Nieduża inwestycja

Maleaw / 2010-05-23 11:07
Witam wszystkich :)
Niedawno skończyłem 18 lat w związku z czym jestem już pełno prawnym obywatelem RP :), ale do czego zmierzam. Otóż posiadam 4000 zł, nie jest to duży kapitał, natomiast chciałbym go gdzieś zainwestować i w miarę najszybszy i najbezpieczniejszy sposób podwoić, potroić etc. :) . Myślałem już o GPW, ale dzisiejsza sytuacja rynkowa uwarunkowana kryzysem jest dosyć dużym ryzykiem inwestycyjnym. Co moglibyście mi polecić by było faktycznie opłacalnym zainwestować tak nie duży kapitał? Myślę, że banki raczej odpadają, bo oprocentowanie z takiej sumy da mi maksymalnie 15 zł miesięcznie, co nie jest zbyt zadowalającym wynikiem. Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam :)
Misiek
Wyświetlaj:
tomcat_1968 / 2010-05-24 10:12
Sprawa jest IMO prosta. Lokata to dla Ciebie za mało. Giełda wymaga wiedzy i nieco szczęścia:). Forex to hazard :) Sądzę że dobrym wyjściem przynajmniej na początku będą fundusze inwestycyjne w 2009 najlepsze (aviva investors i chyba bph) zarobiły ponad 80%. Jak dla mnie wystarczająco dużo (chociaż apetyt rośnie w miarę jedzenia ;p)
adrianoo / 2010-05-24 11:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wez pod uwage ze fundusze akcyjne (bo o takich prawdopodobnie wspominasz) odzwierciedlaja syt. z indeksu i o ile w 2009 syt. byla wymarzona dla posiadaczy akcji o tyle ten rok nie jest juz tak laskawy i gwarancji powtorzenia wynikow z ostatniego roku nie ma.
informer / 212.180.168.* / 2010-05-24 15:16
Nikt poza bankiem nie daje gwarancji:) ale to odwieczny dylemat - zarobić mało ale na 100% czy nieco zaryzykować (bo przecież w dowolnej chwili można wyjść z inwestycji więc tak naprawdę samemu ustalasz sobie dopuszczalny poziom ryzyka) i mieć szansę zarobić więcej znacznie więcej. Sądzę, że mimo wszystko fundusze akcyjne są warte rozważenia. Być może wymieniana aviva czy bph nie zarobi 80 proc tylko 70 albo 20 albo 180 tak czy inaczej dla mnie warto zainwestować. i nie zapominać o tym żeby część kasy włożyć w np bank. i tyle bo kto nie ryzykuje ten nie zarabia;)
adrianoo / 2010-05-24 16:43 / 10-sięciotysiącznik na forum

Nikt poza bankiem nie daje gwarancji:)

Gwarancje daje BFG, nie wszystkie banki do niego naleza. Gwarancje daje rowniez Panstwo co nie oznacza ze w/w sposoby inwestowania nie sa obarczone ryzykiem (patrz: Grecja).
Wez rowniez pod uwage, ze portfel zlozony z lokaty i funduszu musi miec odpowiednie proporcje by w przypadku straty na funduszu, lokata ja skutecznie zmniejszala, w przeciwnym wypadku mozna sobie ja podarowac - a kwota 4k nie daje duzych mozliwosci w tym wzgledzie.
adrianoo / 2010-05-23 12:42 / 10-sięciotysiącznik na forum

w miarę najszybszy i najbezpieczniejszy sposób podwoić, potroić etc.

Nie ma takich inwestycji i im szybciej sie o tym przekonasz tym lepiej. Przedsiewziecia o IRR wiekszym od 10% są dla inwestorow juz interesujacymi, jesli daje 30% to super. Najbezpieczniejsze obligacje to zysk okolo 3-5% rocznie, oczywiscie zysk moze byc znacznie wiekszy ale wiaze sie z tym nie tylko mozliwosc pewnej straty ale rowniez utracenia calego kapitalu (czyt. fw, fx).
Ciułacz / 2010-05-23 14:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Maleaw witaj .
To nie łatwe ale możliwe i wszystko zależy od twoich predyspozycji oraz szczęścia.
4 tyś to sporo kasy.
W drugiej kalsie szkoły podstawowej ( dzisiaj mam 54 lata ) pewnego razu przyniosłem do szkoły tz kalkomanię, to były takie naklejki z rysunkami na wszystkie litery alfabetu.
Tak sie to spodobało kolegom i koleżankom że chcieli to odemnie odkupić, miałem cały alfabet ale sprzedawałem po jednej literce, przebitkę miałem chyba 500%.
W ciągu kilku dni z zainwestowanych 1,60zł doszedłem do prawie 100zł.
Dzisiaj to by sie nie udało.
Ale np kup z Chin długopisy po 1 gr i sprzedaj po 10gr.
Na giełdzie to nie widzę szans na


najbezpieczniejszy sposób podwoić, potroić etc.

Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy