Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nie uciekniesz od abonamentu RTV? 25 razy więcej kontroli!

Nie uciekniesz od abonamentu RTV? 25 razy więcej kontroli!

Wyświetlaj:
Wołąjący / 194.181.252.* / 2012-06-28 11:05
KRRiT powinna być podana do prokuratury za narażęnie na szkody ponieważ rezygnuje świadomie z ok. 2 mln 200 tys. sumiennych płatników abonamentu (poprzez odrzucenie telewizji TRWAM na cyfrowym multipleksie).
debos / 79.191.178.* / 2012-06-28 11:21

KRRiT powinna być podana do prokuratury za narażęnie na szkody ponieważ rezygnuje świadomie z ok. 2 mln 200 tys.

To ok. to jest pewnie więcej niż pięćdziesiąt razy mniej niż Ty napisałeś. Pomódl się kłamco i błagaj Najświętszą Panienkę o wybaczenie.
Wołający / 194.181.252.* / 2012-06-28 11:28
Jeżeli powiedziałem nieprawdę udowodnij to, w przeciwnym przypadku to pomówienie i oczernianie godności drugiej osoby (karane przez Polskie prawo)!
Pomodle się o Ciebie, byś w starości nie był sam, a jak będziesz samotny, to żeby jeszce było radio którego będziesz mógł posłuchać.
debos / 95.49.250.* / 2012-06-28 11:42

eżeli powiedziałem nieprawdę udowodnij to, w przeciwnym przypadku to pomówienie i oczernianie godności drugiej osoby (karane przez Polskie prawo)!

Mógłbym napisać to samo. Jeśli piszesz o ponad 2mln odbiorców tej zakłamanej telewizji to udowodnij to. Ale to jest nie do udowodnienia. Telewizja trwam jest mocno i coraz bardziej niszowa. Bądź honorowy i sprawdź ile toto ogląda i sprostuj swoją informację. Gdyby tyle ludzi oglądało Trwam to Rydzyk mógłby wypełnić warunki przyznawania koncesji i tę koncesję by dostał. Ale on tych warunków nie spełnia dlatego nie zgodził się na ujawnienie złożonych dokumentów do wniosku o multipleks. Drze mordę po to aby w naszym państwie klerykałów traktować ponad prawem. Wielka ściema z Panem Bogiem w tle.
Wołający / 194.181.252.* / 2012-06-28 12:04
Człowieku, bazuj na informacjach, a nie cudzej opinii i propagandzie. Czy widziałeś uzasadnienie odmowy ? Dane są nieporównywalne do żadnej średniej! Powiedz mi dlaczego nie dopuszczają NIK do zbadania sprawy ? Odpowiedź jest prosta - nierówne traktowanie podmiotów. Ks. R. Nie zgodził się na ujawnienie danych zgodnie z prawem i warunkami składania dokumentów. Nie widziałem Ks. Rydzyka krzyczącego, nie widzę też Państwa klerykałów - czy kościół Cie do czegokolwiek zmusza lub ogranicza ? Myślę, że samotny staruszek siedzący w domu naprawdę czuję, że zna osoby z rozgłośni, że są mu bliskie, a on nie jest samotny. Czy Ty młody i mocny chcesz odebrać starszej osobie ostatnią przyjemność na Ziemi ? Uważasz to za sprawiedliwe ? "Myślę więc jestem" zachęcam Cie do tego. Pozdrawiam.
debos / 95.49.250.* / 2012-06-28 12:26

Człowieku, bazuj na informacjach, a nie cudzej opinii i propagandzie.

O to właśnie apeluję do ciebie. Jeśli już zamieszczasz informację to niech ona będzie prawdziwa. Bo inaczej to po co to robić?
Nie zgodził się na ujawnienie danych zgodnie z prawem i warunkami składania dokumentów.

Nie napiszę, że kłamiesz tylko kierując się chrześcijańskim miłosierdziem powiem, że mijasz się z prawdą. Dworak zwrócił się z prośbą do Rydzyka o pozwolenie na ujawnienie treści dokumentów. Wszystko było w rękach Rydzyka. Ale on, ponieważ wie, że wniosek jego nie spełnia warunków formalnych i zgodnie z prawem nie może być pozytywnie przyjęty nie zgodził się. Mógł się zgodzić ale nie chciał bo z pomocą ciemnego ludu chciał robić zawieruchę. I taka jest prawda.
czy kościół Cie do czegokolwiek zmusza lub ogranicza ?

Opamiętaj się chłopie. Mnie kościół nie przeszkadza. Ale kościół taki który nie wykorzystuje biebnych owieczek do walki z państwem. Z jego władzą i organami oraz instytucjami. Oraz nie wykorzystuje swoich wpływów w propagandzie wyborczej.
Myślę, że samotny staruszek siedzący w domu naprawdę czuję, że zna osoby z rozgłośni, że są mu bliskie, a on nie jest samotny.

Nie zamierzam wpływać na swiadomość staruszka, albo nawet staruszka i staruszki razem wziętych. Nie zamierzam również im dyktować co mają a czego nie mają słuchać czy oglądać. Ale z pewnością nie zrezygnuję z subiektywnego opisywania rzeczywistości.
Wołający / 194.181.252.* / 2012-06-28 12:41
"O to właśnie apeluję do ciebie. Jeśli już zamieszczasz informację to niech ona będzie prawdziwa"
Owszem, brakuje w mediach prawdziwej informacji, a czyja to jest zasługa ?
Niech NIK zbada sprawę, wtedy uznam ją za właściwie załatwioną przez P. Dworaka.
"Ale kościół taki który nie wykorzystuje biednych owieczek do walki z państwem"
A kto w Polsce walczy z Państwem ??? Wydaje mi się że wszyscy chcą dla Polski dobrze, problem polega na tym, że każdy uważa że ma absolutną rację.
"Nie zamierzam również im dyktować co mają a czego nie mają słuchać czy oglądać"
Bezpośrednio może nie, ale nie dając im wyboru wśród programów na cyfrowym multipleksie ograniczasz ich wolność. "Z pustego i Salomon nie naleje" – więc jak oni mogą znaleźć coś dla siebie ?
debos / 95.49.250.* / 2012-06-28 12:59

Niech NIK zbada sprawę, wtedy uznam ją za właściwie załatwioną przez P. Dworaka.

Sąd jest od tego. A sad się tym zajmował i wyrok jest dla Rydzyka niekorzystny. Ale zgodny z interesem państwa prawa, gdzie prawo musi prawo znaczyć a sprawiedliwość sprawiedliwość. Ale sąd w demokratycznym państwie to dla ciebie oczywiście za mało? Wyrok sądu nic nie znaczy? Może dla ciebie nic nie znaczyć ale musisz się temu podporządkować jeśli chcesz należeć do społeczności która kieruje się normami prawnymi.
Wołający / 194.181.252.* / 2012-06-28 16:28
Sąd odrzucił pozew. Sąd nie bada dokumentów niezbędnych do uzyskania koncesji oraz nie wykonuje analizy porównawczej zainteresowanych podmiotów. NIK kontroluję czy osoba pełniąca funkcje publiczne nie nadużywa pełnomocnictw. Jeżeli P. Dworak podjął prawidłową decyzje, nie musi obawiać kontroli NIK, wręcz przeciwnie, jest to w jego interesie by uniknąć potencjalnego oczerniania podobnego do procesu P. J. Timoszenki.
debos / 95.49.250.* / 2012-06-28 16:51

Sąd odrzucił pozew. Sąd nie bada dokumentów niezbędnych do uzyskania koncesji oraz nie wykonuje analizy porównawczej zainteresowanych podmiotów

Ale bada czy występuje zgodność z prawem podjętych przez urząd decyzji. I sąd jednoznacznie odrzucił pozew Rydzyka.
NIK kontroluję czy osoba pełniąca funkcje publiczne nie nadużywa pełnomocnictw.

Mylisz kompetencje i zadania jakie NIK ma do wykonania. A postaraj się odpowiedzieć na pytanie dlaczego Rydzyk miałby dostać koncesję a nie kto inny kto tak samo albo nawet w mniejszym stopniu nie spełnia kryteriów jakie zostały zapisane w ustawie? Dlaczego w ogóle ktoś kto według ustawy nie wypełnia kryteriów ma dostać koncesję? Przecież to jest przedsięwzięcie komercyjne, czysto biznesowe.
Ale cierpliwości. Będzie się sukcesywnie zwiększała ilość częstotliwości. Wszyscy dostaną. Rydzyk też. Tylko trudno mi sobie jakoś wyobrazić aby w środowisku zainteresowanym odbiorem Trwam znalazło się dużo takich co będa chcieli oglądać tą telewizję na tabletach i telefonach komórkowych.
sisley / 213.77.28.* / 2012-06-28 13:18
Na Białorusi tez jest prawo, które należy przestrzegać. Wyroki sadów są święte, nawet gdy skazują na śmierć niewinnych. Widoczni ci to pasuje; zależy po której stronie jesteś?! Żaden sąd ani władza nie są ponad społeczeństwem!!! Uzasadnienie w sprawie TV Trwam wywołuje śmiech; posłuchaj specjalistów.
debos / 95.49.250.* / 2012-06-28 16:35

Żaden sąd ani władza nie są ponad społeczeństwem!!!

Czy to znaczy, że są w społeczeństwie tacy co są ponad prawem? Czy tylko dlatego, że wierzą ( albo udają ) w Pana Jezusa?
Uzasadnienie w sprawie TV Trwam wywołuje śmiech; posłuchaj specjalistów.

Dowolnie według widzimisię dobranych i według widzimisię nazwanych specjalistami?
W demokratycznym państwie to zdanie sądu jest w sprawach prawnych wiążące. Kim jesteś, że poddajesz w wątpliwość wyroki sądu.
Na Białorusi tez jest prawo, które należy przestrzegać.

To zdanie o tobie mówi wszystko.
Wierzbno / 89.74.134.* / 2012-07-04 20:24
Jeżeli w USA można płacić abonament dobrowolnie, to w Polsce też można. I pójdę do sądu, jeżeli będą próbować narzucać mi cokolwiek. Sądy też wydają wyroki precedensowe, które doprowadzają do zmiany wadliwego prawa.
sisley / 213.77.28.* / 2012-06-28 10:57
Dlaczego mam płacić za to że posiadam telewizor?! Jeżeli TVP chce aby oglądający płacili za ich programy niech wprowadzą dekodery!!! Dlaczego mam słuchać bełkotu Brauna o wielkich misjach i konieczności płacenia abonamentu?? Mam gdzieś jego telewizję.Jak zacznie robić misje to się zastanowię. Póki co to szastają kasa na lewo i prawo a ja mam to wspierać?!
ocelot / 83.238.175.* / 2012-06-28 10:34
ja jestem za tym by gonić lud! a jak! nie wie kto rządzi!
ajaga / 83.31.5.* / 2012-06-28 10:29
"Kwoty nie są małe, bo w sumie może się tego uzbierać nawet tysiąc złotych od jednej osoby - wylicza Sławomir Rogowski." - To abonament RTV płaci się już od osoby?! Dobrze, że mieszkam tylko z psem, ale od psa płacę podatek!
sisley / 213.77.28.* / 2012-06-28 11:01
Od psa płacisz podatek lokalnie zgodnie z ustawą o podatkach i opłatach lokalnych oraz uchwałą Rady Gminy. Jeżeli pies ogląda telewizję Brauna ; a pewnie tak jest, ponieważ TV reprezentuje psi poziom, to abonament od pieska trzeba płacić. Ja nie płacę; czekam na misję i dekodery.
jajco / 83.31.5.* / 2012-06-28 10:28
"Kwoty nie są małe, bo w sumie może się tego uzbierać nawet tysiąc złotych od jednej osoby - wylicza Sławomir Rogowski." - To abonament RTV płaci się już od osoby?! Dobrze, że mieszkam tylko z psem, ale od psa płacę podatek!
JeszczeWolnyObywatel / 193.243.147.* / 2012-06-28 10:21
Ludzie się przestrzaszyli "poczty" i zaczeli płacić hehe, a rozwiązanie takie porste WYREJESTROWAĆ TV i RADIO. Telewizor i radio mi nie działa, popsuło się.
Ja już od 15 lat mam popsyte oba odbiorniki :D
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-06-28 11:35
Nie jest tak prosto wyrejestrować, poza tym, tutaj chodzi o to, że listowy bedzie robiłw Tuskolandii za szpiega - zpbaczy antene na dachu to sprawdzi czy abonament płacisz. Oj - gdyby taki numer zrobiono za Kaczora - ale byłby ryk oburzenia !!
3456787654 / 86.111.118.* / 2012-06-28 10:02
Ja za telewizor juz zapłaciłem w sklepie. Dziekuje.
andi5 / 213.195.179.* / 2012-06-28 10:22
Do żołnierzy GROM
(foto. Marcin Pegaz/Gazeta Polska)Teraz wy brońcie gen. Petelickiego – tak skutecznie i po męsku, jak on bronił was. Jego śmierć wpisuje się w serię tzw. samobójstw osób publicznych, a wręcz – gdy spojrzeć na to na chłodno – eksterminacji dowództwa armii. Czy potraficie się odważyć i dopilnować rzetelnego śledztwa? Czy potraficie dojść prawdy, nawet jeśli napotkacie ściemę i matactwa? Czy potraficie dopilnować ukarania winnych, jeśli się okaże, że to nie było samobójstwo? Mówicie, że generał był dla was jak ojciec, że zawsze was bronił, choć cena była wysoka. Czy kiedy potrzebowaliście go, to chciał przeczekać, nie narażać się, mówił, że to polityka, a on ma zbyt dużo do stracenia?

Teraz jest jedyny czas, żeby oddać mu hołd – nie pustymi deklaracjami. Czy nie niepokoi was, że od pierwszych minut niemal wszystkie media i władze mówiły o samobójstwie? Czy przeprowadzenie sekcji zwłok dopiero po dwóch dniach nie wzbudza w was podejrzeń o zacieranie śladów? Jeśli kiedyś on nie zostawiał was w potrzebie, wy nie zostawiajcie go dzisiaj. Teraz możecie pokazać waszą lojalność i honor. I może to być wasze najtrudniejsze zadanie.
debos / 95.49.250.* / 2012-06-28 11:25

foto. Marcin Pegaz/Gazeta Polska)Teraz wy brońcie gen. Petelickiego – tak skutecznie i po męsku, jak on bronił was.

Ty i GP szydzicie ze śmierci człowieka. Chcecie dramat człowieka wykorzystać do swych niecnych celów. Katolicki niby kraj a tyle w nim swołoczy.
Nix69 / 195.14.4.* / 2012-06-28 14:39
W którym miejscu szydzi ty PO-wski trollu?
ajhbergen / 2012-06-28 10:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Telewizja publiczna utrzymuje sie z reklam. Tylko radio Dwojka i moze inne nie daja reklam.
Coins / 109.173.143.* / 2012-06-28 09:51
TVP powinna dawać dekodery kto chce oglądać to płaci proste i uczciwe. Ja np. mam radio w samochodzie, ale wole słuchać muzyke z karty sd, a Vat czyli podatek juz zapłaciłem przy kupnie zarówno radia jak i karty. Zresztą jak ktoś chce posłuchać, jak powinien wyglądać normalny kraj odsyłam do linku.
http://nowaprawica.org.pl/home/item/nie-rzd-a-ludzie-maj-dba-o-siebie
Tako / 2012-06-28 09:46
Z tego co pamiętam to Donald Tusk zapowiedział zniesienie obowiązku płacenia tegoż abonamentu a teraz siedzi cicho! Ile dostał głosów dzięki temu nie wiadomo ale pewnie tyle samo straci.
sisleya / 213.77.28.* / 2012-06-28 11:05
Puścił Tusk bąka i siedzi cicho. To jego metoda.
ŁC / 86.59.33.* / 2012-06-28 09:44

Dokładnie 5,35 zł za radio i 17,5 zł za telewizor

Za KAŻDE radio i KAŻDY telewizor.
Może i należy płacić za dostarczony towar, jednak tylko faszystowskie państwo zmusza do płacenia za to, czego się nie zamawiało.
sisley / 213.77.28.* / 2012-06-28 11:11
W takim kraju żyjemy. To jest złodziejstwo gorsze od pospolitego, ponieważ złodziej niczym nie ryzykuje mając kur.....e przepisy w brudnej łapie.
duch1127473 / 188.252.6.* / 2012-06-28 09:33
Może zacznijmy od tego, że TVP będzie realizować misję, ograniczy ilość reklam i zacznie racjonalnie gospodarować środkami.
Obecnie mamy telewizję taką samą jak komercyjna tylko z dotacją w postaci abonamentu i brakiem odpowiedzialności za pieniądze publiczne.
Abonament proszę bardzo, ale za prawdziwą telewizję publiczną.
System poboru też jest bez sensu. Poczta jest zbyt droga. Może umieścic abonament w rozliczeniu PIT.
sisley / 213.77.28.* / 2012-06-28 12:55
Dlaczego mam płacić za posiadanie telewizora. Jeżeli chcą zapłaty to dekoder jest jedynym rozwiązaniem. Zobaczymy co wtedy z reklamami?? z których sobie żyją a ja to gówno mam oglądać i jeszcze za to płacić.
dgen / 2012-06-28 09:30 / Tysiącznik na forum
Problemem nie jest abonament tylko kształt funkcjonowania tej tzw. publicznej telewizji.
Otóż problemem jest to, że w kraju nad wisłą (kiedyś Polska)wszystko musi zarabiać aby móc funkcjonować. Czyli: szpital nierentowny - zamknąć, szkoła nierentowna - zamknąć......
Telewizja jest więc niepotrzebnie spółką akcyjną, która musi przynosić zyski. A jak tu przynosić zyski emitując teatr telewizji czy koncert symfoniczny ?
Trzeba zatrudnić nergali, lisów, ich zony, kochanki za megakase i konkurować z chłamem w prywatnych stacjach - ludzie to jest chore !!!!!!!!!!
Często nam sie wypomina, że tacy niemcy to abonament płacą - płacą ale wiedzą za co.
W niemczech ARD i ZDF maja główny cel nie zysk jako spółka kodeksu handlowego ale spełnianie misji publicznej ! Tam tylko 6% zysków pochodzi z reklam a max ich limit to 20 minut dziennie - a w niedziele i świeta w ogóle.
Ponadto tam na czele stoi 180 osobowa rada programowa obejmujaca praktycznie wszystkie nurty społeczne i polityczne niemiec: od katolików po gejów ! Każdy obywatel jest tam reprezentowany.
czy ktos wyobraża sobie, że u nas tvp współzarzadza obok polityków, Kościół Katolicki i NSZZ Solidarnośc ? no własnie........
robal_pl / 81.200.198.* / 2012-06-28 09:28
Jaka misje ma TVP skoro nawet prognoza pogody ma swojego sponsora ?
Nie bede placil abonamentu na telewizje partyjna i tube propagandowa rzyadzacej kliki !
taki tam / 213.227.93.* / 2012-06-28 09:26
Listonosze czy donosiciele? Tuskobanda buduje konsekwentnie państwo ucisku, lizusostwa, wazeliny, donosicielstwa opartego na armii urzędasów - pasożytów co to za ciepłą posadkę zgnoi każdego obywatela.

Najnowsze wpisy