Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nie pozwólmy na wyższe składki na ZUS!

Nie pozwólmy na wyższe składki na ZUS!

Adam Turowski / .* / 2004-09-06 10:23
Komentarze do wiadomości: Nie pozwólmy na wyższe składki na ZUS!.
Wyświetlaj:
R / .* / 2004-09-06 10:28
Nie prowadze działalności gospodarczej a mimo to uwarzam, że to jest chory pomysł. Jak oni chcą obniżać bezrobocie i szarą strefe podwyższając składki ZUS, Przecież ZUS to jest pańwstwo w Państwie większość pieniędzy przejada armia ich pracowników. A jeszcze niedawno SLD zapowiadało pójście śladem Irlandii, ale z takimi pomysłami to my Grecji nie zdołamy dogonić. OPAMIĘTAJCIE SIĘ W KOŃCU
pracownik / .* / 2004-09-06 21:13
R - dawno nie słyszałem takiego dowcipu. Jak chcesz wiedzieć, to na pensje na pracowników idzie mniej niż 1% (słownie: jeden procent) składek. Dystansuję się od pomysłu podnoszenia składek, ale niepodobają mi się fałszywe opinie nt. ZUS-u jako firmy.
leszek / .* / 2004-10-04 20:32
szanowny pracowniku,w krajach o ustabilizowanym rynku kapitałowym instytucje obracające kapitałem swoich klientów (akcjami itd) przeznaczają na WSZYSTKIE koszty od 1,5 do 2,5 % wpłacanych im składek. Nic dodać, nic ująć.
itka / .* / 2004-09-07 21:09
ZUS to nie tylko państwo w Państwie, ale wręcz pierwsza władza (ustawodawcza i wykonawcza) Na dowód mojej tezy posłużę się kilkoma przykładami - z życia wzięte.1. ZUS od opłaconyh terminowo składek z mylnie podanym okresem (np. dwa razy luty) nalicza odsetki za miesiąc zaległości - jest to niedorzeczne ale prawdziwe. 2. Przy wypłacie zasiłków podstawowym dokumentem dla pracowników ZUS jest skomplikowane zaświadczenie płatnika składek, nikt nie weryfikuje czy podawane tam kwoty są zgodne z deklaracjami rozliczeniowymi które musimy co miesiąc składać - znam przypadki zawyżonych wypłat przez bezmyślnie pracujących tam ludzi. Nikt tego nie kontroluje !! 3. Składając deklarację ZUS data jej wypełnienia nie może być wcześniejsza od daty złożenia - to wyjątkowa bzdura !! 4. Dobrowolne ubezpieczenie chorobowe ustaje od pierwszego dnia miesiąca za miesiąc, którego dotyczy - z polskiego na nasze - ubezpieczenie to ustaje miesiąc wstecz. Dzisiaj jest 07 - nie zapłaciłam jeszcze składki więc nie wiem czy byłam ubezpieczona w sierpniu, gdy ją zapłacę nadal nie będę wiedziała czy jestem ubezpieczona we wrześniu, bo o tym się dowiem w październiku. Ludzie proszę tylko o zachowanie szacunku dla PRAWA .Mogłabym mnożyć bezsensowne działania tej jak to napisałeś firmy. A wracając do podnoszenia składek - kiedy Ty się kształciłeś, ja swoje i mojej rodziny ciężko zarobione pieniądze inwestowałam, żeby ktoś miał dzisiaj pracę. Przez pierwsze lata ponosiłam straty a pomimo to ZUS musiałam płacić. Nikt nic mi w życiu nie dał, nic też od nikogo nie chcę, dajcie mi tylko normalnie żyć !!Wiem że punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia . Warto czasem sie przesiąść, choćby wyobraźnią.pozdrawiam :(
George / .* / 2004-09-07 06:09
To jest mało? Przecież ZUS przewala ogromne pieniądze i 1% od tego daje całkiem pokaźną kwotę. Jedyna szanasa to sprywatyzować ubezpieczenia społeczne. Niech każdy oszczędza na swoją emeryturę jak uważa, ale niech się też liczy z tym, że jego emerytura będzie pochodną tego co odłożył. A ZUS-owi - dziękujemy.
Zbig / .* / 2004-09-07 12:34
Wszystko pięknie, ale co z obecnymi rencistami? Przecież ich składki na emerytury państwo zjadło dawno temu.
szef / .* / 2004-09-06 21:28
Zdecydowanie za duzo... skladki placi 10 mln ludzi. Czyli skladki 100 tysiecy ludzi sa calkowicie zjadane przez urzedasow!
Adam Turowski / .* / 2004-09-06 10:23
W całości zgadzam się z całym powyższym artykułem. Przecież z ekonomią jest jak z fizyką - jej prawa można wykorzystywać, ale nie da się ich zmienić. Martwi mnie tylko to, że ogromna część społeczeństwa polskiego na czele z aktualnie rządzącymi myśli inaczej ....
Zbig / .* / 2004-09-07 12:34
Czy ja wiem, czy ogromna? Rządzący na pewno, ale ich jest mało.
ff / .* / 2004-09-08 10:04
Ja oczywiście zgadzam się, że ZUS marnotrawi nasze pieniądze i rozumiem, że każdy chce płacić na ten fundusz jak najmniej. Jednak uważam za rażącą niesprawiedliwość fakt, że prywatni przedsiębiorcy płacą sobie minimalną kwotę na ZUS,a pracownikom najemnym nie daje się takeigo wyboru - płacą wysoki procent swojego dochodu. Gdybym mogła płacić minimalną składkę, to różnicę pomiędzy tym, co teraz zabiera ZUS, a stawką minimalną oszczędzałabym sobie na prywatnym koncie/funduszu. I nie da się ukryć, że to jest podział społeczeństwa na 'równych i równiejszych'. Tak więc Państwo Przedsiębiorcy - musicie przyznać, że byliście do tej pory pod tym wzgledem uprzywilejowani! I mi nie chodziłoby o to żeby Wam coś zabierać, ale o to żeby zrównać zasady płacenia składek. Dlaczego dotąd nie protestowaliście, że takie rozróżnienie jest niesprawiedliwe? Bo byliście zadowoleni, że jesteście uprzywilejowani. Ja również leczę się prywatnie więc pod tym względem nie obciążam bardziej państwowej służby zdrowia.
xd / .* / 2004-09-15 13:55
Dochód określanych dla celów podatkowych przez ustawę o podatku dochodowym nie ma nic wspólnego (albo niewiele) z zyskiem. Wiele poniesionych kosztów nie stanowi kosztów w świetle ustawy. Wiele przychodów pozostaje tylko na papierze a podatek musi być zapłacony mimo, że faktura została niezapłacona itd. itp. Pracownik ma zagwarantowane wynagrodzenie i nie musi płacić podatku od nieotrzymanego wynagrodzenia. Hasła o "równości" są w tym przypadku populistyczne.
elgor / .* / 2004-09-08 22:28
Szanowna PaniMniejsza składka płacona przez przedsiębiorców, to mniejsza emerytura w przyszłości. To sprawa pierwsza.Jeśli chce Pani skorzystać z możłiwości płacenia mniejszej skladki jako przedsiębiorca, to wystarczy zgłosić samodzielną działalność gospodarczą. To sprawa druga. Jeśli jest Pani zwolenniczką równości w płaceniu skladek na powszechny fundusz emerytalny i rentowy, to proszę w pierwszej kolejności upomnieć się o likwidację uprzywilejowania rolników. To sprawa trzecia. Proszę także pamiętać, że pracownik najemny ma gwarantowane przez prawo minimalne wynagrodzenie - przedsiębiorca nie. A składkę minimalną przedsiębiorca płacić musi niezalażnie od tego czy w danym miesiącu ma dochód czy nie. Musi płacić nawet wtedy, gdy nic nie zarobi. A jeśli jest na dodatek pracodawcą, to musi zapłacić wynagrodzenie pracownikowi, składkę dla pracownika i składkę dla siebie. I na tym polega nieuczciwość prawodawcy i gorsze traktowanie przedsiębiorców. Albo składka proporcjonalna do uzyskanego dochodu, a więc zerowa w tych miesiącach, gdy przedsiębiorca nie ma dochodu i z możliwością odliczenia straty gdy pojawi się dochód, albo jednolita składka minimalna z możlwością podwyższenia, gdy przedsiębiorca uzna, że składka w ZUS-ie będzie najkorzystniejsza w przyszłości dla jego emerytury.
kasiarz / .* / 2004-11-07 21:56
zapomnieli wszyscy o tym, że ta podwyżka ZUSu ma być na podstawie zarobków w roku poprzednim, i nikogo nie interesuje, że w kolejnym roku zarabia już poniżej. Poza tym mówimy o równości składek. A co ze świadczeniami z tych składek. Pracownik dostaje swoje 80% pensji a przez 30 dni jemu musi zapłacić pracodawca mimo iż on jemu nic niezarobił. Poza tym pracodawca dostaje duż mniej niż pracownik. Przykład na sobie, moja żona pracuje i jak była na zwolnieniu, przy zarobku 1400 brutto dostała na konto 900 zl. Ja jako przedsiębiorca na zwolnieniu w wyniku wypadku przy pracy przy podobnym zakładanym zarobku (od takiej wartości odprowadzałem składkę ZUS) otrzymałem 780 zł, ale musiałem jeszcze z tych pieniędzy obowiązkowo opłacić składkę zdrowotną coś ok 150 zł. Zzostalo mi więc 630 zł. pomijam że nie mogłem wtedy prowadzić działalności i zarabiać. I tu jest prawdziwa równość, Jak płacić to z górnej półki, jak do wypłaty to kopa w d..... Pozdrawiam Paniusię szukającej równości. Acha jeszcze niech da pieniądze na zapłacenie podatku i za towar który kupiłem, a którego nie mogę sprzedać gdyż jestem na zwolnieniu.
sonia / .* / 2004-09-08 11:19
Kochana żebyś Ty mogła odprowadzać tą Twoim zdaniem niesprawiedliwą skłądkę, ktoś musi dać Ci tą możliwość tzn - MIEJSCE PRACY, bo Tobie się należy i nie wazne skąd ma brać pieniądze na jego utrzymanie (to nie Twój interes). Dla przykładu moi pracownicy się buduja, a ja bezprzerwy inwestuje w to żeby mieli godne warunki pracy i wypłatę na czas. Trochę obiektywizmu !!
1 2 3 4 5
na koniec starsze

Najnowsze wpisy