliwych scenariuszów, aby przyhamować ogromne apetyty wielkich tego świata, którym wydaje się że dookoła są same lemingi,leszcze, itp...które można w nieskończoność "nabijać w butelkę" i wmawiać im poczucie winy, że to oni są winni, bo byli bardziej pazerni niż inni i chcieli oszukać swoich uczciwych współobywateli.
Nawet jako przysłowiowy leszcz jestem w stanie wyobrazić sobie sytuacje w której firmy ubezpieczające nieruchomości będą masowo ogłaszać upadłość z powodu zbyt dużej ilości wypłacanych odszkodowań. Wówczas może się okazać, że frankowicze będą proszeni, żeby jednak zechcieli przyjąć pomoc. Głupi od mądrych różnią się podobno tym, że ci pierwsi z uporem powtarzają te same błędy, w nadziei, że tym razem im się uda. Banki nie mają o nas najlepszego zdania. Najlepszą metodą na pokonanie wroga jest użycie jego własnej broni.
Zbulwersowany66 / 83.31.53.* / 2015-02-07 16:41
Dlaczego mamy pomagać ciągle wybranym grupom społecznym, np. górnikom, a nie możemy frankowiczom? Ta sytuacja z kredytami we frankach pojawiła się jeden raz. Ci ludzie są w potrzebie w danej chwili. Nie migali się od płacenia rat kredytów, uczciwie je spłacalibez względu na kurs waluty. Trzeba zrozumieć tych ludzi, a nie ich opluwać. Normalne, że każdy człowiek wybiera dla siebie w danym momencie, to co jest dla niego najlepsze. Taka jest natura człowieka. Inni burzą się od lat (np. związkowcy w górnictwie)i chcą więcej i więcej generalnie nie dając nic od siebie.
R8 / 31.61.131.* / 2015-02-07 17:30
Frankowcy za to płacą paliwo po 4 zł z groszem a nie jak niedawno prawie po 6 zł to tego nie protestują. Trzeba odjąć emerytom bo Frankowcom brakuje na spłatę mieszkania a jeszcze auto w leasingu trzeba opłacić i na wycieczki brakuje :-) Żenada
Osobiście mam kredyt od 7 lat w PLN i w stosunku do Franka już przepłaciłem ok 20 tys. zł zatem też mi się należy pomoc taak ?? Bo my Polacy, to najlepsi jesteśmy w narzekaniu.

Wziąść się jeden z drugim do robota a nie ciągle narzekać jak to się w Polsce źle żyje. Popatrzeć wystarczy jak jest za naszą wschodnią granicą - daleko nie trzeba szukać.
ami407 / 94.78.161.* / 2015-02-07 17:20
Zapomniałes jednak napisać że Ci co brali kredyty we frankach robili to z własnej inicjatywy i na własne ryzyko,Ci co buduja się na terenach zalewowych, w miejscach gdzie osuwa się grunt też to robią na swoją odpowiedzialność i mają za to odpowiadać co robią. Ja gdy na giełdzie zrobię zły zakup ( tak jak ostatnio Z JSW) i mam w plecy w ciągu roku ponad 100 tys to też ma być wina państwa czy społeczeństwa i mają mi stratę pokryć czy może jednak moja bo decyzja o tej transakcji była moja? WIELKI czas aby KAŻDY odpowiadał za swoje czyny. WIELKI czas za mordy wziąść tych z rządu aby za swoje decyzje też każdorazowo odpowiadali tak finansowo jak i karnie.
rexx / 83.26.1.* / 2015-02-07 16:39
No to przypomnijmy sobie, jak w roku 2006 frankowicze i potencjalni frankowicze zareagowali na zapowiedź wprowadzenia tzw. rekomendacji S, która miała ograniczyć kredyty we frankach:

http://www.money.pl/forum/pozwolcie-polakom-decydowac-jaki-chca-kredyt-t136860s1.html

Przykłady pierwsze z brzegu:

"To oburzające! Jeśli te przepisy wejdą w życie większości ludzi nie będzie stać na własne mieszkanie".

"Podejrzewam, że umiem lepiej liczyć niż miłościwie nam panujący i sama najlepiej ocenię, co mi się opłaca".

