Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Niechęć PO do Rydzyka kosztuje 400 mln euro?

Niechęć PO do Rydzyka kosztuje 400 mln euro?

Money.pl / 2008-01-14 08:14
Wyświetlaj:
obserwator / 2008-01-15 08:25 / Tysiącznik na forum
Najbiedniejsza młodzież kształci się na uczelniach prywatnych, na państwowych kształcą się dekadenci ktorzy żyją w dostatku bo ich rodzice to członkowie korporacji, byznesu. System mianowania profesorow jest zawodny, po uwazaniu, nikt nie wie dlaczego??? bo 20 patentów rocznie świadczy o niudolności ludzi nauki. System podatkowy nie sprzyja efektywności, bo świat naukowy pokazywany w telewizyjnym okienku to nieporozumienie, żal patrzeć i słuchać. System praw nabytych jest łamany powszechnie, ci co przysięgaja świadomie lamia zasady przysięgi, az strach patrzeć w przyszłośc. Kiedyś mordowano wszystkich aby mieć pewnosć ze wytnie sie jednego lub kilku podejrzanych z dużej grupy obywateli. Dzisiaj ambitne projekty sa utrącane, wszyscy placa składke na Unię. Nie rozumiem takiego zakłamania nieudaczników, wyborca wie jaka silę ma karta wyborcza i wie też że rząd można za pomocą kartki wyborczej zmienić, nikt juz nie da sie oszukać na komputerowo odmłodzone twarze, zawodowych polityków ktorzy nie zasługuja na nazwę polityka bo ich wiedza jest stara jak spleśniały ser, tym samym nie powinni brać pieniędzy obywateli.
dziadek jacek / 212.160.148.* / 2008-01-15 06:47
Przykład tekstu pisanego na zamówienie tych odrzuconych - brak wskazania kto zamawiał, za ile i dlaczego tak mało...
marzec / 85.222.34.* / 2008-01-15 00:11
I znowu PSI jazgot o obronie ojca dyrektora. Tyle bzdur ile dawno juz nie napisano.
or_no / 83.3.156.* / 2008-01-15 07:44
akurat tego portalu nie podejrzewałbym o tego typu sympatie. Może więc jednak coś jest w tym z prawdy...
@@@ / 195.90.107.* / 2008-01-15 00:13

Tyle bzdur ile dawno juz nie napisano.


Najwyrazniej uwazasz ze za malo skoro dopisales swoje.
Jantra / 88.156.232.* / 2008-01-14 22:38
Ta informacja powinna być nazwana po imieniu, to jest DEZINFORMACJA i KOMPLETNA BZDURA! Minęły czasy kiedy mozna było Polaków oszukiwać na wszelkie sposoby. Współcześni Polacy znają zasady przyznawania funduszy unijnych i puszczanie takich "rozpaczliwych" plotek na nic się nie zda. Polskim uczelniom wyższym nic nie zagraża a pseudouczelnia o. Rydzyka faktycznie nie nalezy do uczelni uprawnionych do otrzymywania pieniędzy przeznaczonych dla uczelni państwowych oraz posiadających pełną akceptację państwa. Wykluczenie tej uczelni ze spisu uczelni uprawnionych do otrzymywania funduszy unijnych jest w pełni zasadne gdyż profil kształcenia na tej uczelni nie jest zgodny z normami etycznymi w demokratycznym państwie. NIE POZWALAJCIE SIĘ OSZUKIWAĆ PRZEZ ZWOLENNIKÓW PRZEKSZTAŁCENIA POLSKI W PAŃSTWO WYZNANIOWE!!!
picus / 83.19.60.* / 2008-01-15 10:27
A skąd to wiesz, że "profil kształcenia na tej uczelni
nie jest zgodny z normami etycznymi w demokratycznym państwie"? Gdzie o tym przeczytałeś? Też kiedyś wierzyłem w to co pisano o tej szkole i O.Rydzyku. Aby sprawdzić ile w tym prawdy, wybrałem najprostszą drogę, jestem studentem TEJ UCZELNI. Teraz mam porównanie, a mam z czym porównywać, bo sam studiowałem za Gomułki, za Gierka, moje dzieci odpowiednio później.
Stwierdzam jednoznacznie, życzę wszystkim (szczególnie młodym) możliwości zdobywania wiedzy na takiej uczelni, na TEJ UCZELNI.
I co by nie mówiono i pisano o O.Rydzyku, ON tam właśnie pokazał, że można stworzyć takie miejsce kształcenia, gdzie idąc z duchem postępu nie zapomina się o chrześcijańskich korzeniach naszego Narodu.
Tym którzy mi nie wierzą radzę spędzić kilka dni w niesamowitej atmosferze WSKSiM, pomieszkać kilka dni w akademiku, a jestem przekonany że będą podzielać moje zdanie. Przestaną wierzyć w te bzdury rozpowszechniane przez niektóre media.
A wracając do informacji o zabraniu dotacji dla szkoły, widziałem w jakimś programie tv radość w słowach znanego reżysera i obecnego posła p.Kutza. Rozumiecie, on się cieszył że "Rydzyk tego nie dostanie". I bardzo wiele osób powszechnie znanych podobnie reaguje. To żenujące.
savoyer / 83.12.134.* / 2008-01-15 07:07
Oczywiście! Ciekawe, że nie wymieniono żadnej z tych "30 szkół wyższych". "Niechęć PO do Rydzyka kosztuje 400 mln euro?" Sam tytuł jest przejawem dobrych tradycji komunistycznej manipukacji informacją; pokrętnie wskazuje, że straci podatnik, lub budżet państwa, a tak naprawdę tylko szkolnictwo wyznaniowe. Ciekawe czy ten psi intelektualista poniżej chciałby również finansować szkoły koraniczne? Albo się uczymy od Europy, albo dalej stanowimy jej ogon; dla noka jest to psi ogon. Szczęściem tylko chwilę jestem w tym kraju, a wrócę gdy staruszki przestaną szczekać. Szkoda tylko, że taki aspirujący do niezależności poglądów portal jak money.pl, bawi się w komuszą propagandę.
nok / 213.238.68.* / 2008-01-15 01:10
Pewnie to usuną , ale chciałbym żebyś wiedział :
JESTEŚ GŁUPSZY OD MOJEGO PSA !!!
marek19.53 / 83.24.12.* / 2008-01-14 23:50
Przestań bzdurzyć.
sceptyk / 2008-01-14 22:19 / Tysiącznik na forum
POwszczycy jak kelnerzy:
sami nie zjedzą, drugiemu nie dadzą.

Miłość tuskowniarzy jest szalenie wybiórcza.
A anwet koszerna.
marek19.53 / 83.24.26.* / 2008-01-14 16:51

Nowy rząd, chcąc nie dopuścić, by szkole Ojca Rydzyka przyznano unijne pieniądze, naraża inne uczelnie na milionowe straty.

Autor - Agnieszka zawadzka, Money.pl

Ten cytat wyjaśnia właściwie wszystko.
marzec / 85.222.34.* / 2008-01-15 00:19
Co wyjaśnia ten cytat - przecież tam są bzdyury. W obronie rydzyka staje cały ciemnogród. Mareczku a daj temu klerykowi z własnej kieszeni a nie szafuj z cudzej. Ten kleryk i tak już dosyć nakradł w tym kraju. ( przepraszam zbyt dosadnie to powiedziane - on potrafił to pozałatwiać zgodnie zprzepisymi a decydenci byli tylko nadzwuczaj życzliwi. A byli życzliwi bo im zorganizował wyborców wjięc coś za coś. Mareczku - dodaj temu klerykowi jeszcze na wody termalne, na działkę i jeszcze na cokolwiek tek klecha sobie zażyczy. Tylko rób to z własnej kieszeni. lub co najwyżej z kieszeni innych ciemnogrodzian. I załóż moherek
windykator / 79.184.173.* / 2008-01-15 02:51
marzec , przeciez nie ty dajesz , tylko to miały byc pieniadze unijne , więć dlaczego ich nie wykorzystać ? czy lepiej jak przepadna ? , pewnie najlepiej płacic skladki do UNI a nic w zamian nie brac ,, tak jestesmy bogatym krajem ze nasza pule oddajmy innym , ty sie zastanów chłopie co piszesz
==robert== / 83.26.242.* / 2008-01-15 03:08
Unia to nie jakiś byt niewiadomo gdzie Unia to my - od tego jak i komu dajemy środki Unijne zalezy to czy je otrzymujemy ... to proste nalezy dawac uczciwuie a problemów nie bedzie ... lepiej oddac innym jeśli potrafią to wykorzytac dobrze (tak działa teoretycznie wolny rynek)
nok / 213.238.68.* / 2008-01-15 01:12
OKRADŁ CIĘ, CHAMIE ???
To śmigaj na prokuraturę !!!
Cspostrzegawczy / 2008-01-14 09:44 / Tysiącznik na forum
Nowa minister zachowuje się jak pies ogrodnika, ale tu doszło jeszcze to że skutki nie ponosi tylko Rydzyk, choć zabieranie Rydzykowi to jest też zabieranie Polsce.
etyk / 79.184.173.* / 2008-01-15 02:56
masz racje Cspostrzegawczy ,na tym stracił kraj , naród , nasze dzieci . Przeciez Rydzyk tych pieniędzy nie wywiezie na Karaiby , tylko one by zostały w kraju gdzie z nich by korzystały nasze dzieci , nie wylewajcie dziecka z kąpielą ... ta msciwość p-ko narodowi sie obroci ..bo przepadna pieniadze nam przyznane a składki płacimy . Rząd Tuska nie jest przygotowany do rzadzenia , nie moze ogarnąc wszystkiego , tutaj musi krolowac rozsadek a nie msciwość wobec Rydzyka
==robert== / 83.26.242.* / 2008-01-15 03:15
w państwie prawa nie ma miejsca ani na rozsądek ani na mściwość - po to jest prawo by go przestrzegac jaśli faktycznie ktos dostał co mu sie nie nalezało pretensje mozemy miec do samych siebie
Siegertham / 216.58.96.* / 2008-01-15 00:56
Polacy to narod ktory nigdy nie dojdzie miedzy soba do zgody.Bijcie sie ,kloccie a nawet zabijajcie.
Zrobicie robote na ktorej ktos inny skorzysta.(Nie dam drugiemu choc sam na tym strace).Ludzie u wladzy wyksztalceni w polskich uczelniach nie potrafia rzadzic,nie potrafia korzystnie handlowac (prywatyzacja),nie potrafia negocjowac,sa lichymi ekonomistami, dyplomatami, politykami.Panuje zawisc i nienawisc niespotykana w innych panstwach.Sa wiec wyksztalceni w malo wartosciowych szkolach wyzszych.Ogolnie przejaskrawiona tytulomania jest wszechobecna.Szkola Rydzyka niczym sie nie wyroznia od innych.Jest rownie dobra lub rownie marna.Jak kto woli.Przede wszystkim
nauczmy sie solidarnosci.Najlepiej od narodu zydowskiego.
raqq / 2008-01-14 09:57 / Bywalec forum
Nie zdgodzę się z tobą. Firma pana Rydzyka jest jego prywatną firmą a z Polską ma tyle wspólnego, że tutaj płaci podatki o ile w ogóle je płaci ...
Jan N. / 83.31.170.* / 2008-01-15 00:36
Widać po poziomie dyskusji i pisowni że nie kończyły te osoby żadnej uczelni. Lepiej niech Bruksela sobie zostawi te pieniądze byle tylko ich nie dostał ojciec dyrektor. To że przy okazji nie dostaną obiecanych funduszy i inne uczelnie to ich to nie obchodzi bo nie chodziły i nie będą chodziły te platfusy do żadnej szkoły.
marek19.53 / 83.24.26.* / 2008-01-14 11:17
1. to nie jest prywatna firma Rydzyka
2. Dotacje na rozwój szkolnictwa nie zawierają ograniczeń formy własności.
3. A decyzja Kudryckiej szkodliwa jak rzadko. Nikt normalny, (nawet jeżeli założymy nieprawidłowości w tej dotacji) nie wygania lisa z kurnika przy pomocy granatów.
Maisia / 87.105.39.* / 2008-01-15 09:16
Mądrego i przyjemnie posłuchać:):)
raqq / 2008-01-14 11:50 / Bywalec forum
1. Nie napisałem że ta firma jest włąsnością pana Rydzyka:) Nie zmienia to faktu że jest to firma prywatna.
2 Owszem ale znasz inną uczelnię prywatną, która znalazła się na liście?
3. Z tym się zgadzam. Należało to załatwić inaczej
@@@ / 195.90.107.* / 2008-01-14 16:50

1. Nie napisałem że ta firma jest włąsnością pana Rydzyka:) Nie zmienia to faktu
że jest to firma prywatna.


A co oznacza okreslenie JEST JEGO w tym co napisales?
JEST JEGO znaczy kogo?


Firma pana Rydzyka jest jego prywatną firmą


Mataczysz.
marek19.53 / 83.24.26.* / 2008-01-14 16:43
No to zacytujmy:
raqq [ Bywalec forum ]
Nie zdgodzę się z tobą. Firma pana Rydzyka jest jego prywatną
firmą


Nie studiowałem listy (nawet nie wiem czy jest dostępna) ale gdyby takie ograniczenie występowało w zasadach przyznawania dotacji to bez wątpienia by z niego skorzystano.






Należało to załatwić inaczej


Nie bardzo rozumiem, co to oznacza. Przecież gdyby były jakiekolwiek nieprawidłowości to by odebrano tą jedną dotację. Najwyraźniej nie znaleziono haka i wylano dziecko z kąpielą.
Dla zachowania pozorów udupiono dotacje dla uczelni - dla dziesiątków tysięcy młodych ludzi. O tym pisałem i przewidywałem taki rozwój wypadków zaraz po pożarze samochodu Pitery - już wtedy się na to zanosiło.

Jak napisałem niżej zakrawa mi to na Wielki Marsz Mao.
raqq / 2008-01-14 22:43 / Bywalec forum
No dobrze wytłumaczę bo widzę że nieporozumienia narastają:) Zwrot "firma pana Rydzyka" oznacza tylko tyle że nie znam jej pełnej nazwy w związku z czym użyłem nazwiska jako znaku rozpoznawczego :)
Co do listy to nie chodzi o to czy są takie ograniczenia. Nie wydaje się panu dziwne że jedna osoba może zadecydować o przyznaniu dotacji prywatnej firmie która pobiera opłaty za naukę? Nie powinno być przypadkiem tak że państwowy urzędnik dba przede wszystkim o państwowe uczelnie? Prywatne uczelnie powinny zabiegać o pieniądze we własnym zakresie. I jak się ma do tego niechęci PiSu do jakichkilwiek prób rozwarstwiania społeczeństwa na część biedniejszą i bogatszą na polu edukacji czy służby zdrowia? Deklarują takie poglądy całkiem głośno, skąd więc ta determinacja w wspieraniu prywatnej uczelni, na którą nie każdy będzie miał wstęp? Dlatego uważam, że nie wszystko jest wporządku a moim zdaniem należało to załatwić inaczej dlatego że konkursy oczywiście są dobre ale jeśli odbywają się według jasnych zasad. W tej chwili te zasady nie istnieją co nie wróży dobrze ewentualnym konkursom.
No i nawiązując do ostatniego pańskiego zdania, tak to już jest w polityce że wszystko co wprowadzane było na siłę z siłą się spotyka. Na PO też przyjdzie pora :)
marek19.53 / 83.24.12.* / 2008-01-14 23:48

Nie powinno być przypadkiem tak że
państwowy urzędnik dba przede wszystkim o
państwowe uczelnie? Prywatne uczelnie powinny
zabiegać o pieniądze we własnym zakresie.


Nie. Po trzykroć nie. To nie są pieniądze budżetowe tylko ogólnie dostępne dotacje. I właśnie mieliśmy z tym do czynienia. Prywatna szkoła wystąpiła o dotację unijną na określonych zasadach, tak jak gmina lub prywatna firma budowlana czy konsultingowa. Również nie do końca zgodzę się w przypadku pieniędzy budżetowych.
Jeżeli pieniądze mają iść za uczniem czy chorym to nie powinno być dyskryminacji.


A dotacja zatwierdzona np. dla UG - nie bardzo istnieje program, "na gwałt" się go aktualnie tworzy, ściąga kadry, na siłę powołuje nowe kierunki.
konkursy
oczywiście są dobre ale jeśli odbywają się
według jasnych zasad. W tej chwili te zasady
nie istnieją co nie wróży dobrze ewentualnym
konkursom.

Z tym oczywiście się zgadzam. Ale nie dotyczy to akurat dotacji unijnych. Proszę jednak zwrócić uwagę, że samo przygotowanie wniosku, uzasadnienie, studium wykonalności i przejście przez sito formalności już jest konkursem.

Przy dotacjach unijnych nie istnieje forma konkursu. Funkcjonuje zasada - dostaje ten kto spełnia warunki, złoży w terminie prawidłowy wniosek i, jeżeli pula zbyt mała, zrobi to pierwszy.

Gadanie Kudryckiej o konkursie jest klasycznym dorabianiem ideologii do bieżących potrzeb politycznych.
raqq / 2008-01-15 09:12 / Bywalec forum
"Nie. Po trzykroć nie. To nie są pieniądze budżetowe tylko ogólnie
dostępne dotacje".
Nie zrozumieliśmy się. Ja nie mam nic przeciwko temu aby uczelnie prywatne dostawały dotacje od UE. Chodzi mi tylko o rekomendacje państwa. Jak urzędnik państwowy może rekomendować wniosek uczelni prywatnej. Mógłbym to zrozumieć w przypadku uczelni o wyjatkowo wysokiej renomie ale takich prywatnych uczelni jeszcze się w Polsce nie doczekaliśmy.
Co do pieniędzy idących za uczniem to jak najbardziej się z panem zgadzam. Chciałem tylko zwrócić uwagę na pewien dysonans w poglądach głoszonych przez PiS i w poczynaniach ich ministrów. Z jednej strony kładzie się nacisk na równy dostęp do edukacji dla wszystkich, a z drugiej rekomeduje się wniosek prywatnej szkoły, do której w obecnej sytuacji prawnej mają dostęp tylo ci którzy płacą za nią z własnej kieszenie, a więc nie wszyscy.
sober / 83.12.134.* / 2008-01-15 07:20
Nie. Po trzykroć nie. Nie powinno się finansować szkolnictwa wyznaniowego zwłaszcza w Polsce. "To nie są pieniądze
budżetowe tylko ogólnie dostępne dotacje" Pewno przydzielane machnięciem diablego ogona? Te pieniążki nie biorą się z głębokiej wiary w boga, a z głębokiej wiary w siłę ekonomii krajów takich jak Niemcy czy Francja. Nikomu w "starej Europie" nie zależy na budowaniu prymitywnego państwa wyznaniowego w UE. Wystarczy zauważyć kto stanowi awangardę wspolnej Europy; ni ejest to Polska, Słowacja czy Grecja ani żaden kraj, w którym kościoły są silne. To Skandynawia, to Czechy, Francja, Niemcy. Dlatego zasady powinny być jasne; KONIEC Z FINANSOWANIEM CELÓW WYZNANIOWYCH.
gugałka / 83.23.61.* / 2008-01-15 17:13
Mały jesteś człowieczku sober,ale powstałeś i żyjesz dzięki wielkiemu stwórcy,dzięki Bogu nawet Bóg ci pozwolił na napisanie tego tekstu,a ty tego nie doceniasz wstydż się i zmądrzej
janek123 / 213.25.84.* / 2008-01-15 08:34
tutaj to walnąłeś strasznie. wczoraj w 3 była audycja o Francji. otóż ich system szkolnictwa co roku wypuszcza 200 tys. absolwentów, którzy nie nadają się do zadnej pracy. 1/3 młodzieży to po prostu ANALFABECI!! to jeszcze nie wszystko. w Niemczech, gdzie przyjmuje się 40 punktów jako równowartość 1 roku nauki, w landach rządzonych przez socjalistow różnica poziomu pomiędzy dziećmi z rodzin inteligenckich i robotniczych wynosi 100 punktów, czyli 2,5 roku rozwoju. w landach, gdzie rządzi chadecja, róznica wynosi tylko 30 punktów. I jeszcze jedno. w Anglii rośnie liczna chrztów katolickich, tylko dlatego, żeby posłać dziecko do "wyznaniowej" szkoły - BO JEST LEPSZA!! A powtarzanie bzdur o prymitywnym państwie wyznaniowym w Polsce jest po prostu śmieszne. teraz jest moda na ateizm. jak tym najgłośniej krzyczącym dwudziestokilkulatkom urosną dzieci i zaczną traktować rodziców zgodnie z wzorcami, dopiero przyjdzie refleksja, że może ten ciemnogród miał racje zadając od młodzieży takich bzdur, jak szacunek dla starszych a nie tylko dla silniejszych. I jeszcze jedno - Francuzi odkryli jeszcze, że dzieci należy karac. trochę puźno, ale zawsze coś:-))
raqq / 2008-01-15 09:04 / Bywalec forum
:):) To dam ci przykład tej doskonałej szkoły "wyznaniowej". Otóż jak większość zapewne wie są w Polsce szkoły podstawowe prowadzone przez zakonnice. Dlaczego w takich szkołach osiąga się lepsze wyniki? Dlatego że nie każdy może sie tam uczyć. I wcale nie chodzi o pieniądze. Dzieci wymagające więcej uwagi są z takich szkół usuwane. Odbywa sie to różnymi metodami ale proceder funkcjonuje. Oto cała tajemnica. Wybiera się najlepszy i najmniej kłopotliwy materiał ludzki. Zgadnijmy co by się stało gdyby podobne metody zastosowano w państwowych szkołach. Już słyszę twój wrzask o niesprawiedliwości społecznej.
Co do mody na ateizm to wybacz proszę ale sądziłem że wiara oznacza osobistą potrzebę człowieka. Można oczywiście wychowywać dzieci w duchu dowolnej wiary i według dowolnych zasad ale nie rozumiem twojej pewności co do tego że ateista nie może wychować dzieci na porządnych ludzi. Przecież nauczenie się na pamieć 10 przykazań nie oznacza, że jest się dobrym człowiekiem.
Z całej twojej wypowiedzi najbardziej jednak podoba mi się ostatnie zdanie. Za rok Amerykanie odkryją że dzieci trzeba karmić lewą ręką, a za dwa lata że podczas porodu kobieta powinna wyśpiewywać hymn państwowy. No i co z tego? Gdyby wiara w jakiej wychowano najmłodszych miała aż tak wielkie znaczenie to mielibyśmy w Polsce raj na ziemi, a jednak tak nie jest.
kores / 2008-01-15 21:08
Wiesz,tylko w czym są lepsze szkoły zakładane przez aparatczyków byłej PZPR, a takich prywatnych jest większość i pewnie prawie wszystkie korzystały i korzystają z różnych form dotacji. Dlaczego przeszkadza tylko ta szkoła w Toruniu, jak wielu Profesorom na nawet państwowych uczelniach odbija palma na punkcie polityki.
raqq / 2008-01-16 09:48 / Bywalec forum
Ja nie dziele szkoły na kataolickie i inne tylko na prywatne i państwowe jeżeli nie zauważyłeś.
janek123 / 213.25.84.* / 2008-01-15 09:57
nie twierdzę, że szkoły katolickie są doskonałe. tylko że - w ogromnej większości są lepsze od szkół publicznych. I nie wierzę, że dzieci wymagające więcej uwagi są z nich usuwane. myślę, że tam się od dzieci po prostu więcej wymaga. u nas problemem jest właśnieto, że od dzieci przestano wymagać. a zaczęło się od rodziców, którzy uwierzyli w wychowanie bezstresowe , czyli bzdurę, od której cały świat odwraca się ze zgrozą po tym, ile szkód wyrządziła. co do ateistów i ich możliwości wychowawczych - mogą dobrze wychować dzieci, ale jest im bez wątpienia trudniej. wyuczenie 10 przykazań nie wystarczy żeby być dobrym człowiekiem, jednak ich przestrzeganie już na pewno tak. i rodzic, który ich przestrzega ma na pewno większy autorytet niż taki który tylko mówi o jakichś normach moralnych. które w europie wyrosły z etyki chrześcijańskiej
raqq / 2008-01-16 09:45 / Bywalec forum
Nie uważasz że 10 przykazań przedstawia na tyle uniwersalne wartości, że ateista może się do nich bez problemu stosować nawet jeśli ich nie zna (no może poza 1 przykazaniem :)) Właśnie o to mi chodzi. Wiara nie determinuje wartości człowieka. I jak to jest że w Polsce, kraju na wskroś katolickim ukuto pojęcie katolika praktykującego? Poza tym wydaje mi się że mylisz 2 rzeczy. Jaki związek ma wiara z bezstresowym wychowywaniem dzieci lub systemem kar dla nich albo autorytetem rodziców?Moim zdaniem to już daleko idące przecenienie roli wiary. Wydajesz się zapominać, że na świecie możesz spotkać kilka różnych wiar. Czy w związku z tym chcesz powiedzieć, że tylko wychowanie w wierze katolickiej gwarantuje dobre wychowanie dzieci czy może chodzi o to, że należy je wychowywać w jakiejkolwiek wierze, ważne żeby nie zostały ateistami? Jeżeli myślisz szacunku dla starszych to może zwróć uwagę na islam.
W jednym muszę się z tobą zgodzić. Ateiści mają trudniej i to nie tylko jeżeli chodzi o wychowanie dzieć. Oni poprostu czasem muszą szukać odpowiedzi na włąsną rękę. Człowiek wierzący zawsze ma juz przygotowaną odpowiedź.
Co do szkół katolickich, możesz nie wierzyć. Ja znam takie przypadki z autopsji dlatego o nich piszę.
absurd / 85.255.181.* / 2008-01-14 10:51
komentarz nielogiczny .. skutek uprzedzeń i pobożnego zyczenia

bez wzgledu na jaki cel i gdzie .. pieniadze sa zabierane Polsce .. konkretnie polskim przedsięwzieciom .. albo przynejmniej przedsięwzięciom na terenie polski.

ponadto skoro płaci podatki (rózne pośrednie i bezpośrednie) w polsce .. to uszczuplenie mozliwości płacenia wiekszych podatków tez jest zabieraniem pieniędzy polsce
==robert== / 83.26.242.* / 2008-01-15 03:32
teoretycznie masz rację ... przykład: w moim mieście wyremontowano całkiem dobry kawałek drogi a ten zły pozostawiono (oczywiscie pojecia dobry i zły odnosza sie do stanu nawierzchnii) czemu? by nie zmarnowac unijnych pieniedzy które były akurat na ten wzglednie dobry kawałek drogi... ty powiesz super wzielismy coś i nalezy sie z tego cieszyc ja powiem absurd i ludzka głupota. Tu nie chodzi tylko o to kto dostaje tylko czy dostaje słusznie i czy wydaje pieniadze własciwie.
maa / 2008-01-14 11:13 / Tysiącznik na forum
Nomen omen.
Komentarz godny ksywy autora.
arch / 2008-01-14 09:28 / Tysiącznik na forum
wykreślenie projektów 30 uczelni polskich opiewających na kwotę 400 mln euro, w tym Inkubatora Nowoczesnych Technologii na rzecz Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, zgłoszonego przez
WSKS i M w Toruniu, z listy dofinansowania unijnego jest wsparciem rozwoju Polski ,
co innego dotacje na urządzanie 300-400ha lasów !
rabal / 83.23.3.* / 2008-01-14 09:10
zatopienie rydzyka warte każdych pieniędzy.Zło które czyni jest przeogromne to oczywista,oczywistość.
nok / 213.238.68.* / 2008-01-15 01:20
Rabin,robal (czy jak ci tam) , Wyrządził ci zło - śmigaj do sądu !!!
A jeśli nie to dlaczego plujesz ? Dla plucia ?
==robert== / 83.26.242.* / 2008-01-15 03:21
może o tym nie wiesz ale to działa tak że jak np TPSA łamie umowy z uzytkownikami, jak zawiązuja sie kartele budowlane, jak ktoś wyłudza od państwa pieniadze (chocdzy przez VAT) itd. to działa na szkodę wszystkich obywateli i nikt nie musi iśc do sądu.... mamy w Polsce WIELU krezusów którzy dorobili sie własnie dzieki myśleniu takim jakie prezentujesz ... nikomu nie ukradli, nikogo nie skrzywdzili i nikt nie czuje sie poszkodowany i co najważniejsze nikt nie poszedłi i nie pojdzie do sądu czy to oznacza ze postepowali oni zgodnie z prawem?
marek19.53 / 83.24.26.* / 2008-01-14 11:31
Proponuję zatem:
- zamknąć wszystkie szkoły, rozgłośnie, wydawnictwa,
- zlikwidować fabryki samochodów
- zaorać drogi,
-

a najlepiej zniszczyć wszystko, wypalić z korzeniami, bo zło może się odrodzić.


zatopienie rydzyka warte każdych pieniędzy.Zło które czyni jest
przeogromne to oczywista,oczywistość.


Czyż podobieństwo do Kambodży lub Rewolucji Kulturalnej
nie jest uderzające. A Kudrycka, wydawało się rozsądna kobieta, wpisuje się w ten obraz.

Zresztą cała działalność PO zaczyna wyglądać jak Wielki Marsz.
Przechodzień / 83.13.5.* / 2008-01-14 11:06
Łatwo jest rozporządzać się nie swoimi pieniędzmi. Ciekawe czy tak łatwo być to powiedział, gdyby na to zatopienie ktoś użył zawartości Twojego portfela.
Jeszcze jedno - przygotowanie projektu jest strasznie praco- i czasochłonne. Nie mówiąc o kosztach. (z własnego doświadczenia mówię). Taka decyzja to cios poniżej pasa. Totalny brak szacunku dla ludzkiej pracy i wysiłku.
Greeder / 62.89.78.* / 2008-01-14 09:55
No, ja proponuję wprowadzić nowy podatek z tego powodu. Za tą kasę uzbroić armię najemników i wysłać ich na Toruń. No, podatek oczywiście obowiązkowy tylko dla wyborców PO.
arch / 2008-01-14 09:32 / Tysiącznik na forum
Czy mógłbyś wprzytoczyć jakie zło Tobie uczynił ten redemptorysta ?
Greeder / 62.89.78.* / 2008-01-14 08:14
Siemka Luty, witaj w klubie.
sv / 195.13.38.* / 2008-01-14 08:24
Bo powinni miec jaja i tylko Rydzykowi nie dac. troche odwagi nie zaszkodziloby a spoleczenstwo i tak poparloby taka decyzje.
społeczeństwo / 213.158.197.* / 2008-01-14 09:59
Regulamin forum
wuk / 89.76.163.* / 2008-01-14 09:00
No, widzę, że liberał pełną gębą. To jest ta wolność? Jak ktoś ma inne poglądy to mu nie dać? To jest ta neutralność światopoglądowa Państwa? Jak są dotacje i każdy się może zgłaszać, to niech dostaną je wszyscy, co spełniają warunki - obojętnie czy rektorem jest ksiądz czy stary komunista.

A nazywanie tego projektu "śmieciem" świadczy tylko i wyłącznie o kulturze prof. Tadeusza Lutego. Wspaniałych mamy profesorów...
Pajchiwo / 2008-01-14 11:01 / Tysiącznik na forum
Ale z tego co pamiętam to Rydzyk miał w tym właśnie temacie inne poglądy.
Sam (głośno i jak najbardziej publicznie) wyrażał się przeciw przystąpieniem do UE i twierdził, ze wcale nam te dopłaty nie są potrzebne.
Czyli co - sytuacja się zmieniła i poglądy wraz z nią?
Tak nie bardzo wypada jak na księdza i to w dodatku osobę która tak zawsze medialnie zapewnia o stałości swoich poglądów...

Co nie zmienia faktu, że wycofanie tych projektów ma sens - uważam, że jak już ktoś został zakwalifikowany, to nie ma sensu go blokować tylko dlatego, że w czasie kampanii (licznych jakoś ostatnio) wyrażał się dosadnie o przeciwniku politycznym.
Wolność słowa - jeśli do czegoś zobowiązuje - to właśnie do tego. Bez względu na to z której partii ktoś pochodzi, czy też z którą się identyfikuje.
miski / 87.207.53.* / 2008-01-15 09:33
Najciekawsze z tego jest to że znaczna cześć uczelni została skreślona z listy poza uczelniami z Gdańska i Warszawy, które nie muszą przechodzić ponownej weryfikacji. Już widzę niektórych co krzyczą że jestem poplecznikiem Rydzyka i PISU, powiem wam że politykę mam w d...... i nie popieram żadnej partii. Szkoda mi tylko że znowu sami zmarnujemy szanse na rozwój naszych uczelni, prze głupotę polityków.
wuk / 89.76.163.* / 2008-01-14 18:45
Ja też nie bylem za wstąpieniem na takich warunkach do UE. I co z tego? Nie pamiętam dokładnie, ale chyba coś koło 30% ludzi w tym kraju zagłosowało na "NIE" w referendum odnośnie wstąpienia do UE. Dotacje unijne to nic innego jak oddanie nam pieniędzy, które my wpłaciliśmy do kasy UE. Polska płaci składkę członkowską pochodzącą z PODATKÓW ludzi - w tym tych, którzy głosowali na "NIE". Dlaczego teraz dotacje mieliby dostawać jedynie ci, którzy głosowali na "TAK"?

Czyż to nie jest absurd? Oznaczałoby to bowiem, że sprzeciwiając się wstąpieniu Polski do UE spowodowałem to - że wedle Twojej opinii - nie powinienem mieć szans ubiegać się o dotacje, pochodzącą przecież z moich podatków. 10 sekund zastanowienia się nad tym stwierdzeniem wystarczy, by zobaczyć głupotę takiego rozumowania.

Inna kwestia, że cały ten system dotacji (na firmy, bezrobotnych, szkolenia, przedsięwzięcia) powinien być zniesiony, bo to czysta komuna - przy zakładaniu firmy sam dowiadywałem się jak wygląda proces przyznania dotacji i jest to po prostu jedna wielka paranoja i - nie boję się użyć tego słowa - złodziejstwo. Bo moje podatki idą na przerośnięty biurokratyczny system, a pieniądze te otrzymują potem osoby, które najładniej naściemniają w biznesplanie, a do tego mają "wujka" czy "szwagra" w komisji, która dotacje przyjmuje. No ale dzisiaj panuje takie bezmózgowie w sferze publicznej, że nawet liberałowie tego typu absurdów nie dostrzegają.
wiechs / 87.205.205.* / 2008-01-15 01:29
Święte słowa. Dotacje to bzdura na kólkach.Sam wziąłem, z Urzędu Pracy co prawda, 13 tyś. zł dofinansowania za to ,że zatrudniłem bezrobotnego. A ilu ludzi przy tworzeniu wniosku i rozpatrywaniu go miało zajęcie. Kupa śmiechu.
Luki 77 / 83.23.180.* / 2008-01-14 10:54
Myślałem, że większość ludzi jest normalna i ma sprawne oczy, uszy i trochę rozumu do tego. Rozumiem osoby w podeszłym wieku którym już wszystko nie funkcjonuje normalnie, ale jak ktoś nie widzi wałków pazernego Rudzyka nienawiści i zamętu który sieje wykorzystując tych biednych ludzi to współczuje. Krótko mówiąc jest to CENTRUM CIEMNOTY I ZABOBONU, które zamiast zostać unicestwione już w samym zarodku rozwija się jak nowotwór rozrastając do olbrzymich rozmiarów wspomagane brakiem odpowiedniej reakcji rządu i naiwnością wiernych radiosłuchaczy. A to wszytko pod przykrywką czynienia dobra. Napewno ktoś mnie zaraz tu zjedzie od buca i przygłupa a potem pobiegnie przelać pół renty na Dar Serca Ojca Rydzyka :) którym jest pewnie nowy śmigłowiec
albo samochód zamiast kupić ubogim dzieciom ubranie lub jedzenie ale to już nie mój problem.
Pozdrawiam wszystkich, którzy widzą co naprawdę kryje sie za wielkim Ojcem Rydzykiem.
mareckix007@op.pl / 79.162.50.* / 2008-01-15 08:54
I BARDZO DOBRZE ZE NIE DOSTANIE KASY, NIECH SPRZEDA SWOJ DOM, ALBO KUPI DOBRE ADIDASY I PRZEZ POLSKE PO KOLEDZIE NICH ZAPIEPSZA !!!!!!!
==robert== / 83.26.242.* / 2008-01-15 03:41
przesadziłeś... wielu słuchaczy RM to ludzie całkiem wykształceni i to jest chyba problem... w Polsce chcąc być w opozycji do PO, SLD itd. trzeba należeć do tworów pokroju LPR, Samoobrony, wielbicieli RM i jeszcze gorszych. Efekt jest taki że nie ma realnej alternatywy oczywiście jest PiS ... ale nie wierze w to że PO jest lepsze od PiS lub na odwrót ... (oczywiscie mowie realnie a nie np. medialnie .... medialnie PO wypada znacznie lepiej od PiS z wielu przyczyn)
eligiusz / 72.28.142.* / 2008-01-15 03:25
Cholera widze ze rozumu ci nie brakuje. Polacy tacy jak ty sa bardzo madrzy i dlatego rzadza. Pieniadze nie potrzebne do tego kapitalistyczne. Wyklety powstan ludu ziemi, powstancie ktorych........
marek19.53 / 83.24.26.* / 2008-01-14 11:10

pobiegnie przelać pół renty na Dar Serca Ojca Rydzyka
:) którym jest pewnie nowy śmigłowiec
albo samochód zamiast kupić ubogim dzieciom ubranie
lub jedzenie ale to już nie mój problem.


Słusznie, to problem tych, którzy dają. Nie dajesz to się odczep.

A przy okazji - z jakiej to gazety cytaty:
jak ktoś nie widzi wałków
pazernego Rudzyka nienawiści i zamętu który sieje
wykorzystując tych biednych ludzi to współczuje.
Krótko mówiąc jest to CENTRUM CIEMNOTY I ZABOBONU,
które zamiast zostać unicestwione już w samym zarodku
rozwija się jak nowotwór rozrastając do olbrzymich
rozmiarów wspomagane brakiem odpowiedniej reakcji
rządu


No i w końcu co to jest "odpowiednia reakcja rządu"
W mojej opinii akurat wspieranie takich inicjatyw.
Luki 77 / 83.23.180.* / 2008-01-14 12:06
Cytat to tylko "centrum ciemnoty i zabobonu" reszta jest moja. Wiem, że rydzykowcy używają tylko prostych słów no ale mam nadzieję że je zrozumiałeś czy przetłumaczyć? :). Rzeczywiście to problem tych co dają tylko ja sie za mój kraj muszę wstydzić. Idź daj lepiej tą rentę albo od razu palij sobie w głowę po co się męczysz.
marek19.53 / 83.24.26.* / 2008-01-14 16:48
No to masz talent. Tu się wyraźnie marnujesz. Powinieneś zarabiać pisaniem przemówień na niedzielne wiece Niesiołowskiego, Palikota, Pitery.
Greeder / 62.89.78.* / 2008-01-14 12:39
Chyba ty idź na rentę, bo za opluwanie o ile wiem nie płacą za dużych pieniędzy. Chyba, że PO etaty otworzyła z taką specjalnością?
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy