Forum Polityka, aktualnościPolityka

Nie przeszkadzajcie w prowadzeniu polityki zagranicznej

Nie przeszkadzajcie w prowadzeniu polityki zagranicznej

Wyświetlaj:
"wznawiacz" / 212.244.61.* / 2006-07-17 09:48
Nie można pozwolić by forumowicze zapomnieli o "kartofelkach" ( fuj - zawsze sądziłem, że u nas są ziemniaki - a na wschodzie i na zachodzie kartofle ). Trąbcie o obrażalskich ... ( nie zwykłem obrażać - a tu trzeba uważać - a ponoć obrażają się tylko... i ... ), trąbcie, trąbcie...
LP / 83.135.156.* / 2006-07-07 08:20
Panie Marcinkiewicz ja też nie muszę komentować Pańskiej wypowiedzi która wykazuje że do Pana "główki też nic nie dociera"
Jest Pan Arogantem lekceważący Wszystko i Wszystkich !
Wykazuje się Pan jako czkowiek którego zajmowana funkcja przerasta jego możliwości intelektualno-dyplomatyczne obrażając Nas w ten sposób OBYWATELI.
Głodny / 83.21.69.* / 2006-07-06 20:55
Jeśli idzie o ścisłość, to pan Premier nie tylko nie powinien komentować tego idiotycznego listu zafajdanych erodeputowanych, ale powinien zgłosić prokuraturze przestępstwo. Już "Pani Dulska" twierdziła, że brudy należy prać we własnym domu. Nawet gdyby mieli rację, nie wolno im było robić tego na foprum miedzynarodowym. To jest skandal, który powinien być surowo ukarany. Jedynie Skubiszewski stanął na wysokości zadania, reszta to poprostu ludzie, ktorzy nigdy nie powinni byli zostać ministrami. Te pętaki, bo inaczej o nich powiedzieć nie mogę, przypominają mi męzów idiotów, którzy sąsiadom opowiadają jak ich żony przyprawiają im rogi. Przecież to banda durni. Jeśli nawet mają rację to powinni ją przedstwiawiać wyłącznie tu, w kraju. O oni co? wyrabiają sobie opinie - w podobny sposób jak Balcerowicz, nagradzany przez Zachód i przeklinany przez własny naród, choć w to wątpię i nie bardzo wiem do jakiego narodu powinni oficjanie należeć ci panowie. Dranie i tyle idę jeść
kolację, bo może jutro już nie będzie na nią stać.
manolo / 83.22.240.* / 2006-07-06 22:06
Oto przykład odnowionego moralnie obywatela IV RP. Czy Ty człowieku już nie znasz normalnego języka? W dodatku z logiką cos nie tęgawo. Najpierw piszesz o nich durnie a póżniej nie wykluczasz jednak ,ze mają rację.
Skandal jest ,to prawda. Prezydenta rozbolał brzuch i w związku z tym nie odbyło się ważne dla kraju spotkanie. Jak dotąd zapowiadana aktywna prezydentura jakoś nie bardzo wychodzi. No chyba ,że za aktywność uznać ciągły zamęt polityczny.
obserwator / 83.20.221.* / 2006-07-06 21:17
Głodny>>akceptuję każde zdanie, przestrzegam zasad etyki, jednak nalezałoby uzyć mocniejszych słów, nie zapomniałem ich, służyłem w wojsku dwa lata, ale to było dawno, przekleństw się nie zapomina.
tatko / 87.105.26.* / 2006-07-06 22:54
DOBREGO karczma nie zepsuje, a ZŁEGO to nawet Koćciół nie naprawi.
LP / 83.135.156.* / 2006-07-06 21:10
"Już "Pani Dulska" twierdziła, że brudy należy prać we własnym domu. "
Widzę że z Lektór byłeś jednym z najlepszych "skoro tak rozumjesz.
Teraz dopiero widać jak Tu Gierychta ma wsparcie egzystencji w tym Państwie!!!!!!!!!!!!
Fr.Skwarnicki / 194.181.106.* / 2006-07-06 16:06
Pan Kazio zatrudniony na etacie Prezesa Rady Ministrów nie widzi powodu,żeby komentować list ważnych dla polskiej dyplomacji osób a widział powód,aby komentować artykuł z niemieckiej gazety o nakładzie 60 tys. egz. na dodatek fatalnie przetłumaczony.Nie jest to list przeciwko komuś (PiS zawsze ma personalizuje problemy) tylko list w jakiejś sprawie-w sprawie pogaraszającej się jakości polskiej polityki zagranicznej.Ilustracją stanu MSZ jest fakt,że 95% Polaków nie wie jak nazywa się obecny minister spraw zagranicznych.Takze Pan Kazio niech znajdzie powód,aby się choć trochę zastanowić nad polityką zagraniczną,bo to on jest za nią odpowiedzialny.Na Osobę zatrudnioną na etatcie Prezydenta nia może za bardzo liczyć.
obserwator / 83.20.221.* / 2006-07-06 20:15
Fr.Skwarnicki>> wyjątkowo nietrafne skojarzenia, tylko wysoka temperatura usprawiedliwić może ten styl argumentacji; temperatura może działać jak skalpel, odcinać to co dobre, zatem jeżeli szkodzi temperatura , ja tak to odczytuję, należy opoczywać a nie pisać bzdety.
Fr.Skwarnicki / 194.181.106.* / 2006-07-07 13:19
No dobra.Styl polemiki przyjęty przez obserwatora rzeczywiście świadczy o wysokiej temperaturze.Napije się lepiej wody niegazowanej z lodówki.
LP / 83.135.156.* / 2006-07-06 21:00
Tylko z jednym skojarzeniem można się tu zgodzić jak Pan to sam zauważył ta wysoka temperatura robi co niektórym zaćme właściwego odbioru kontekstu komentarza.
Miejmy nadzieje że to przeminie z temperaturą.
Tomasz.S / 83.7.18.* / 2006-07-06 15:15
Trudno komentować słowa premiera, bo funkcjonariusz ten zabiera głos w każdej sprawie, a nie bardzo zna historię która nas Polaków dotyczyła. Bo trzeba wiedzieć choć tyle z historii, że przed drugą wojną
światową Polska jako państwo była skłócona ze wszystkimi sąsiadami w koło. Jaki był tego efekt - wiadomo. Uważam że list b.ministrów jest tylko delikatną przestrogą przed skutkami uprawiania "kurnikowej" polityki przez obecną ekipę.
Obserwator II / 83.21.69.* / 2006-07-06 21:53
Tomaszu S, ten list oni mogli wręczyć,nawet samemu Prezydentowi, ale w kraju, a nie robić z tego cyrk. Jeśli byliśmy skłóceni, to wcale nie znaczy, że dzisiaj mamy każdemu dawać ciała tylko dlatego, aby o nas żle nie myśleli. Prostytutka, każdemu daje, ale nie wiem, czy ma ztego powodu wiele szacunku. Jesteś... - sam wiesz co o tobie myślę.
wiesław / 195.117.27.* / 2006-07-06 15:55
podzielam opinię, dodam pytanie retoryczne czy Prezydent dużego państwa może się obrażać na dowcipy w złym guście w jakiejś lokalnej, mało komu znanej prasie , na własne życzenie deprecjonować swoją rangę i wizerunek miedzynarodowy , no cóż w ciekawych czasach przyszło nam żyć
tatko / 87.105.26.* / 2006-07-06 23:24
A ja odpowiem,choć pytanie retoryczne.Otóż nie powinien się obrażać z tej prostej przyczyny, że takich szmatławców prezydenci nie czytują. A jeśli ktoś mu podsunął do przeczytania, niech za to płaci . No i zapłacił pan Dobrowolski. I kto dalej mąci w tym piekiełku? I po cholerę to robi?
Barti / 83.168.75.* / 2006-07-06 22:08
A moze ma udzialy w tym pisemku? Pomyslec, o ile wzrosla wartosc takiego malo znanego szmatlawca w czas tej smiesznej zadymy. Kacze smrodki to strasznie zakompleksieni kolesie.
obserwator / 83.20.221.* / 2006-07-06 13:18
I znowu polskie piekiełko rozpala ogień na grilu, nie widać ognia a temperatura wzrasta, szuka sie sensacji gdzie jej nie ma, w dyplomacji obowiązuje ceremoniał który nakazuje nie spieszyć się za wszelką cenę,a tu co słysze opozycja natychmiast tu i teraz gdzie się da , jak ujadające psy, z obłedem w oczach gada bez sensu, bo ludzką mową pokrętnego ujadania nazwać nie można. Ludzie listy piszą, i to jest piekne, ale jak pisze sie listy otwarcie złowrogie, zaprogamowane żeby szkodzić przez tych co byli albo sa związani z lewicą europejską i krajową, napisany list przeciwko Prezydentowi, to nowy zwyczaj ktory mógł urodzić się w bestii która kąży nad światem i kłapie zębami. Internautów proszę o wyważone odpowiedzi, bo kto kpi z choroby to sam wpadnie w sidła i zapętli w niebyt życiowy. Konferencje słyszę, ale to teatr aktorów opozycji, graja role, ale rozumu w tym nie ma, to szmira, jeżeli tak dalej będzie zachowywać się opozycja to w wyborach samorzadowych wyborcy pokażą lewicy czerwoną kartkę, już nadszedł czas na odejścia z polityki, gdyż podatnicy nie będą dłużej tolerować marnotrastwa pieniędzy przez nierobów politycznych którzy są syci w morzu społeczeństwa głodnego z odziedziczonym garbem długu publicznego, już wkrótce odsetki roczne tego długu wyniosą ponad 5000 zl do zaplaty, dlaczego ci którzy tak źle rządzili szkodzą bezkarnie, dlaczego zle etyczne postawy nie sa piętnowane. Jak odchodzł jeden z podpisanych ministerów spraw zagranicznych, to wziął kasę za zaległy urlop w wysokości 53 tysiące złotych, czy oddał wszystkie karty urlopowe, czy nie poszły do kosza, czy mozna to sprawdzić, dlaczego tak sie dzieje , że odchodzący wielcy politycy, menadżerowie maja tyle zaległego urlopu a publikatory co rusz pokazuja ich, że na urlopach sa co chwila nagminnie, czyżby ich obowiązywało inne prawo? Zatem niech zastanowia się ci co piszą że wiedza co podpisuja bo jezeli podpisuja nie wiedząc co podpiuja to biada Polsce bo rany zadane kłami rozsierdzonych bestii sa nie do uleczenia.
tatko / 87.105.26.* / 2006-07-06 23:12
Takie jest prawo opozycji! I każdy dobrze o tym wie, nawet członkowie PiS. Inna sprawa,jak ta opozycja się wypowiada. Ale za swoje wypowiedzi opozycja sama ponosi odpowiedzialność... Uczmy się dalej demokracji,ale ostro,bo czas ucieka.
Fr.Skwarnicki / 194.181.106.* / 2006-07-06 16:11
Z przykrością stwierdzam,że list dotyczy jakości polityki zagranicznej a nie wysokości odsetek,polityki wewnętrznej ani długu publicznego.Można oczywiście pisać dowolne komentarze,ale tradycją tego portalu były zawsze wypowiedzi na temat i dobrym językiem.
obserwator / 83.20.221.* / 2006-07-06 19:58
Do Fr.Skwarnicki>> ten list nie dotyczył jakości polityki zagranicznej, to paszkwil wytwór chorej wyobraźni tych którzy odeszli, mieli swoj czas, nikt im wówczas nie przeszkadzał, teraz zwarli szeregi i szkodzą Prezydentowi, to skandal i jezeli tego nie widzisz , to tylko Twoja zła wola, ale to twój problem. Odsetki płacone w wysokości 5000 zl na głowę polaka, od niemowlaka począwszy tylko w stosunku rocznym , ze stałym wzrostem wysokości w latach natępnych, to utajniona forma niewolnictwa, ktoś o tym wiedział i zrobił, Ci co list napisali o tym wiedzieli, mieli wpływ na życie gospodarcze , efekt jest mierny, wówczas nie pisali teraz piszą dekując się na posadach na wielkie pieniądze. Syty i bogacz nie zrozumie biednego, zagłodzonego śmiertelnika, zwykłego zjadacza chleba, a ja w okienku telewizyjnym widzę tych ludzi ubranych jak z igły lub swobodnie bo im brak pieniędzy nie grozi. To też polityka, zatem Twoja uwaga jest nie na miejscu.
Fr.Skwarnicki / 194.181.106.* / 2006-07-07 13:26
Im bardziej nienormalny kraj,tym bardziej wszystko staje się polityką.Napisałem,że list dotyczył jakości polityki zagranicznej a nie polityki w ogóle.A soją drogą ciekaw jestem na jakiej posadzie za wielkie pieniądze dekuje się W.Bartoszewski.
zx / 83.8.179.* / 2006-07-07 00:06
Panie Obserwatorze,
Czytając Pański komentarz można by pomyśleć, że jeszcze całkie niedawno Polska była krajem mlekiem i miodem płynącym, po czym w 1989 przyszła zgraja zdrajców sprzedawczyków i oczywiście rudych Żydów, która wszystko rozkradła, ludzi wpędziła w nędzę zabierając im ich luksusowe domy, samochody i jachty, a następnie zadłużyła nas bez naszej wiedzy i woli. Cholera mam prawie 40 lat, żyję tutaj od urodzenia i jakoś nie pamiętam tego kraju, o którym Pan pisze. Pamiętam natomiast kraj, szary, bury, z octem i musztardą w sklepach i niczym więcej. Pamiętam kraj gdzie nikt nie pracował, a wszyscy chodzili do pracy. Pamiętam kraj gdzie w centrum Wrzeszcza dzień i noc stała lodówa z zomowcami, koło, której trzeba było grzecznie przechodzić żeby nie dostać w łeb. Taki kraj pamiętam. Luksusowych domów, samochodów i jachtów niestety nie. Możliwości są dwie albo mam amnezję albo był Pan w owym czasie wśród uprzywilejowanej elity członków przewodniej siły narodu i stąd tak duża różnica we wspomnieniach.
Dziś syty / 83.21.10.* / 2006-07-07 07:10
ZX, nie masz amnezji. Amnezję może mieć ktoś, kto czegoś się nauczył i zapamiętał lecz w wyniku jakichś czynników zapomniał, a ty nigdy niczego nie umiałeś. Zapominasz draniu, że Warszawa, Wrocław, Szczecin i inne miasta były w gruzach i ktoś je odbudował. Nie masz pojęcia, że zamek królewski to nawet nie była kupka gruzów. Być może Twoi rodzice byli kompletnymi nieudacznikami i karmili cię tylko octem i musztardą, ale teraz mają tumana, któremu wyszło to na niedorozwój mózgu i takie są też twoje wypowiedzi, które podpisujesz różnie, ale tempota w nich taka sama - ciągle popisujesz się rudymi i żydami. Zmień trochę swoje komentarze. Jeśli nie umiesz myśleć, poproś kogoś mądrzejszego o pomoc,
obserwator / 83.20.221.* / 2006-07-07 05:55
Do zx >> wszystko to można było zaobserwować, w zależnoścu od punktu siedzenia, ale to nie była prawda, bo zniewolone społeczeństwo zachowuje się w sposób nieprzewidziany, jak w burzy mózgów, zawsze można wpaść na dobre rozwiązanie problemu. Planowany budżet społeczeństwa wówczas przeznaczano na wielkie budowy socjalizmu które po wybudowaniu , nie tak dawno sprzedano za marne pieniądze, kto na tym zarobił, jeżeli jest zadłużenie kapitałowe 800 miliardów złotych i odsetki płatne corocznie od obsługi tego gigantycznego długu w wysokości 5000 zl na jednego mieszkańca Polski. Teraz mamy bezrobotnych miliony z duszą niewolnika pędzących na wyprzedaże i promocje w hipermarketach po odrobinę luksusu. Ja też powspominam, może tylko jeden przykład: TEWA, tranzystory i układy scalone, konstruktor komputera który musiał pasać świnie, wówczas Polska była za USA 6 do 8 lat w dziedzinie półprzewodników a dzisiaj nie starczy 100 lat żeby nadrobić zaległości, a zastrzeżenia patentowe nie pozwolą palcem ruszyć. Tych 7 wspaniałych z wyglądu, piszących list zniewolenia, aktywnie brało udział w przemianach, ja twierdzę, że ich działanie było fatalne stąd potworne zadłużenie. Powstała obecnie sytuacja, że z ludzi żyjących z pracy rąk ,nic już nie da się wycisnąć, bo są wyciśnięci jak cytryna, ich dzieci studiuja na studiach platnych, kończą je dzięki determinacji własnej i ich rodzin, wyjeżdżaja za granicę, a w kraju zostaną emeryci i renciści , rozbudowany aparat :administracyjny zasilany dziećmi studiującymi na studiach dziennych bezplatnych, policyjny, prokuratorski, sędziowski itp, Każdy chce pieniędzy, strajkują lekarze, policjanci itd. coraz więzej jest tych grup społecznych co wydaje im się że pracują i za to należy im sie duża kasa, ale ich praca jest marna bo wykonywany każdego roku deficyt pozwala na marne gospodarowanie i przekręty. Ja o żydach w znaczeniu antysemickim nie pisałem, ale poruszyłeś ważną kwestię, wielu obywateli polskich żydowskiego pochodzenia schroniło sie przed odpowiedzialnością karną na terytorium Izraela i stali się bezkarni, bo Izrael nie wydaje swoich obywateli, nawet jeżeli byli mordercami, aferzystami. Jeżeli jesteś specjalistą, i potrafisz rozpoznać kto jest żydem, zapytuje się czy ci co napisali list są pochodzenia żydowskiego, czy ktoś może odpowiedzieć na to pytanie bo warto znać na nie odpowiedź, dla historii, tym bardziej że za holokaust ponoszą odpowiedzialność naziści a nie niemcy , zatem przeinaczanie prawdy historycznej trwa i zaprowadzi to rozwoj spoleczeństw na manowce.
zx / 83.16.202.* / 2006-07-07 07:52
Nie zamierzam wdawać się w duże polemiki historyczne. Jesteśmy biednym krajem i z czegoś to wynika. Wynika to w dużej mierze z naszej historii. Dawno temu daliśmy się rozebrać i trwało to tak długo, że nie braliśmy udziału jako jednolite społeczeństwo w rewolucji przemysłowej XIX wieku, kiedy to wykuwało się dzisiejsze bogactwo Niemców, Anglików, Francuzów czy Amerykanów. Takie są fakty, kiedy oni robili kasę my zajmowaliśmy się czymś innym. Okres międzywojenny zintegrował państwo nie mozna jednak powiedzieć, że ten czas został optymalnie wykorzystany. Potem był PRL czyli okres gospodarczego surrealizmu o tyle bolesny, że cała ta konstrukcja została nałożona na państwo biednie, zniszczone i zacofane. Od 1989 z różnym skutkiem próbujemy wrócić do grona państw liczących się w Europie co jest bardzo trudne zważywszy na nasz bagaż społeczny i gospodarczy. W gruncie rzeczy dzisiaj największym wrogiem Polski są sami Polacy. Świat się otworzył i aspiracje ludzkie szybko wzrosły tak szybko, że nawet rozwijająca się w rekorodowym tempie gospodarka chińska nie zdołała by im sprostać. Tymczasem kraje, na które jesteśmy zapatrzeni swoje bogactwo i potęgę budują od co najmniej 200 lat. Takiego dystansu nie da się nadrobić w lat 15 czy 20. Takie rzeczy to tylko w Erze bo nawet nie w Chinach. Co jest w tym wszytkim najbardziej szokujące to nieodpowiedzialność klasy politycznej, która zachowuje się często bardziej rozrzutnie niż rządy krajów od nas znacznie bardziej bogatszych. Od dłuższego czasu jak słucham polityków to słyszę tylko o potrzebie dzielenia pieniędzy, mało słyszę natomiast o potrzebie pracy. Zawsze wtedy myślę na Boga co oni chcą dzielić ? To czego nie ma. Teraz do rzeczy. Problemem obecnej ekipy jest to, że powiela błędy poprzednich tylko w hiperskali. W gruncie rzeczy mamy takie samo rozdawnictwo pieniędzy, nepotyzm i kolesiostwo jak poprzednio z tym, że jestg to wszystko okraszone nieufnością do Europy oraz kompleksami ludzi z zadupia. Jest to o tyle niebezpieczne, że Europa jest nam potrzebna jak powietrze. Właśnie z Europy płynie do nas kapitał, wiedza i technologia. Własnej nie mamy. To, że Europa wystawia nam za to rachunki to normalne bo na świecie nic nie jest za darmo ale per saldo i tak cała ta transakcja przy wszystkich jej cieniach jest czymś lepszym niz skansen RWPG. Złudzeniem jest to, że bez Europy wybijemy się na liczące się państwo. Powiem może wulgarnie ale uważam adekwatnie wybijemy się ale dupą w ścianę. Bez pieniędzy, bez wiedzy, wreszcie bez tradycji dobrego gospodarowania rozwój w pojedynkę jest tak możliwy jak wysłanie polskiej rakiety na Marsa. Ponieważ komentowany artykuł dotyczy polityki zagranicznej w odniesieniu do niej przesłanie mojego komentarza jest krótkie: więcej Realpolityk Panowie, a surmy bojowe i skrzydła husarskie schowajcie sobie na festyn OSP w Zadupajewie Górnym. List byłych szefów MSZ nie jest może najbardziej szczęśliwym wydarzeniem ale przykładając jedną miarę do tego samego to co wyprawia Prezydent to nieszczęście, natomiast to co wygadują jego urzędnicy to katastrofa. W tym kontekście wypowiedzi Pani min. Fotygi jak również pomysły PiS-u nasłania na "TAZ" prokuratorów można określić krótko: Night Mare. Powiem szczerze mam gdzieś na dnie duszy nadzieję chciaż nikłą, że Prezydent Kaczyński w przyszłym tygodniu wróci do pełni sił i wyjaśni sytuację nie tyle dymisjonując co wywalając na zbity pysk urzędników swojej kancelarii oraz MSZ z min. Fotygą na czele, ktorzy produkowali się w mediach w tej sprawie. Jeżeli Kaczyński jest rzeczywiście państwowcem jak twierdzą jego apologeci to głowa min. Fotygi powinna spaść z karku pomimo przyjaźni z Prezydentem przed upływem kilku dni. Kto będzie z nią poważnie rozmawiał po jej wynurzeniach w mediach o tym czgo to oczekujemy od Niemców ? Po takich występach jej pozycja wśród jej odpowiedników z krajów UE będzie podobnie silna jak pozycja MSZ Białorusi. Ta Pani oraz reszta urzędników tak chętnie występujących w mediach w tej sprawie jest już spalona i nikt i nic tego już nie zmieni. Dopiero jak to zostanie zrobione można się będzie zająć listem byłych szefów MSZ. To tyle
obserwator / 83.20.221.* / 2006-07-07 08:52
do zx > > historyczny zapis jest prawidłowy ale niepełny, są nisze zasadniczego wplywu na żywot ludzi, gdyby je historycznie omówić powstał by obraz kierowanych dzialań globalistow eksperymentujących od dziesiątków lat, szkoda, że tak duzo rodzin cierpi na całym świecie szczególnie w afryce.. Państwo Izrael gdzie żyje dzisiaj dużo obywateli podwójnego obywatelstwa, polskiego przedtem i żydowskiego aktualnie, prawdopodobnie ich dzieci siedząc w czołgach aktualnie wdzieraja sie w głąb terytorium palestyńskiego i z czołgów strzelaja do młodzików rzucających w nie kamieniami i zabijają ich >> i taki to kraj ma zostać przyjęty do unii eurpejskiej, co się stanie wówczas z solidarnościa narodów, czy czołgi będą zniwalać społeczeństwa. Tak odbieram przekazy telewizyjne z pola walki w Palestynie. Jest mi przykro ,ze ci ludzie kiedyś w Polsce mieszkali a teraz przekształcili sie w maszynę do niszczenia i zabijania, robią to nader skapliwie bo nie ponoszą kary za łamanie prawa międzynarodowego, bo hegemon na to pozwala.
LP / 83.135.156.* / 2006-07-06 21:05
Przagadywał KOCIOŁ GAROWI !!!
"to paszkwil wytwór chorej wyobraźni tych
którzy " zostawiam do powtórnego przemyślenia aby...........
zx / 83.16.202.* / 2006-07-06 14:16
To nikt inny tylko urzędnicy Pana Prezydenta zrobili wszystko, żeby udowodnić światu, że choroba Pana Prezydenta to lipa. Do kogo więc ta mowa. A swoją drogą nie mam pojęcia po co byli ministrowie się odzywają. Czyżby chcieli zostać zbawcami polskiej polityki zagranicznej na miarę Dziewicy Orleańskiej ? PiS wygrał wybory i niech PiS działa na swój rachunek zaliczając nań tak sukcesy jak i kompromitacje. Wybraliśmy ich i trzeba teraz po męsku zjeść tę żabę jaka by nie była.
tatko / 87.105.26.* / 2006-07-06 16:54
Otuż to,zjeść tę żabę musimy wszyscy,ale nie można nikomu zabronić,żeby - jeśli tylko zechce - posolił sobie tę żabę,popieprzył , słowem przyprawił po swojemu. I co, nie
będzie łatwiej mu strawić?
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-07-06 14:00
Do obserwator: Polska to żywy organizm, jak się prezydent chce uczyć dyplomacji to niech nie eksperymentuje na narodzie polskim. Niech np. nie przyjdzie na imieniny kogoś z rodziny i się dąsa na niego. Zaszkodzi wtedy tyko sobie a nie Polsce. To nie są jego prywatne sprawy.
Widać mało mu konfliktów w kraju (PiS już chyba ze wszystkimi się pokłócił) to czas przyszedł na zagranicę. Dyplomacja polega na tym, żeby właśnie nie dać się wymanewrować poprzez intygi a nie jak obrażony Lesio zawiesićnos na kwintę i zaprzeć się nóżkami.
Już był jeden minister z PiS, któremu honor nie pozwalał negocjować w parlamencie EU. PiS jest chyba zbyt wrażliwy, żeby rządzić tym krajem.
obserwator / 83.20.221.* / 2006-07-06 16:45
Do antyPiSuar >> bezporne jest, że artykuł jest skandaliczny i zostal zamieszczony w gazecie popularnej w środowiskach anarchistów, zielonych i skrajnej komunizującej lewicy i jak się dowiadujemy ukazał sie komentarz gazety , że " nikt nie zabroni jej obrażać czegokolwiek i kogokolwiek". Autor publikacji szydzi z Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Polaków i naszej historii, nie oszczędza także matki braci Kaczyńskich, harcerki Szarych Szeregów, kobiety która przeszła przez piekło niemieckiej okupacji. Nad znieważeniem Prezydenta nie można przejść obojętnie i jego matki , bo nastąpi zakłamanie historii, co widać w podrecznikach , gdzie słowo niemcy zastepowane jest słowem naziści. List byłych ministrów spraw zagragranicznych winien uświadomić internautom, że są to ludzie kameleony, jest na to rada >> kartka wyborcza wrzucana do urny przy wyborach samorządowych, szybko zetrze w pył lokalne układy i kurek zostanie zakręcony, bez budżetowych pieniędzy ( podatników )nikt nie ma szans dalej brylować i przeszkadzać rządzącym. PO ma posłów ponad 150, miałby ich mniej ,gdyby wyborcy wiedzieli w momencie głosowania , że wolą siedzieć na kanapach swych partii opozycyjnych i dużą kasę podatników , żeby bez wysiłku brać diety itp. za obskurne krytykanctwo.
Barti / 83.168.75.* / 2006-07-06 22:12
Tak, władzę trzeba glaskac i chwalic, a na pewno bedzie dla nas dobra i łaskawa. Wszyscy krytykanci jedynego slusznego kierunku to wrogowie naszej umeczonej ojczyzny. Towarzysz Wieslaw, Bez obrazy (towarzysza Wieslawa).
antyPiSuar / 213.173.202.* / 2006-07-06 19:45
Do obserwator: Pierwsza część Pana wypowiedzi jest nie na temat. Każdy Polak (prawdziwy Polak) przyzna, że artykuł jest podły. Tym bardziej słowa odnośnie kobiety biorącej udział w Powstaniu Warszawskim (to nie pomyłka, że uzywam wielkich liter- to oddanie czci). jednkak to pisze brukowiec i trudno, żeby rządy Niemiec i Francji brały odpowiedzialność za teści drukowane w brukowcach. To nie było orędzie Merkel ani Chiracka. Prezydent zupełnie niepotrzebnie robi artykułowi reklamę tak jak kościół zrobił filmowi "Kod da Vinci" (nie byłem i nie mam zamiaru iść, ale wielu poszło, żeby zobaczyć dlaczego Kościół tego zabrania).

Co do drugiej części wypowiedzi, to Pan wybaczy ale mowa w kółko o układach jest smieszna. Kolesiostwo było to fakt tylko, że teraz PiS po prostu wymienia kolesi na swoich.

Pan mnie może zapytać którego kolesia wolę? Ano tego co jest bardziej kompetentny i oprócz swojego interesu zobaczy też interes publiczny. Wolę, żeby powstałw willa prywatna i np. most w Wawszawie, niż willa prywatna i nic poza tym. Ideałów próżno szukać nawet w zachodnich demokracjach.
manolo / 83.22.240.* / 2006-07-06 13:47
Ładnie napisane o tym polskim piekiełku. Tylko zachodzi pytanie :kto to piekło tworzy? PiS zdążył obrazić już chyba wszystkie grupy społeczne i zawodowe w Polsce. Były bure suki ,łże-elity,lekarze w kamasze. Było ignorowanie Trybunału Konstytucyjnego i innych instytucji. Wtedy o "piekiełku" jakoś się nie mówiło. Bo taka jest właśnie mentalność: my walimy -dobrze, w nas tłuką-piekiełko.
Prezes PiS twierdził ,że odzyskane zostało MSZ. Zachodzi pytanie :kto odzyskał ? Przecież na PiS głosowało kilka milionów wyborców. Więc mam rozumieć ,że do tej pory MSZ było we władaniu tej reszty obywateli i teraz zostało pozyskane dla PiS? Tak przynajmniej ja tą wypowiedż zrozumiałem. Zachowanie prezydenta Kaczyńskiego w sprawie spotkania było co najmniej dziwne. Wydaje się ,że prawidłowo ocenił to były premier L. Miller ,który stwierdził ,że w takich przypadkach bierze się leki ,zaciska się zęby i się jedzie.Polityka zagraniczna nie jest wewnętrzną sprawą PiSu lecz całego narodu. Pod listem podpisało się siedmiu byłych ministrów spraw zagranicznych, ludzi bez wątpienia znających się na rzeczy. Wobec powyżeszego należy to potraktować poważnie. Nie może być tak, że działania władz obniżają autorytet państwa za granicą.
Franek / 195.238.245.* / 2006-07-06 14:35
Odzyskaliśmy MSZ tzn, żekieruje nim Polak a nie żyd lub co gorsza Polak wysługujący się żydom
tatko / 87.105.26.* / 2006-07-06 17:03
Ależ ten Franek twardy ANTYSEMITA! Ośmielam się wskazać panu Frankowi nowy kierunek: USA. Tam dopiero Zydzi mają raj! A ilu w rządzie siedzi! Nie zechciałby Pan Franek przekabacić Amerykanów,żeby co nieco tam pozamiatali? Niech będzie u nich
przynajmniej jak u nas, czyli byle jak...
Fr.Skwarnicki / 194.181.106.* / 2006-07-06 16:17
A propos,kto kieruje teraz MSZ,wiesz może?
tatko / 87.105.26.* / 2006-07-06 17:08
No,jak to kto? Pani Fatyga...A któż by inny?
Barti / 83.168.75.* / 2006-07-06 22:16
A sprawdzal ktos czy pani Fatyga nie ma przypadkiem w poprzek? Bo jak ma, to Franek na pewno wie...
tatko / 87.105.26.* / 2006-07-07 00:05
Franek jest mądry,Franek wszystko wie. Jeśli zechce to powie,czy ma pionową bruzdę,czy poziomą. Sam jestem ciekaw...
manolo / 83.22.240.* / 2006-07-06 14:53
Tobie na mózg, Franek, poszło czy co? Ale to nie ta tematyka. Jeżeli wszędzie widzisz Żydów to sobie zerknij na www.polonica.net. Być może to jest strona właśnie dla Ciebie.
dziwaczka / 217.96.1.* / 2006-07-06 12:45
ma racje niech minister sraczka prowadzi naszą politykę
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-07-06 12:40
Klub PiS zwrócił się do ministra sprawiedliwości "o rozważenie zasadności wszczęcia na podstawie art. 307 k.p.k. postępowania wyjaśniającego" czy Kohler, "dopuścił się przestępstwa znieważenia lub poniżenia Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego".
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-07-06 12:39
"Nie przeszkadzajcie, nie komentujcie, nie krytukujcie i wogóle wierzcie w te wszystkie moje OBIETNICE!". Panie Obiecankiewicz tak to tylko w... byłym Iraku i na Białorusi. Wybierz sobie Pan i szerokiej drogi.
Sabre / 2006-07-06 12:28 / Tysiącznik na forum
Cyrku ciąg dalszy. Wszyscy ośmieszeni, z uporem godnym lepszej sprawy, ciągną ten satyryczny wątek. Zatem bawmy się dalej.
Dobrze powiedziane panie premierze – nie przeszkadzać! Wszyscy połączmy się z prezydentem w świętym oburzeniu i słusznym skurczu kiszek.
Efektem tak prowadzonej polityki zagranicznej może być zjawisko znane w „Kolacji dla głupca”, gdy prezydenta naszego kraju będą zapraszać na różne uroczystości tylko dlatego, by się zabawić jego kosztem.
ws / 83.31.60.* / 2006-07-06 12:41
Skoro masz skręt kiszek to pewnie swojego dziadka i swoje dziatki wysłałeś już do wermachtu, a jeśli nie to zrób to jak najszybciej
tatko / 87.105.26.* / 2006-07-06 17:20
Ale "wermacht " już nie istnieje,więc może lepiej zaproponować coś współczesnego? Nie wypada przedwcześnie wysyłać w zaświaty.
Fr.Skwarnicki / 194.181.106.* / 2006-07-06 16:19
Nie ma już Wehrmachtu, jest Bundeswehra.To tylko tak,gwoli przypomnienia.Aha,Abwehry też już nie ma,jakby się komuś Kloss przypomniał.
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-07-06 12:43
Hurra!!! Wreszcie pojawił się WERMACHT!!!
manolo / 83.22.240.* / 2006-07-06 12:18
W tym jest zawarta filozofia premiera i całego PiSu. Po co komentować jakieś wypowiedzi; zwłaszcza obecnie , po "odzyskaniu" MSZ. Po prostu-państwo to PiS.
Kero / 2006-07-06 12:24 / -
Poproszę wyciąg z rejestru gruntów państwa polskiego.
zapi / 217.153.214.* / 2006-07-06 12:12
Dobrze powiedział Obiecankiewicz: Kaczyński MOIM prezydentem

Miał być naszym prezeydentem, a został maskotką Obiecankiewicza
MP / 85.219.252.* / 2006-07-06 12:37
A Ty czyja maskotka jestes?
zapi / 217.153.214.* / 2006-07-06 15:24
Jezeli mialbym byc maskotka, to na pewno nie Pisuarów
MP / 85.219.252.* / 2006-07-07 15:31
Wystarczy Ci ze jestes maskotka POpaprancow.
Kero / 2006-07-06 11:35 / -
Jeden do siedmiu = wszyscy głupcy a najmądrzejszy Marcinkiewicz.
Czy ktokolwiek ma jeszcze nad nim kontrolę? Czy komukolwiek on podlega? A może to wszyscy łącznie z prezydentem podlegają Marcinkiewiczowi?

Nie przypominam sobie aby jakiś inny polityk spieprzył swój wizerunek polityczny tak jak Marcinkiewicz.
wiesław / 195.117.27.* / 2006-07-06 16:11
nie sadzę aby ktoś kto uważnie słuchał obecnego premiera mugł czuć sie zawiedzony, jak do tej pory jest to jak sie dawniej mówiło "mowa trawa" dużo słów, ba uśmiechów i mało treści.
zapi / 217.153.214.* / 2006-07-06 12:13
popieram. Z kazio Obiecankiewicza powoli ludzie zaczynają drwić
MP / 85.219.252.* / 2006-07-07 15:29
A TY skad wiesz co zapi chcial powiedziec.
A prawda: Ty wiesz wszystko.
are / 212.87.229.* / 2006-07-06 12:35
a ja popieram ten rzad i bardzo zaluje, ze na forum wypowiadaja sie przewaznie sami BARDZO NAPASTLIWI jego przeciwnicy
tatkozcelegrat / 87.105.26.* / 2006-07-06 17:40
Dobry rząd trzeba popierać,ale ten rząd dobrym nie jest i już nie będzie... taki to układ...
Kero / 2006-07-06 13:19 / -
Czy PiS ma zwolenników pośród narodu? A jeśli jacyś są to pewnie sam PiS zabronił im uprawiania pochlebstwa. Dyć Ci to gzech.
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-07-06 13:11
Do are: Mówi Pan : "bardzo zaluje, ze na forum
wypowiadaja sie przewaznie sami BARDZO NAPASTLIWI jego przeciwnicy (rządu)". Bo PiS owski elektorat to głównie rolnik i gospodynia domowa (patrz badania). Ci nie wchodzą na takie strony -za trudne tematy, gospodarka, finanse. Żeby coś podyskutować trzeba by argumentacji używać a tu jedyną argumentacją jest to, że pewnie "wodzowie" PiS się najlepiej znają więc wystarczy jak z pianą na pysku będzie się zaciekle bronić "swoich wodzów". Sami analizują na poziomie haseł- komuna, mason, Żyd, bogacz, pedofil, pedał, "inteligient"- dla nich to jedno i to samo a żeby było łatwiej nazywają to "układ".

Nie ma co takich nawracać, to beton z klapkami na oczach bez zdrowego rozsądku i z pianą na pysku. Trzeba po prostu przeczekać.
PiS to tylko 20- kilka % społeczeństwa a krzyczy, że reprezentujecie CAŁY naród.
Franek / 195.238.245.* / 2006-07-06 14:40
O dziwne sam skończylem Wydział Nauk Ekonomicznych UW i znam mnóstwo znajomych, którzy też pokończyli SGH lub UW i głosowali na PiS i mieszkam w Warszawie
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-07-06 16:37
Franek nie załamuj mnie... Głosowali na PiS i sam mam wielu takich znajomych z wyższym wykształceniem - ale praktycznie wszyscy już tego błędu by nie popełnili.
A część z nich tłumaczy, że wydawało im się, że wtedy wydawało się, że właściwie nie ma znaczenia czy na PiS czy na PO.
manolo / 83.22.240.* / 2006-07-06 15:58
Dziwne jest co innego ,Franku. Twierdzisz ,że skończyłeś ekonomię. Czy na tym Wydziale była jakaś katedra rozpoznawania Zydów? Bo jak czytam Twoje posty to widzę że jedynie ten temat Cię nurtuje. Sprawy stricto ekonomiczne zaś nie za bardzo.
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-07-06 15:17
Do Franek: Wiem wiem jest w was w sumie 20 kila %. PiS to głównie wieś. A to, że kilka % ludzi wykształconych jest w PiS to też wiem. Nawet nie zakładam, że ten nieudolny i niekompetentny rząd PiSu ma ministrów bez studiów.
Profil wyborców PiS jest jaki jest i Pan ze swoim znajomymi nie jest w stanie tego zmienić. Lepper też kiedyś nie zauważył, że mikrofon był włączony i rzucił do partyjnego kolegi: "posadźcie kogoś koło mnie z boku na konferencji! A kogo? No Matko Boska, no tych bardziej rozgarniętych". Był problem kogo posadzić :-)

Ma Pan zatem przed sobą karierę w PiS!
are / 212.87.229.* / 2006-07-06 13:52
Odpowiedz do osoby o niezbyt ladnym pseudonimie:
nie jestem rolnikiem ani gospodynia domowa,
nie jestem betonem z klapkami, ani nie mam piany na pysku,
mam wyzsze wyksztalcenie, lubie trudne tematy i w ogole sie nie martwie tym, ze nie reprezentuje calego narodu.
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-07-06 14:29
Do are: Świetnie! zrobił Pan malutki kroczek do polemiki. Tu jest forum i dobrze jak się oprócz wniosku czy hasła poda etiologię swojego poglądu.
Ja nie popieram PiS i mam ku temu powody. Nie widzę, żeby PiS spełniał i miał zamiar spełnić swoje obietnice.
No bo co PiS zrobił do tej pory? Każdy widzi, jak na razie prosi o więcej czasu i więcej władzy bo ciągle twierdzi, że jej ma za mało, żeby gruntownie reformować. No i OBIECUJE! Jeśli Pan w PiS wierzy i chce im dać całe 4 lata BEZ WERYFIKACJI tempa spełniania obietnic na bierząco to Pańska sprawa.
Uważa Pan, że PiS ma prawo zdobywać władzę przez dajmy na to 1-2 lub 3 lata a potem wszystko zreformuje, wybuduje 3 mln itd. w parę miesięcy?
PiS już na początku miał hasła nierealne a z każdym dniem ich wiarygodność maleje znacząco i tylko beton z klapkami na oczach wmawia sobie, że jest inaczej.

PS
a niby dlaczego Pan uważa, że mój nick jest dla kogoś obraźliwy? "Anty" oznacza przeciw, PiS to nazwa parti, której nie popieram, a "uar" to końcówka.
Poza tym ja jestem szarym obywatelem. A taki premier w TV mówił "cieniasy" zamiast "cienie" każdy widział jak kiepsko udał tę "niby pomyłkę".
O Dornie, Cymańskim, Gosiewskim i ich języku nie wspominam bo to polityczna chołota. Co mi szarakowi powinno przejść przez gardło to im jako osobom publicznym nie przystoi.
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-07-06 14:12
Gdy zobaczyłem Twoją wypowiedź z g.12:35, która zupełnie nie przystaje do retoryki Populizmu&Socjalizmu, szczerze zdziwiłem się, że nadal popierasz ten socjalistyczny rząd.
are / 212.87.229.* / 2006-07-06 14:58
do anty- i no-

Zastanawialam sie (jestem kobieta), czy wypowiedziec sie dzisiaj w ogole na forum, bo niestety nie bede miala w najblizszym czasie mozliwosci kontynuowania dyskusji. Chcialam tylko dodac, ze nie uwazam tego rzadu, a przede wszystkim jego rdzenia za socjalistyczny i populistyczny. I tak, daje mu wiecej czasu na wywiazanie sie z obietnic, z nadzieja, ze szeroko pojeta opozycja nie bedzie koncentrowac sie wylacznie na krytyce i przeszkadzaniu.

ps pseudonim Anty-... nie podoba mi sie przede wszystkim z uwagi na koncowke; pseudonim No-... odpowiada mi juz o wiele bardziej, bo duck kojarzy mi sie glownie z kaczorem Donaldem
manolo / 83.22.240.* / 2006-07-06 16:25
Pięknie jest w coś wierzyć. Podobno wiara czyni cuda. Jednak trzeba z wiarą uważać gdyż w pewnym momencie może się ona przerodzić w zwykłą naiwność. Czas nic tu nie da. Musi Pani wiedzieć ,że rząd przeprowadza reformy albo od razu albo wcale. W tym przypadku jak widać czeka nas to drugie. W dodatku trudno polemizować z Pani argumentacją. Przecież z fundamentalnych obietnic wyborczych PiS się wycofał. Premier Marcinkiewicz publicznie stwierdził ,że obiecanych mieszkań w ilości 3 milionów nie będzie. Zapowiadane zniesienie podatków od zysków giełdowych również nie nastąpi gdyż rząd się z tego wycofał ( mimo ,że mówiło się o tym zarówno w kampanii jak i expose premiera). Podatek PIT ma zostać ( podobno ) obniżony do 18/32% w roku 2009. Jak wiadomo będzie to rok wyborczy więc taka obniżka będzie niczym innym jak kiełbasą wyborczą zaś cały ten pasztet zostanie przyrządzony nowemu rządowi. Pytanie jest więc jedno: na co Pani czeka kiedy i tak tego nie będzie?
Sprawa druga: socjalistyczny i populistyczny. Może Pani uważać co tylko chce lecz sprawa i tak jest jednoznaczna . Po prostu ten rząd taki jest i tu nie ma się co wydawać. Wszelkie hasła w stylu Solidarna Polska ,rozdawnictwo takie jak osławione becikowe, uleganie naciskom różnych grup zawodowych ( górnicy ,twórcy) , brak reform w zakresie polityki fiskalnej w sposób ewidentny wskazują na socjalistyczny charakter rządu. Co zaś do populizmu ; tu sprawa jest jeszcze bardziej ewidentna. Przecież te hasła PiS z kampanii ( choćby te nieszczęsne mieszkania) to populizm w czystej formie. A "pomysły" koalicjantów w stylu senioralne oraz minimum socjalne to co? Przecież każdy przy zdrowych zmysłach wie doskonale ,że takich obciążeń nie wytrzymałyby gospodarki znacznie silniejsze od polskiej. Oczywiście temat można ciągnąć dalej . Można tu dorzucić praktycznie całkowite zaniechanie prywatyzacji a nawet nacjonalizację ( BOŚ) .
To co Pani pisze może świadczyć albo o tym ,że nie śledzi Pani tego co się w Polsce dzieje albo też o bezkrytycznym zapatrzeniu się w jedną opcję polityczną.
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-07-06 16:25
Ja szybciutko (pominę 3mln mieszkań i inne podobne bzdety):
1. PiS miał wprowadzić podatek prawie liniowy 18/32 z progiem 100tys od 2006 roku
2. PiS wprowadził ustawę " O Informowaniu Pracowników", która sankcjonuje darmozjadów i socjalizm a właściwie komunizm w firmach powyżej 100 pracowników (to był dla mnie "papierek lakmusowy")
3. PiS zamierza wprowadzić idiotyczne podatki przy sprzedaży mieszkań
4. PiS zamierza w miejsce akcyzy wprowadzić drakoński podatek ekologiczny zamiast wprowadzić limit wiekowy.
5. PiS drenuje z kasy wszystkie możliwe spółki z udziałem Skarbu Państwa - ich krótkowzroczność pozwala nawet zapomnieć o inwestycjach w modernizację.
Dla mnie ważna jest wyłącznie gospodarka i powyższe punkty w zupełności mi wystarczą by powiedzieć prawdę prosto w oczy:
PiS to banda debili i szkodników gospodarczych.
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-07-06 15:46
Do are: Ma Pani prawo do zwiększania swojego kredytu zaufania dla poczynań tego rządu. Może się Pani w życiu kierować swoją logika, ale za swoje życie odpowiada TYLKO Pani. Rząd odpowiada za obywateli i to wszystkich (a głosowało na pis 20 kilka %- tylko!)
Ja nie dażę ich zaufaniem bo brak im stylu rządzenia, standardów (mieli ponoć podwyższyć), mają niekompetentnych ministrów (większość), uprawiają kolesiostwo jak dawniej. Obietnice były już na wstępie nierealne, bierzące ustawy to tyko rozrost biurokratycznych instytucji. Brak ustaw gospodarczych no i komentowanie dobrej koniunktury w gospodarce jako swoje osiągnięcia (tak po 3 mies. nasz premier zwiększył wzrost gospodarczy, ostatnio uspokajał giełdę, i stabilizoał kursy- on ma chyba autyzm i w swoim świecie żyje).
Mógłbym tak długo się wypowiadać i nie raz to tu robiłem. Moje słowa to nie piana na pysku (patrz Kurski, Dorn, Cymański i inni) lub cynizm (patrz Obiecankiweicz, Gosiewski). Wiem kogo i za co krytykuje. A jak PiS zrobi coś dobrego to pochwalę tu na Forum

Pani stwierdza, że opozycja tylko krytykuje. Jasne powinna klaskać rządowi, tak? Od tego chyba jest żeby na ręce patrzyła.

No ale PiS chciałby, żeby było tak jak na Białorusi lub byłym Iraku 90% poparcia dla rządu i to z założenia a nie w wyniku zadowolenia obywateli.
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-07-06 15:43
Do are: Ma Pani prawo do zwiększania swojego kredytu zaufania dla poczynań tego rządu. Może się Pani w życiu kierować swoją logika, ale za swoje życie odpowiada TYLKO Pani. Rząd odpowiada za obywateli i to wszystkich (a głosowało na pis 20 kilka %- tylko!)
Ja nie dażę ich zaufaniem bo brak im stylu rządzenia, standardów (mieli ponoć podwyższyć), mają niekompetentnych ministrów (większość), uprawiają kolesiostwo jak dawniej. Obietnice były już na wstępie nierealne, bierzące ustawy to tyko rozrost biurokratycznych instytucji. Brak ustaw gospodarczych no i komentowanie dobrej koniunktury w gospodarce jako swoje osiągnięcia (tak po 3 mies. nasz premier zwiększył wzrost gospodarczy, ostatnio uspokajał giełdę, i stabilizoał kursy- on ma chyba autyzm i w swoim świecie żyje).
Mógłbym tak długo się wypowiadać i nie raz to tu robiłem. Moje słowa to nie piana na pysku (patrz Kurski, Dorn, Cymański i inni) lub cynizm (patrz Obiecankiweicz, Gosiewski). Wiem kogo i za co krytykuje. A jak PiS zrobi coś dobrego to pochwalę tu na Forum

Pani stwierdza, że opozycja tylko krytykuje. Jasne powinna klaskać rządowi, tak? Od tego chyba jest żeby na ręce patrzyła.

No ale PiS chciałby, żeby było tak jak na Białorusi lub byłym Iraku 90% poparcia dla rządu i to z założenia a nie w wyniku zadowolenia obywateli.
tatko / 87.105.26.* / 2006-07-09 12:24
"Na dzisiaj trudno powiedzieć,co to jest.Ja wiem,że coś takiego musiało nam się zdarzyć.
Musieli nam się zdarzyć ludzie zakompleksieni,złośliwi,mali. W demokracji taki trening jest potrzebny i teraz mamy z tym do czynienia"- Lech Wałęsa.
I co,nie ma chłopina racji? Jakim był prezydentem,takim był,ale nie przyniósł na tyle wstydu przez 5 lat,co obecny przez kilka miesięcy. Tamtego można było zrozumieć: śrubokręt niewielkiej wymaga nauki. Ale jak zrozumieć uczonych i to tak wysoko?
Niekiedy mam wrażenie,że to Wałęsa jest profesorem,a bracia ze śrubokrętami biegają.

Najnowsze wpisy