Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Niedźwiedzie nadal rządzą rynkiem

Niedźwiedzie nadal rządzą rynkiem

Money.pl / 2007-06-08 17:02
Komentarze do wiadomości: Niedźwiedzie nadal rządzą rynkiem.
Wyświetlaj:
edeejay / 2007-06-10 13:47 / Bywalec forum
FON - pytanie o PP - to będzie moja pierwsze PP i nie wiem czy mam coś robić cz to samo sie odbędzie poproszę znawców o info o co chodzi i jak to wygląda i jak się zachować.
pozdr
long_mike / 2007-06-10 16:26 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Przede wszytkim zachować spokój ;)
Tutaj masz link: http://bossa.pl/edukacja/prawo_poboru/
TaS / 2007-06-10 15:02 / Tysiącznik na forum
znów sie zaczyna pp opowiastka :)
rotux / 2007-06-10 13:41 / Uznany Gracz Giełdowy
bry
..gdyby do obliczeń dodać nieco realizmu? /dajmy na to tylko trzy lata bessy, np: 2012..2015/
niech tylko straty w każdym roku wyniosą 10%:
.. to po 15 latach zamiast kapitału początkowego *15 mamy kapitał początkowy * 6,4

a jakby poszło nieco gorzej, 20% strat rocznie w czasie owej bessy:
.. to po 15 latach zamiast kapitału początkowego *15 mamy kapitał początkowy * 4,6

Żebyś się za bardzo bessy nie przestraszył dodam, że wystarczy Ci zarobić w czasie hossy 32% rocznie, by te trzy chude lata /-20% rocznie/ skompensować i mimo wszystko w 15 lat pomnożyć kapitał * 15 :)
Pozdrawiam
PedroGonzalez / 2007-06-10 14:26 / Uznany Gracz Giełdowy
niestety problem jest w ludzkiej mentalnosci...czesto pragnie ona szybkiego zysku, ktory nastepnie rownie szybko przejadamy co powoduje zwiekszeni apetytu :) niby kazdy wie, ze cierpliwie coroku oszczedzajac jakas tam niewielka kwote nieobciazajaca naszego portfela na emeryture mozna sobie niezle zaoszczedzic przez te dziesiat lat z odsetkami...ale w dobie szalonego konsumpcjonizmu, ktory nalozyl sie na okres, w ktorym przynajmniej my Polacy odczowamy dobrobyt wynikajacy z dobrej koniunktory gospodarczej, nie jestesmy w stanie racjonalnie gospodarowac pieniedzy, ktore mamy teraz szanse wyskubac i zabezpieczyc sobie "starosc" :) ale mysle, ze przyklad idzie od gory i wystarczy popatrzec jak nasz rzad przejada to wszystko poprzez rozbudowywanie administracji :-) no ale do wszystkiego trzeba dojzec wiec myslze,z e za 10 lat jak zaczna sie klopoty z emeryturami kazdy zacznie juz zakladac fundusze emerytalne swiom dzieciom jak jeszcze beda w brzuchu matki :-)))
valjean / 2007-06-10 15:08 / Galernik
"nie jestesmy w stanie racjonalnie gospodarowac pieniedzy"
mój znajomy mawia :
"nie oszczędzaj tylko więcej zarabiaj" i wolę tą wersję ;)
brydzia / 2007-06-10 15:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
bez oszczędności do niczego się nie dojdzie , a niby z czego ta hossa na giełdzie i kredyty hipoteczne się biorą , jakby każdy myślał jak twój znajomy to byłoby bardzo źle

nigdy nie jest tak dobrze żeby nie trzeba było oszczędzać
warren buffet / 2007-06-10 15:27 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
to chyba z Bogatego ojca
PedroGonzalez / 2007-06-10 15:15 / Uznany Gracz Giełdowy
ale wez pod uwage, ze zarabia ten kto jest zdrowy i madry...o ile madrosci i wiedzy nikt ci nie zabierze o tyle zdrowie mozesz w kazdej chwili stracic...jaki z tego moral ? :-) kazdy w tym pedzie na fali dobrze prosperujacej gospodarki mysli, ze bedzie tak wiecznie...guzik prawda...dzis masz prace jutro jej nie masz...dzis tryskasz zdrowiem jutro mozesz sie dowiedziec ze pikawa szfankuje i trzeba zwolnic...dlatego ja swoim kolegom cfaniakom, ktorzy mi wypominaja, ze kupilem chalupe pod miastem za mniejsze pieniadze a oni pobrali po pareset tys. kredytow mowie: poczekamy zobaczymy...jak dobrze pojdzie i pod koniec roku zakombinuje to po 10latach swoj kredyt splace a wy ?" nie daj boze ktorys sie rozchoruje albo straci prace i co ?....ja zawsze patrze perspektywicznie dlugo terminowo na inwestycje ktore mnie obciazaja przez cale zycie i sie zabezpieczam...:-) zycze zdrowia przedewszsytkim :-)
grzes 01 / 2007-06-10 13:27 / "Cichy"
przepraszam ale troche niedokładnie napisałem
auto kupiłem dopiero jak przestałem kupować nieruchomości
cały czas pracuję i coś zarabiam
kupno auta to był początek konsumpcji dochodów bieżących
zamiana ziemi na auto to nie mój styl choć odwrotnie kilka razy mnie się zdarzyło
maju / 2007-06-10 13:09 / portfel / Bywalec forum
NowaGala coraz większy procent portfela stanowi...niestety w tym tyg. głownie z powodu zwiększonego tempa topnienia pozostałej części :))
Bytom + PP - czekam...
Wasko - stanowczo długo czekam...ostatnio zwiększam
10 Foksal - perspektywy przepowiedzieli im elektryzująco świetlane , zwłąszcza zarząd tak informuje
Barlinek.....już na stałe
kriss4 nie zalogowan / 80.48.211.* / 2007-06-10 13:03
mam prośbę do szanownych tego forum , wycofałem część środków z giełdy i chciałbym zainwestować w jakiś dobry fundusz możecie mi cos polecic
Luki... / 2007-06-10 13:55
Jesli fundiusze akcyjne to polecam BPH dynamiczne spolki, PZU MiS
valjean / 2007-06-10 13:09 / Galernik
kup operę, podczas zwały "chińskiej" była najlepsza wśród wszystkich funduszy (obsuneła się coś koło 2%). o ile się nie mylę jako jedyni z polski będą zajmować się arbitrażem- walczą o zmiany prawa o krótkiej sprzedaży której w polsce tak naprawdę nie ma (mimo że co niektórzy twierdzą że jest, proponuję niech spróbują coś sprzedać "krótko")
kriss4 nie zalogowan / 80.48.211.* / 2007-06-10 15:43
czy opera jest to fundusz akcyjny?
inwestor1975 / 2007-06-10 12:31 / Tysiącznik na forum
pytanie do tych wszystkich co zakładaja zysk 15% rocznie
z kapitału od 100 kilo 300kilo??????????????????????????/
stroju / 2007-06-10 13:25 / Bywalec forum
Ale inwestując w fundusz i wyciągając więcej nie nauczę się jak inwestować i gdy już skończą się takie ładne czasy dla Polski to wtedy fundy nie będą wyciągać takich ładnych % a my i owszem. A do tego czasu główny kapitał w funduszu a kilka % w akcjach coby sie nauczyć:)
Przygoda z giełdą moja trwa krótko bo niecały rok , najpierw wirtualnie w ciągu kilku miesięcy prawie 100% a potem realnymi niezły % ale do tyłu a teraz powoli odrabiam, gdyż nauczyłem się już trochę z tych cech jak: cierpliwość, brak pazerności i chęci nie wiadomo jakich zysków a teraz powoli uczę się kiedy kupić a kiedy sprzedać. Giełda jutro się nie kończy więc myślę że jeszcze zdążę a jak nie to mam dwie ręce dwie nogi i sporo chęci do pracy więc i bez giełdy da radę na siebie i na rodzinę zarobić. A do tego wiele szczęścia do drugiego człowieka bo znajomych mam z najwyższej półki tak tych realnych jak i "wirtualnych" - jeśli można Was tak nazwać:)
pozdrawiam i spokojnego popołudnia przed jutrzejszym pięknym dniem;)
TaS / 2007-06-10 15:05 / Tysiącznik na forum
podoba mi się stwierdzenie, ze mozna wyzyc z czegos innego niz gielda - tez tak uwazam. Gielda powinna byc dodatkiem do wlasnej pracy,a nie odwrotnie.

Needle mnie zaraz objedzie :)
needle / 2007-06-10 18:00 / Bez rangi
TaS -albo giełda, albo inna praca, dwóch rzeczy dobrze się nie da zrobić
`będziesz operował, jednocześnie pilnując parkingu?
`albo uczył młodzież i serował skarpety?

Jak masz ambit do własnej działalności gospodarczej to rób to, choćby po to, abym mógł zarobić kiedyś (bądź stracić:-/)na akcjach tej firmy
A nadwyżki pieniążków...napisał Ci koleżka - oddaj fundom na kilka lat
stroju / 2007-06-10 16:50 / Bywalec forum
Wspomniany pan Igła raczej kapitału początkowego też zapewne nie wziął z czarodziejskiego kapelusza tylko zarobił, więc teraz może spokojnie sobie z giełdy żyć. Najgorsze dla młodych inwestorów jest to że ich kapitał przeważnie nie jest duży więc chcą go za szybko pomnożyć a co kończy się ruchami pozostawiającymi wiele do życzenia.
needle / 2007-06-10 17:55 / Bez rangi
nie z kapelusza...
...choć czarodziej ze mnie nielichy, he he
początkowy przed dekadą - 1600; później dołożyłem...teraz z tego żyję...
...marnie bo marnie...ale to nie jest wina moich nietrafnych decyzji (choć i takie się zdarzają), ale braku potrzeby zaspokajania roszczeń żony, dwóch kichanek i gromadki dziatek.
warren buffet / 2007-06-10 13:29 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
rozważny komentarz
warren buffet / 2007-06-10 12:47 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nie ważne od jakiego... ważne że to jest proces
inwestor1975 / 2007-06-10 12:38 / Tysiącznik na forum
24 stycznia kupiłem certyfikaty INVFIZ (za swoja wage)
kosztowały 1940 zł teraz 08 czerwiec kosztuja 2648zł
czyli 36,5% w 4,5 msc to po co bawic sie w ta sprzedaz i kupno akcji
przeciez to was zadowala w 600%
g1962 / 2007-06-10 13:20 / Tysiącznik na forum
a żyłka hazardu i troszkę adrenaliny ?
inwestor1975 / 2007-06-10 13:28 / Tysiącznik na forum
no tak adrenalina hazard to wykluczam bo trzeba inwestowac aby do czegos dojsc )kapitał)
grajac w ruletke mozna wygrc czasami fortune ale pracy z tego nie zrobisz czyli nie bedziesz wygrywał systematycznie co msc
g1962 / 2007-06-10 13:44 / Tysiącznik na forum
na zarobki w pracy nie narzekam wiekszość kapitału inwestuje w fundusze
lelekx / 2007-06-10 12:37 / Walk beside the pony
I tu trafiłeś w sedno . Jak kogoś nie stać na kalkulator (Brda... to były czasy jak się w akademiku składało ;)) to wierzy w takie p***** . Ale coż - kowalem swego losu każdy sam
lelekx / 2007-06-10 12:39 / Walk beside the pony
p i e r d y czy to niekoszerne?
needle / 2007-06-10 12:00 / Bez rangi
W samo południe...

Dopiero rankiem zabrałem się za wczorejszy Dziennik
Kupuję rzadko...rzadziej niż bym chciał
Raczej miło zaskoczony byłem (+), a może nawet (++)
Nie namawiam do kupna, ale wystawię oceny...:
...w końcu jestem sędzią...!!!
~~Giertych (brak logiki), Gretkowska (obrzydlistwa, pisać nie chcę) (--)
~~Michnik (bezprecedensowy proces) (-)
~~ Kołakowski (odkąd przeszedł na jasną stronę mocy ma u mnie same plusy), Michalski ( za tarczę i wywiad...długo nie mogłem się do człowieka przekonać...dwa razy po pół plusa...), Wróbel (inteligentny dowcip), komuszki (za kulturalny odpór Marty'emu w sprawie więzień) (+)
~~Ziemkiewicz (za ekologiczną troskę) (++)

Dla akcjonariuszy Dziennika...
Wstyd mi, że tak rzadko kupowałem Waszą gazetę, od poniedziałku to się zmieni
IGła
arbitrazysta / 89.171.91.* / 2007-06-10 12:09
Gazeta Wyborcza 478 354 +0,5
Rzeczpospolita 161 930 -12,6
Dziennik 211 249 -16,6
Fakt 515 988 -2,5
Super Express 197 746 -5,3

dolaczasz do przegranych
taszka / 2007-06-10 12:11 / "Krecik"
oj Witek, Witek - nigdy sie nie zmienisz:)
pozdrawiam i lece
arbitrazysta / 89.171.91.* / 2007-06-10 12:14
ja tez ,nudy tutaj
warren buffet / 2007-06-10 11:54 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
valjean, co sądzisz o emisji kierowanej na fonie ?? kilku facetów złoży się w sumie 40 mln... masz jakies zdanie ?
valjean / 2007-06-10 12:17 / Galernik
nie owijają w bawełnę wymyslając opcje menadżerskie czy inne tego typu myki, po prostu nazwali rzecz po imieniu i może dobrze. wiadomo że chodzi o kasę i osobiście wolę jak nie mydli mi się oczu.
to jeśli chodzi o fakt,
a w temacie firmy - nie inwestowaliby dodatkowo 40 milionów cobyniebyło własnych pieniędzy gdyby nie widzieli w tym interesu. pewnie mają coś w zanadrzu i być może naprawdę coś z tej firmy będzie
p.s.
akcje posiadam i chyba zostanę po nową emisję w związku z tym, ryzyk-fizyk. na pieniądze obrażać się nie będę i unosić honorem również ;)
warren buffet / 2007-06-10 12:48 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
właśnie sie mocno zastanawiam wejsc w Pipki ale kapitałem czysto spekulacyjnym. tylko jedno mi chodzi po głowie: ludzie obejmą pipki a oni 30 czerwca zanegują walne...
g1962 / 2007-06-10 13:24 / Tysiącznik na forum
zapraszamy do klubu fona
valjean / 2007-06-10 13:20 / Galernik
ryzyk-fizyk ;)
wątpię żeby ktokolwiek na coś takiego sie zdobył, poza tym wymowa takiej emisji część ludzi skłoni do rezygnacji. znam kilka osób które z zasady nie kupują firm które rozdawały tanie papiery bo nie lubią właśnie cwaniactwa (np comarch, ale jest wiele innych a ostatnio proceder się nasilił tyle że ubierają to w miłe słówka "opcje menadżerskie" właśnie)
p.s.
nigdy nie namawiałem nikogo do fon'a bo to ryzykowny papier ale na ryzyku najwięcej się zarabia. moim zdaniem. wóz albo przewóz jak mawiali akcjonariusze uniwersalu a mawiają akcjonariusze elx czy instalu ;)
warren buffet / 2007-06-10 13:23 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja to rozumie =)
valjean / 2007-06-10 12:30 / Galernik
ten wykres z lewej też coś mówi:

http://www.notoria.com.pl/db/profil.htm?uid=1450&sjd=27a7d6568bbe537013b9d4bb957a79a1
valjean / 2007-06-10 11:38 / Galernik
"Na giełdzie wszystko zależy tylko od tego, czy jest tu więcej głupców niż akcji, czy też więcej akcji niż głupców." A. Kostolany



Warren Buffett – to nazwisko elektryzuje. Drugie miejsce na liście najbogatszych magazynu Forbes z majątkiem szacowanym na 52 mld dolarów. Jeden z nielicznych na tejże liście związany nie z produkcją tylko z inwestycyjami. Dojście do takiego majątku zajęło 77 letniemu dziś inwestorowi około 40 lat. Buffett postawił sobie cel dla prowadzonej przez siebie firmy (Berkshire Hathaway) podwyższanie jej wartości o 15 % rocznie. Po czterdziestu latach z każdego zainwestowanego 1000 dolarów uzyskujemy dzięki takiej rentowności 233 tys.

Wiele napisano i o metodzie Buffetta – staranny dobór spółek, spełniających ściśle określone warunki, i o jego stylu bycia (jazda tramwajem, zamiast samochodem; ustalenie symbolicznej stawki wynagrodzenia za prowadzenie firmy). W ubiegłym roku Buffett podjął decyzję o przekazaniu zdecydowanej większości swojego majątku fundacji prowadzonej przez Billa Gatesa.

Wróćmy jednak do celu inwestycyjnego. Jeden z najbogatszych facetów na świecie, uważany za geniusza inwestycji określa swój cel inwestycyjny na 15 procent rocznie! Tymczasem dziesiątki inwestorów otwierających codziennie rachunki w biurach maklerskich marzą przynajmniej o kilkudziesięciu procentach, a wielu nawet o setkach procent. Wielu z nich stawia sobie za wzór Buffetta. Wielu z nich wybiera jako wzór innego znanego inwestora George Sorosa, który z całkowicie odmiennym stylem inwestycyjnym i średnioroczną stopą zwrotu w wysokości 30 procent osiągnął majątek szacowany na 8,5 mld USD, dzięki czemu znalazł się na 80 miejscu listy Forbesa.

Marzenia to coś, co jest motorem postępu. Pozwala człowiekowi podejmować działania. Mniej lub bardziej ryzykowne. Marzenia podtrzymują też byt wielu graczy giełdowych. Zwłaszcza, gdy obok są przykłady, że można. Buffett i Soros to przykłady odległe ich fortuny tworzone były przez lata. Poza dobrymi okresami doświadczali też bolesnych upadków. Być może dlatego polscy inwestorzy za swój wzór do naśladowania wybrali byłego magazyniera Spółdzielni Kółek Rolniczych, który rynkiem finansowym zainteresował się raptem w 1993 roku. Ma więc szansę być godnym następcą gwiazd światowego formatu. Zwłaszcza, że jego plany nie są tak skromne, jak Buffetta czy Sorosa. Roman Karkosik – bo o nim mowa – w materiale magazynu Forbes skromnie stwierdził, że “że utrzyma tempo i wartość jego grupy będzie rosła o co najmniej 100 proc. rocznie, co - jak sam obliczył - w ciągu pięciu lat da mu drugą pozycję na liście najbogatszych ludzi na świecie, obok legendy inwestowania Warrena Buffetta”. Dziś majątek Karkosika to 5,7 mld PLN (557 miejsce na liście Forbesa).

Zakładając, że Roman Karkosik ma 57 lat (w 1970 skończył Technikum Cukrownicze) ma jeszcze około 20 lat, żeby osiągnąć wiek Buffetta. Dwadzieścia lat inwestowania z przyrostem 100 procent rocznie. Ambicja godna podziwu. Już po pięciu latach majątek Karkosika przekroczy wartość PKB Nowej Zelandii. Po kolejnych czterech PKB Rosji. W dziesiątym roku swojej działalności inwestycyjnej, jeśli nasz genialny rodak nie postanowi zakończyć działalności i na przykład spłacić dług Polski (i jeszcze kilku sąsiednich krajów) jego majątek wyniesie blisko 2 biliony dolarów, prześcigając PKB Kanady, Hiszpanii i Włoch. Jeszcze tylko pięć lat brakuje (rok 2022) by wartość imperium Romana wyniosła 62 bln dolarów, czyli 40 procent więcej niż aktualne PKB światowej gospodarki. Od tych wszystkich liczb może zakręcić się w głowie. Nic więc dziwnego, że inwestorzy idą jak ćmy do ognia za naszym geniuszem finansów, choćby ten słowami prezes jednej ze swoich spółek stwierdzał, że nie ujawni czym zajmie się nowa spółka, bo jest na to zbyt wcześnie.

W imię realizacji swoich marzeń inwestorzy wyzbywają się często logiki. Roman Karkosik został nazwany przez jeden z magazynów “władcą lemingów”. Ciekawe, co na to inwestorzy, którzy ulegli czarowi przewodnika. Przewodnika, który podobno w maju bieżącego roku umówiony jest na spotkanie z Buffettem. Ciekawe, czego będzie chciał go nauczyć"
autor: G.Zalewski

p.s.
wie ktoś może czy i czego nasz guru nauczył Buffeta?
zbig$ / 212.2.99.* / 2007-06-11 04:18
"Już po pięciu latach majątek Karkosika przekroczy wartość PKB Nowej Zelandii. Po kolejnych czterech PKB Rosji. W
dziesiątym roku swojej działalności inwestycyjnej, jeśli nasz genialny rodak nie
postanowi zakończyć działalności i na przykład spłacić dług Polski (i jeszcze kilku
sąsiednich krajów) jego majątek wyniesie blisko 2 biliony dolarów, prześcigając PKB
Kanady, Hiszpanii i Włoch. Jeszcze tylko pięć lat brakuje (rok 2022) by wartość imperium
Romana wyniosła 62 bln dolarów, czyli 40 procent więcej niż aktualne PKB światowej
gospodarki. "

nasz przesmiewca w koncu dodał "aktualne PKB"...a nie wie, jakie bedzie WTEDY pkb hiszpanii, kanday itd. czy swiata...a moze wymysli cos, takiego na miare przelomu, jaki zrobil bill gates swoimi systemami operacyjnymi do kompow? R.kluska tez skladal pcty na strychu szopy...
needle / 2007-06-10 12:09 / Bez rangi
Bardzo dobry tekst
Dziękuję i gratuluję
Ja zadowolę się 10% (średnio oczywiście), ale zakładając, że jedynie na polskiej giełdzie będę inwestował, gdzie PKB rośnie znacznie szybciej niż w Stanach obliczyłem, że zarabiając 20% (operuję mniejszymi kwotami niż bohater artykułu i łatwiej mi wyjść z inwestycji) obliczyłem, że po 15 latach - tyle powinienem pożyć - majątek pomnażam 15-krotnie
To co powyżej oraz -nieśmiało- mój skromny komentarz polecam graczom giełdowym o stażu mniejszym niż 2 lata
arbitrazysta / 89.171.91.* / 2007-06-10 11:57
ROTFL

a jesli R.K. pracuje dla W.B. ????
warren buffet / 2007-06-10 11:48 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
"Wróćmy jednak do celu inwestycyjnego. Jeden z najbogatszych facetów na świecie, uważany za geniusza inwestycji określa swój cel inwestycyjny na 15 procent rocznie! Tymczasem dziesiątki inwestorów otwierających codziennie rachunki w biurach maklerskich marzą przynajmniej o kilkudziesięciu procentach, a wielu nawet o setkach procent."

jakże trafne... jakże trafne... ja mam założenie 12% na rok ale widze, że musze zweryfikować tą stopę zwrotu...
TaS / 2007-06-10 11:54 / Tysiącznik na forum
Gdzieś się doczytałem, że stopa zwrotu (w%), jak i ryzyko powinny maleć wraz z wiekiem inwestora i to jest moje podstawowe założenie.

Drugie jest takie, że inwestowania się dopiero uczę i celem jest nieponoszenie strat :)
warren buffet / 2007-06-10 12:02 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ale nie masz założenia 100% w kwartał ?
TaS / 2007-06-10 12:08 / Tysiącznik na forum
Warren mam założenie nawet 1 000 000 % w kwartał - gram w totka jak jest kumulacja, zawsze jednym kuponem na chybił trafił :)

a jeśli chodzi o giełdę to nie mam - chcę sie uczyć.

a jeśli chodzi o oszczędności to 10% rocznie mnie zadowala.
warren buffet / 2007-06-10 12:15 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
i bardzo dobrze. średnia wieku forum to 30 lat pewnie wiec wszyscy bedziemy majętni jesli tylko będziemy rozważni.
Fawelas / 2007-06-10 12:34 / portfel / "Jak Feniks z popiołów..."
a przede wszystkim cierpliwi i wytrwali....
Fawelas nie logo / 89.76.187.* / 2007-06-10 12:32
a przede wszystkim cierpliwi i wytrwali....
TaS / 2007-06-10 12:16 / Tysiącznik na forum
jak to mówi mój ulubiony Pan Mrownica z Karabetu Moralnego Niepokoju "łoo cholerka Panie dyrektorze"...

zaniżam ostro średnią :)
kalet / 83.24.124.* / 2007-06-10 12:25
wszystkie teksty pisze Górski
needle / 2007-06-10 09:43 / Bez rangi
...i to ma być uzależniemie...
...jeśli tak to widzicie...
...to nie wiecie nic o tych rzeczach
Ja wróciłem o 2:40 do domu z taką ilością piwa w żołądku, jakiej nie wypiłem chyba od 20 lat...
...i co?
ociągam się...nie
wstałem o 8, obowiązki domowe zrobione...
...i piszę
ale po Was...
...czegoś solidniejszego się spodziewałem:-/
Merowin / 2007-06-10 10:17 / Bywalec forum
penie kac nie pozwolil pospac
TOMOK / 2007-06-10 10:16 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
To przyznaj się "mistrzu" ile to się piwek wypija w jeden wieczór?
Ot tak zapytałem z ciekawości..jeśli można...
needle / 2007-06-10 10:25 / Bez rangi
no ...nie wiem...pić się bardzo chciało...przecież nie będę liczył
zacząłem ok 17:40 i po 2 kończyłem nie ustając...
...i nawet nie narzekałem, że to Żywiec, którego szanuję za sponsoring sportu, cenię za jakość...ale nie smakuje...
zresztą...ja już nie jestem w wieku...kiedy się liczy...
...a i tak w dzbanach przynosili
było wspaniale
stroju / 2007-06-10 12:27 / Bywalec forum
Czyli jednak impreza była na polach mokotowskich tylko w sąsiednim lokalu w którym ładne dziewczyny kuso ubrane te piwko przynoszą? Tak z ciekawości pytam bo w dzbankach Żywca nie wiele lokalów podaje;)
needle / 2007-06-10 12:48 / Bez rangi
Uzbierało Ci się...
Do trzech razy sztuka...
Ty to już 3 raz u mnie punktujesz:-)))
stroju / 2007-06-10 13:13 / Bywalec forum
Mam nadzieję że jak już przeczytam te wszystkie książki które polecacie i jeszcze kilka innych to nie tylko lokalami będę plusy łapał:) A póki co pogram nadal skromnym kapitałem i popróbuje słuchając mądrzejszych poodrabiac straty z pierwszych miesięcy gdy to szukałem stopy zwrotu nie 15% rocznie a 20 % miesięcznie:) Jeszcze trochę życia przede mną jak dobry Bóg pozwoli więc jeszcze zdążę marzenia pospełniac.
pozdrawiam i miłej niedzieli bez wielkich upałów życzę bo nie ma nic gorszego w stolycy niż wsiąśc do "tramwaju byle jakiego" w piękny słoneczny dzień:)
needle / 2007-06-10 13:16 / Bez rangi
...nie o lokale mi chodziło...
TOMOK / 2007-06-10 10:27 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Szacuję..więc, że było to ok...9-10 piwek..znam to z autopsji...zresztą można to przeliczyć...matematyka najprostsza....
No więc gratuluję " spokojnego" poranka..
Ja " nie żyłbym" gdzieś do godz. 15.00
Pozdrawiam
needle / 2007-06-10 10:31 / Bez rangi
20 lat temu wypijałem czasem więcej, ale teraz to bliżej połowy...
...ale ta impreza obudziła we mnie chęć do życia...
...aż na tyle, że kończąc przytulałem się do katechetki...niekonsekrowanej...taki jestem...
za pozdro...dzięki:-))
TOMOK / 2007-06-10 10:32 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
"przytulałem sie do katechetki" hihi
rozbawiłeś mnie z ranka....hihi
a urodziwa choć była?
TOMOK / 2007-06-10 10:42 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Powiedz co rzekłbyś katechetce....gdyby...podczas przytulania szepnęła Ci miło do uszka:
" pomóz mi...mam kacje spółki FON i na dzień dzisiejszy jestem na malutki ale to bardzo malutki +...mam poczekac? czy może już w poniedziałek warto je sprzedać...bo nie mogę tych pieniedzy ulokować na długo a wiem, że 15.06 coś tam sie z nimi stanie"
Jeśli polubiłeś katechetke odpowiesz..jesli nie nie....
ale..po tylu piwach? musiałeś ją polubic....
Pozdrawiam
needle / 2007-06-10 11:25 / Bez rangi
spyta o fon - porzucę ...
TOMOK / 2007-06-10 13:22 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
nie zauważyleś..ile "elokwencji i wysiłku włożyłem w to by" zakamuflować" moje potrzeby?
Cóż..szkoda...
Myślę jednak, ze tak katechetka nie była urodziwa..
Mimo to nadal
Pozdrawiam
TaS / 2007-06-10 09:55 / Tysiącznik na forum
a ja się martwiłem co się z Tobą dzieje, że Cie w nocy nie ma...
needle / 2007-06-10 09:59 / Bez rangi
to miło...
...ale dobrych rękach byłem
impra na powietrzu (pod parasolami) ze 45-50 osób dojechało nikogo nie znałem (a i solenizantów słabo) a wyszedłem zadowolony do tego stopnia...
...że obiecuję i oświadczam uroczyście, że nie będę już się nad sobą użalał, smędził i takie tam...:-)))
stroju / 2007-06-10 12:30 / Bywalec forum
Cieszymy się że impreza udała się do tego stopnia, że podjąłeś takie fajne postanowienie.
Cieszę się tym bardziej, gdyż mimo że Cię nie znam panie Igło bardzo szanuje, ale nie lubię jak się w gówniarza marudę bawisz.
pozdrawiam i więcej takich udanych imprez życzę a inwestycji trafnych jak nigdy:)
Jarg / 2007-06-10 10:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cieszy mnie to oświadczenie, Needle. Bo ostatnio popadłeś jakoś w kiepskie klimaty.

Pozdrawiam :-)
needle / 2007-06-10 11:30 / Bez rangi
wcale nie ostatnio - ja tak od 12 lat mam...a może miałem :-)
Pozdrawiam Ciebie niemniej serdecznie
a wiesz dlaczego?
robisz spokojnie dobrą robotę, bez niepotrzebnych emocji, pomagasz ludziom
...jeśli kiedyś będzie weryfikacja Uznanych (a przecież kiedyś będzie:-), to swoją rangę zachowasz:-)))
ale zrobiłeś jeden błąd...nie wiesz pewnie, no pewnie, że nie wiesz...:-)
Powiem dopiero jak przyjedziesz po te swoje 2 piwa...:-))
Jarg / 2007-06-10 13:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Miło mi, że doceniasz mój skromny wkład w istnienie tego forum. Mniej doswiadczonym inwestorom po prostu trzeba pomagać, ponieważ taki jest między innymi cel tego forum. Sam pamiętam, jak kiedyś przed laty zawracałem głowę "oblatanym w temacie" pytając o najprostsze zagadnienia. A poza tym bardzo lubię ten zakątek i naprawdę nie przeszkadza mi jego różnorodność, a wręcz odbieram to jako pewną oryginalność i zaletę. Nikt przecież nie musi czytać wszystkiego od dechy do dechy. Choć osobiście wolałbym niej polityki (którą i tak przesycone są wszystkie media).

Może jednak warto utworzyć osobną zakładkę (apel do moderatorów Portalu) z najczęściej zadawanymi pytaniami (i odpowiedziami zarazem), gdyż nagminnie powtarzają się te same.

Co do błędów - ciągle popełniam ich wiele: i na parkiecie i w życiu :-)), więc kolejny dzień zaczynam nieraz od ich naprawy :-)

Pozdrawiam serdecznie

PS. Widzę, ze jesteś entuzjastą złocistego napoju, więc na pewno dogadamy się w tej kwestii :-)) W Warszawie bywam na pewnych cyklicznych imprezach, jeśli pojawiają się na nich interesujące mnie obiekty (zapewne domyślasz się, o co chodzi). Dlatego trudno z góry określić, kiedy przyjadę. Ale na pewno wkrótce to nastąpi.
TOMOK / 2007-06-10 13:25 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
obiekty - hihihi...masz na myśli katechetki ja wiem..hihi
Nie gniewaj sie..to żart
Pozdrawiam
Jarg / 2007-06-10 13:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
:-)) Pozdrawiam również
umika / 2007-06-10 09:42 / Bywalec forum
Wiem że dla starych "wyjadaczy" to już nudny temat, ale może przy niedzieli ktoś zrobi dobry uczynek :-))) mianowicie....od kiedy będą notowane pp Bytomia na giełdzie / czytałam Bossa, czytałam GPWInfo i nie mogę nigdzie znaleźć a to.........mój pierwszy raz....z PP oczywiście :-)))/.
Jarg / 2007-06-10 09:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kochanie, przeczytaj ten link:

http://gielda.onet.pl/159,1549293,komunikaty.html

Jest to jednak tylko prognoza, gdyż prospekt może mieć błedy i zostanie zwrócony w celu poprawek,a wtedy harmonogram posypie się.

Pozdrawiam :)
umika / 2007-06-10 10:22 / Bywalec forum
Czytałam już ale nadal tego nie rozumiem, zwłaszcza tego:
Do 14 sierpnia 2007r. - notowanie praw poboru:

13 sierpnia - 20 sierpnia 2007 r. - przyjmowanie zapisów w wykonaniu praw poboru i zapisów dodatkowych
Gdzie są notowane te pp jeśli mogą być notowane do 14.08????? Sorry ja blondynka :-))
needle / 2007-06-10 10:26 / Bez rangi
jak nie sprzedasz pp, albo nie skorzystasz z zapisów - to przepadnie:-/
Jarg / 2007-06-10 10:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jak napisałem jest to harmonogram orientacyjny. Najpierw musi być zatwierdzony prospekt emisyjny. Dopiero wtedy ustalony będzie termin notowań pp, o czym poinformuje GPW w stosownym komunikacie. Więc nie szukaj teraz norowań pp :-)
umika / 2007-06-10 10:37 / Bywalec forum
Ufff. Dzięki ale do tego czasu nic mi nie przepadnie ??? Jak straszy Igła!?!?
Jarg / 2007-06-10 10:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nic. Słowo honoru :-))
TaS / 2007-06-10 01:18 / Tysiącznik na forum
widze, że powoli zapadamy w sen :)

dobranoc Panstwu.....
inwestor1975 / 2007-06-10 00:30 / Tysiącznik na forum
no to cos nie o giełdzie a co niedziela jest
ogladałem przed chwila walke Adamka był super super
Gołoty nie komentuje mimo ze wygrał
TaS / 2007-06-10 00:33 / Tysiącznik na forum
nie wiem dlaczemu ale zawsze gdy słyszę piosenkę Kazika pod tytułem "Andrzej Gołota" mam wrażenie, że w tle ktoś śpiewa "Andrzej hołota, hołota, hołota..." niby Polak wiec warto za niego kciuki trzymać ale dla mnie on jest nienajlepszym naszym ambasadorem...
arbitrazysta / 89.171.91.* / 2007-06-10 07:48
przeciez to zwykly,prymitywny bandzior i taki juz zostanie
trilux / 212.244.79.* / 2007-06-10 00:03
Wy tu prawicie o jakichs balonikach bakkaland ,fonach i innych smieciach a tymczasem zarobek bez ryzyka na orlenie ktory ostatnio rosnie i daje zarobic bez ryzyka przejdzie wam kolo nosa.Ci co kupili akcje orlenu chocby miesiac temu i niesluchali bajek o politycznej spolce mozejkach,braku ropy itp sa sporo do przodu bez stresu i sleczenia przed monitorem.Jestem pewien ze akcje orlenu w lipcu beda kosztowaly ok 62 zl.Powiem wiecej ci co zainwestowali teraz w kghm z jego duza dywidenda zrobili blad bo lepiej trzeba bylo kupic akcje orlenu,kghm po dywidendzie zjedzie 17 zlotych i niewiem czy o taka wartosc wzrosniewiec gra moze sie okazac niewarta swieczki.Oczywiscie gielda plata figle i roznie moze byc ale z mojego punktiu widzenia tak to wyglada jesli sie myle to prosze mnie poprawic.
pawel--nielogo / 87.96.80.* / 2007-06-10 00:20
z dużych koncernów i stabilnych inwestycji polecam lokowanie środków w uranokoncerny. Cena uranu urosła od stycznia tego roku o prawie 100% z 73$ do obecnie 135$.
http://www.uxc.com/review/uxc_Prices.aspx
Docelowe jest "pewne" za rok dwa 400-500$. Słowo "pewne" wynika z mojej analizy tego rynku. Popyt jest duży a będzie znacznie większy ze względu na ilość nowych elektrowni jądrowych w trakcie budowy. Dlatego notowania uranokoncernów powinnny być odporny na światowe korenkty na rynku akcji.
TaS / 2007-06-10 00:28 / Tysiącznik na forum
hm. ja tam bym wolał troche uranu w czystej postaci :)

10-20 kilo... ;)
pklark / 2007-06-10 00:15 / portfel / -
Ja ruscy orlenowi przykręcą rope to może nie byc tak wesoło..........a KGHmowi nikt dostępu do kopalni miedzi nie zamknie..............
TaS / 2007-06-10 00:27 / Tysiącznik na forum
złoża w Polsce choć największe na świecie nie są nieskończone.

KGHM to w większości po prostu dziura w ziemi... jak przejedli dywidende (najpierw te glupie związki zawodowe, a potem SP) to teraz będą cierpieć. Niestety.
trilux / 212.244.79.* / 2007-06-10 00:27
Orlenowi zakontraktowana rope nie moga ruscy nie dostarczyc pod rygorem duzych odszkodowan pozatym orlen odbiera ok15% ich wydobycia wiec takiego klienta sie nie lekcewazy.
warren buffet / 2007-06-10 00:06 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja do KGH nie jestem tez przekonany
TaS / 2007-06-10 00:21 / Tysiącznik na forum
wskaźniki dobre :)

tylko ogólnie spółka za gruba i za dużo tam SP ma do gadania...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy