Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nie pozwólmy na wyższe składki na ZUS!

Nie pozwólmy na wyższe składki na ZUS!

Adam Turowski / .* / 2004-09-06 10:23
Komentarze do wiadomości: Nie pozwólmy na wyższe składki na ZUS!.
Wyświetlaj:
PLC / .* / 2004-09-11 14:46
To zero - czyli W.Kaczmarek (kto mi co zrobi za ten epitet) ma adres: wieslaw.kaczmarek@sejm.plkaczmarek@kaczmarek.pl.Każdy z nas nie każdego dnia wysle do niego mail o treści:Nie kradnij moich pieniędzy-zostaw składki ZUS w spokoju.
August II Rex / .* / 2004-09-11 10:32
Wyższe skłądki na zus bez kompleksowej kontroli wydatków tej instytucji doprowadzi do niekontrolowanego wybuchu niezadowolenia społecznego. Ponadto sądy (również trybunał sprawiedliwości) zaleje masa spraw o odszkodowania z zus. I to będzie początek końca tego dziadostwa. Wpływu do budżetu po podniesieniu składek nie zwiększą się, tylko zmniejszą. Także sytuacja budżetowa będzie jeszcze trudniejsza. Podmioty, które mają wyższe dochody natychmiast przeniosą się za granicę, tym samym wzrośnie natychmiast bezrobocie. Bajdurzenie o tym, że poprzez wzrost składek uda się uzdrowić zus jest wymysłem osób chorych umysłowo. Świadczy to jedynie jak daleko są rządzący od rzeczywistości. W jakim świecie oni obracają się. Rządzący w ogóle widocznie nie znają realiów. Jedyną ich troską jest dążenie do zgromadzenia jak największej kasy w jak najkrótszym czasie. Chcą się nachapać póki jeszcze czas. Chciałbym tutaj zaznaczyć, że podniesienie składki zus ma nie tylko wymiar fiskalny, jest to próba zbicia pewnego kapitału politycznego kosztem ogromnych wyrzeczeń przeciętnych obywateli. Jeśliby taki projekt przeszedł, to byłby to ogromny sukces polityczny rządu. Na pewno jego członkowie i ich najbliżsi mogą liczyć na dostatnie i spokojne życie do końca swoich dni. Trzeba ponadto stwierdzić, że głównym pracodawcą w Polsce są właśnie małe firmy, stanowią one ponad 98% wszystkich podmiotów gospodarczych. Uderzenie w nie spowoduje rozpad całej struktury gospodarczej państaw polskiego, gdyż to one kreują miejsca pracy i są główną siła wytwórczą. Podwyższenie zus dla młych i średnich przedsiębiorców spowoduje zatem kompletny krach, którego skutki będzie musiała przejąć na siebie następna ekipa rządząca. Trzeba rozpatrywać ten krach w kategoriach katastrofy gospodarczej. Skutkiem tego będzie natychmiast gigantyczna inflacja i powrót do stanu sprzed 1989 r..
xxx / .* / 2004-09-13 18:06
Popiram w całej rozciągłości wszystkie argumenty,aby nie zwiększać składki na ZUS.Składka na zus za osobę prowadzącą działalność gosp.jest wyższa niż nie jeden z obywateli zarobi na miesiąc.Bardzo wysoka składka na zus jest jednym z powodów,że nie powstają nowe miejsca pracy.
mak / .* / 2004-09-11 10:24
======== MAM SPOSÓB ===========Już mam sposób jeśli pomysł ze składkami przejdzie. Zawieszam działalność od 1.1.2005, a rozpoczyna ja żona, która nie pracuje. Ma zerowy dochód za 2004 rok , więc jej podwyżka nie obejmie lub będzie minimalna. Ja i tak będę jeździł do klientów, a faktury przejdą przez firmę żony. Po roku ona zawiesza działalność, a ja zaczynam od początku. (znowu już z zerowym dochodem). Swoich klientów już zacząłem przygotowywać do tego, że od nowego roku kto inny będzie wystawiał faktury.
George / .* / 2004-09-13 06:36
Tych z zerowym dochodem tez chyba obejmą podwyżki, czy sie mylę?
ciucio / .* / 2004-09-13 10:05
Chyba tak, ale opłaty bedą raczej niewielkie, na pewno nie 2000 zł miesięcznie; też myslałem o takim rozwiazaniu jak Mak.
Andrzej / .* / 2004-09-11 10:09
Kolejny kretynizm, a miało być prościej. I byłoby gdyby zastosować następującą metodę:1. podnieść dwukrotnie podatek dochodowy odprowadzany do Urzędu Skarbowego,2. Urzędy Skarbowe miałyby obowiązek odprowadzić połowe podatku na odpowiednie konta ZUS.Działało by to jak system samosterujący: jest dochód - są pieniądze na ubezpieczenia. Powstaje swego rodzaju mechanizm zmuszający do poszukiwań sposobu na nakręcanie koniunktury gospodarczej, łatwiejszy w sterowaniu i prognozowaniu. Obecnie budżet cieszy się tylko z naiwności drobnych przedsiębiorców zakładających jakąkolwiek działalność; widzi bowiem od razu kolejnego płatnika podatku stałego (ZUS). Stąd takie "radosne" statystyki o powstających "nowych miejscach pracy" (czytaj: nowych źródłach przychodu dla urzędniczych pasibrzuchów). Wyżej przedstawione rozwiązanie pachnie oczywiście naiwnością, ale czy nie jest prostsze? Prosty zysk w czasie, liczbie wypełnianych formularzy, czasu straconego na wystawanie w kolejkach w bankach, kasach i okienkach ZUS, mniej nerwów klientów i urzędnikow a więcej czasu na działalność podstawową
~l.k. / .* / 2004-09-10 22:06
Złodzieje, którzy są przy władzy czyt. przy korycie, niech oddadzą to, co sami do tej pory nakradli. Niech pomniejszą swoje wynagrodzenia tysiąckrotnie, a nie będzie potrzebna podwyżka składek ZUS. Emeryci też zaczną żyć godnie. Niech szlag trafi cały ten burdel na czele z Hausnerem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zbig / .* / 2004-09-10 10:28
Czy ktoś mógłby podać ile dokładnie wynoszą proponowane podwyżki i od jakich progów obowiązują? Ewentualnie gdzie to mogę znaleźć? Plis
Jurek / .* / 2004-09-15 07:58
www.orka.sejm.gov.pl/Druki4ka.nsf/wgdruku/2790
Jurek / .* / 2004-09-15 07:36
www.orka.sejm.gov.pl/Druki4ka.nsf/wgdruku/2790
dzesio / .* / 2004-09-08 18:19
Do tej pory malo kombinowalem ale teraz widze ze czas isc na calosc. To sa calkiem spore pieniadze wiec chyba warto. Szkoda tylko ze zamiast poswiecac te odrobine czasu wolnego rodzinie bede sie np. zajmowal zakladaniem firmy u Niemcow. Juz teraz mam zarejestrowany tam samochod zeby nie placic akcyzy. samochod, firma... hmmm, co ja jeszcze tutaj wlasciwie robie? Za jedno chcialbym kadrze rzadzacej podziekowac: za doprowadzenie Polski do unii. Teraz trzeba tylko zebrac troche odwagi i wy.....alac z tego chorego kraju.
Wowa / .* / 2004-09-08 17:41
„Zus” to dopiero początek rozprawy z małymi, którzy europejskim kumplom naszych liberałów zajmują miejsce na rynku...W Ministerstwie Gospodarki i Pracy powstał raport „Przedsiębiorczość w Polsce 2004”. Rząd planuje między innymi . zlikwidować opodatkowanie w formie ryczałtu ewidencjonowanego.6 stycznia 2004 r. ówczesna Rada Ministrów zaakceptowała dokument i nadal jest to oficjalne stanowisko Rządu!Dodatkowo zamierza się wprowadzić „powszechną”, uzależnioną od dochodu ( z każdego jego źródła) składkę na ubezpieczenie społeczne, co doskonale współgra z likwidacją przychodów objętych ryczałem, więc tworzących „niewiadomy dochód”. Ta przewrotna polityka prowadzona jest pod hasłami wprowadzania ułatwień i zmniejszenia barier administracyjnych dla przedsiębiorców.Każdy, kto prowadzi własną małą firmę „ryczałtową” zada zaraz pytanie „jakich przedsiębiorców?” Pod wpływem czyjej to inspiracji grupa niewyżytych naukowo profesorów i zawodowych warszawskich urzędników ministerialnych chce rozwalić to, co od lat funkcjonuje i jest w wielu wypadkach zaczynem do powstania większych inicjatyw gospodarczych. Czy nie jest to przypadkiem wynikiem działania zakamuflowanego lobby, zmierzającego do wyczyszczenia rynku usług i producentów z „małych”, którzy nie są szewcami, naprawiaczami telewizorów itp. (tym pozostawia się kartę podatkową).???Wiem, że spiskowa teoria dziejów jest najłatwiejszym sposobem wytłumaczenia takiej głupoty i absurdu, ale obecnie, gdy trąbi się o „ podejmowaniu działań korzystnych dlapodatników, nawet wówczas, gdy są one niekorzystne dla budżetu państwa” ( patrz ww. raport), inne wytłumaczenie nie przychodzi mi do głowy.Powiem tylko, iż obecnie jak będę chciał zrezygnować z ryczałtu to zrobię to, ale z własnej woli.Tego prawa chcą mnie pozbawić ci, którzy już od początku lat 90-tych wiedzą, co dla Polaków jest najlepsze!Ponieważ w powoływanych przeze mnie materiałach wspomina się o toczącej się „dyskusji o systemie podatkowym”, to ta wypowiedź stanowi mój w niej udział.Wowa z Poznania
pastuch / .* / 2004-09-08 15:08
Ludzie coś wam powiem!Miałem zajęcia z hausnerem na studiach i jak sie dowiedziałem ze zostaał ministrem w rządzie sld to myślałem że to żart! On jest bardziej liberalny niż największy liberał z po! Jego wizja gospodarki to wielkie molochy i koncerny nie ma tam miejsca na małych i jak słysze z jego ust i jego kolegów zarówno z lewicy jak i z po,że wszystko to dla drobnych i małych to nie krew zalewa, mają problem z finansami, budżet sie nie klei a polski zus to juz ewenement w skali świata, ale mówić ze to dla czyjegoś dobra to już jest na maksa chamstwo!Siedziałem w stanach tam koniunkture nakręcają tylko mali, i gdyby ktoś tam wychylił sie z takim obłąkańczym pomysłem czekał by go psychiatryk! Hausner ! Zyta! Olechowski! na boganie kompromitujcie się! świat na to patrzy czy wy naprawde myślicie że tu leżą pieniądze? eśli ta ustawa przejdzie to wszystkim proponuje rejestrować działalność za granicą, na Słowacji lub Niemczech a Hausnera w piach
George / .* / 2004-09-13 06:45
Hausner liberałem? Dobre żarty. Toć to przecież zwykła SLD-owska szumowina chrakteryzująca sią, jak i cała ta formacja, pragmatyzmem tzn. brakiem zasad i poglądów. Działa na zasadzie: jeśli wejdziesz między wrony... Dziwiło mnie zawsze poważanie, jakim cieszyło się to zero w organizacjach przedsiębiorców. Widać te organizacje są tyle warte co i sam Hausner.
kamyk / .* / 2004-09-08 15:19
Wizja gospodarki z wielkimi molochami i koncernami, bez małych przedsiębiorstw nie ma wiele wspólnego z liberalizmem gospodarczym. Albo Hausner nie jest liberałem albo jego poglądy są inne niż przedstawione, tertium non datur.Poglądy Zyty na tę sprawę przedstawia ona sama w wywiadzie obok.
Dorothea / .* / 2004-09-08 13:33
Składki obowiązkowe na ZUS są juz dośc wysokie, a dla małych zwłaszcza jednoosobowych firm sądużym obciążeniem i często stanowią 1/3 dochodu. Jeżeli będą jeszcze wyższe , cała działalność stanie się nieopłacalna.Nasze renty i emerytury i tak nie wystarczą nam na godne życie, więc większość tych , których na to jeszcze stać z bólem portfela opłaca dodatkowe ubezpieczenia. Podwyżka składki tym którzy sami stworzyli sobie miejsce pracy będzie karą - sami chcieliście. Ale tych na górze to nie obchodzi - mają już zapewnione godne życie na emeryturze - i to nie tylko dla siebie ale i dla dzieci, wnuków i reszty pociotków
Marek / .* / 2004-09-08 13:08
UUUUUMMMMMIIIEEERRRAAAMMMMM !!!!!Proszę Ministerstwo o przekazanie mi listy plusów tego zabiegu, bo może emeryturaka bedzie ttttttttttttttttttaaaaaaaaaaaaaaaakkkkkkkkkkkkkaaaaaaaaaaaaaa wysoka, że sie opłaci płacić wiecej.
George / .* / 2004-09-13 06:47
Na pewno będzie wysoka. He, he... Przecież nie o to w tym wszystkim chodzi.
MaxiKaz / .* / 2004-09-08 06:49
Spokojnie. Jest sposób, żeby ich wydy...ć. Niech każdy, który ma znajomego, prowadzącego działalność poprosi go o zatrudnienie siebie na część etatu, na kwotę większą lub równą minimalnej płacy. Koledze trzeba będzie się odwdzięczyć i zrobić to samo (zatrudnić go u siebie). W takim wypadku będzie się płaciło tylko ZUS od minimalnej kwoty, a dodatkowo tylko składkę zdrowotną. W taki sposób można płacić jeszcze mniejszy ZUS i ich olać. Skoro można płacić legalnie zus od 824PLN i jest to w porządku, to trzeba to wykorzystać.
vdv / .* / 2004-09-09 23:51
Zaj..pomysł!!. Taki z CIebie Maxi KAZ
Przemo / .* / 2004-09-07 23:06
Moja firma upadła w 1999 roku w roku 2004 zakończyłem spłatę zaległych składek ZUS po pięciu latach odsetki wynosiły więcej niż mój całkowity dochód za lata 1998-2000 Jeszcze nie zarobisz ZŁOTÓWKI a Złodziejski Ucisk Społeczny spłacić MUSISZ - Kretynizm a może by tak opodatkować diety posłów, wprowadzić jasny prosty podatek liniowy 15 i 50 procent z rozsądnym progiem +- dohód 200'000,00 zł rocznie przy zlikwidowaniu kwoty wolnej i innych "p****ół", z których BIEDNI lidzie i tak nie korzystają....
Stanisław Lubiński / .* / 2004-09-07 20:24
Prowadze działalnośc gospodarczą od 1987r i do tej pory nie brałem zwolnienia lekarskiego. Jesli potrzebna jest mi porada lekarska to, niestety zapisuje się na prawatne wizyty bo nie mam czasu korzystać z opłacanej, międzi innymi przeze mnie,Służby Zdrowia. ZUS muszę opłacac ze względu na przetargi publiczne.
MARTA / .* / 2004-09-07 18:50
odeszłam z pracy na etet i otworzyłam własną działalność by móc działać na własną rękę i co nawet dobrze nie zaczęłam a tu podwyżka ZUSU !NIE ZGADZAM SIĘ !

Najnowsze wpisy