Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nie trzeba zmian w OFE. Pieniądze można znaleźć gdzie indziej

Nie trzeba zmian w OFE. Pieniądze można znaleźć gdzie indziej

Wyświetlaj:
b3system / 2011-03-12 14:14
Gdzie podziały sie pteniadze z poprzedniej reformy systemu emerytalnego,do dnia dzisiejszego RZACZPOSPOLITA POLSKA kraj demokratyczny,członek UNII EUROPEJSKIEJ okrada moje świadczenie od 11-stu lat od powstania STARYCH PORTFELI,od cięć socjalnych profesora BALCEROWICZA miesięcznie 740 zł,pozostawiając na leczenie i utrzymanie 540 zł .TAKĄ MAMY SPRAWIEDLIWOŚĆ SPOŁECZNĄ PRZED WYBORAMY!!
Budyń / 89.78.50.* / 2011-03-12 14:39
Nigdzie - siedzą i pozostaną dalej na rachunkach w OFE. Tyle że zacznie tam wpływać jeszcze mniej. Co zasadniczo i tak nie ma znaczenia, ale ....
matias1 / 83.238.59.* / 2011-03-12 14:03
Tylko pomyślcie jakie wpływy u Nas w kraju mają zagraniczne banki te o OFE - matko jakie larum się podniosło , ile narzekań i nowych gęb w telewizji - sami "eksperci" OFE od dymania narodu polskiego z Balcerkiem na czele. NIe jestem za Tuskiem i już na niego nie zagłosuje ale chociaż w tej jednej sprawie mogłby zachować twarz i nie schować głowy w piasek.
Dodo;;;; / 212.49.52.* / 2011-03-12 10:43
namawiają do podwyżki podatków, do zwiększenia rabunku ludności przez władze, tylko po to żeby TŁUSTE KOTY Z OFE, mogły dalej paść się.
Może, cycory, nie tylko obniżyć pensje (podwyżka składki rentowej) i podnieść ceny (przez podwyżkę VAT-u) ale np. zlikwidować 50% koszty podatkowe dla dziennikarzy? Może wprowadzić podatk od portali, gazet i telewizji? Trzeba ratować tłuste koty z OFE!
Budyń / 89.78.50.* / 2011-03-12 14:42
Tłuste koty sobie poradzą - ale ile TY odkładasz na emeryturę ? Ma się rozumieć, poza systemem ZUS+OFE który da Ci 30% stopę zastąpienia i IKE, które Państwo znacjonalizuje tak jak OFE już w 2008 r (wyrok sądu najwyższego).

Nie widzisz różnicy między krytyką pomysłu rządu, a bezwarunkowym poparciem dla systemu jaki działa w tej chwili ? Masz wyszczególnione w artykule, co można zrobić. Można było zwyczajnie ZMIENIĆ ZASADY WYNAGRADZANIA OFE nie ruszając składki ! Można było uczynić OFE NIEOBOWIĄZKOWYI ! Dlaczego Rząd niczegot takiego nie zrobił? Pomyśl, to nie boli.

I wreszcie, te 7.3% ubruttowionego wynagrodzenia to jedyny - o ile sam nie oszczędzasz - fundament Twojej emerytury. Bo na ZUS nie licz.
Dodo'/ / 212.49.52.* / 2011-03-12 16:22
Namawianie władzy po podnoszenia podatków po to żeby OFE dalej miały kasę jest ZWYKŁYM ZŁODZIEJSTWEM naganiaczu, jest nachalną propagandą tłustych kotów z OFE - które chcą się dalej na naszej krzywdzie paść.
Jeśli OFE takie dobre naganiaczu to czego są obowiązkowe?Jesli w OFE są "moje" pieniądze to czemu nigdy nie mogę ich ruszyć? Nawet dziedziczenia nie ma: tylko 50% wyliczonej kwoty, gdy ktoś umrze w wieku przedemerytalnym rodzina może dostać - jako ułomne odszkodowanie.
W 2008r. sąd najwyższy zręsztą orzekł, że aktywa OFE są częścią finansów publicznych, nie stanowią własności żadnego z członków OFE.
Chcę tylko wystąpić z OFE, gdzie mnie zapisajno przymusowo. chcę aby władza nie okradała mnie, a zwłaszcza na rzecz tłustych kotów z prywatnych firm.
Wynocha naganiaczu do tłustych kotów lizać im zadki!
_aautor / 78.8.230.* / 2011-03-12 08:51
Jeśli OFE ma zostać pod jakąkolwiek postacią to gdzie jest zapis o minimalnym rocznym oprocentowaniu bez względu na warunki zewnętrzne ? Zapis, którego domagała się UE. Co z tym podstawowym zapisem będącym jedynym gwarantem nie rozpłynięcia się naszych pieniędzy ? Zniknął jak "lub czasopisma". To jaki sens miała reforma emerytalna ? I co ciekawe dzisiaj ci sami ludzie znowu kombinują jak wydymać polaków. Dlaczego moi znajomi są "rolnikami" a prowadzą jakieś interesy z tym nie związane ? Szczególnie jest to popularne wśród artystów i taryfiarzy. Dlaczego sekretarka czy wydający papier toaletowy w służbach mundurowych, którzy pracowali w ciepełku, mieli wolne dni i zakłądowe wycieczki mają iść wcześniej na emaryturę ? Czyżby taka praca ich wyeksploatowała bardziej niz ciężko pracujących polaków w zakładach o rażąco niskim wyposażeniu technicznym, bardzo często w zimnie i naprawdę schorowanych od pracy ? Kiedy w Polsce praca będzie dobrem za które warto oddać znaczną częsc życia i za którą warto się ubiegać ? Kiedy znaleziona praca da gwarancje życia bez totalnych wyrzeczeń ? I w końcu skąd sie bierze taka średnia płaca ? Może ktoś pokaże jakie grupy społeczne jak zarabiaja i kto zarabia taką kasę co robi tą średnią.
Niegłupek / 77.255.152.* / 2011-03-12 08:08
Te dziadowskie OFE nikomu nic nie dały, chyba, że zaangażowanym, którzy teraz przebierają nogami jak balcer, haus i wielu innych piewców dobroci kapitalizmu. Spadać!
były agent Janek / 178.73.63.* / 2011-03-12 07:47
a ja mam emeryturkę po 15 latach bo pracowałem bardzo "cięzko" w słuzbach ( chachacha - 4000 zł co miesiąc leci i bedę dorabiał) a szwagier ma parę hektarów i też nieżle kroi....a teraz lecę na Wyspy Kanaryjskie odpocząć ......a jak co, to znajome chłopaki przyjadą z kilofami i innym sprzęcikiem i zrobią warszawce taką r***********,że ha!, bujajcie się frajerzy!
były wyborca PO / 178.73.63.* / 2011-03-12 07:33
Rząd boi się o ciepłe posadki - to nie są politycy na miarę całego Państwa (opozycja zresztę wcale nie lepsza) - oni się przyspawali do stanowisk!. Od wielu lat pisze o tym ,ze w Polsce jest potrzebny polityk na miarę M. Teacher - odważny i bezkompromisowy tnący po emeryturach górników, mundurowych i rolników. Propozycje Balcerowicza i innych są naprawdę dobre!
-driver- / 81.190.54.* / 2011-03-11 21:59
Wystarczy zainwestować w fotoradary i konsekwentnie przestrzegać prawa o ruchu drogowym . Tak jak Niemcy. Jak 50 ,to 50 . Od razu będą pieniądze.
żenua / 83.25.71.* / 2011-03-11 21:10
wzbudza tylko litośc.
proponuję zbiórkę na pieluchy jednorazowe dla kochanego pana premiera.
Pawlak robi z nim co chce.
Kaczyński gra mu na osłaboinych nerwach.
Napierlski budzi strach naipinając pojedyncze włókna mięsni politycznych na ścięgnach.
Ten Pan ma dosyc i rzuca Polską w nieobliczalną polityczną otchłań.
Czujemy sie zawiedzeni.
Był wasz (PO) elektorat.
żenua / 83.25.71.* / 2011-03-11 20:29
co się dzieje z naszymi komentarzami?
dlaczego są eliminowane?
byc może to problemy techniczne.
prosimy o krótką informacje w poniedziałek.
OK?
Pozdrawam.
rysul / 78.8.177.* / 2011-03-11 20:08
To nie jest rząd.To grupa asekurantów którzy za wszelką cenę chcą się utrzymać przy korycie nic nie robiąc.Polska,naród -to drugorzędna sprawa,najważniejsze to utrzymac sie na szczycie i to jak najdłużej.To jest nadrz,edny cel PO i tego rzadu.Nic nie robic takiego co mogłoby zrazić kogokolwiek i wygrać wybory,a póżniej następne cztery lata laby .
Adam222 / 77.88.138.* / 2011-03-11 20:04
Mundurowi zawierają umowę o pracę a nie o emeryturę. Nie mają więc z tego typtułu żadnych praw nabytych. To beszczelne oszustwo.
Adam222 / 77.88.138.* / 2011-03-11 20:01
Składka rentowa jest dla rencistów. Traktowanie jej jako podatek dla wszystkich jest zwykłym złodziejstwem.
dzeku / 195.94.208.* / 2011-03-11 19:32
Ja tam wolę, żeby za moje wirtualne pieniądze na emeryturę ( niech mnie ktoś przekona mniej bełkotliwie niż tzw. eksperci, że w OFE są inne ) gwarantowało państwo, a nie jakiś prywatny fundusz. Prawdziwe pieniądze w OFE są dla tzw. ekspertów tu i teraz, więc walczą.
Budyń / 89.78.50.* / 2011-03-12 14:45
@dzeku

A niektórzy wolą inaczej.
Poza tym - Państwo to Ty. Sam sobie zagwarantujesz emeryturę - Państwo tylko zajmie się administrowaniem i pobraniem opłąty.
wolny człowiek / 83.27.31.* / 2011-03-12 09:10
Państwo to na 100% zagwarantuje Ci podatki, a nie świadczenia.
Dopóki tego nie zrozumiesz zawsze będziesz bity po du pie.
W całej tej zadymie najmniej liczą się emeryci. Zadyma jest o kontrolę nad gigantyczną kasą i wszystko sprowadza się do takiego manipulowania ludźmi, aby mieli wrażenie że dobrotliwa władza "pochyla się" nad trudnym ich losem.
SLAWOMIR ZIEMBINSKI / 109.243.13.* / 2011-03-11 19:32
RZĄD SIĘ SAM WYŻYWI-w ZUS-sie pracuje blisko 50 tyś pracowników i jeżdżą na 3 dniowe wycieczki zagraniczne sami płacąc ....23, pozostałe koszty ponosimy my podatnicy!!ZUS buduje nowe budynki urzędowe - elewacje marmurowe, własny stadion pokrył dachem....Nie dziwota , że brakuje kasy na renty i emerytury i musi brać kredyty, które i tak my obywatele będziemy spłacać i nasze...dzieci!!??DLACZEGO NA TO POZWALAMY???
OBYWATELE RP SZABLE W DŁOŃ I NA WARSZAWKĘ....
zapraszam do współpracy z www.pracadlapolski.pl
Przewodniczący SŁAWOMIR ZIEMBIŃSKI

Najnowsze wpisy