Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Niedźwiedzie zmiażdżyły słabe byki

Niedźwiedzie zmiażdżyły słabe byki

Money.pl / 2007-11-15 17:27
Komentarze do wiadomości: Niedźwiedzie zmiażdżyły słabe byki.
Wyświetlaj:
piciu / 2007-11-15 18:54 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Z pewnością wielu inwestorów po dzisiejszej sesji zadaje sobie pytanie o przyczynę widocznej gołym okiem słabości GPW w porównaniu z rynkami światowymi. Piszący te słowa nie będzie oryginalny stwierdzając, że odpowiedź na to pytanie kryje się w zachowaniu naszego rynku w pierwszym półroczu tego roku. Powszechna wiara w niezagrożone perspektywy wzrostu zysków małych i średnich spółek doprowadziła do znacznego przewartościowania tego segmentu rynku. Kwestią czasu była zmiana sentymentu, i jak to zwykle bywa na rynku w takim przypadku, przejście z euforii do rozczarowania. Pocieszający jest fakt, że mechanizm ten działa również w drugą stronę i gdy negatywne nastroje sięgną zenitu przyjdzie czas na okazyjne zakupy.
Skupień Marcin
makler DM BZWBK S.A.

dlaczego wszyscy tacy zalamani - ja nie placze
jeszcze bedziemy sie smiac :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Kenobi / 2007-11-15 19:14 / Uznany malkontent giełdowy
Żadna wiara we wzorsty, tylko napędzanie ludzi do funduszy reklamami, że trwa wieczna hossa. A za otrzymane pieniądze trzeba było coś kupować, a przy okazji pozwolic obłowić się rodzinie i znajomym, bo kupowano różne takie spółki, o których wcześniej nikt by nawet nie pomyślał i rozpoczęło się radosne podbijanie kursów po 100% na jednej sesji. Wszystkim się to spodobało i zaczęli się też w to bawić, wielu nawet z niezłymi efektami. Ale jak wiadomo wszystko, co dobre, to się zawsze kończy.
jeż / 2007-11-15 19:05 / Bywalec forum
to nie słabość GPW jako takiej a Zarządu Giełdy, którą prawdobodobnie PO wymieni na nowy.
hehe / 83.24.170.* / 2007-11-15 19:35
i oczywiście lepszy...
Kai / 2007-11-15 18:57 / Tysiącznik na forum
Oby nie z samych siebie :)
michoo / 2007-11-15 18:51 / portfel / "Hakuna Matata"
Witojcież wieczorową porą!

Co tu dużo gadać, dziś to wargi zagryzałem jak patrzyłem jak maluchy po raz kolejny po kicie dostają. Bolesna to dla mnie lekcja, ale cenna a wiedza przecież kosztuje :)

Ku pokrzepieniu dla współpasażerów tego rellercostera takie żeglarskie hasełko: nawet po największym sztormie wstaje słońce i się fala uspokaja.
I tu malutki konkursik: czemu to się nazywa 'martwa fala'? (Bro do wygrania ;)
Kai / 2007-11-15 18:53 / Tysiącznik na forum
Martwa fala (rozkołys) - długa, łagodna, powoli gasnąca fala posztormowa, powstała wskutek długotrwałego działania wiatru z jednego kierunku. :))
michoo / 2007-11-15 18:57 / portfel / "Hakuna Matata"
Dobra dobra: pl.wikipedia.org ;) Bonus za używanie.
Ale mnie chodzi o żeglarskie wytłumaczenie :)
JA / 2007-11-15 18:53 / Tysiącznik na forum
tylko co z tego jeśli sztorm będzie trwać 4 lata to komu to słońce zaświeci?
slaw / 2007-11-15 18:55 / Uznany Gracz Giełdowy
spokojie gora jeszcze rok ... kursy przez pol i zarabiamy od nowa ...... dobrze będzie
michoo / 2007-11-15 18:58 / portfel / "Hakuna Matata"
Dokładnie Sław :)
Zresztą, żaden sztorm nie trwa 4 lata ;)
niebieski / 2007-11-15 18:48 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Panie Marku w swoich obliczeniach przyszłych wzrostów proszę uwzględnić że coś chyba w bykach pęka (pękło) i trzeba może trochę wiecej czasu na wychowanie nowego narybku
Taki jeden / 2007-11-15 18:38 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
2006-05-17 11:04:07 | *.*.*.* | jędrzej [ Portfel ] [ Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym ]
Re: Silny opór [5]
Jeszcze a propos BIOTONU.

Tydzień temy wymądrzałem się, że wyniki pokaże słabe (no bo przecież ciągle inwestują i
zwlekali z ich ogłoszeniem) - a tu proszę 10 razy tyle co w zeszłym roku (wiem Brydziu,
że w przeliczeniu na akcję to jest mizeria). Oni po prostu nie tylko sprzedają, ale i
realizują marzenia... i ludzie to kupują.
Moim zdaniem są mocne fundamentalne podstawy do wzrostów:
- dobry segment rynku
- udana ekspansja (Chiny)
- odważna polityka cenowa
- doskonałe PR
- odważna wizja działania (poczytajcie z jaką pasją Krauze mówi o tej firmie)

Sorry, nie namawiam - bo ja zwykle kupuję na górkach. Ale ta firma wzbudza we mnie
zazdrość.
skomentuj

2006-05-17 13:35:58 | *.*.*.* | Taki jeden [ Bywalec forum ]
Myślę, że ty możesz reprezentować tych co właśnie teraz wychodzą z tych akcji. Za tyle
miliardów, które zarobili na tej spółce dzięki ludzkiej głupocie i chciwości można
kilku studentów zatrudnić do pisania żeby pisali na różnych stronach internetówych
głupoty i naganiali. Każdy kto kupuje teraz BIOTON to szaleniec. To jest skok w
przepaść i albo przezyję albo nie. A BRYDZIA życzliwie doradza ale nikt jej nie chce
słuchać. Zobaczysz wykres BIOTONU za rok i znikniesz z tego forum i na akcje nie
spojrzysz do końca życia.
skomentuj

2006-05-17 12:52:34 | *.*.*.* | brydzia [ Uznany Gracz Giełdowy (15189 postów) ]
Ja nie napisałam że bioton nie będzie rósł , zobacz że żaden analityk nie stara się
wycenić tej spółki
Wczoraj na tvn 24 analitycy których oglądam mało się śmiechem nie zadławili jak mówili
o tej spółce , powiedzieli prawdę że zarząd podgrzał atmosferę pp po 21 groszy , czy
to normalne żeby spółka z wig 20 rosła kilkanaście % dziennie , co dzień
Poza tym dzisiaj rano połowę obrotu całego rynku zrobił bioton , a w wig20 to miał
obroty takie jak wszystie spółki
Jest na niego moda i są pp i grają na nim wszyscy
także gratuluję wzrostów
A chyba czytałam inny raport , oni zarobili 10 razy więcej 1kw. do 1 kw. , a już jak
czytam że niektórzy piszą że bioton będzie miał miliard zysku to obiecuję sobie że
już więcej o biotonie nic nie napiszę
Pozdrawiam
Zielarz / 2007-11-15 18:27 / Uparty Gracz Giełdowy
mam pytanie:
Dlaczego na naszym ulubionym portalu finansowym nie pojawiaja sie zadne komunikaty z Unima 2000 a na takim np bankierze jest wszystko ?
Hades / 2007-11-15 18:24 / Zamiast bajek: Misja specjalna, Sprawa dla reportera
Pieniądze z funduszy płyną za granicę
Grzegorz Nawacki 14.11.2007 14:46
Klienci TFI odwrócili się od polskiej giełdy. W październiku postawili na zagranicę. Dzięki temu łatwiej im przetrwać krach.
Na początku jesieni inwestorzy w poszukiwaniu pogody dla pieniędzy wysłali je za granicę. Dwie trzecie pieniędzy wpłaconych w październiku do TFI trafiło do funduszy akcji zagranicznych: rekordowo dużo, bo ponad 1,2 mld zł. Po raz pierwszy w historii były one najchętniej wybierane.
— Dobrze, że Polacy są otwarci na nowości inwestycyjne. Im szerzej krążą pieniądze, tym lepiej, bo mniejsze ryzyko — mówi Marcin Dyl, prezes IZFiA izby zrzeszającej TFI.
Kai / 2007-11-15 18:23 / Tysiącznik na forum
Ale dzis pogrom. Stopy wywalaly papiery w puste arkusze zlecen. Nie zgadzam sie ze stwierdzeniem ze to fundy wywalaly akcje na skutek umarzania jednostek. Fundy wyraznie bronily kursow. Najbardziej spadly spolki, w ktorych nie ma nawet cienia funduszu. Co nas nie zabije, to nas wzmocni... bedzie dobrze :)
Life / 2007-11-15 18:19 / Tysiącznik na forum
Zachwycony to ja z pewnością nie jestem.
Za wcześnie kupiłem LCC bo wczoraj ....
Ferrum jak na razie na 0. Ppwk mały + , Jupiter mały - , Lcc - , lentex - tu zapiepszyłem sprawę bo zapomniałem o stopie.
Dzisiejszej sesji nie mogę zaliczyć do udanej.
Taka sesja a ja z tylko chwilowym dostępem do neta....brrrrrr.
Ale co tam. Lekcja przednia a Jutre też jest dzień.
zdenek... / 62.121.76.* / 2007-11-15 18:26
czarny czwartek
no i jeszcze piątek krwisty
Kai / 2007-11-15 18:26 / Tysiącznik na forum
Stopy maja dobre i zle strony. Jakby Ci stop wywalil akcje PKCem w pusty arkusz? Dzis tego doswiadczylem.
radca p / 87.99.54.* / 2007-11-15 18:29
na jakiej spolce?
Krzych / 2007-11-15 18:28 / Płoteczka na forum
ustawiaj limit - sam ze stopów nie korzystam
Krzych / 2007-11-15 18:24 / Płoteczka na forum
mosiek się stara - leń będzie grany
Prowadzenie rozmów w przedmiocie wspólnego przedsięwzięcia inwestycyjnego.
Celem przedsięwzięcia jest dokonanie koncentracji, budowania silnej grupy działającej na rynku elastycznych wykładzin podłogowych zarówno w kraju jak i za granicą, zdolnej do uzyskania rocznych przychodów rzędu ponad 100 milionów EUR oraz zwiększenie zdolności konkurowania na rynkach światowych.
W najbliższym czasie przewidywane jest podpisanie listu intencyjnego w tej sprawie.
O kolejnych działaniach i wynikach rozmów Zarząd będzie informował na bieżąco.
Taki jeden / 2007-11-15 18:18 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Będą ładne wzrosty na Rajd Św. Mikołaja i Efekt Stycznia - ale nie na wszystkich akcjach. Duzi ładnie trzepią drobnych graczy.

A gdzie się podział daniel Gąsiorowski BYK i jaego obiecywane 4000 na WIG 20.

Podstawa to umiejętność wyceny akcji. (moim skromnym zdaniem)
dyZOBZYZO / 83.16.141.* / 2007-11-15 18:00
BUCHACHACH A JESZCZE TYDZIEń KRWI i kupuję ----- ale dla rekinków będzie wypas no jeszcze jeden i jeszcze raz.
JEDNAK ANALIZA JEST ważna CZYLI 3400 HE HEHE a ktoś o tym pisał taki młody kaJTEK NO TRZEBA CZYTAć do końca no to tylko modlitwa w Polsce zawsze tyle cudów .
bollullos / 2007-11-15 17:54 / portfel / Uznany Muł Pancerny
i tak w pół roku z +40% w portfelu zrobiło się -6%...
ale o spółki jestem spokojny. Wyniki coraz lepsze.
fuks2000 / 2007-11-15 18:56 / Tysiącznik na forum
ciesz się, żeś pod wpływem błędu w raporcie wywalił MCI :)))))))
doncorleonte / 2007-11-15 17:53 / Puppet Master
Ciekawe gdzie prezesi państwowych firm po wyrzuceniu przez PO wsadzą swoje odprawy,moim zdaniem w giełde a troche tej kasy będzie
bollullos / 2007-11-15 17:56 / portfel / Uznany Muł Pancerny
w fundusze nowej Europy, czyli sąsiednie, bo te teraz reklamują... poza tym to mała kupka w porównaniu z tym co może zrobić taki templeton czy mason.
RYOBYK / 2007-11-15 17:50
były dni radości przyszedł dzień smutku czas na zadume i refleksje 50 procent kapitału w plecy
sokolooa / 83.10.188.* / 2007-11-15 18:16
Kapitału czy wirtualnej straty? Póki nie sprzedaż to nie masz straty tylko masz papier. Jak ci kasa częściowo nie jest potrzebna to nie sprzedawaj a po 5 może 3 latach wrócą poziomy odpowiednie do sprzedaży (jeśli nastanie bessa w usa). Także póki masz papier to nie masz straty!
Moja mama trzymała 9lat papiery Budohurtu i miała marne kilka szt. po tylu latach zarobiła sporo
nowacha1 / 83.16.252.* / 2007-11-15 18:00
to tak jak u mnie, zaznaczam kapitału. U mnie czas na refleksję, chyba giełda nie dla mnie :(
Zieleniutka / 87.205.229.* / 2007-11-15 19:03
Tak samo myślałam,w ubiegłym roku w maju ,straciłam 40 %kapitału,za rok,w czerwcu byłam już 40 % na plusie i nie umiałam wyjść i trochę przeczekać-zachłanność:)dziś jestem 20 % na minusie giełda to szulernia Brydzia ma rację czytam jej posty z uwagą i jestem dla niej pełna uznania -pozdrawiam.
Hades / 2007-11-15 17:45 / Zamiast bajek: Misja specjalna, Sprawa dla reportera
2007-11-15 13:54:02
PO na razie nie zlikwiduje podatku Belki
fot: PAP/Bartłomiej Zborowski
Obietnice polityków PO i PSL nie miały pokrycia - nowy rząd nie zlikwiduje podatku od oszczędności i zysków kapitałowych przez najbliższe dwa lata.
---------
mam nadzieję że nazwy mojego folderu z - obietnic PO, nie będę musiał zmieniać na - kłamstwa PO...
jak dalej będą spadki to z belkoharaczu nie zbiorą dużych sum i dobija słabnący rynek kapitałowy.
web / 83.11.244.* / 2007-11-15 17:48
a miało być tak pięknie :})
46 / 2007-11-15 17:30 / Bywalec forum
Cisza . Sesja chyba zrobila swoje. Trudno cos powiedziec . To jeszcze nie koniec . Ale po nocy przychodzi dzien... kiedy otwieraja sklepy i robimy zakupy. Glowy do gory .
Piotreq / 2007-11-15 17:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A morze miało kolor czerwony...
yayurek / 2007-11-15 17:33 / Kompulsywny looser na forum
przecież są sklepy nocne, stacje benzynowe kolego czterdzieści i cztery
46 / 2007-11-15 17:55 / Bywalec forum
Nie wszystko dzis spadalo. Mozna kupowac. Ale lepiej poczekac az wzejdzie slonce
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy