Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nie pozwólmy na wyższe składki na ZUS!

Nie pozwólmy na wyższe składki na ZUS!

Adam Turowski / .* / 2004-09-06 10:23
Komentarze do wiadomości: Nie pozwólmy na wyższe składki na ZUS!.
Wyświetlaj:
DA / .* / 2004-09-06 21:39
Proponuję układ. Przedsiębiorcy zapłacą wyższe składki ZUS pod warunkiem, że posłowie i senatorzy otrzymają wynagrodzenie w wysokości tzw średniej kerajowej bez prawa do jakichkolwiek dodatków. Politycy tak bardzo troszczą się o przyszzłych emerytów z grona przedsiębiorców, że podnoszą im składki (BZDURA!!!). My również troszczymy się o los głodujących polaków. Nich zapłacą za to darmozjady ze swojej poselskiej i senackiej pensji. Zostanie trochę więcej dla biednych.
Prowadzący działalność gospodarczą / .* / 2004-09-06 21:31
Jestem młodym przedsiębiorcą, który rzetelnie rozlicza sprzedaż ( ryczałt). Płacę kilkaset złotych miesięcznie podatku. Moj dochód jest mniejszy od sumy składki ZUS i podatku. Wzrost ZUS to dla mnie oznacza jedno: Zacznę oszukiwać jak się tylko da. Jak to nie pomoże to zakończe działalność, przejde na zasiłek i będe pracował na czarno ( przynjamnije będe lepiej zarabiał) Polsko czy do tego zmieżasz ?? Ps. Zminie temat: Pracownika nie zatrudnie, chyba że na czarno. Powod: Inspekcja pracy, sanepid. W firmie która ma kilknaści metrów kwadratówych nie zrobię stołówki ;-)
George / .* / 2004-09-07 05:57
Człowieku! To nie jest nasze państwo tylko pasożyt wysysający z nas soki. Trzeba je, w trosce o własne dobro, kantować jak się da. Żadnych skrupułów, bo czy należy mieć w takiej sytuacji jakiekolwiek skrupuły? Pasożyta trzeba tępić wszelkimi sposobami.
Artur kamin / .* / 2004-09-06 21:20
Mam 56 lat.Po 40 latach pracy , rok temu wreszcie trafilem w cos co przynosi dochod.Zatrudniam doraznie rodzine na umowe zlecenia, a pod koniec roku chcialem zatrudnic 2 lub 3 pracownikow.No i szykuja znowu przeszkody.Do kogo sie moge zwrocic zeby mi poradzil jak zalozyc firme w Slowacji moze Niemczech?Prowadze dzialalnosc wylacznie wirtualna -internetowa.Place wysokie podatki.
Andrzej 53L / .* / 2004-09-06 21:01
Banda Durniów oszlała, płace ten cholerny ZUS za siebie i za żone, już teraz ledwo zipię. Podwyższenie składki mnie rozłoży. Płacić na pewno nie będę, po prostu nie dam rady. I tak tyram często po 16-18 godzin. Urlop ledwo 7 dni i letnie weekendy. Z żoną nie mogę wyjechać, albo ona albo ja. Niestety za słaba głowa, brak "smykałki" do dużych interesów. ALE ZUSU PŁACIĆ NIE BĘDĘ NIECH SOBIE TO WYBIJĄ Z TYCH ŁBÓW. Przepraszam za ostre słowa ale ręce opadają.
Rider997 / .* / 2004-09-06 19:54
Przeciez rzad i jego polecznicy nie maja pieniedzy!Dlaczego by ich nie wspomoc...?Dzis slyszalem Janika z LSD!Cytuje:"Co z tego ze zony znanych politykow pracuja w jakis firmach"... chodzilo o afere z LUX MEDem......"Przeciez z pensji polityka nie da sie wyzyc..."Bez komentarza...
Kami / .* / 2004-09-07 09:57
Ja też wczoraj słyszałam wypowiedź Janika, że z pensji polityka NIE DA SIĘ wyżyć... Zamurowało mnie. Nie wiedziałam, czy się śmiać czy płakać. Szkoda, że w akcji, która miała miejsce kilka miesięcy temu, gdy dwaj posłowie zgodzili sie przeżyć miesiąc za 500 zł (pomijam juz pobudki jakie nimi kierowały, aby uczestniczyć w tej szopce) nie wziął udziału Pan Janik...
MarS / .* / 2004-09-06 19:35
Jako Agent Ubezpieczeniowy - w imieniu kilku tysięcy podobnych "jednoosobowych firm" sprzedaży ubezpieczeń protestuję!Jak mozna próbować moimi składkami "łatać budzet" przecież te składki jeżeli już to mają iść na moją przyszłość i tylko moją - nie zgadzam się z takim podejściem.Proponuję 3 stopniowy do wyboru powtarzam do dobrowolnego wyboru podział tzw podstaw do opłacania składek ZUS.Mamy w naszym kraju inne możliwości niż na siłe "składkowanie" w nieskończoność w dziurę bez dna.
aanda / .* / 2004-09-06 19:26
a może tak jak z IKE czyli indywidualnymi kontami emerytalnymi. Zlikwidujmy ZUS jako taki pełne ubezpieczenie płacimy sobie sami w takiej wysokości jaką uznany za właściwą i w takiej firmie która będzia dla nas łaskawsza. To samo z emeryturą - zlikwidować wszystkie filary obowiązkowe i dobroweolne i tylko IKE i wtedy banki i inne instytucje finansowe poprostu będą się o nas bił (o nasze pieniądze!)Tylko co wtedy z ta armią cioć, babc, żon, sióstr i córek naszych włodarzy państwa, województwa, powiatu czy gminy??? A do piachu!!!
GK / .* / 2004-09-06 17:32
ZOBACZCIE JAK PRACUJA TE DARMOZJADY W ZUSIE. JAKIE PAŁACE SOBIE BYDUJA. Z CZEGO.DLACZEGO NIE INWESTUJA TAK JAK W INNYCH KRAJACH NP W BUDOWNICTWO. W KREDYTY NISKOOPROCENTOWANE NA HIPOTEKE. BYŁ BY ROZWÓJ I BYŁY BY PROCENTY DLA NAS I ZUSU.DO TEGO TRZEBA DUPE Z KRZESŁA PODNIESC . A KRZESŁA PO 2 TYS WIEC WYGODNIE TO SIE NIE CHCE. A TAK BYŁY BY PIENIADZE DLA LUDZI NA MIESZKANIA A WIADOMO NAWET DZIECIA Z PRZECZKOLA, ZE NOWY DOM , MIESZKANIE TO NOWE WSZYSTKO OD FARBY , MEBLI LAMPY PO PRALKE I LODÓWKEI KAZDY MA PRACEA TAK CO NASTEPNY FUNFUSZ AFERKI.ONI MAJA LAZDY NA KAZDEGO KRTOTEKIWIEC W ZGODNOŚCI WSZYSCY KRADNAA NARÓD POLSKI JAK BARANKI IDA NA SCIECIE.POWIEDZMY NIE!!!!!GK
pracownik / .* / 2004-09-06 21:04
Weź GK wyluzuj. Co ty wiesz o ZUS? Jak widać niewiele.
George / .* / 2004-09-07 06:01
Ale wie, i słusznie, że tę szemraną instytucję należy rozwiązać.
Cezar / .* / 2004-09-06 16:36
Panie kochany, ja też tak robiłem, mój szwagier śmiał się z tego robił lewiznę i robi nadal oraz głosował zawsze na tego co byl pierwszy w sondażach, zawsze narzekał nakładając sobie i swoim gościom coraz tłuściejszy kawałek szynki. Teraz ja mam długi on ma tłustą gębę i nadal pluje na Balcerowicza.Cwaniak zawsze wygra. Swoje postępowanie zmień Pan jak najszybciej. Czy doczekamy normalności, nie wiem ? Oby jak najszybciej.
milox / .* / 2004-09-06 16:18
Prowadzę dziłalność gospodarczą - uczciwie płacę podatki, nie kombinuję z lewymi fakturami , ci którzy to robią zyskają podwójnie: płacą mniejsze podatki dodatkowo będą płacić mniejszy ZUS. NIC TYLKO KOMBINOWAĆ
KKK / .* / 2004-09-07 10:02
Dokładnie!!! I znowu powróci do nas stara dobra szara strefa... Niech się jednak politycy zastanowią... Gdy przybędzie szarej strefy - ubędzie tych, którzy rzetelnie będą ich (czyt. darmozjadów zusowskich, skarbowych, politykierów, senatorów, posłów, i innych podpbnego pokroju) opłacać z własnych składek...
Maciek / .* / 2004-09-06 15:56
Ja zauwazam ze cały ten ZUS to chory system ale skaładke powinno sie płacić od uzyskanego dochodu tak jak podatek porównajmy sobie dwie osoby jedna zarabia miesiecznie 1000 zł i musi wpłacic 700 zł na ZUS a druga zarabia 5000 i tez płaci 700 zł uwazam ze jest to bardzo nie uczciwe i krzywdzi sie tych najmniejszych. Moze chyba dostrzec jakies plusy tej ustawy bo stego co zrozumiałem to składka bedzie naliczana od dochodow czyli tak jak płacą zatrudnieji na umowe. wiadomo że teraz ci co mają 5 tys miesiecznie jak mają zapłacić 37 % na ZUS to im sie widzi krzywda ale jak ten co ma 1 tys dochodu miesiecznie zapłaci 37% = 370 a nie 700 no to juz to wyglada troche lepiej kazdy powinien płacic składke od uzuskanego dochodu a nie wszyscu tak samo takie jest moje zdanie pewnie wywoła ogólne oburzenie na forum no chyba że czegoś nie zrozumiałem albo źle pojmuje jak tak to prosze o wyjasnienia na adres stepien2@op.pl
Zbig / .* / 2004-09-07 12:32
Wszystko fajnie, ale osoba, która zarabia 1000 zł nie będzie płacić 370 zł - rząd by się chyba przekręcił, aby na coś takiego zezwolić. Czyli jak zarabiasz 500 zł, to płać 600 na ZUS, a jak więcej to więcej
MarS / .* / 2004-09-06 19:39
Nie do końca się zgadzam - aco jeśli w danym miesiącu ba miesiącach ponosisz straty - nie płacisz składek.Chyba najciekawsze rozwiązanie czytałem już 3 stopniowy system do wyboru - jedna podstaw niższa od obecnej - np właściciele firm jednoosobowych - obecna dla zatrudniających np do 30 osób i wyższa do zatrudniających więcej niż 30 osób
milox / .* / 2004-09-06 16:12
Generalnie masz rację, ale ja prowadzę działalność gospodarczą i ponoszę tego ryzyko - na etacie tak nie jest. Ja ubezpieczam się dodatkowo, korzystam z prywatnej opiek medycznej (płacę za to) - z moich składek (w części) korzysta i tak kto inny ...
T.W. / .* / 2004-09-06 15:31
Hyba pójdę na bezrobocie...Jeden wielki skandal i gigantyczna arogancja naszych "prawodawców"!!Ciekawe kto tych palantów utrzyma kiedy nie będzie już komu płacić podatków?
Cezar / .* / 2004-09-06 14:04
Akcja obywatelskiego nieposłuszeństwa to jest to co każdy z nas może zrobic w odpowiedzi na grabież w świetle "prawa". Nie płacić składek, wyrejestrowywać lub zawieszac działalność po każdym pozorem, iść na zwolnienia lekarskie. Nie głosować na żadną polityczną sitwę , która nie zaproponuje reformy ZUS-u i KRUS-u. Nie głosować wcale jeżeli nie będzie JOW-u. Mnie do tych wniosków wystarczył 2-tygodniowy pobyt w szpitalu na pograniczu głodu ( dosłownie, jadłem to co przyniosła mi rodzina ) i eksterminacji w sensie opieki lekarskiej.
Jerzy 2 / .* / 2004-09-06 10:46
A na kiego grzybka nam ten cały ZUS ??? Utrzymywać armię niesprawnych i nieprzydatnych społecznie biurokratów ???
zdecydowany już / .* / 2004-09-06 10:39
proszę oinformację -ile wynosi zus( lub coś) na słowacji -i jeszcze czy ktoś wie gdzie można dostać ustawę o dochodowym na słowacji przetłumaczoną na polski
J.K / .* / 2004-09-06 21:06
ubezpieczenie placi sie w kraju w ktorym ma sie staly pobyt. Aby placic ubezpieczenie na slowacji trzeba wymeldować sie z Polski i zameldować na staly pobyt na slowacji / na czas prowadzenia firmy /

Najnowsze wpisy