Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Nie wszystko złoto co się świeci

Nie wszystko złoto co się świeci

Money.pl / 2006-04-24 08:28
Komentarze do wiadomości: Nie wszystko złoto co się świeci.
Wyświetlaj:
brydzia / 2006-04-25 09:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
kupiłam impel , podali że wchodzą w developerrkę , mają 15 ha we Wrocławiu
Nie wiem czy dobrze , zobaczymy
Pozdrawiam
piotr06 / 83.28.221.* / 2006-04-24 23:06
Mieszko przedstawił kiepskie wyniki za I kwartal jutro ostry zjazd
orzeł / 2006-04-24 22:15 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
witam
Batman wiem że to marne pocieszenie :( ale jesteś super gość bo piszesz prawdę i tym wpisałeś się niedźwiadku w to forum tak jak trzeba :) ja cenię to bardzo jak mało co innego i życzę CI (i pewnie tak się stanie) że już niedługo odrobisz straty (no może nie na krótkich ale a jakiś inny sposób) który zapewne znajdziesz !
Warren pisałeś o moim portfeliku podam nieco później bo dzieciak mnie wzywa:)
warren buffet / 2006-04-24 22:18 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dzieki
hektor / 81.168.149.* / 2006-04-24 21:44
Lubawa ujawniła kontrakt z MON na 30 mln.
smok / 83.26.46.* / 2006-04-24 22:05
moze byc jutro b.ciekawie na lubawce. :-))
mysza / 2006-04-24 23:09 / portfel / Bywalec forum
ale wyniki gorsze od 2004 r, ciekawe co przeważy - kontrakt czy gorszy wynik? ja myślę że ciągle up+spekulanci
Batman / 2006-04-24 19:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
WIG20 bez problemu powinien osiągnąć poziom 3.400 punktów. Nie ma obecnie żadnych oporów stąd wzrost jest niezagrożony.
warren buffet / 2006-04-24 20:01 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Batmanie i Leya, pytanie do was ostateczne. czy dobrze zozumie.


Typ zlecenia: Sprzedaż
Nazwa papieru wartościowego: FW20M6
Data pierwszej sesji: 25-04-2006 Data ważności: na jedną sesję
Liczba papierów wartościowych: 1
Cena papieru wartościowego: stop loss 3038.00 (lim. akt. 3205.00)
Warunki dodatkowe: wielkość ujawniona: brak
wielkość minimalna: brak
bez rekomendacji

czy takie wystawienie pozycji krotkiej wybije mnie z rynku przy 3205 przy obecnym 3197.00 czyli poprostu przy stracie tych 8 pkt ??

co wiec znaczy ten pułap 3038 ?? to znaczy w przyblizeniu PKC ?? dalem tylko Stop Loss i mi te 3038 samo wbiło.. ??

dzieki z gory za cierpliwosc
Batman / 2006-04-24 20:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Warren, ale wydaje mi się, że lepiej grać z trendem na wzrosty. Ustawić długą pozycję ze stopem w przypadku spadków. Łapanie szczytu to ryzykowna zabawa.
fw20m6 / 83.143.138.* / 2006-04-24 20:33
widzę że się trochę Batman nauczyłeś od ostatniego czasu :) - dobrze że szybko
Batman / 2006-04-24 20:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Żebyśmy się dobrze rozumieli, Warren. Jaką masz strategię. Czy masz obecnie jakąś otwartą pozycję na rynku terminowym, czy też pozycję dopiero będziesz otwierał i chcesz ją zabezpieczyć?
warren buffet / 2006-04-24 20:23 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
otwieram. krotkie. ale nie teraz. jak rynek bedzie w poplochu. poprostu chce ja dobrze zabezpieczyc, a gubie sie w tych limitach.

ot tylko to. narazie nie otwieram krotkiej, ale jak otworze, to wole miec 15 pkt rezerwy. wole byc 150 zl w plecy niz 600. na 1 kontrakcie czyli duuuuzo % straty. poprostu chodzi mi czy tylko stop loss ustawienie dla krotkiej pozycji 3200 na poziomie 3210 daje mi te 10 pkt rezerwy ?
Batman / 2006-04-24 20:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jeżeli WIG20 jest na poziomie 3200 i chcemy grać na spadki to zawieramy transakcje sprzedaży kontraktów po 3200. Ale obawiamy się, że może być wzrost. Wtedy ustawiamy tzw. stop loss i wyznaczamy limit aktywacji np. na 3210 i limit realizacji na 3220. Wtedy jak kurs przekroczy 3210 to pojawi się nasze zlecenie kupna (na zamknięcie pozycji) przy 3220. Jak kurs przekroczy ten poziom to zlecenie się realizuje i tracimy 20. Jednak jak dojdzie tylko do 3215 a potem spadnie do 3100 to nic się nie stanie z naszą pozycją i zarobimy na spadku 100 pkt.
warren buffet / 2006-04-24 20:45 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
o widzisz i to jest kluczowa wiadomosc ! dzieki
Batman / 2006-04-24 20:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Trochę pomieszałem terminy, wstawiamy stop limit, gdyż stop loss po przekroczeniu wyznaczonego limitu realizuje się po PKC.
warren buffet / 2006-04-24 20:17 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja wiem, tylko ja pytam czy ja to poprawnie wykonalem :D
warren buffet / 2006-04-24 20:11 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
poprostu chodzi mi o bardzo prosty przyklad

spolka X jest po 15 zl. chce ja kupic, jesli nie przekroczy 16 zl.

jednak jesli spadnie do 13 zl to ma zostac automatycznie wycofana do sprzedazy...

jak ustawic stop loss\limit. poprostu potrzeba mi fizycznego przykladu.

dzieki za pomoc
elko / 83.25.206.* / 2006-04-24 19:41
Jakby nie patrzeć to jutro elektrim wywindują fundusze na szczyt....
jujo / 2006-04-24 19:37 / Bywalec forum
No to kolejny dzien wzrostow za nami, to juz trzecia biala swieczka, choc dzis przy wyraznie mniejszych obrotach mam wrazenie jak gdyby w rynek wstepowala euforia, a to wiadomo do czego prowadzi. Ale za nim do tego dojdzie to tak z wykresow wynika mi ze WIG-20 powinnien zagoscic na 3380 - oby :); ja sobie dzis za duzo w porfelu nie namieszalem - kupilem relpola wyszedl ladnie gora z tworzacej sie choragiewki i tylko poziom obrotow niezbyt sympatyczny ale jutro kto wie co to bedzie - droga do 73 stoi moim zdaniem otworem - ale poniewaz obecnie posiadam wiec moge byc nieobiektywny ;-)
anna. / 2006-04-24 20:16 / Uznany Gracz Giełdowy
też nabyłam relpola , ale te obroty można zasnąć :)
mam nadzieję, że wyniki za I kw będą dobre
jujo / 2006-04-24 20:33 / Bywalec forum
do tego jeszcze pozytywny wynik postepowania US dla Relpola i moze byc goraco
anna. / 2006-04-24 22:28 / Uznany Gracz Giełdowy
dzięki bałam się, że za drogo kupiłam :)
Batman / 2006-04-24 19:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jeżeli nie będzie korekty na rynku miedzi to KGHM powinien bez problemu wzrosnąć do 125 zł za akcje.
anyt / 83.25.244.* / 2006-04-24 19:18
Ja też myślę, jutro elek podejdzie pod 14 zeta..... To jest całkiem pewne.
solo / 83.25.247.* / 2006-04-24 19:10
Jak myślicie... Ja sądzę iż jutro Elektrim odreaguje i skoczy o jakieś 25% conajmniej!?
mika / 87.105.32.* / 2006-04-24 18:47
cześć czy ktoś czytał wiadomość o mostostalu zabrze. np;
interi. proszę o interpretację z góry dziękuję.- pilne
Przemo315 / 212.160.106.* / 2006-04-25 14:55
Od pewnego czasu inwestuję w MSZ. Na razie należy patrzeć na całą sprawę z ostrożnym optymizmem. Udziały na ZPK na razie zabezpieczone, więc tu OK. Spółka ma przeprowadzić potężną emisję akcji (NWZA 12 maja). Samo w sobie jest to pozytywne, bo dzięki tej emisji spółka będzie wreszcie miała dodatnie kapitały własne (obecnie ponad 90 mln zł na minusie). 2 transze będą jednak przydzielane wierzycielom po nominale, czyli po 1 zł, więc nastąpi znaczne rozwodnienie kapitału. A to z kolei może krótkoterminowo spowodować spadek kursu. Jednak żeby nie było za łatwo, zdecydowaną większość akcji obejmie Z. Opach, który jest długoterminowym akcjonariuszem, więc ryzyko nadmiernej poodaży nie jest przesadnie duże. w sumie więc ciężko w tej chwili prognozować. Moja rada jest taka. Jesli chcesz grać mocno spekulacyjnie i krótkoterminowo, to możesz wykorzystywać lokalne górki i dołki. Jesli jednak chcesz inwestować co najmniej średniotermionowo wstrzymaj się z kupnem tych papierów do czasu, kiedy sytuacji wyjaśni się bardziej.

pzdr
P.S. poszukaj na forum innych moich wypowiedzi na temat MSZ
warren buffet / 2006-04-24 18:46 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
witam, mam pytanie do Batmana i do innych graczy na kontraktach.

kiedy mamy wig20 przy poziomie 3200 powiedzmy. kiedy otwieram krotka pozycje - sprzedaz i ustawiam opcje

STOP LOSS na 3210 to znaczy ze jak otworze pozycje, wzrosnie baza 10 pkt to mi makler zamyka pozycje ??

czym wiec sie ta opcja STOP LOSS rozni od opcji STOP LIMIT ?? mam rach brokerski w BZWBK....

przepraszam za takie banalne pytania, ale opcja stop dobrze ustawiona to dla mnie podstawa. prosze o pomoc.

dzieki
Batman / 2006-04-24 19:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie zmieniłem login'u z Leya na Batman
Leya / 2006-04-24 19:13 / Bywalec forum
Kiedyś już o tym pisałem. Dla Warren'a zrobię to jeszcze raz. Mowa o zleceniach z limitem aktywacji. O oto charakterystyka tych zleceń:

Zlecenie z limitem aktywacji - Limit aktywacji (LimAkt), Stop
Zlecenia z limitem aktywacji są chyba najbardziej skomplikowane, ale bardzo użyteczne i popularne wśród inwestorów. Inwestor ma do dyspozycji dwa rodzaje zleceń tego typu: zlecenie popularnie zwane STOP LIMIT oraz STOP LOSS. W zleceniu typu STOP LIMIT inwestor musi określić dwa limity: limit aktywacji - czyli poziom kursu na rynku, po przekroczeniu którego jego zlecenie "uaktywni się", oraz limit, po którym jego zlecenie ma
zostać zrealizowane. W przypadku zleceń typu STOP LOSS inwestor określa tylko limit aktywacji. Gdy cena akcji na rynku osiągnie poziom określony jako limit aktywacji, zlecenie staje się „widoczne“ na rynku jako zlecenie PKC, czyli akceptujące dowolny kurs. Inwestor nie może określić limitów aktywacji oraz limitów realizacji zlecenia dowolnie, ponieważ obowiązują go pewne reguły. W przypadku zleceń kupna musi być spieniony warunek: - kurs ostatniej transakcji < limit aktywacji ≤ limit realizacji a zlecenie może zostać złożone, jeżeli określony limit aktywacji > kurs ostatniej transakcji. Przykład: Kurs ostatniej transakcji 25 zł. Inwestor może złożyć zlecenie kupna z limitem aktywacji 26 zł i limitem realizacji 26,50 zł. W przypadku zlecenia sprzedaży musi być spełniony warunek, że kurs ostatniej transakcji > limit aktywacji ≥ limit realizacji, a zlecenie
może zostać złożone, jeżeli określony kurs ostatniej transakcji > limitu aktywacji.

Przykład: Kurs ostatniej transakcji 25 zł. Inwestor może złożyć zlecenie sprzedaży z limitem aktywacji 24,50 zł limitem realizacji 24,50 zł. Zlecenia takie często służy inwestorom do zabezpieczenia się przed niespodziewanymi stratami, gdy kurs akcji spadnie. Złożenie właściwego zlecenia z limitem aktywacji poniekąd zwalnia inwestora z ciągłego śledzenia, co dzieje się z kursem akcji - złożone zlecenie służy jako polisa ubezpieczeniowa zabezpieczająca przed nagłym niespodziewanym spadkiem kursu.
Przykład
Inwestor nabył akcje spodki „D“ po 50 zł wierząc, że ich kurs wzrośnie. Ma jednak pewne obawy, że w przypadku, gdy ceny spadną może ponieść duże straty. Aby się przed tym zabezpieczyć i nie stracić więcej niż np. 10%, składa zlecenie STOP LOSS - zlecenie sprzedaży z limitem
aktywacji 45 zł, które ma być zrealizowane Po Każdej Cenie. Złożone zlecenie chroni go przed stratami, ponieważ, gdy kurs spadnie i osiągnie poziom 45 zł, jego zlecenie się ujawni i zostanie zrealizowane w całości.
Oczywiście, inwestor może stosować różne kombinacje zleceń w zależności od swojej strategii działania. Musi jednak pamiętać, że nie wszystkie zlecenia można składać w każdym momencie sesji oraz, że nie wszystkie kombinacje zleceń są dozwolone.
warren buffet / 2006-04-24 19:52 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ok czyli mamy taka sytuacje.

sprzedaje kontrakt wig20 ( zajmuje krotka ) 3200.

daje tylko stop loss. i ustalam limit aktywacji po 3220...

to znaczy otworze pozycje PCK a jesli wzrosnie cena do tych 3220 to moja pozycja sie uaktywni i zamknie sie pozycja ze strata tylko 20 pkt ??
warren buffet / 2006-04-24 19:42 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dzieki. przeczytam to jeszcze 10 razy :P
janusz / 2006-04-24 19:07 / Bywalec forum
Witam - doradził mi pewien znawca,aby w miarę możliwości nie ustawiać "stopa ".
Powiem dlaczego: w czasie sesji przykładowo jest moment silnego wzrostu ( przykład piątkowy gdzie " - " na bazie zmalał różnica do 7 pkt.) łapią w tym momencie wszystkie stopy ,a kurs powoli ( lub jak w piatek gwałtownie )się obniża i jesteś w " plecy "
Stop moim skromnym zdaniem jest dobry gdy na otwarcie lub w 1 godzinie jesteś do przodu powiedzmy 30-40 pkt.,a czas nie pozwala Ci śledzić przebiegu notowań.
pozdrawiam. trzymam długie ,rano o mało nie spanikowałem,wywalę jak będzie bardzo czerwono.( stanę po stronie Batmana -pozdrawiam)
warren buffet / 2006-04-24 19:09 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ok. dzieki za rade. a teraz

czym wiec sie ta opcja STOP LOSS rozni od opcji STOP LIMIT ?? mam rach brokerski w BZWBK....
hajdi / 2006-04-24 19:07 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Mam nadzieje ze sie myle ale batman to chyba ma juz dosc kontraktow a zwlaszcza krotkich
Batman / 2006-04-24 19:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Rzeczywiście ostatni ruch wzrostowy odebrał mi moje zyski i jestem w plecy. Mam nadzieję, że nie ma już nikt wątpliwości, że pisanie na forum nie ma wpływu na notowania na giełdzie :-)
Pablo / 2006-04-24 23:39 / "Uznany Gracz Giełdowy"
zależy kto i co pisze
Batman / 2006-04-25 04:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mam na myśli sytuację, że jak ktoś napisze, że wzrośnie to rośnie, a jak napisze, że spadnie to spadnie, a nie, że jak jest trend wzrostowy to wtedy łatwo pisać o wzrostach. Sugerujesz Pablo, że wypowiedzi na forum mają wpływ na notowania WIG20? Wystarczy, że dwie osoby w tym samym momencie napiszą: jedna, że wzrośnie, druga, że spadnie i już masz twierdzącą odpowiedź na powyższe pytanie.
marcin_ / 87.96.111.* / 2006-04-24 18:41
dzien dobry
co myslicie o agorze?? mysle powaznie w nia wejsc, bo uważam że nie bedzimy swiadkami dalszych spadków, wrecz przeciwnie.
Bardzo chciałbym poznac zdanie innych inwestorow
pozdrawiam
agat123 / 2006-04-24 17:54 / Bywalec forum
Naganiam na przeczytanie wywiadu z B.Grabowskim
http://manager.money.pl/artykul/zdecydowanie;oplaca;sie;inwestowac,41,0,153897.html
warren buffet / 2006-04-24 17:53 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
orle moge podglądnąć twoj porffelik ? dzieki
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy