Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Niedźwiedzie nadal rządzą rynkiem

Niedźwiedzie nadal rządzą rynkiem

Money.pl / 2007-06-08 17:02
Komentarze do wiadomości: Niedźwiedzie nadal rządzą rynkiem.
Wyświetlaj:
pawciomerc / 2007-06-09 14:46 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
bardzo dziękuje Kolegom za odp co do opcji, zastanowie sie jeszcze poczytam wieczorkiem zobacze ale widze że skoro piszecie o słabej płynności aż do wygasnięccia to hyba nie jest to takie super rozwiązanie, co do kontraktów to wejde dopiero jak na akcjach zarobie 1000% uważam że wtedy będe miał jakąś tam wiedze bo narazie z obłoków zszedłem na ziemie ale dalej jest gęsta mgła he he a na kontrakty to pogoda musi byc klarowna
needle / 2007-06-09 14:49 / Bez rangi
a spróbuj do BM się udać i podpatrzysz jak grają ludzie
tylko przygotuj się na cały dzień pracy
albo giełda, albo... co innego
pawciomerc / 2007-06-09 14:54 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
no byłem kilka razy i siedzi przed monitorem 3 starych dziadków a dyskusja jest tego typu :" kupimy papier x nie może y a trzeci wiecie co z będzie najlepszy bo dzis rosnie 10% to jutro pewnie tez podciągną z 5 "
nawet widziałem jak przyszedł gośc i mówi do makler-ki (bo to baba)
che kupic jakieś akcje nie wiem jakie iona aha
no ja tez nie wiem , jego kumpel może jakas cementownia , ona na to gtc dziś spadło ,
aha to poprosze za te 12 000 co wpłaciłem 2 dni temu
ok dobrze
dobrze dziękuje
i powiem więcej takich jest bardzo wielu
TaS / 2007-06-09 15:07 / Tysiącznik na forum
a ja byłem świadkiem takiej sytuacji jak przyszedłem coś w moim ingu załatwkieć:

siedzi gość w zniszczonym polarku i rozwichrzonej fryzurce i sobie drzemie...

nagle otwiera oczy patrzy na monitor i krzyczy do maklera na drugą stronę pokoju: "Panie Władku Atlantisa z 20 tysięcy po 4 niech Pan kupi". Makler bez slowa wklepuje i puszcza zlecenie. Gość dalej drzemie, ja coś podpisuje czytam itp mija 5 minut, gość znów krzyczy: "Panie Władku, wystaw Pan to g***** po 4,5" i poszło... gość znów drzemał.

No cóż można? można :)
needle / 2007-06-09 15:14 / Bez rangi
siedzimy, kawka, o dziewczynach, politykach, o sporcie, o zdarzeniach, jedna gazetka, druga w pół do trzeciej, na obiad ktoś wyskoczy, do kibelka, czasem jakaś butelczyna, ktoś do części bankowej pójdzie, ktoś jakąś rozmowę ma, ten jakąś sprawę w urzędzie...
...jedno jest pewne graczom giełda uniemożliwia inną robotę
5 lat temu zrozumiałem to widząc, że kontrakty dały w początkowy kwadrans (miałem kupione wcześniej) 2 x więcej niż przez miesiąc mogłem zarobić
a tak, żeby tu sprawę, tam 1/2 etatu, tu jakieś sprawy dzie ń po dniu to raczej nie za bardzo...chyba, że long na akcjach w czasie hossy - wtedy tak
TaS / 2007-06-09 15:22 / Tysiącznik na forum
hmmm. Może tak jest. Nie wiem, nigdy nad tym nie myślałem, nie chce (i nie chciałem) by giełda stała się moim zawodem - choć czytając posty i patrząc na wyniki spółek można uznać, że wielu chce. Chce mieć prosty niemalże rzemieślniczy, zawód. Dlaczego?

Giełda to hossa i bessa, wzloty i upadki. Rodzą się fortuny i umierają. To nie dla mnie. Owszem można sie nauczyć, można inwestować, ale trzeba miec coś w odwodzie :)

a mój wymarzony zawód (choć chyba nie na całe życie) takim odwodem jest :)

pozdrawiam i ide na obiadek :)
needle / 2007-06-09 15:00 / Bez rangi
nie wiem gdzie siedzisz...
...ale tam gdzie ja chodzę (ma 2 rachunki w dwóch biurach) siedzą ludzie, grają akcje, kontrakty, ale oni to np. po 1% jakiegoś mają
a pytać maklery (którykolwiek z nas) to może ile ma wolnych pieniędzy na rachunku...
...ale jedno sie zgadza...
...ja jestem najmłodszy...
...choć moja broda...to jest sporo starsza od wielu MONEY-owców...z tymi znanymi włącznie:-)))
bollullos / 2007-06-09 14:45 / portfel / Uznany Muł Pancerny
proponuję absolutny zakaz jakiejkolwiek działalności związanej z zyskiem w niedzielę:
- księżom zakazać sprzedawania gazetek i pamiątek w kościołach, bo ministrantów nikt nie pyta czy nie chcą mieć wolnego!
- oczywiście zamknąć aukcje internetowe itp.
- zamknąć w niedzielę policję, a szczególnie !drogówkę z radarami! glina też czlowiek, wojo, strażaków i telefonistów. złodziei i przestępców zamknąć prewencyjnie w aresztach do poniedziałku rano. niech nas pilnuje tarcza rakietowa. zamknąć szpitale, aby nie sprzedawały usług medycznych. Lotniska, dworce, PKP, tv, radio niech nadają wcześniej nagrane programy...
- pogotowie drogowe, stacje benzynowe (też sklepy), hotele (obsługa do domu), wodociągi, elektrownie, gazownie itp
Przed niedzielą każdy powinien przygotować we własnym zakresie wszelkie zaopatrzenie: wodę, akumulator, leki, butlę gazową, itp. ale będziemy wypoczywać...
szymon / 2007-06-09 14:59 / Uznany Gracz Giełdowy
niczego nie bedzie.... :)))
needle / 2007-06-09 15:02 / Bez rangi
w Białymstoku... oczywiście
...mam nadzieję, że pan Kononowicz zadowoli się prezydenturą nienajmniejszego, w końcu, miasta
TaS / 2007-06-09 14:46 / Tysiącznik na forum
to bedziemy mieli istny szabas :)
valjean / 2007-06-09 14:35 / Galernik
z kilkunastu osób które dobrze znam rzepę czytały dwie osoby- ja czasami i kolega codziennie (o 6 lazł do kiosku). w tej chwili nie ma nas wśród czytelników i najbardziej przyczynili sie do tego oszołomy w stylu ziemkiewicza.
nie twierdzę że wyborcza jest cacy ale rolą niezależnej prasy powinno być patrzenie władzy na ręce a nie lizanie odbytu.........
ave, niech im ziemia lekką bedzie
bollullos / 2007-06-09 14:32 / portfel / Uznany Muł Pancerny
Littlephobos - betacom... piękny ma toto wykres "od debiutu", ale ale:
> Cena / Zysk -315,18
> hitem w sektorze integratorów po zwyżce Comarcha może być tegoroczna fuzja ABG:SPIN i odciągnąć środki z branży
> przewiduję jednak dla całego Techwigu świetlane lata, jak ten wzrost gospodarczy trzeba będzie zinformatyzować (firmy, fabryki, inteligentne budynki, urzędy, instalacje), pomocne też będą środki UE na innowacje.
Także bardziej polecam aktualnie ABG lub Spin, co tam wychodzi taniej z parytetu 1:4,41.
slaw / 2007-06-09 14:25 / Uznany Gracz Giełdowy
Igła mnie ukłuła ..... no nieeeee..))))

te wolne swieta to ja jestem za i to bardzo .... tylko w stosunku do wszystkich bo jak w wielką sobote jechalem na 20 .00 do kosciola to u mnie na wsi u sklepikarze pani jeszcze stala za lada i pracowala .... i szkoda mi jej bylo tak samo jak pani w hipermarkecie ..... niczyj jej rodzina nie rozni sie od rodziny pani z kasy w hipermarkecie .... mam rację ???...... wiec zamknijmy w swieta wszystko .... na rownych zasadach .... hipermarkety i male sklepiki, restauracje i macdonaldsy..... wtedy jestem za .... a w nidziele i tak nic nie kupuje bo po co jak w sobote zakupy moge zrobic ??? .... a i Tv tez na niedziele powinni zamykac to tak dla mnie zeby glupot nie ogladał ... swait by sie skonczył chyba nie??

a szczytem hipokryzji jest robienie konferencji prasowych artyjnych w niedziele ....))))
rotux / 2007-06-09 14:37 / Uznany Gracz Giełdowy
Powiem Ci tak:
Moja rodzicielka ma kwiaciarnię w okolicach cmentarza - w niedzielę jest ruch największy - ludzie są zadowoleni bo mogą zrobić zakupy, rodzicielka jest zadowolona, bo może na tym zarobić. Nie czuje się pokrzywdzona koniecznością pracy w niedzielę, stoi za ladą do 20stej bo to się opłaca. Rodzina również zadowolona bo jest z czego żyć.
To jak - zamykamy wszystko w niedzielę i wszyscy będą szczęśliwi?
Byzydura.
rotux / 2007-06-09 14:50 / Uznany Gracz Giełdowy
dodam tylko, że rozwiązanie problemu "pań z hipermarketu" /nie twierdzę, że problem nie istnieje/, które proponujesz - jest /niestety/ żałośnie słabe - klasyczny przykład wylania dziecka z kąpielą...
arbitrazysta / 89.171.91.* / 2007-06-09 14:32
a ile bedziesz stac w kolejce w sobote jak w niedziele bedzie nieczynne
a ja z rodzina chce w niedziele bo w sobote pracuje i dlaczego partia oszolomow ma mi ustawiac zycie
warren buffet / 2007-06-09 14:31 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Sławku kochany ale ja jestem człowiek zapracowany i mam tylko w święta i niedziele czas na zakupy.
TaS / 2007-06-09 14:31 / Tysiącznik na forum
nie nie tu jest odwrotnie :)

Sław zobacz konferencje sa w niedziele, bo większość ludzi ma czas by je wtedy oglądać.. W tygodniu to po robocie skrót w wiadomosciach zobaczysz,a to nie to samo :)
bollullos / 2007-06-09 14:20 / portfel / Uznany Muł Pancerny
"Zarządzenie nr 1 Dyrektora DM BOŚ S.A. z dnia 08 czerwca "
1 Zarządzenie na pół roku - no, no, to się nazywa optymalizacja w zarządzaniu...
pawciomerc / 2007-06-09 14:14 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
nadszedł czas zainwestowac poza akcjami w cos jeszcze i postanowiłem wybrac opcje na akcje czy ktos wie jak sie inwestuje w te opcje czy mając w bzw konto maklerskie moge je kupować przez internet?
jakimi kodami są oznaczone może podacie mi jakies stronki do poczytania o tym
bollullos / 2007-06-09 14:23 / portfel / Uznany Muł Pancerny
nie bardzo to dywersyfikuje, chyba że zabezpieczasz posiadany (odpowiednio duży) pakiet TYCH akcji na zasadzie, jak stracę na akcjach to przynajmniej częściowo mi się na opcjach odbije, a jak stracę na opcjach, to zyskam na akcjach więcej. A więc musisz mieć znacznie więcej opcji niż akcji. Chyba że chciałbyć mieć więcej akcji niż pieniędzy i je zamrozić na kwartał, to wtedy dobre wyjście (lub jesteś pewien spadku na walorze.) zwiększasz znacznie ryzyko, pamiętaj. Obrotu na tych opcjach praktycznie nie ma...
bollullos / 2007-06-09 14:23 / portfel / Uznany Muł Pancerny
znacznie więcej akcji niż opcji
sumani / 2007-06-09 14:22 / Plankton giełdowy
http://bossa.pl/edukacja/opcje/wprowadzenie/
http://www.gpw.pl/gpw.asp?cel=edukacyjne&k=7&i=/edukacja/papiery_wart/opis_papiery_wart&sky=1
... google!!!!!!!!!! po coś to stworzono :-)))) pozdrawiam w ten gorące popołudnie ...
TaS / 2007-06-09 14:20 / Tysiącznik na forum
www.bossa.pl :) tam jest poradnik do wszystkiego :)
needle / 2007-06-09 14:17 / Bez rangi
zrób jak Marek Kondrat...
...kupuj wino...
z pewnością nie stracisz...a zawsze się możesz napić...
...i jeszcze zaoszczędzisz na benzynie
mówili w BM, że opcje to kupujesz i trzymasz, nikt raczej nie odkupi do wygaśnięcia
moim zdaniem - marny pomysł
sumani / 2007-06-09 14:25 / Plankton giełdowy
właśnie miałem napisać że kiedyś pisałeś że kiepska płynność:-).... dychasz ?pozdrawiam
needle / 2007-06-09 14:34 / Bez rangi
przed ósmą byłem w sklepie...to padał deszcz
a jak grać w I lidze ...
...to tylko kontrakty
sumani / 2007-06-09 14:40 / Plankton giełdowy
o tym przekonałeś mnie już dawno tak że opcji nie kupuję a na kontrakty na razie za cienki jestem (uważam że moja wiedza mi na to nie pozwala jeszcze... )
needle / 2007-06-09 14:47 / Bez rangi
każdy ma inną definicję na czym można "uczciwie" zarobić...
...Warren miał czujną
...kupować te, o których na forum nie mówią!
wyjmując jedynie 20% rocznie z własnego portfela i reinwestując zyski policz ile będziesz miał za 20 lat :-))
sumani / 2007-06-09 14:58 / Plankton giełdowy
...moja jest inna ...:-)
needle / 2007-06-09 15:02 / Bez rangi
ważne, aby równie skuteczna
sumani / 2007-06-09 15:08 / Plankton giełdowy
otóż to ,pozdrawiam ,wychodzę -trzymaj się
TaS / 2007-06-09 14:23 / Tysiącznik na forum
ja ostatnio zastanawialem sie nad jakim fundem surowców lub chociaż złotem w czystej postaci. Moze to nie nadaje sie do spekulacji, ale powoli procentuje :)
bollullos / 2007-06-09 14:25 / portfel / Uznany Muł Pancerny
jest dużo dobrodziejstw, np. obligacje 10letnie, fund nieruchomy BPH, jakiś uniglobal, fund japoński,
TaS / 2007-06-09 14:29 / Tysiącznik na forum
obligacje - parę już mam poprzez fundy, nieruchomości wole bez funduszu, UniGlobal hmmm - to wciąż akcje, fundusz japoński znów akcje...

Od prau lat zobaczyłem, że niezły zysk (procentowo,bo nie nominalnie) jest na wszelkiego rodzaju kolekcjonerstwie :)

Przykładowo:
-znaczki na listy
-prospekty samochodowe
-monety :)

ale to tak na małą skalę :)

wszystko może być inwestycją :)
avers / 2007-06-09 14:41 / Bywalec forum
Witam wszystkich.....
Ja w temacie tych monet co znaczy na małą skalę ?

-Niektóre monety zwrotem na kapitalr biją najlepsze fundy.
Przykład : 200zł/Au z JP2.z 2003 r.w NBP 940zł
a dzisiaj ok 4500zł.
--Większą skalą może być np.500euro/Au.- oprócz nominału 5 uncji złota. (nie mam).
TaS / 2007-06-09 14:46 / Tysiącznik na forum
oczywiście - masz racje, ale mało kto kupuje sprzedaje monety w ilościach hurtowych, sa też problemy z przechowywyaniem :)

moje najlepsze doświadczenia sa z prospektami samochodowymi :)

odwiedzajac salon dostajesz za darmo - a potem dwa lata później na allegro idą po paredziesiąt złotych :)

dlatego moja skromna kolekcja wciąż się rozrasta :)
avers / 2007-06-09 14:53 / Bywalec forum
a) miałem na myśli monety kolekcjonerskie kupowane z myślą o ponadprzecietnym wzroscie wartości a więc o emisjach max, 5000 szt.
Pojęcie hurtu raczej nie jest wskazane bo to wbrew celowi.
TaS / 2007-06-09 13:56 / Tysiącznik na forum
http://wiadomosci.onet.pl/1550584,11,item.html

Andrzej już w absurdy wpada takie, że hoho...
normalne gwiezdne wojny są mniejsza fantastyką

Aby było znów dobrze obecna koalicja musi rzędzic pięć kadencji... - na głowę upadł czy co?

a może chcą ordynacje zmienić?
obserwator + / 212.76.37.* / 2007-06-09 13:30
W poniedziałek na giełdzie będą tylko " grane " cztery papiery : FON - IBS - PAGED - MNI - jestem pewien że zobaczymy spore wzrosty
bollullos / 2007-06-09 13:39 / portfel / Uznany Muł Pancerny
obyś się nie zdziwił, jak większe wzrosty będą na TelForceOne, Noble, Fazingu, CenstalGd i kilku innych "cichociemnych".
bollullos / 2007-06-09 13:40 / portfel / Uznany Muł Pancerny
... a na tcyh co wymieniłeś- straty...
needle / 2007-06-09 13:51 / Bez rangi
to się pisze tak:
+zygu, zygu, marcheweczka+
palce na krzyż!
slaw / 2007-06-09 13:22 / Uznany Gracz Giełdowy
O widze ze Ziemkiewicz idolem sie staje a Rzeczpospolita oręzem polskości upsss pisowosci w prasie .... )))))) Ziemkiewicza nie lubie za to ze jako publicysta tylko pisową strone racji widzi ....a ponoc publicysta niezależny tak jak Semka .... to juz dwoch niezależnych ....prawdziwy tlum
arbitrazysta / 89.171.91.* / 2007-06-09 13:53
Sprzedaż największych dzienników ogólnopolskich w kwietniu 2007
Tytuł Liczba sprzedanych egzemplarzy Zmiana w procentach
----------------------------
Gazeta Wyborcza 478 354 +0,5
Rzeczpospolita 161 930 -12,6
Dziennik 211 249 -16,6
Fakt 515 988 -2,5
Super Express 197 746 -5,3

Rzeczpospolita leci na pysk i to miedzy innymi skutek "dzialanosci" R.Z. a teraz jeszcze Terlikowskiego i Wildsteina


Wyniki sprzedaży największych polskich tytułów tylko to potwierdzają.
needle / 2007-06-09 14:03 / Bez rangi
a tą "działalność" ujęto jakoś w statystykach?
po 5% dla każdego...
...czy jakoś inaczej się podzieliło
byłby to ważny sygnał dla społeczeństwa
stoi RZ przed barem, przychody spadają 11 %
robi zakupy w supermarkecie, gdzie nie ma wolnej niedzxieli - 8%
...można by go wynajmować za pieniądze
a z pewnością by się dało...
...łatwo wyliczyć, żę w tym tempie najpóźniej w przyszłym roku przestaną się ukazywać wszystkie gazety i programy TV w którym człek występuje, zatem będzie musiał z czegoś żyć
ot człowiek do wynajęcia...za pieniądze
arbitrazysta / 89.171.91.* / 2007-06-09 14:09
Ty tez jestes do wynajecie ????? Nie sadze,ja tez nie
Ziemkiewicz tak i to jest wstretne a jezyk jakim tam teraz pisza i te rysuneczki.... jakby wracaly czasy Gomulki
ale..jest net i...niech im ziemia lekka bedzie
needle / 2007-06-09 14:14 / Bez rangi
ja Rzepy nie czytam...
...nie czytałem...
i raczej nie będę
co mam czytać
czasem zielone strony zabieram jak kogoś nie interesują

A jedno powiedział mi młody koleś, któremu pomogłem (śmieszne, bo dowiedziałem się, że teraz w Rzepie pracuje)
Tak rzekł jakeśmy się poznali i sfraternizowali:
"A może Ty nie jesteś nieprzekupny...???
Tylko nikt nie zaoferował Ci wystarczająco wysokiej kwoty"
...
pomyślałem chwilę i odpowiedziałem ..."może"
arbitrazysta / 89.171.91.* / 2007-06-09 14:19
no to sie roznimy,ja nie mam ceny a ja Rzepe czytalem,a najlepsza byla pod Rakowskim
needle / 2007-06-09 14:37 / Bez rangi
po tym co piszesz to jestem już pewien...
...że Twoja cena jest relatywnie niska

a jeśli jesteś tym, o kim myślę (jest to bardzo prawdopodobne) to wprowadzę tryb przeszły...była
Gajor / 2007-06-09 14:43 / portfel / Bywalec forum
markety w niedziele powinny byc zamknięte
wtedy każdy kupi na przód w sobote i niema problemu
kiedyś tak było i ludzi by się przyzwyczaili
needle / 2007-06-09 14:52 / Bez rangi
ja uważam, że powinny być zamknięte w sobotę...
...wtedy każdy kupi w piątek...
...jeszcze dopiszesz mi coś rozsądnego , Gajor
needle / 2007-06-09 13:45 / Bez rangi
różnica jest taka...
...że od Ciebie są wyraźnie starsi ...a ode mnie młodsi - to raz;
obu znam pobieżnie - nie wiem czy Ty również;
Piotr Semka nie pisze o niczym takim, abym mógł zapamiętać, Ziemkiewicz przeciwnie
Kiedyś...gdy byłeś zapewne w liceum ...prowadziliśmy duże spotkanie z RZ...jego wygwizdali...i zająłem się sprawą ja...
...ale -z kolei- tak dobrego (jak on) artykułu nie dam rady zapewne napisać
...choć też się staram

PS. a o Semce niczego złego nie napiszę...
...idę na imprę do człeka, u którego właśnie go poznałem...
...na wszelki wypadek ;-)
IGła
warren buffet / 2007-06-09 12:54 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
9.6.Warszawa(PAP) - Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy FON podejmie decyzję w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego o kwotę do 40 mln zł w drodze emisji do 400 mln akcji serii G. Cena emisyjna będzie równa wartości nominalnej i wyniesie 10 gr - poinformował FON w komunikacie.

FON vs. PC Guard

kto wygra ?
arbitrazysta / 89.171.91.* / 2007-06-09 14:15
warren wracaj i PISZ,olej malkontentow
forum to nie PIS,od kiedy ktos ma tu mowic co wolno a co nie to dobre bo ja tak chce a tamto be tylko gielda a jak co innego to wynocha.Zobacz,jak przestales pisac,forum zdechlo,BIG i inni poszli sobie
chrzan ich i wracaj do cholery
warren buffet / 2007-06-09 14:20 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nie mam zamiaru odchodzic, bo to forum jest pozyteczne. a ze mozna poczytac o winach, fonach... trudno...

pozdro
arbitrazysta / 89.171.91.* / 2007-06-09 14:25
ale juz rzadko bywasz
mnie wstawki nie draznia,lepiej sobie pogadac w przerwach niz czytac co chwile co tak cicho albo jakie nudy
rotux / 2007-06-09 13:15 / Uznany Gracz Giełdowy
Mnie nie obchodzi.. a fonowklejki na nerwy zaczynają działać :|
Nie dziwota, że stara gwardia nieczęsto zagląda /bo i po co, skoro całe dnie dyskusje o pcguardach albo..winach/
Nie czepiam się Ciebie, raczej tak ogólnie...ręce opadają.
needle / 2007-06-09 13:19 / Bez rangi
cóż...ale rację masz...niestety
a można w tym czasie...
...
albo jeszcze coś innego
warren buffet / 2007-06-09 13:19 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
pokazuje tylko absurd polskiego rynku. za niedługo będą emitować po 10 mld akcji po pół grosza a KNF sie na to zgadza.
rotux / 2007-06-09 13:26 / Uznany Gracz Giełdowy
forumowe absurdy też wychodzą - pod Twoim fonowątkiem z miejsca naście postów, pod Littlephobosem ani jednego wpisu..
warren buffet / 2007-06-09 13:34 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
przepraszam czy ja komuś każe pisac ? okrzycz ludzi, okrzycz.
TaS / 2007-06-09 13:33 / Tysiącznik na forum
ludzie wolą sensacje :) ot wszystko. konkrety sa nikomu niepotrzebne...
needle / 2007-06-09 13:38 / Bez rangi
wg Twojej definicji...
...to ja nie jestem człowiekiem
anonim_03 / 2007-06-09 13:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ciekawe, że liczba pojedyńcza i mnoga są to zupełnie inne wyrazy: człowiek -- ludzie. Swoją droga jest w tym jakaś logika ...
szprotek / 83.7.225.* / 2007-06-09 14:25
bo człowiek to brzmi dumnie, a ludzie... no cóż tłum zawsze wyzwala najniższe instynkty i zwalnia od myślenia ;))
TaS / 2007-06-09 13:49 / Tysiącznik na forum
w mojej wypowiedzi slowo "ludzie" to pewne uogólnienie... równie dobrze można pisać: większość ludzi :)

Igła ja wiem, że trzeba być precyzyjnym, ale proszę nie czepiaj się szczegółów..

uwaga człowiek to nie ludzie - słuszna :) zazwyczaj jestesmy inni jako jednostka, a inni jako grupa...
needle / 2007-06-09 13:54 / Bez rangi
swoją drogą...
...jakbyście olali każdy, każdziusieńki wpis o spółkach np. z ujemną wartością księgową...
...a choć co dziesiąty (aktywny w tym czasie) forumowicz dopisał coś pod nietendencyjnym tekstem makro, lub analizą spółki...
...którą nierzadko ma w portfelu...np. dlaczego ją kupił...
...to forumowe życie byłoby zupełnie inne
warren buffet / 2007-06-09 13:59 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tylko szkoda ze te gówna dają zarobić po 500%. jak to pisze zawsze Kenobi - rośnie na małym obrocie. Ale czy twoj portfel to obchodzi ?
needle / 2007-06-09 14:06 / Bez rangi
IBS miałem i pp wiedząc, że za chwilę zmieni się sytuacja:
REALNIE nie DEKLARATYWNIE
nie pisałem o nim za dużo, ale jeśli to rzetelnie
Tobie bodaj 2 razy, abyś nie sprzedawał przed wzrostem
TaS / 2007-06-09 14:02 / Tysiącznik na forum
krótkoterminowo nie obchodzi na pewno :)
ale te spółki to rosyjska ruletka, zle zakręcisz i koniec. trzeba wstrzelić się w moment, a do tego potrzebne doświadczenie lub szczęście.

Warren uważasz, że to dobrze gdy takie FONy hosse ciagną?
warren buffet / 2007-06-09 14:03 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dobrze, bo to końcówka i w końcu beda spadki =)
TaS / 2007-06-09 14:08 / Tysiącznik na forum
bessa ? ;)
anonim_03 / 2007-06-09 13:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
mów za siebie ... ;-)
bollullos / 2007-06-09 13:01 / portfel / Uznany Muł Pancerny
wchodzisz w to Warku?
warren buffet / 2007-06-09 13:03 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
niee
bollullos / 2007-06-09 13:09 / portfel / Uznany Muł Pancerny
ani nawet nie pospekulujesz?
warren buffet / 2007-06-09 13:12 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
moze pospekuluje ale w pipy nie wchodze
TaS / 2007-06-09 12:58 / Tysiącznik na forum
ciekaw jestem kiedy zaczną robić emisje po 1grosz...
warren buffet / 2007-06-09 13:04 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
PC GUARD
Poniżej podajemy podstawowe informacje dotyczące oferty:

* emisja obejmuje 1.000.000.000 akcji zwykłych na okaziciela serii D,
* dniem ustalenia prawa poboru jest 11 czerwca 2007r.,
* w zapisach podstawowych 1 prawo poboru będzie upoważniało do objęcia 10 akcji serii D (1 : 10),
* cena emisyjna akcji serii D wynosi 0,01 zł.
TaS / 2007-06-09 13:17 / Tysiącznik na forum
hmm nie interesuje się tą spółką i nie zaczne (choć ostatni wzrost był imponujacy nominalnie) - stąd moje niedoinformowanie :)

powodzenia tym co kupią za ten 1 grosz i jeszcze więcej powodzenia tym co kupią po 2, 3, i 12 groszy :)
littlephobos / 2007-06-09 12:51 / Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
przegląd cotygodniowy:

Betacom - 15,6% (w nadchodzącym tygodniu, chyba nawet spadki indeksów, nie powinny przeszkodzić tej spółeczce we wzrostach; MACD po przebiciu wzrostowym i zapewne wyjdzie dodatkowo ponad 'zero'; CCI: dość wysoko, ale nie powinno przeszkadzać i tyg. odbiło się od 'zera'; STS po wtórnym przebiciu wzrostowym i pod 80-tką; RSI na tyg. spokojnie w górę, dzien. dąży do 70-tki; dokupiło mi się kilka akcji jeszcze)

eCard - 6,6%
PP e Card - 2,4% ( troszkę niestrawna ta informacja o decyzji w sprawie dalszego istnienia spółki, a decyzja 27 czerwca, po prostu super - na kilka dni przed wakacjami.. eh)

Eurofilms - 29,7% (kurs zachowuje się całkiem ładnie, zdrowo odreagowuje ostatnie wzrosty, dochodzi za to kwestia obliczania średniej trzydziestodniowej potrzebnej do wyliczania wartości przy połączeniu z Ergisem, i nie wiem czy będzie to miało jakiś wpływ na obecne zachowania cen, ale różne zagrywki są możliwe)

OPERA3GR - 11,6% (byłem bardzo ciekaw, jak zareagują właściciele, po podaniu wyceny na 1024zł, posiadający ją z ceną rynkową 1075 zł, i... nastąpiła lekka obniżka do 1060 zł, więc bardzo pozytywne odczucia)

Variant -16,7% (o nim już ostatnio pisałem, ale sam się nadal zastanawiam czy go zostawić i zyskać PP, jako, że ponad miesiąc mnie nie będzie i ktoś je będzie musiał w razie czego wykonać, ale chyba sie uda kogoś namówić aby mi sprawdzał rachunek :D)

gotówka - 14,3%

i symbolicznie:
Jupiter -1,6%
Stalexport - 1,5%

P.S. siadając do komputera z kartką i ołówkiem, w momencie ładowania portfela z głośników doszła mnie muzyka: Everything I Do (I DO It For You) - Bryana Adamsa...
radekidz / 2007-06-09 12:27 / Mazur z Mazur
tak przyglądam się Nowej Gali , pod przyszłe PP ,
dzień ustalenia pp 15.06.2007r, czyli 12-tego trzeba by kupić,
1NA = 2 JPP , cena emisyjna serii U 3,20zł ,

kupić nie kupić , potargować warto ;)
needle / 2007-06-09 12:28 / Bez rangi
warto...
ale jakieś reko było nienajlepsze...
...a to psuje cenę
rotux / 2007-06-09 12:45 / Uznany Gracz Giełdowy
bry
a Millenium TFI zwiększał ostatnio zaangażowanie, Erste zaleca "akumuluj", cena docelowa 9.1 zł, technicznie: prostokątna konsolidacja na historycznych maxach, pod nogami ładne wsparcie w postaci dziury hosanny, wczoraj jakiś młodek, kupowałbym po zamknięciu wczorajszej luki bessy i stopa dał np w okolicach luki hossy z 28 kwietnia
needle / 2007-06-09 12:50 / Bez rangi
czyli już się podszkoliłes...
czas nie zmarnowanu;-)
radekidz / 2007-06-09 12:34 / Mazur z Mazur
4.6.Warszawa (PAP) - Analitycy Erste Banku w raporcie z 1 czerwca podwyższyli cenę docelową akcji Ceramiki Nowa Gala z 6,50 na 9,1 zł (7,3 zł po odjęciu praw poboru do akcji nowej emisji).Rekomendacja dla spółki została obniżona z "kupuj" do "akumuluj".

W dniu wydania raportu kurs akcji Ceramiki Nowej Gali wynosił 8,10 zł. W poniedziałek, o 10.55, za jedną akcję producenta płytek płacono 8,20 zł. (PAP)
dario1069 / 2007-06-09 12:31 / Bywalec forum
Czy ktoś mógłby wypowoedzieć się na temat akcji HOOP
valjean / 2007-06-09 12:36 / Galernik
helena, chce czy nie musi zrobic szum na rynku, za dużo zainwestowali. a tam gdzie więcej graczy zysk mniejszy (chyba że sprawią że ludzie wiecej pić będą, ale skokowo ciężko bedzie).
z powyzszych powodów JA cieńko widzę hoopa i omijam
dario1069 / 2007-06-09 12:42 / Bywalec forum
Myślalem o tej spółce jako inwestycji w perspektywie kwartału.
needle / 2007-06-09 13:56 / Bez rangi
w ten sposób nie wyliczysz
wystarczy, że schłodzenie w USA przyjdzie, a u nas "nihil novi"
i co?
valjean / 2007-06-09 13:14 / Galernik
im dalej w las tym ciemniej ;)
samuraj jack nielogo / 80.53.32.* / 2007-06-09 12:25
co o tym sądzicie?

http://www.rzeczpospolita.pl/dodatki/plus_minus_070609/plus_minus_a_8.html
Jarg / 2007-06-09 13:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To dla nas Wrocławian jest pewien problem. Wrocław ma historię polską, czeską, a w największym zachowanym stopniu - niemiecką. A nawet piękne gotyckie zabytki Wrocławia, choć powstawały jeszcze pod panowaniem piastowskich książąt śląskich były budowane przy znacznym udziale parycjatu - w wiekszości niemieckiego. Chyba najbardziej odpowiada mi w tym wypadku podejście typu "political corectness", czyli akceptujemy tradycyjne niemieckie nazewnictwo, lecz pozbawione prowieniencji antypolskiej czy nacjonalistycznej. Przecież we Wrocławiu główne ulice nosiły przed wojną imiona Adolfa Hitlera czy Bismarcka nie mówiąc już o pomnikach i budynkach. Nie można jednak wyrzucać z historii miasta nazw i nazwisk znaczących dla kultury europejskiej i światowej w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Tak, jak nie odrzucamy Wita Stwosza, który przecież był Niemcem.

Pozdrawiam
samuraj jack / 2007-06-09 22:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
"Nie można jednak wyrzucać z historii miasta nazw i nazwisk znaczących dla kultury europejskiej i światowej w pozytywnym tego słowa znaczeniu."

zgadzam się z tym całkowicie, zresztą autor artykułu również

pozdrawiam:)
TaS / 2007-06-09 17:07 / Tysiącznik na forum
zgadzam się z Toba Jarg :) moze dlatego, ze tez z Wroclawia jestem.

Podziwiam Niemców, którzy potrafią pogodzić sie ze swoją historia - u nas jest to trudne :/
anonim_03 / 2007-06-09 12:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
szczerze mówiąc: nic
hajdi / 2007-06-09 11:56 / "Uznany Gracz Giełdowy"
oj dawno mnie tu nie bylo... ktos z zalozycieli tu jeszcze bywa?
brydzia / 2007-06-09 12:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Orzeł ale jeden wpis na 2 tygodnie , a poza tym to czytam teraz i się zastanawiam czy to jest jeszcze forum na temat giełdy
samuraj jack nielogo / 80.53.32.* / 2007-06-09 12:13
jest Brydziu, jest...
niektórzy z nas czekają na korektę, która to wszystko sprowadzi do stanów normalnych i wtedy będzie można rozważać za i przeciw różnych spółek;
a teraz... cóż - czasami czymś trzeba zabić czas oczekiwania na korektę

ps. na ten czas ma rację Warren - można się interesować dobrymi spółkami, które nie są wymieniane na forum;
o logicznie rzecz biorąc - jak ktoś coś ma po cichutku to nie mówi tego na forum do czasu... tej oczyszczającej korekty
brydzia / 2007-06-09 13:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
ale co tu wymagać od forumowiczów jak w komentarzu są takie bzdury , jestem chora i nie brałam w piątek udziału w rynku ale jak widze jakie w komentarzu podane są kursy pagedu i polimexu to widze że nawet komentatorzy idą na łatwizne
warren buffet / 2007-06-09 12:09 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
mamy hosse
dario1069 / 2007-06-09 12:26 / Bywalec forum
w poniedziałe szansa na wzrost.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy