Forum Polityka, aktualnościKraj

Nie zdążymy? Będą dotkliwe kary finansowe

Nie zdążymy? Będą dotkliwe kary finansowe

Money.pl / 2011-03-22 09:02
Komentarze do wiadomości: Nie zdążymy? Będą dotkliwe kary finansowe.
Wyświetlaj:
mś / 78.156.162.* / 2011-03-25 09:08
A kto by się tym przejmował cudzą kasą. Gdyby szła z kieszeni prywatnej osoby wszelkie obowiązki byłyby spełnione na czas. Tak samo jak to musi robić przeciętny Kowalski, aby nie uchodził za cwaniaka, który chce oszukać państwo, kochane państwo.
terefre / 89.228.72.* / 2011-03-22 10:43
Kopacz nie powinna też płacić niektórym polskim szpitalom!Trafiłam do szpitala z kolką nerkową a oni chcieli wyciąć wyrostek bo szpital chciał wyciągnąć z nfz pieniądze,co tam pacjent a wszędzie widnieją napisy:"pacjent jest u nas najważniejszy" odczułam na własnej skórze,że pacjent nie ma nic do powiedzenia!Chcieli następnie wykonać urografię-ja wciąż informowałam,że jestem uczulona na kontrast ale wszyscy lekarze i pielęgniarki byli głusi,przed badaniem w rentgenie nadal powtarzam,że jestem uczulona-trzeba mnie najpierw odczulić przed badaniem,mimo to zaczęto podawać dożylnie kontrast i zaczęło się...wielki krzyk bo"pacjentka zchodzi"!!!Następnego dnia wypisano mnie ze szpitala ale pan ordynator zauważył,że mam brzydką żyłę w nodze i trzeba to wyciąć więc umawiamy się,że ja prywatnie zrobię usg żył z kontrastem (90zł)i przyjdę na oddział ortopedii w Kętrzynie.Położono mnie,czekałam 3 dni no i nie mogłam dowiedzieć się o której godzinie będę operowana..byłam na czczo od poprzedniego dnia od obiadu do godz 19:15 wieczorem!Dopytywałam się kiedy będzie rozmawiał ze mną anestezjolog?...będzie,będzie....przyjeżdżają po mnie z wózkiem by zabrać na blok operacyjny i nadal pytam o anestezjologa...kładę się na stół operacyjny,przypinają mnie no i wchodzi anestezjolog pan Wcisło,każe pielęgniarkom mnie podnieść do góry aby się wkłóć do kręgosłupa znieczulenie...przeżyłam HORROR!!!Nie zgodziłam się na takie znieczulenie ponieważ ten lekarz jest niepełno sprawny ruchowo! Pytam co pan robi a on by nie dyskutować!Puki co to jego obowiązkiem jest dyskutować przed operacją ale w tym szpitalu stosuje się takie praktyki,że w chwili przyjęcia pacjent otrzymuje kwestionariusz do wypełnienia"konsultacja z anestezjologiem"-ja tego odmówiłam,będzie konsultacja będzie podpis!W chwili nie wyrażenia zgody na takie znieczulenie(mam uszkodzony odcinek lędźwiowy kręgosłupa)zapytał mnie"dlaczego"?odpowiedziałam,że jest historia choroby!on na to a gdzie ona jest?co takiego???to nie zapoznając się z historią choroby pacjenta zabierasz się chłopie do znieczulenia???NIE!!! ZAZNACZAM,ŻE NA BLOK OPERACYJNY WSZEDŁ W BRUDNYM KITLU,BUTACH,BEZ MASECZKI OCHRONNEJ ANI CZEPKA!!!ZGROZA!!!Krzyczałam już aby pielęgniarki zabrały mnie na salę bo nie dam mu się dotknąć!!!okazuje się,że takie praktyki są stosowane na co dzień a póżniej:"operacja się udała tylko pacjent nie wytrzymał lub został zarażony gronkowcem ale to już nikogo nie obchodzi !tak wszystkich znieczula"pan doktor Wcisło bo więcej pieniędzy dostaje za takie znieczulanie ale,że niektórzy pacjenci do końca życia są skazani na wózek inwalidzki z powodu uszkodzenia nerwu to nikogo nie obchodzi!!liczy się kasa a człowiek jest na szarym końcu!APELUJĘ DO WSZYSTKICH ZACZNIJCIE WYRAŻAĆ SWOJE NIEZADOWOLENIE GŁOŚNO I NATYCHMIAST A NIE KOLEŻANKA KOLEŻANCE PONARZEKA I NADAL JEST TO CO JEST!ŻYCZĘ ZDROWIA!
ździcho / 62.244.131.* / 2011-03-22 09:42

Wdrożenie nowych przepisów oznacza, że od 20 lipca na polskie przedsiębiorstwa, które bez zezwoleń będą zatrudniały cudzoziemców spoza Unii Europejskiej, będą nakładane bardzo wysokie kary finansowe.

Już widzę jak przedsiębiorstwa drżą ze strachu. Ciekawe, które z nich zatrudniło choćby jednego cudzoziemca na czas tzw. nieokreślony i teraz nie może go zwolnić, bo musi go trzymać do emerytury...
oborowy / 79.185.79.* / 2011-03-22 09:03
Donald ma najwiecej Doradców w historii Premierostwa IIIRP i z niczym nie moze zdazyć.

Co ta ferajna robi???
doran / 79.185.79.* / 2011-03-22 09:05
Ferajna zajmuje sie zwalczaniem oPOzycji. Najbardziej PiS-su.
ździcho / 62.244.131.* / 2011-03-22 09:27
A w jakiż to sposób ferajna tę opozycję zwalcza? A w Polsce w ogóle jest jakaś opozycja? Pytam, bo słyszę tylko ujadanie (tej pseudoopozycji).
naoczny / 83.12.163.* / 2011-03-25 22:05
Jeśli można dołączyć się do narzekania to powiem czym zajmuje się ta ferajna!. Otóż myślą ciężko jaką ustawę wprowadzić aby wycisnąć ostatni grosz z przysłowiowego Kowalskiego. Podam przykład:
Należy zarejestrować wszystkich wytwórców odpadów, (dodam że wytwórcy odpadów to każdy kto ma coś do wyrzucenia np: szpitale, przychodnie, apteki, sklepy spożywcze, zakłady pogrzebowe, bary, knajpy i wielu innych prowadzący działalność), później należy nakazać im ustawowo podpisanie umowy z firmami utylizującymi
odpady. Dokręcając śrubę należy nakazać dodatkowo aby wszyscy w terminie sporządzali zestawienia ilości odpadów i wysyłali je do Marszałków województw. Teraz wystarczy wyznaczyć karę 19 dni przed upływem terminu składania zestawień za nieterminowe złożenie tegoż zestawienia i najlepiej z grubej rury 10000,00zł. tak nie mylicie się dziesięć tysięcy złotych i to za każdy sklepik lub lokal, który powiedzmy to wytwarza odpady. To nie wszystko w kolejnym roku zmienia się ustawowo termin składania zestawień skracając go o 15 dni i to krótko przed upływem terminu. Nie ma przeciętny podatnik możliwości sprawdzenia tej zmiany i kolejne 10000,00 zł kary. Czy ktoś może sobie wyobrazić jakie dla Marszałków województw mogą to być pieniądze na przykład na przygotowanie miast do Euro 2012, lub innych potrzeb. Już tylko w województwie łódzkim ukarano 170 przedsiębiorców co daje 1700000,00zł. bez kiwnięcia palcem. Nie pomyślano tylko ilu małych przedsiębiorców zatrudniających niejednokrotnie pracowników będzie musiało zamknąć swą działalność, bo już szacuje się, że co dziesiąty mały przedsiębiorca będzie miał problemy z zachowaniem równowagi finansowej. Tak właśnie Polskie Państwo pomaga swym obywatelom w jednym okienku otworzyć działalność, a w drugim ją zamknąć!!!
oborowy / 79.185.79.* / 2011-03-22 09:02
Widocznie mamy za malo urzędnikow?? Za mało wzrosło zatrudnienie ich, czy przyjeli Kolesi Nierobów????

Najnowsze wpisy