Forum Forum podatkowePIT

Nie wydanie przez byłego pracodawcę deklaracji pit

Nie wydanie przez byłego pracodawcę deklaracji pit

paula_0303 / 46.205.82.* / 2012-03-10 11:59
Witam, nie mogę znaleźć takiego wątku, więc zakładam nowy temat, jeżeli już taki gdzieś jest to przepraszam.
Dzisiaj jest 10 marca, a ja do tej pory nie otrzymałam deklaracji pit za poprzedni rok od swojego byłego pracodawcy, kiedy do niego dzwonię twierdzi, że już dawno została wysłana za potwierdzeniem odbioru na mój adres zamieszkania. Problem w tym, że ja do tej pory nic nie otrzymałam, a na poczcie też nic nie ma. Co mogę zrobić w takim wypadku? Ostatni dzień lutego jest datą ostateczną na wystawienie pit przez pracodawcę czy na otrzymanie go przez pracownika?
Wyświetlaj:
belladonna / 2012-03-10 14:24 / Tysiącznik profesjonalny
Skoro pracodawca PIT wystawił, a jedynie Ty go nie masz, to poproś o duplikat itp... bo brak PIT-11 Ciebie jako podatnika nie zwalnia z rozliczenia otrzymanego dochodu (jak nie ma PIT robisz zeznanie na podstawie infor, które posiadasz, bo pieniądze otrzymywałaś).
Myślę, że najprościej zwrócić się do pracodawcy o przesłanie infor :)
Radek8 / 195.212.29.* / 2012-03-12 08:36
Pracodawca ma obowiązek wystawić PIT-11 i go przesłać... czy w takich okolicznościach nie ma jakieś ochrony prawnej? Ja nie otrzymałem PITu do dnia dzisiejszego i zapewne go nie otrzymam. Jest jakaś szansa żeby to wyegzekwować?
paula_0303 / 46.205.34.* / 2012-03-11 12:22
Dziękuję bardzo za odpowiedź, pozdrawiam.

Najnowsze wpisy