Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Niedziela na zakupach? Zobacz kiedy i w jakich godzinach Polacy naprawdę robią zakupy

Niedziela na zakupach? Zobacz kiedy i w jakich godzinach Polacy naprawdę robią zakupy

Wyświetlaj:
TOm449 / 89.66.199.* / 2016-03-11 17:55
Przez ostatnie lata mówiono, że gospodarka jest silna. Jeśli tak to czemu nie mamy zamykać sklepów tak jak na zachodzie i mieć więcej czasu dla rodziny/relaks. Czy Polacy są po to, aby pracować w niedziele na zyski niemieckich firm?
Tolli / 77.253.252.* / 2016-03-11 17:54
Jesli chce kupowac w niedziele to bede to robic a nikt nikogo do stloka lancuchem nie przykuwa i moze zawsze zmienic prace i nie pracowac w handlu Mam w nosie te tabelki i wyliczenia poki sa klienci sklepy maja byc otwarte w niedziele. I zadne durne zwiazki z szydlina na czele nie beda mi rzadzic i ustawiac zycia.Skoro taka madra baba z Brzeszcza to niech zamknie koscioly bo tam tez ludzie pracuja
lol308 / 80.48.164.* / 2016-03-11 18:00
skoro taki mądry jesteś to idź i pracuj w niedzielę, po co spędzasz czas na zakupach ze znajomymi lub rodziną idź popracuj w niedzielę skoro dla ciebie to takie przyjemne
xvy / 95.90.207.* / 2016-03-11 17:50
Zamknac wszystko poza kosciolem i parkiem.
Jacekgolf4 / 46.238.250.* / 2016-03-11 17:58
Park też zamknąć ! Ptactwo wszelakie jak kaczki z nimi !
lol308 / 80.48.164.* / 2016-03-11 17:50
Jak najbardziej powinno się zakazać pracy w niedzielę coś o tym wiem, ludzie w niedzielę nie kupują tylko urządzają sobie spacery z nudów po galeriach. W niedzielę powinno być pozamykane mam nadzieje że Polska w końcu to zrozumie i weźmie przykład z państw Uni
Kuba856 / 86.175.81.* / 2016-03-11 17:48
Czytam te komentarze i pewnej rzeczy nie rozumiem. Życzycie tym ludziom bezrobocia? Wytłumaczę. I uproszczę to jak najbardziej. Gdybym miał sklep otwarty 7 dni w tygodniu przez 8 godzin dziennie i zatrudniał 10 osób, to do pracy bym potrzebował 14 zatrudnionych pracowników (10 pracowników x8 godzin = 80 godzin dziennie x 7 dni = 560 godzin tygodniowo / 40 godzin na pracownika = 14 osób). Jeżeli musiałbym zamknąć sklep w niedzielę, to okazuje się, że już wystarczy mi 12 osób, bo do pracy sklepu potrzebuję już tylko 480 godzin przepracowanych przez moich pracowników w tygodniu (6 dni). 80 godzin z grafiku pracy znika, czyli dwa etaty po 40 godzin są po prostu zbędne. Teraz konkluzja: co to oznacza? Otóż to, że statystycznie 20 procent stanów załóg hipermarketów najprawdopodobniej pójdzie na niekończące się wolne (kupa czasu do spędzenia z rodziną - i na mszę można iść codziennie) z przerwami na wizytę w pośredniaku. 20% to jest jedna osoba na pięć... Zakaz pracy w niedziele spowoduje tylko problem na rynku pracy, bo pracodawca i tak wyjdzie na swoje, a pozostała załoga będzie miała po prostu więcej pracy do wykonania w tym samym wymiarze godzin...
olas2345 / 159.205.68.* / 2016-03-11 18:14
Kuba856 Przyjmując, że w firmie jest dozwolona praca w niedzielę – maksymalna dopuszczalna liczba dni pracy bez przerwy to 10 dni. Jeżeli natomiast w zakładzie nie jest dopuszczalna praca w niedzielę, to pracownik może przepracować jednorazowo maksymalnie 6 dni.

Pracodawca planując pracownikom pracę musi zachować przepisy o przeciętnie 5-dniowym tygodniu pracy, nieprzerwanym dobowym i tygodniowym odpoczynku oraz o dopuszczalności pracy w niedzielę. Z tego powodu pracownik nie może wykonywać pracy codziennie. Planowanie pracy przez kilka dni „pod rząd” najbardziej jest ograniczone przez konieczność zapewnienia pracownikom co najmniej 35-godzinnego tygodniowego odpoczynku.
Tygodniowy nieprzerwany odpoczynek może obejmować mniejszą liczbę godzin, ale nie może być krótszy niż 24 godziny
Odpoczynek tygodniowy powinien przypadać w niedzielę (art. 133 § 3 Kodeksu pracy). W sytuacjach dozwolonej pracy w niedzielę odpoczynek tygodniowy może przypadać w innym dniu niż niedziela. Istotne jest zatem, aby odpoczynek tygodniowy był udzielony we właściwym wymiarze oraz w każdym tygodniu pracy. Reasumując teraz po prostu zamiast wolego w innym dniu tygodnia pracownik będzie miał wolne w niedzielę . I nikogo nie trzeba zwalniać ponieważ zawsze w jakimś dniu jakaś liczba pracowników i tak miała wolne .A godziny otwarcia sklepu to nie jak piszesz 8 godzin bo w 90% to godziny od 7-21 przy czym pracownik musi być w pracy wcześniej niekiedy nawet godzinę przed otwarciem ( jeśli chodzi o market) a więc w takich godzinach otwarcia w jednym dniu przewija się 1,5 zmiany . Reasumując to wszyscy będą mieli wolne w niedzielę a na zmianach tygodniowych będzie mogło być o kilka osób więcej ponieważ nie będzie wolnych dni w tygodniu . Wtedy i personel będzie bardziej efektywny i mniej obciążony a ilość godzin jak i wydatków na pracowników się nie zmieni
woj774 / 109.241.94.* / 2016-03-11 18:09
ty naprawdę nie wiesz jak ludzie pracują w handlu
Filip344 / 31.6.196.* / 2016-03-11 18:01
Obok mojego miejsca zamieszkania jest duży zagraniczny hipermarket, w którym jest ok. 50 kas, ale na co dzień otwartych jest góra 10. Dlaczego właścicielowi nie zależy na szybszej obsłudze klientów i ich większemu zadowoleniu? W niedziel wcale kas otwartych więcej nie jest. Jeżeli sklepy zostaną w niedziele zamknięte to część ludzi będzie robić zakupy w inny dzień tygodnia. I jeśli właściciel sklepu nie otworzy więcej kas przenosząc ludzi z grafiku niedzielnego na inny dzień tygodnia, to zadowolenie klientów poprzez jeszcze dłuższe stanie w kolejce spadnie i zaczną szukać sklepu gdzie będą szybciej obsługiwani.
Czy protestujesz jak kolejne sklepy zagraniczne otwierają kasy samoobsługowe przez co zatrudnienie spada? Czy protestujesz jak w zagranicznych sieciówkach nie wykładają towaru na półkę, tylko bierzesz je z kartonów zbiorczych ponieważ zatrudnienie jest ucinane do minimum i nie ma komu tego wykładać?
lol308 / 80.48.164.* / 2016-03-11 17:52
widać że wypowiada się pracodawca... jeśli będzie zamknięte w niedzielę to będzie wzmożony ruch w sobotę przez co będzie potrzeba więcej pracowników, więc nikt nie straci pracy. Myślenie logiczne w Polsce boli....
Kuba856 / 86.175.81.* / 2016-03-11 21:18
Po pierwsze - nie jestem pracodawcą... Pracuję normalnie, również w niedziele, nawet całe dnie. To, że pracuję w UK nie ma akurat zbyt wielkiego znaczenia - pracuję tak samo w niedziele jak i w inne dni - tryb ciągły (stawka taka sama jak w normalny roboczy dzień). Po drugie: nikt nie będzie zatrudniał pracowników w sobotę ekstra "żeby wyłożyć towar na półki, bo będzie większy ruch"... Po prostu ci sami pracownicy będą musieli wykonać normę za dwóch, a jak nie wykonają, to znajdą się inni, którzy dadzą radę... Czyli będą w sobotę pracować podwójnie wydajnie, żeby w niedzielę leżeć w łóżku i odchorowywać ciężką sobotę. A ilość etatów i tak spadnie, to jest nieuniknione. Po trzecie: W UK właśnie znoszony jest zakaz handlu w niedzielę dla wielkich sieci. Do tej pory sklepy mogły być otwarte w niedziele tylko 8 godzin (więc kompletnego zakazu handlu nigdy tu nie było), a już niedługo będą działać ile będą chciały - godziny otwarcia mają być ustalane z Radami Miast (Council). Pozdrawiam.
Kuba856 / 86.175.81.* / 2016-03-11 17:50
Sorry, pomyliłem się w obliczeniach... Ogólnie wychodzi 14,29 procent...
koooaa / 188.146.67.* / 2016-03-11 17:47
jestem za ! pozamykac wszystkie sklepy w niedzielę, i dac ludziom wiecej czasu dla siebie i rodziny ! a klienci niech sobie robia zakupy w tygodniu
ergergergqerg / 46.151.117.* / 2016-03-11 18:11
Ja mam kołosiebie blok z patologią. Ci to dopiero mają najwięcej czasu dla siebie i rodziny. A i państo bogaci się na akcyzie.
LUSIK / 188.146.8.* / 2016-03-11 17:47
słucham tych wypocin i nie wierzę. że jesteśmy tak ograniczeni. Sam korzystam z zakupów w niedzielę i nic mi nie przeszkadza, ale jeden dzień w tygodniu wszystko powinno być pozamykane, stacje benzynowe tylko przy trasach 100km., jedna od drugiej, sklep na ileś metrów kw. w miejscowości na zmianę. MAM 50 I KIEDYŚ BYŁY POZAMYKANE. jestem W JAKIMŚ SKLEPIE I WIDZĘ TYLKO RODZICÓW Z MAŁYMI DZIEĆMI ALE NA BASEN LUB ROWER TO NIEMAJĄ CZSU, BO PŹNIEJ TRZEBA SIĘ NAPIĆ WISKI ZE ZNAJOMYMI.
das / 87.204.190.* / 2016-03-11 17:46
trend jest dobry...pełne parkingi w niedzielę przy marketach a coraz mniej przy kosciolach

nawet przy akcjach policji jak w krakowie
or / 83.29.206.* / 2016-03-11 17:44
zasadniczo pewnie wykorzystywanie pracowników powinno rozwiązać sie w kodeksie pracy poprzez kontrole nadgodzin i podwójnej zapłaty jednak to dość kosztowne rozwiązanie wymagałoby dodatkowych etapów w PIP. Zakaz handlu w niedziele w marketach wiele nie zmieni - to tylko niedogodność lekka jesli w razie awarii będą czynne małe placówki duze zakupy można zrobić w inny dzień. Rozumiem że chodzi tu o duże markety więc galerie bedą otwarte z punktami usługowymi - dla tych co chcą wyjść do kina restauracji na kręgle itp to lepiej w galerii w niedziele nie będzie takiego tłumu i rozgardiaszu.
wolna niedziela / 37.47.82.* / 2016-03-11 17:44
Ja też jestem za zakazem bo niedziela powinna być żeby iść z rodziną na spacer rower do kawiarni na lody. Tym co chodzą po sklepach to pasuje ale ekspedietki mają prze sra ne. Taka prawda
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Libra55 / 89.70.202.* / 2016-03-11 18:05
Do kawiarni powiadasz hmmmm..... na lody no popatrz a w kawiarni to kto roboty pracują? idąc tym tokiem myślenia to w niedziele wszystko należało by pozamykać. Dość mam już tych mądrych co to za mnie mają decydować co i kiedy mam robić.
kop509 / 37.248.254.* / 2016-03-11 18:18
Za komuny też nie wszystko było zamknięte.Restauracje,kina,kawiarnie były otwarte.Taka branża.Ale to co się wyrabia teraz to przechodzi ludzkie pojęcie! Nie pochwalam tych pielgrzymek niedzielniaków galeriowych z małymi dziećmi które potem wyrastają na bezmózgi co to nic nie potrafią i nic nie wiedzą.
Info141 / 37.47.129.* / 2016-03-11 22:30
Dlaczego nie kupisz sobie lodów w sobotę?
Niedzielny obiad i ciasto możesz wykonać samodzielnie...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
GallAntonin / 37.7.9.* / 2016-03-11 17:59
Gdybyś był uczciwy w wypowiedzi, to byś powiedział, że chodzi tylko o KUPUJĄCYCH, a nie sprzedawców, bo setki tysięcy ludzi pracuje w niedzielę bynajmniej nie w handlu i nikt o nich nie mówi. To sprężyna kościoła, który nie chce, by ludzie w tym dniu portfele otwierali w sklepie, zamiast u nich. Ale w porządku będzie, jak ci powiem, że NIC CI DO TEGO, jak ja czas w niedzielę spędzam, i czy w niedzielę chcę z rodziną pójść na godzinkę do marketu budowlanego, by wybrać materiały na remont domu, czy sadzonki na działkę, bo w tygodniu nie mamy czasu tego zrobić. Jak będziesz się zajmował swoją rodziną, to nie będziesz wtykał nosa do innych.
Adam785 / 46.170.67.* / 2016-03-11 17:47
Sama sobie zaprzeczasz swoją wypowiedzią, chcesz żeby sobota była wolna od handlu, a zarazem chcesz iść do kawiarni na lody. Powodzenia.
ziomek / 68.87.42.* / 2016-03-11 17:43
co za kraj, niby z jakiej racji dyktuja ludziom co robic gdzie chodzic i kiedy... wstret.
nier. / 159.205.100.* / 2016-03-11 17:43
przez 38 lat pracowałem w systemie, świątek piątek i niedziela, 1,2,3,zmiana i jakoś mi nie przeszkadzało w niedzielę pójść do kościoła i na zakupy i nie widzę powodu do krzyku na temat pracy w niedzielę. zamknięcie super i hiper marketów to 3-5 tysięcy bezrobotnych więcej i wtedy będzie krzyk
Mormon880 / 159.205.68.* / 2016-03-11 17:49
nier bzdety ponieważ jeśli będzie wolna niedziela to nie będziesz miał wolnego w innym dniu tygodnia a tak było dotychczas . Pracowałeś w niedzielę miałeś wolne w innym dniu tygodnia czyli nie było cię w pracy . A teraz będziesz pracował 6 dni w tygodniu a twoim i twoich kolegów wolne będzie w niedziele . A i obroty nikomu nie spadną ponieważ jak ktoś będzie chciał kupić młotek to jak nie kupi go w niedzielę to zrobi to w sobotę bo najzwyczajniej będzie mu potrzebny młotek a gdzie indziej w niedzielę go nie kupi
Asdfghh / 185.56.211.* / 2016-03-11 18:19
A jak będę chciał lody w niedzielę to co.... kupię 3 w poniedziałek?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Jolka - katolka / 174.113.84.* / 2016-03-11 17:43
A ja bym jeszcze, po wprowadzeniu przez PiS w życie zakazu handlu w soboty i w niedziele, wprowadziła piątki jako "dni bezmięsne", jak było w PRL. Co wy na to?
jan601 / 62.178.5.* / 2016-03-11 18:03
mieszkam w Wiedniu,sklepy w sobote otwarte sa do godz.18 w niedziele pozamykane jedynie na dworcach mozna cos kupic jakos nikt nie narzeka tylko w Polsce wielki problem
okomaroko123 / 159.205.68.* / 2016-03-11 17:45
Jolka - katolka w większości państw europy w niedzielę masz zamknięte markety i jakoś sobie dają radę więc w czym problem
NIE PLATFORMIE / 83.28.204.* / 2016-03-11 17:41
Praca w niedzielę ,jest proste rozwiązanie tej sprawy ,jeżeli nie chcesz pracować w niedzielę ,nie podejmuj takiej pracy ,a nie idziesz ,podpisujesz umowę i mówisz ze taka praca ci się nie podoba.
Singielka28 / 88.156.15.* / 2016-03-11 17:40
Zamkną sklepy, ale ludzi w ten sposób do kościołów i tak nie nagonią. Skończy się na tym, że ludzie będą wtedy więcej pić, , chodzić na grilla w tym czasie, a dzieci przed komputerami posiedzą dłużej. Ja ZAWSZE robię zakupy własnie w niedzielę, bo w inne dni nie mam czasu, bo pracuję. Do kościoła i tak nie chodzę

Najnowsze wpisy