Forum Forum ubezpieczeńSamochodowe

Nie zgłosiłam sprzedaży auta w ubezpieczalni, co teraz? POMOCY

Nie zgłosiłam sprzedaży auta w ubezpieczalni, co teraz? POMOCY

nicolaw / 2013-09-15 16:36
Witam,
zwracam się do Państwa z prośbą o udzielenie pomocy i informacji. O tuż, w w maju roku 2012 nabyłam samochód marki Audi, model A4,rok 1996 który ubezpieczyłam poprzez M BANK w towarzystwie ubezpieczeniowym BRE UBEZPIECZENIA. Składka miała być pobierana co miesiąc. Samochód został sprzedany po miesiącu (w czerwcu 2012). Jednakże, niestety nie zgłosiłam tego faktu w owym towarzystwie ubezpieczeniowym poprzez swoją nieuwagę. i kompletny brak wiedzy w owej kwestii. Teraz już wiem, że powinnam powiadomić towarzystwo ubezpieczeniowe. Obecnie mam kłopot, ponieważ dostarczane są drogą meilową zawiadomienia o próbie pobrania składki z konta w M BANKU,ale moje saldo wynosi 0 zł ponieważ tego konta nie używam. Ja ze swojej strony chciałabym rozwiązać i sprostować całą tę sytuację.

Moje pytanie brzmi czy wystarczy fakt przesłania umowy sprzedaży samochodu wraz ze stosownym wytłumaczeniem zwłoki w powiadomieniu towarzystwa ubezpieczeniowego ? czy może powinnam zrobić coś jeszcze?

Bardzo proszę o pomoc w tej kwestii bo mam obawy, że zostanę pociągnięta do płatności za cały okres tego ubezpieczenia czyli jakieś 16 miesięcy...

Najnowsze wpisy