Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Niedźwiedzie nadal rządzą rynkiem

Niedźwiedzie nadal rządzą rynkiem

Money.pl / 2007-06-08 17:02
Komentarze do wiadomości: Niedźwiedzie nadal rządzą rynkiem.
Wyświetlaj:
lukaszwych / 2007-06-10 22:10 / portfel / "Demon rynków"
Waren nie zgodze sie ze akcje nigdy nie sa bezpieczne. Powiedz mi czy kupowanie wielu spolek po dluzszym okresie bessy z niskim c/z ktore maja dluzsza tradycje wyplacania dywidendy jest niebezpieczne jezeli masz do dyspozycji dluzszy horyznont czasowy.
Albo jezeli ktos ma zamiar co miesiac wplacac na rachunek brokerski pieniadze i kupowac bezpieczne papiery z wyjatkiem kiedy akcje szybko rosna lub rosly?
Natomiast kupowanie teraz akcji z krotkim horyzontem czasowym zgodze sie ze jest niebzepieczne.
warren buffet / 2007-06-10 22:25 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
to zalezy na ile masz spolki. jakie ryzyko mozesz przyjąć. bo jesli ja zaloze sobie np. ze kupuje jutro fona za 2000 zł i moge sobie pozwolic na strate 100% tej kwoty to dla mnie to bezstresowe inwestowanie...

wszystko zalezy co jak gdzie. co chcesz osiagnac, jak chcesz inwestowac i gdzie zmierzasz...
lukaszwych / 2007-06-10 22:45 / portfel / "Demon rynków"
Jasne jasne mi chodzilo ze nie nie mozna stwierdzic ze kupowanie akcji zawsze jest niebezpieczne przy spelnieniu kilku przeslanek a kupowanie teraz fona kloci sie prawie ze wszystkimi warunkami wymienionymi prze ze mnie - kupowanie po dluzszym okresie bessy, tradycja wyplacania dywidendy i niskie c/z
Tak sie bawie w akademicka dyskusje bo w sumie nie ma to w tej chwili zadnego praktycznego znaczenia.
Pozdrawiam.
warren buffet / 2007-06-10 23:01 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wiesz, nawet jak kupujesz zywnosc na handel to ryzyko jest... ale sa warunki lepsze i gorsze.... takze ryzyko zawsze jest tylko nie takie same...
pozdro
anonim_03 / 2007-06-10 22:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zależy jak określisz margines bezpieczeństwa ...
To że jutro samolot spadnie na Twoj dom jest możliwe, ale mało prawdopodobne ...
Stwierdzenie Warrena było dużo za mocne -- dobra spółka obroni się sama.

Oczywiście nie pisze to niektórych "liderach forum" ...
amicus / 83.25.1.* / 2007-06-10 22:07
pamietacie jak kiedyś ktos podawaj stronke do serwera z książkami o giełdzie? to chyba warren użyczał. mozna namiary prosic bo mi stronka zniknęła z ulubionych :-( z gory dzieki!
szymon / 2007-06-10 22:10 / Uznany Gracz Giełdowy
http://pancake.sggw.waw.pl/~pc/gielda/


tu sa niektore, ale ta inna strona tez mi gdzies sie zagubila...
patii / 2007-06-10 22:09 / Bywalec forum
ftp://212.106.168.234/
espi / 2007-06-10 22:03 / "Exchange"
witam ktoś posiada zeg i wogule pytanie do wszystkich bo chyba zamierzam sie pozbyć tej spółki po roszadach w jej udziałach może ktoś coś proponuje jakieś spółki które mógłbym wziąść pod lupę obserwacji
giveme / 87.96.104.* / 2007-06-10 21:44
witam wiem ze to banalne pytanie ale wraz niemogę znaleźć na nie konkretnej odpowiedzi
więc chodzi o pp zurawie
przypuśćmy ze posiadam 100 akcji i na moim koncie pojawiło się 100pp jednak zboku ich
wartość wyceniana jest na 0zł a chciałbym sprzedać te pp to znaczy ze muszę czekać aż
będą notowane i wtedy je będę mógł sprzedać po takim kursie jakim będą notowane> a co sie
będzie działa z moimi starymi akcjami one będą "bezpieczne"
z góry dziękuje juz wiele o tym czytałem ale wraz nie rozumiem proszę tylko nie podawać mi linków
warren buffet / 2007-06-10 21:46 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
akcje nigdy nie są bezpieczne. bedzie hossa to zarobisz
patii / 2007-06-10 21:51 / Bywalec forum
warren Ty taki uczynny jesteś- odpisz mu, bo mi go żal, a mi też na początku ciężko było się połapać z tymi pipkami.Kiedyś jak komuś tłumaczyłeś to było to bardzo czytelne, a ja tu tylko "bywalec" jestem!!!
patii / 2007-06-10 21:54 / Bywalec forum
a już chciałam zapytać, czemu dziś do Biga nia zaglądasz........
giveme / 87.96.104.* / 2007-06-10 21:49
ale proszę o odp co z tymi pp kiedy mogę je sprzedać
lojka / 2007-06-10 21:52 / Tysiącznik na forum
kiedy będą notowane
giveme / 87.96.104.* / 2007-06-10 21:56
a wie ktoś może kiedy będą notowane a i jeszcze jedno pytanko kiedy przepadają pp kiedy sie nic z nimi nie zrobi to tzn nie zamieni na akcje ani nie sprzeda?
lojka / 2007-06-10 22:08 / Tysiącznik na forum
jeszcze nie wiadomo kiedy będą notowane (przynajmniej ja nie wiem)
jeżeli nie sprzedasz pp wtedy kiedy będą notowane i się po tym nie zapiszesz to Ci przepadają
warren buffet / 2007-06-10 21:53 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a cena jest uzalezniona od "parametrów" emisji, tzn ceny emisyjnej, stosunku
lojka / 2007-06-10 21:55 / Tysiącznik na forum
a Ty tylko o jednym :))) ale rozumię ;)
095i / 89.228.231.* / 2007-06-10 23:12
a ja rozumieM
patii / 2007-06-10 21:55 / Bywalec forum
stosunku--mocno powiedziane :)))
warren buffet / 2007-06-10 22:09 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
miałem napisać dodatkowo: bynajmniej nie seksualnym =)
lojka / 2007-06-10 22:14 / Tysiącznik na forum
teraz to już za późno :)))
PedroGonzalez / 2007-06-10 21:39 / Uznany Gracz Giełdowy
ide odpoczywac...troche sie wlasnie wkurzylem bo poczte sprzatalem i natrafilem na list od aszulskiego w ktorym mi w kwietniu polecal spolke....ropczyce...od tamtej pory 1,5miesiaca urosla ponad 80% :-))))) oczywiscie nie kupilem bo mi sie obroty na niej niepodobaly bo niewiedziec czemu lubie spolki na ktorych obroty sa duze bo niby plynnosc wieksza..ehh żyzń :-)) pozdro aszulski :-))
szymon / 2007-06-10 21:30 / Uznany Gracz Giełdowy
musze sie z Wami czyms podzielic!!!
swiat zwariowal:)
wlasnie wrocilem z eleganckiego klubu w centrum londynu, to bylo pierwsze miejsce kiedy nic sobie niekupilem - po tym jak zobaczylem cennik.

duzy szampan (nie wiem jak sie nazywal) kosztowal 24k funtow (slownie: dwadziescia cztery tysiace funtow), inne alkohole w podobnej cenie, no czegos takiego to jeszcze nie widzialem....
chyba jestem biedakiem....
As kierowy / 83.21.148.* / 2007-06-10 22:07
A co jest wykladnikiem biedy?Czy to co posiadamy, czy to czego nam brak, a czego pragniemy?
PedroGonzalez / 2007-06-10 21:35 / Uznany Gracz Giełdowy
to co tam robiles jak nie kupiels ?? :-)) woda pewnie tez droga byla ? :-))
szymon / 2007-06-10 21:38 / Uznany Gracz Giełdowy
kurde, nie jestem az tak rozrzutny, posiedzialem popatrzylem na dziewczynki, ktore przyszly poderwac bogatego chlopa, udalem sie do tesco, kupilem browar i sobie siedze przed kompem czekajac na powrot do ojczyzny.
needle / 2007-06-10 21:23 / Bez rangi
Mam misję...
idę na seks...
któryś raz już (czwarty)
ale nie czuję wyczerpania :-))
stroju / 2007-06-10 21:57 / Bywalec forum
Chłodny warszawski wieczór. W akademiku było czuć orzeźwieniu po dniu pełnym deszczu. Az tu nagle pewien mocno kujący napisał posta, więc co miałem zrobić oplułem monitor zimnym tyskim. A jak przeczytałem komentarz niejakiego WB (nie mylić z Warner Bros) to zrobiłem to po raz drugi:)
Dzięki chłopaki bo nie ma to jak sie pośmiać przed snem:)
warren buffet / 2007-06-10 21:45 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a mnie sie czepiają jak wkleje info o FONIE =)
szymon / 2007-06-10 21:58 / Uznany Gracz Giełdowy
posiadanie Fona to jak seks, tez czasem konczy sie orgazmem :))))
chris / 2007-06-10 21:52 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
tez nie rozumiem
a info GOOD ;)
pozdrawiam wszystkich
lojka / 2007-06-10 21:23 / Tysiącznik na forum
Witam wszystkich

jak tam przygotowani do jutrzejszych zysków ???
PedroGonzalez / 2007-06-10 21:34 / Uznany Gracz Giełdowy
jawol oberlojtnant :-))
lojka / 2007-06-10 21:34 / Tysiącznik na forum
no to gut :)))
giveme / 87.96.104.* / 2007-06-10 21:22
witam wiem ze to banalne pytanie ale wraz niemogę znaleźć na nie konkretnej odpowiedzi
więc chodzi o pp zurawie
przypuśćmy ze posiadam 100 akcji i na moim koncie pojawiło się 100pp jednak zboku ich wartość wyceniana jest na 0zł a chciałbym sprzedać te pp to znaczy ze muszę czekać aż będą notowane i wtedy je będę mógł sprzedać po takim kursie jakim będą notowane> a co sie będzie działa z moimi starymi akcjami one będą "bezpieczne"
koza2 / 83.20.71.* / 2007-06-10 21:43
Tak możesz je w każdej chwili sprzedać.
giveme / 87.96.104.* / 2007-06-10 21:47
ale jej cena wynosi 0zł to jak mogę je sprzedać
koza2 / 83.20.71.* / 2007-06-10 22:19
Mówiłem o "starych akcjach"
long_mike / 2007-06-10 21:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
http://bossa.pl/edukacja/prawo_poboru/
giveme / 87.96.104.* / 2007-06-10 21:33
proszę bez linków juz to czytąłem ale wraz nie jestem przekonany tak cięzko odpowiedzieć mi na to pytanie chyba nie jest trdne
long_mike / 2007-06-10 21:49 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Giveme, duży spokój, stare papiery są bardzo bezpieczne.
giveme / 87.96.104.* / 2007-06-10 21:51
a co z tymi pp zurawie co mi sie p[pojawiły na rachunku mogę je sprzedać
long_mike / 2007-06-10 22:01 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Możesz je sprzedać, wtedy kiedy będą notowane.
koza2 / 83.20.71.* / 2007-06-10 20:52
Mam pytanie : mam grę pc na płycie (sims 2) I chciałbym zrobic sobie kopię (przegrałem ale nie chce odtwarzac z kopii). Czy ktoś wie jak to zrobić?
PedroGonzalez / 2007-06-10 20:58 / Uznany Gracz Giełdowy
zainwestuj na gieldzie to nie bedziesz musial przegrywac tylko sobie oryginal kupisz :-) hossa jeszcze trwa..zdazysz :-)))
needle / 2007-06-10 21:02 / Bez rangi
no właśnie...
...napisz tylko koedy się skończy...
...bo ja tak czytam te opracowania o jenie, o dotacjach, o chińskiej bańce, o carry trade, o relacjach USD/Euro
...często się wykluczających
...i nie wiem dlaczego, ale przypominają mi to co 2-3 lata temu było napisane...nie tylko tu
...a papiery (jak sam pisałeś) rosną i dla ludzie nie są drogie
PedroGonzalez / 2007-06-10 21:10 / Uznany Gracz Giełdowy
bo to jest jak na filmach grozy (moze byc hitchcock )...napiecie narasta...narasta...potem jest zmylka zeby widza odprezyc na chwile...znow narasta...znow zmylka...i jak widz jest juz lekko przyzwyczajony do strachu i napiecia w najmniej oczekiwanym momencie wyskakuje monstrum i zjada kolesia :-))) kazdy zna zasady..sa oklepane....obligacje,jen,carrytrading....teraz kwestia na ktorej zmylce=odprezeniu jestesmy a kiedy bedzie final i pozarcie naszych pieniazkow tego nikt chyba nie wie....
czekamy kiedy bedzie te klasniecie w rece i pierwsza gazela zacznie biec..a potem za nia reszta stada ;-)))
needle / 2007-06-10 21:14 / Bez rangi
a jak tak dobitnie wyjaśniłeś...to zgoda...
i nadal twierdzę, że dobrą robotę robisz dla forumowiczów :-)
PedroGonzalez / 2007-06-10 21:23 / Uznany Gracz Giełdowy
jeszcze do konca roku dociagne z tym co mam w portfelu (jak sie nic nie wydazy) a potem troche zmienie koncepcje inwestowania....dopiero jak poczytalem jakie mozliwosci daja gieldy towarowe i forex to mi sie oczy zaswiecily :-) z jednej platformy mozna zbudowac portfel oparty o akcje (nie tylko polskie), kontrakty na surowce, roznice w kursach par walut.....jakby to ladnie zebrac i skorelowac bo zaleznosci miedzy wszystkim sa i to widac (szczegolnie jesli chodzi o waluty) to mozna wtedy doppiro portfel budowac...owszem..ryzyko duze bo lewary sa i trzeba miec (szczegolnie w surowcach) wiekszy depozyt ale i tak mozliwosc inwestycji 24/doba (duzaplynnosc dzieki temu) z mozliowscia ustawiania stoplossow oraz kroczacych stop/profit daje nieograniczone mozliwosci :) do forex'a sa magicy ktorzy maja programy (jest jeden program co sie nazywa "kosiarz"), ktory koreluje codzienne informacje makro ekonomiczne i sugerujacy np. zajecie pozycji krotka/dluga...ogromna skutecznosc :-) tylko jeszcze sporo trzeba poczytac zeby to ogarnac ale pomalu,pomalu :-)))
stroju / 2007-06-10 21:59 / Bywalec forum
PG a możesz napisać początkującemu skąd brałeś wiedzę bo ja tak sobie czytam to to to tamto ale jakoś nadal zielony jestem w tym temacie.
pozdrawiam i dziękuję
PedroGonzalez / 2007-06-11 08:03 / Uznany Gracz Giełdowy
internet: portale,forum,ksiazki...ekonomia sie interesuje od stycznia tego roku...wczesniej wiedzialem tylko ze jest cos takiego jak popyt i podaz :-)) co to PKC dowiedzialem sie w lutym ;-)) niestety koszmarnie duzo czasu to pochlania..ale warto :)
warren buffet / 2007-06-10 21:09 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jadąc 300 km\h wole zdawac sobie sprawe ze zaraz moge zginac niz wmawiac sobie ze przejade tak od krakowa do gdańska...
needle / 2007-06-10 21:19 / Bez rangi
ale Warren, popsuł Ci się prędkościomierz
to jest 230
pewnie ...uważać trzeba...ale czy inwestując w obligacje, nieruchomości/ jadąc 70 km/h nie trzeba się pilnować?
ja to ja...
...ale Twój mail bardziej zobowiązuje
pewnie, że nie trzeba łapać szczytów, bo raz złapiesz, innym dołożysz do
interesu...
...ale ja nie jestem pewien...czy się właśnie zbliżamy doń
a jadąc 230...albo hamując mocno na zakrętach...na podium się nie zmieścisz... a mogą Cię nie wziąść do dobrego teamu
koza2 / 83.20.71.* / 2007-06-10 21:06
Proszę jaśniej
needle / 2007-06-10 20:56 / Bez rangi
Tak należy przeczytać książki o ekonomii oraz giełdzie, założyć rachunek inwestycyjny w BM, kupić 3-4 walory i zalogować się
koza2 / 83.20.71.* / 2007-06-10 21:09
Jak nie potrafisz (doradzić) to się nie pchaj na afisz (nie odzywaj się)!!!
needle / 2007-06-10 21:20 / Bez rangi
jesteś gościem..podaję reguły...uszanuj to, ...
...bo jeszcze nie ukułem!
kalet / 83.24.124.* / 2007-06-10 21:26
Ty z nim nie gadaj to czubek jakiś jest, gdzie on tu przyulazł z brudnymi buciorami
czaro78 / 2007-06-10 21:38 / portfel / Bywalec forum
co najwyżej możesz tylko te buty wyczyścić
koza2 / 83.20.71.* / 2007-06-10 21:25
Chyba nie zrozumiałeś mojego pytania - było bardzo proste.
stroju / 2007-06-10 22:02 / Bywalec forum
Nie to nie Needele nie zrozumiał pytania a Ty nie zrozumiałeś odpowiedzi, więc cofnij sie te 2 klasy do 3 podstawówki i naucz się czytać chyba że teraz tego uczą później. I trochę szacunku bo ludzie tu przestaną być mili. I dostaniesz odpowiedź w stylu naszego pana prezydenta bądź wujka Staszka.
koza2 / 83.20.71.* / 2007-06-10 22:27
Panie mądry widzę, że nie potraisz się poprawnie wypowiedzieć, więc zamiast wysyłać mnie do szkoły zacznij od siebie!
brydzia / 2007-06-10 20:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
W kasie UE nie ma pieniędzy na budowę dróg
Gazeta Wyborcza
09.06.2007 18:12

Aż 240 mld euro będą musiały wydać państwa UE na budowę 30 najbardziej priorytetowych połączeń drogowych, kolejowych i morskich. I nie wiadomo, skąd wziąć te pieniądze.

Sama tylko Polska ma do wydania co najmniej 7 mld euro na budowę (lub modernizację) jednej drogi oraz dwóch tras kolejowych o priorytetowym dla UE znaczeniu. Chodzi o "polskie" fragmenty trasy kolejowej Rail Baltica oraz o trasę kolejową i autostradę Wiedeń - Bratysława - Warszawa - Gdańsk (w Polsce znaną jako autostrada A1). Te projekty znalazły się, obok 27 z innych krajów UE, na liście transportowych priorytetów znanej jako sieć TEN-T - pisze "Gazeta Wyborcza".
brydzia / 2007-06-10 20:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
http://www.wnp.pl/logistyka/25840_1_0_0.html
link do artykułu
brydzia / 2007-06-10 20:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Rynek obligacji w centrum uwagi

W kwietniu pytano mnie bardzo często, czy znowu, tak jak w poprzednim roku będzie sprawdzi się powiedzenie „sell in May and go away" (w maju sprzedaj i uciekaj). Odpowiadałem, że skoro tak wielu inwestorów spodziewa się rozpoczęcia w maju korekty to najpewniej jej nie będzie i zacznie się albo wcześniej albo w czerwcu. To oczywiście było typowe kontrariańskie podejście - jeśli olbrzymia większość uczestników rynków finansowych czeka na jakieś wydarzenie to zazwyczaj nie ma racji. Jednak w swoich komentarzach na stronach Xelion i Stooq.pl już w połowie maja pisałem, że rentowność 10-letnich obligacji amerykańskich wybiła się z formacji diamentu, co daje sygnał sprzedaży obligacji (niższe ceny = wyższa rentowność), a to w końcu powinno wywołać spadki na giełdach.

Już w środę we wszystkich komentarzach pisano o wysokiej rentowności stóp procentowych. Paliwa dodała Sandra Pianalto, szefowa Fed w Cleveland, która poparła Bena Bernanke stwierdzając, że ceny rosną zbyt szybko a poważnym zagrożeniem jest wzrost cen surowców i energii oraz płac. W czwartek sytuacja wyglądała jeszcze gorzej. Ceny obligacji gwałtownie spadały, a rentowność wzdłuż całej krzywej przekraczała pięć procent (pierwszy raz od lipca zeszłego roku). Rentowność obligacji 10 - letnich będących odnośnikiem dla całego rynku (benchmark) wzrosła najmocniej od 3 lat. Trudno za to winić dane makro, bo były one w zasadzie zgodne z prognozami.

Tak mocny wzrost rentowności sygnalizuje, że na rynku obligacji doszło do paniki. Za jej wywołanie odpowiada cały zespół czynników z lepszymi od prognoz danymi makro i wypowiedziami Bena Bernanke, szefa Fed na czele. Poza tym został wygenerowany długoterminowy sygnał sprzedaży, a to zmusiło fundusze do pozbywania się obligacji. Bezpośrednią przyczyną (bardziej psychologiczną niż realną) przeceny było niespodziewane podniesienie poziomu stóp procentowych przez Nową Zelandię. Gracze doszli do wniosku, że inne banki centralne też mogą niedługo tak zacząć działać.

Sytuację już znamy. Pozostaje teraz zastanowienie się nad jej rozwojem. Od przynajmniej roku, jeśli nie dłużej sugeruję zwracanie dużej uwagi na wieloletni wykres rentowności. Widać tam było, że porusza się ona w 20-letnim kanale trendu spadkowego. W tym czasie siedem razy testowała górne ograniczenie i zawsze się od niego odbijała. Teraz widzimy test numer osiem. Na razie można mówić jedynie o naruszeniu oporu, ale jeśli szybko i gwałtownie nie nastąpi odwrót to zostanie wygenerowany długoterminowy sygnał sprzedaży obligacji, a rentowność w ciągu kilku lat może sięgnąć poziomu nawet siedmiu procent. Nie muszę mówić, jaki byłby wpływ takiego wzrostu stóp procentowych na gospodarkę globalną i na rynek akcji.

Nie jestem odosobniony w tym poglądzie. Wczoraj Bill Gross, szef PIMCO (największy na świecie fundusz obligacji) powiedział, że po 25 latach, bycia bykiem zmienił się w niedźwiedzia. Oczekuje wzrostu rentowności (spadku cen) do 6,5 procenta. Jedno jest pewne: w najbliższym czasie wszyscy gracze giełdowi będą się wpatrywali w rentowności obligacji amerykańskich, a indeksy będą wiernie odzwierciedlały ich ruchy.
anonim_03 / 2007-06-10 21:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jak bym chciał to skomentować to udał bym się do blugu autora ...
A jaka jest twoja interpretacja brydziu ?
najcz / 2007-06-10 20:58 / Tysiącznik na forum
Zatem szybki wzrost rentowności obligacji do poziomu 6, czy jak mówią niektórzy 7% nie jest przesądzony. Zresztą, by w ogóle oczekiwać tej zwyżki należy poczekać na przekroczenie wspomnianej wartości 5,24%.
http://www.parkiet.com/weekend/index.jsp
conradd / 89.100.160.* / 2007-06-10 20:30
Witam

Mam pytanie odnosinie dewidendy KGHM, czy kupujac akcje do 19.06 mam szanse dostac dewidende?

Dziekuje
brydzia / 2007-06-10 20:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
tak tylko pamiętaj że po przyznaniu dywidendy kurs jest korygowany o tę kwotę w dół
lefek / 2007-06-10 20:25 / Bywalec forum
Witam wszystkich.

Kolejny tydzień za nami ..... mimo wszystko ... zaskakujący.
Jak inaczej można powiedzieć, skoro na początku tygodnia indeksy w Chinach spadały po –7% a inne rynki nic sobie z tego nie robiły, a nawet rosły.
Lecz kiedy rząd Chiński zainterweniował ....

http://www.pb.pl/News.aspx?id=742fca7b-f75f-4a8c-9910-1c0add3c2bc9

i indeksy się ustabilizowały, zaczęły się spadki na innych parkietach !!!!

Na parkietach w USA w końcu .... można powiedzieć ... wystąpiły spadki, które mogą przeistoczyć się w korektę jeśli DJIA dotknie 13000 ... jest to minimalny poziom w/g mojej AT, który powinien być osiągnięty, aby można było obecne spadki nazwać korektą.
Jestem bardzo ciekaw, czy DJIA dotknie 13000 czy też spekulanci w USA uznają, że atmosfera już się oczyściła i rozpoczną szturm na 14000 ... co sugerowała by sesja piątkowa.
Patrząc na BPI głównych indeksów w USA :

http://stockcharts.com/charts/gallery.html?$BPINDU
http://stockcharts.com/charts/gallery.html?$BPSPX
http://stockcharts.com/charts/gallery.html?$BPCOMPQ

to powinien być kontynuowany zapoczątkowany ruch na płd., lecz póki BPI indeksu DJIA stoi w miejscu .... nie ma szans na większy spadek. Bardzo ciekawa sytuacja .. otóż już drugi tydzień wartość BPI utrzymuje się na tym samym poziomie, więc czas na zmianę .... jeśli będzie atak na 14000 może dojść do 100% ,a wtedy ... hmm ... lepiej się ewakuować .... czy też dojście do 13000 i obniżenie wartości BPI. Trzeci wariant .... czyli pozostanie na tym samym poziomie wchodzi w rachubę, lecz będzie to rzadko spotykana sytuacja .... lecz jest też możliwa.

Jeszcze dla przypomnienia przeze mnie nazywany „Elementarz Giełdowy” ...

Etap 1 Obligacje rozpoczynają Hossę (spadają akcje i towary)
Etap 2 Akcje rozpoczynają Hossę ( obligacje rosną, towary spadają)
Etap 3 Towary rozpoczynaj Hossę (rosnę wszystkie rynki)
Etap 4 Obligacje rozpoczynają Bessę (akcje i towary rosną)
Etap 5 Akcje rozpoczynają Bessę (obligacje spadają, towary rosną)
Etap 6 Towary rozpoczynają Bessę (spadają wszystkie rynki)

W którym etapie jest giełda w USA ???
Sądzę, że odpowiedź jest na tych wykresach ...

http://stockcharts.com/charts/gallery.html?$USB
http://stockcharts.com/charts/gallery.html?$TYX

Ile czasu potrzeba na wypełnienie poszczególnego etapu i przejście do następnego ??? ... nie wiem.... lecz mam nadzieję, że każdy sam będzie w stanie ustalić przedział czasowy i tym samym odpowie na moje pytanie.

Rynek Chiński ... patrząc przez pryzmat indeksu B-Shares Shanghai ... na dzień dzisiejszy trudno cokolwiek prognozować ... po interwencji rządu mającym tym razem na celu ochronę przed dalszym spadkiem, bardziej wydaje się teoria o powrocie do wzrostów, w czym może utwierdzić pokonanie poziomu 297 pkt. i raczej tego należy oczekiwać ... w przeciwnym razie może być bardzo nie wesoło gdyż obawiam się, że dalsze spadki mogą tym razem pociągnąć za sobą inne parkiety.

Rynek Japoński ... indeks Nikkei225 po osiągnięciu 18000 w zeszłym tygodniu dostał zadyszki i na więcej jak na razie nie ma siły. Czy będzie stać na dojście do 18300 i dalej 18600 w tym tygodniu aby potwierdzić chęć marszu do 19000.
Kurs jena pozwala myśleć pozytywnie o tej teorii ...

http://stooq.com/q/?s=usdjpy&c=5y&t=l&a=lg&b=0

istnieje realna szansa na dojście kursu do poziomu 125 ....

A u nas ...
Po ustanowieniu nowych rekordów na początku tygodnia przyszła praktycznie zasłużona mniejsza/większa obniżka indeksów.
WIG -- minimalny zasięg korekty wg mojej AT to 62000 intra , który niestety nie został osiągnięty .... czyżby w nadchodzącym tygodniu miało miejsce powrót na nowe szczyty .. czy też zamknięcie poniżej 62300 i dotknięcie 61800 .. co pozwoli zastanowić się nad możliwością wystąpienia głębszej korekty....
WIG20 – tu warunki do korekty zostały spełnione więc aby nie wystąpiła kontynuacja, zdaniem na nadchodzący tydzień jest nie dopuszczenia do dotknięcia 3590 intra i zamknięcia się poniżej 3580 ... jest też całkiem możliwy ruch pod szczyty ... czy realny ???.
Kurs złotówki na dzień dzisiejszy nie sugeruje większego zjazdu ani bicia nowych rekordów przez indeksy.... osłabienie się powyżej 3,85 może sugerować pogłębienie korekty ... umocnienie poniżej 3,8 ją oddali i może być pozwoleniem na bicie nowych rekordów.

Jeszcze BPI naszych indeksów:
Rynek = 42,7%
WIG20 = 70%
mWIG80 = 40%
sWIG80 = 40%

Jak widać , sytuacja jest bardzo ciekawa ... nasuwa się następujące pytanie ... czy WIG20 dostosuje się do pozostałych indeksów, czy też reszta dostosuje się do WIG20 ????

Przed nami bardzo ciekawy tydzień, a to za sprawą Piątku Trzech Wiedźm, praktycznie każdy scenariusz jest możliwy.

Chciałbym zaznaczyć, że przedstawiona powyżej, ocena rynku jest na podstawie mojej..... powtarzam ..... mojej AT. ..Twoja może być inna ..a moją zweryfikuje .... sam Rynek .....

pozdrawiam :-))
needle / 2007-06-10 20:54 / Bez rangi
lefek, za elementarz dziękujemy...
....ja wolę coś mądrego 4 lub 6 razy poczytać (film obejrzeć, utworu posłuchać) niż głupotę raz, a coś przeciętnego dwa razy
lefek / 2007-06-10 21:21 / Bywalec forum
re Needle
Miałem o Tobie lepsze zdanie , lecz cóż .... człowiek jest omylny.

pozdrawiam :-))
espi / 2007-06-10 19:54 / "Exchange"
ma ktoś jakąś stornkę gdzie są podane spółki które będą miały pp
rotux / 2007-06-10 20:19 / Uznany Gracz Giełdowy
google.... pierwszy z brzegu link...ale może nie znasz: www.google.pl
https://www.ingsecurities.pl/ing_vademecum_inwestora.xml
lukaszwych / 2007-06-10 20:13 / portfel / "Demon rynków"
w kalendariach spolek sobie szukaj
maju / 2007-06-10 20:37 / portfel / Bywalec forum
no np. FON, NowaGala, Ferrum...zapowiada sie też Krosno, Enap....PP to mój konik ;)))
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy