Forum Forum prawneCywilne

nie wywiązanie się z umowy

nie wywiązanie się z umowy

bebenka / 2013-05-27 10:37
Witam, mam dziwna sytuacje, wynająłem firmę która miała przeprowadzić głosowanie na konkursie za pomocą ich sprzętu (piloty). Niestety pojawily sie problemy z calkowitym zczytywaniem wyników. Problem zgłosiłem osobie obsługujacej sprzet (z ich firmy). Ustalilismy ustnie ze z tego powodu bedzie zniżka na fakturze. Kiedy przyszło do rozliczenia, cena pozostała taka sama, pomimo moich interwerncji u wlasicicela firmy, on twierdzi ze pracownik nie mial prawa takich rzeczy powiedziec i on nic o tym nie wie a usterki nie byly zgloszone do niego tylko do wynajmowanego przez niego pracownika. Jak mam teraz walczyc o swoje pieniadze kiedy firma nie wywiazala sie ze swojej umowy?
Wyświetlaj:
andzu / 2013-06-05 09:42
teoretycznie mozna to podpiac pod:
art. 636
§ 1. Jeżeli przyjmujący zamówienie wykonywa dzieło w sposób wadliwy albo sprzeczny z umową, zamawiający może wezwać go do zmiany sposobu wykonania i wyznaczyć mu w tym celu odpowiedni termin. Po bezskutecznym upływie wyznaczonego terminu zamawiający może od umowy odstąpić albo powierzyć poprawienie lub dalsze wykonanie dzieła innej osobie na koszt i niebezpieczeństwo przyjmującego zamówienie.
czepialska / 195.114.160.* / 2013-09-23 08:49
nie pisze sie "wykonywa" tylko "wykonuje". Osoba wykształcona powinna dbać o poprawność wypowiedzi.
Rekin biznesu / 2013-05-27 13:29
Nie chcę zło wróżyć , ale pracownik nie ma prawa do ustalania zniżek, itp. Jezeli nie masz żadnego udokumentowania , to trudno będzie Ci udowodnić przed sądem że dana firma nie wywiązała się z umowy...
kuchmistrz / 2013-05-27 12:36
czy te wasze rozmowy zostaly w jakis spsob udkomunetowane ? np. podpisem tego pracownika albo masz na to jakis swiadkow? W tym momencie jest slowo przeciwko slowu. Ale skoro wyniki z "pilotów" otrzymywales i masz na to dowody w postaci wyników z tych pilotów to masz jakies zabezpieczenie w tym temacie. Albo sie dogadacie albo zostaje wam sad

Najnowsze wpisy