Forum Forum podatkoweInne

Nie mam działalności, pracowałem na zlecenie w USA (zdalnie) - jakie podatki?

Nie mam działalności, pracowałem na zlecenie w USA (zdalnie) - jakie podatki?

kamilt / 213.134.177.* / 2009-02-01 13:58
Witajcie

Pracuję już chwilę _zdalnie_ w USA (siedząc w domu w Polsce, przez Internet) i jeszcze kilka tygodni popracuję i spodziewam się przelewu na kwotę $4400, a później jeszcze jednego, choć już znacznie mniejszego (w kolejnym miesiącu) . Być może będzie to przelew bankowy, może PayPal, a ew. może nawet czek bankowy wysłany kurierem.

Mnie interesuje kwestia podatku w Polsce - kiedy i jak powinienem się rozliczyć z Urzędem Skarbowym, skoro nie mam działalności gospodarczej?
No i jakiej wielkości podatek zapłacę?
kamilt / 213.134.177.* / 2009-02-01 14:02
Dodam jeszcze, że wczesniej nie podchodziłem do tych spraw (podatkowych) zbyt poważnie, ale też nie pracowałem regularnie (jestem studentem i na studiach się skupiałem), a jedynie od czasu do czasu wykonywałem zlecenie, lub zlecenia i dostawałem różne przelewy - czasem 50zł, a czasem i 2500zł (jeśli pracowąłem przez dłuższy czas, ale takich było raczej niewiele). To wszystko bardzo nieregularnie i gdyby policzyć średnią na miesiąc, to by pewnie nawet nawet 1500zł nie wyszło. Zastanawiam się czy powinienem się teraz martwić tym, że ktoś może to teraz prześwietlić i jakiego typu konsekwencje mi potencjalnie grożą?

Najnowsze wpisy