"Postrzeganie ludzi jako stada nierozumnych owieczek, które należy prowadzić na smyczy, aby nie zbłądziły JEST ZAMACHEM NA WOLNOŚĆ CZŁOWIEKA. Jako obywatel DEKLARUJE: POTRAFIĘ MYSLEĆ I NIE UZNAJE ZA KONIECZNĄ REAKCJĘ INSTYTUCJI PAŃSTWOWYCH W TYM ZAKRASIE W "MOIM INTERESIE".
grek_pl_zorba / 109.173.250.* / 2015-02-07 18:41
To napompowane miedialne brednie, a rzeczywistość, jeżeli było to niebezpieczne to gdzie były organa państwa i dlaczego pozwalał na to miłościwie nam panujący Nadzór Bankowy?Czyżby celował w tym że tak bardzo droga była mu opinia publiczna?
ja34 / 46.215.239.* / 2015-02-07 16:38
wziąłem z banku 420 tys zł na mieszkanie, przez 9 lat spłaciłem około 200 tyś , teraz zostało mi jeszcze 600 tyś !!! to jest nie do spłaty , lichwa i tyle !!! to jest jak na razie 100% i końca nie widać.
puzon_kr / 93.180.163.* / 2015-02-07 17:49
a wziąłeś w złotówkach czy we frankach?
Jak we frankach to nie pisz głupot bo wzioles 210 tyś chf splaciles powiedzmy 50 tyś chf to zostalo Ci 170 tyś chf.
I nie pisz ze nie widziales frankow na oczy, bo nawet jakbys je zobaczyl to i tak musialbys je sprzedac po 2 zl zeby zaplacic deweloperowi w złotówkch.
Mialbys wtedy pretensję do kantora w którym wymieniałeś walutę?
grek_pl_zorba / 109.173.250.* / 2015-02-07 19:38
Bzdury piszesz, kredyt był w PLN, tak jak twój, tyle że do jego księgowania użyto przeliczenia na CHF.Wobec tego to właśnie przeliczenie stało się powodem do pompowania raty kredytu przykładowo na początku 1200zł do obecnej raty 1800zł widzisz różnicę? To o to chodzi, Ale poczekamy chwilkę i okaże się że kredyty z dopłatą rządu typu MDM wejdą w fazę wygaszenia dopłaty (po ok.8 latach)i wtedy cały ciężar odsetek spadnie na kredytobiorcę.
To dlatego prezydent chce uruchomić fundusz który pomógłby w sytuacji utraty pracy i choroby kredytobiorcy.
Obywatel RP / 46.112.219.* / 2015-02-07 16:36
Bankier = Gangster ( tyle, że w garniturze i białej koszuli ).
dzidek848 / 79.185.208.* / 2015-02-07 16:33
ja mam kredyt w złotówkach czemu mi nikt nie pomaga???
oh / 89.79.108.* / 2015-02-07 21:15
Za mało masz do spłacenia, żeby się taką mrówką zajmować.
klient banku BPH / 83.31.53.* / 2015-02-07 16:31
Dlaczego nie ma nigdzie w danych ujętego Banku BPH? Ten bank także udzielał kredytów we frankach. Ponadto, jakoś nie widzę, aby rezygnował z dodatkowego ubezpieczenia. Właśnie mam w ręku pismo, w którym bank informuje mnie, na jaką kwotę jestem zadłużona biorąc pod uwagę kurs franka z "najgorszego dnia" i w terminie mam przedstawić ubezpieczenie na kwotę odpowiednio wyższą. Gdzie więc tutaj jest to zainteresowanie banków i pomoc? Mnóstwo artykułów na temat frankowiczów pojawia się w prasie i Internecie, ale nic z tego nie wynika.
roti / 79.163.131.* / 2015-02-07 16:31
jak czytam te głupoty i wyliczenia pseudo ekonomistów i "fachofców" POkroju szczurka to ogarnia mnie śmiech - dlaczego POkazujecie tylko efekt odsetek a nie POkazujecie zmiany kapitału???!!!! bo tak wam wygodnie ogłupiać POlaczków; tymczasem kapitał w przypadku frankowiczów wzrósł dwukrotnie podczas gdy tych płacących w złotówkach spadł!!!!! i to jest prawdziwy dramat tych ludzi a nie tylko sprawa odsetek. A teraz do tych ogłupianych przez tvn, wyznawców gw, i lemingów łykających wszystko co POwiedzą "fachofcy" kopoaczowi. dlaczego nie ziejecie jadem na sadowników - przecież POwinni przewidzieć np suszę albo klęskę urodzaju; POdobnie hodowcy trzody POwinni przewidzieć embargo na rosję, górnicy spadek cen węgla, samotne matki że mąż je zostawi, emeryci że nie będzie na emerytury i POwinni sami całe życie odkładać.....itd....itp. A teraz najlepsze - za chwilę znajdziecie się w POdobnej sytuacji bo zaraz te milion osób stanie przed wyborem czy kupić nowe buty, iść do knajpy na piwo, kupić nową książkę czy iść do kina.....odpowiem wam - nie!!!oni te pieniądze będą musieli oddać banksterom!!!!!! POwodzenia a jesiąnią jeśli ma być normalnie to czas najwyższy POgnać takiego szpecjalistę jak szczurek; ps. nie mam żadnego kredytu.
timon694 / 188.146.3.* / 2015-02-07 16:29
tez mam dlug. ggdzie jest Panstwo zeby mi pomoc??? biorąc kredyt w obcej walucie zawsze jest ryzyko ze kurs zrobi psikusa takze to jest ryzyko i tyle. kazdy o tym wiedzial ibrali kredyty. NIE dla pomocy dla frankowiczó!!!!!
fredy / 80.94.25.* / 2015-02-08 01:50
z ktorym bankiem jestes powiazany mądralo.Jak sciagną już z polaków wszystkie pieniądze wszyscy to poczują.Nikt od ciebie nie żąda abyś sie do tego dokładał,bo banki o tym dobrze wiedzialy co robią i świadomie wciągały kredytobiorcow w kredyty frankowe.To jest zwykla zagrywka spekulantów którym jest ciągle mało i strzygą zwykłych ludzi pracy na maxa.Najpierw udziela się jak najwięcej takich kredytów bez 1 franka w sejfie a potem się spekuluje i sztucznie podnosi kurs franka i zarabia nienależne pieniądze.Tego wlasnie nienależnego zarobku trzeba ich pozbawić a nie pomagać frankowiczom pieniędzmi z kasy państwowej. Niestety większość tych pseudo pomagierow siedz[ w kieszeni bankierow bo zbiera od nich dywidendy i mydli wszystkim oczy jak to oni chcą pomóc. Nie kompromituj się więc i nie pisz bzdur bo nikt od ciebie nie chce nawet marnego grosza a tylko tego byś logicznie myślal.
oh / 89.79.108.* / 2015-02-07 21:18
A ja mam kartę kredytową, to też podobno inna forma zadłużenia
Kelnerka / 164.126.150.* / 2015-02-07 16:28
Jak zamówiłeś goowno - nie oczekuj, że podam ci torta ...
soc / 109.243.44.* / 2015-02-07 16:26
ja mam kredyt w pln....dlaczego mam teraz w podatkach pośrednich i innych ukrytych formach np. większych oplatach za koszty w banku składać się na tych co we franku brali kredyt. Mi nikt nie pomaga spłacać kredytu
grek_pl_zorba / 109.173.250.* / 2015-02-07 19:24
Czytaj ze zrozumieniem a nie powtarzaj głupstw mainstreamowych, przecież z kalkulacji propozycji KNF wynika że spłacający kredyt denominowany lub indeksowany do CHF zapłaci o 783,46zł więcej niż dotychczas.Więc to ty będziesz musiał oddać "frankowiczom" to co oni zapłacą więcej do banku?
Pomyśl bo ręce opadają jak się czyta te strolowane wypowiedzi pisane na zamówienie Banków przez agencje marketingowe.
takie / 109.95.206.* / 2015-02-07 16:54
czy jesteś aż tak wyprany? nic nie masz dopłacać! NIKT NIC NIE DOPŁACI! banki łamały prawo, wyroki sądowe z 2010 roku i późniejsze, banki mniej zarobią. Możesz twierdzić że mniej zarobisz, jeśli jesteś w zarządzie banku, ale w takim razie jesteś odpowiedzialny za łamanie prawa.
Powodzenia w spłacie,
mrrr / 89.79.108.* / 2015-02-07 16:26
Potencjalna strata (sic!) 25 mld zł sektora bankowego to nic innego jak spodziewany ponadprzeciętny zysk, zmniejszone o tę kwotę. Więc brak nadzwyczajnego zysku, do którego banki zdołały się już przyzwyczaić nazywany jest stratą? Czyżby banki od samego początku wiedziały jak będą się kształtować ich zyski z kredytów udzielanych we frankach, czyli potrafiły przewidzieć cały ciąg współczesnych wydarzeń, oceniany współcześnie jako nieprzewidywalny? A może posiadają po prostu odpowiednie instrumenty, aby sterować tym rynkiem?

Najnowsze wpisy