Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nieetyczna lista ministra Religi

Nieetyczna lista ministra Religi

Money.pl / 2007-02-08 08:59
Komentarze do wiadomości: Nieetyczna lista ministra Religi.
Wyświetlaj:
E...a / 193.243.146.* / 2007-02-08 11:04
Gratulacje szczególnie dla Pani Tokarz. To jest człowiek na właściwym miejscu. Tylko boję się, że Pani ta długo może nie być dyrektorem. Szpital dobrze funkcjonuje, to przecież trzeba to popsuć. Żeby nie było tak, że okaże się, że za śrubkę Pani Dyrektor wyleci ze stanowiska, bo trzeba przecież wsadzić na stanowisko jakiegoś partacza.
MacMurphy / 84.40.135.* / 2007-02-10 21:09
Ponieważ pani Tokarz kieruje szpitalem podległym starostwu powiatowemu, to na szczęście nie podlega "nomeklaturze partyjnej" PiS.

Wyjasniam dla pokolenia w wieku moich dzieci:
Nomenklatura partyjna to półoficjalna powszechnie znana praktyka z czasów PRL polegająca na tym, że istniała lista zakładów, ogranizacji i innych wszelakich podmiotów, dla których powołanie lub zatrudnienie lub kandydowanie do wyborów na takie stanowiska wymagana była zgoda komitetu odpowiedniago szczebla Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.
I tak na przykład dyrektorzy bardzo dużych zakładów pracy byli w nomenklaturze Komitetu Centralnego. Dla mniejszych zakładów i organizacje stanowiska kierownicze były w nomenklaturze komitetów wojewódzkich.

I tak aż do najnizszego szczebla.

W dużym zakładzie, wkótrym pracowałem, były takze pewne stanowiska kierownicze wewnątrz zakładu w nomenklaturze komitetu zakładowego.

Jeśli komus z młodych mój opis się kojarzy z czymś co obserwują dzisiaj to juz nie moaj wina.
mar5855 / 83.13.199.* / 2007-02-08 15:58
Dodać trzeba: partyjnego partacza z przewodniej siły...
AntyPO-pulista / 212.244.189.* / 2007-02-08 09:22
Podchodzenie do leczenia tylko (lub bardziej) jako do biznesu to początek końca nie tylko służby zdrowia ale i miejmy nadzieje ZBRODNICZEJ hydry kalsycznego liberalizmu "a la" PO.
.......................................................................................................
Likwidacja małych szpitali to np. wydłużenie drogi dojazdu a w przypadku zawału skazanie na śmierć.
.........................................................................................................
W USA pacjent dożyć potrafi nawet 7-go zawału a u nas norma to bodajze 1,2..., tak trzymać i wtedy tak jak chce Pan Rafał W. poprawi nam się sytuacja demograficzna, mniej będzie emerytów...
Spiderx / 83.19.211.* / 2007-02-09 07:31
Poziom argumentacji na poziomie PRL-u. Nie będę zgadywał jaką opcję Pan popiera - stek bredni w wypowiedzi określa to dość jednoznacznie. Do leczenia nie można podchodzić jak go biznesu? Ciekawe podejście. A wie Pan już że pieniązki z których utrzymywana jest między innymi służba zdrowia pochodzą z wpłat do budżetu? I nie drukujemy ich już jak zabraknie? Do górnictwa w Polsce nie można podchodzić jak do biznesu, do PKP i kilku innych "przedsiębiorstw" - bo "koszty społeczne" itp. A budżet państwa MUSI być zbilansowany - inaczej zadłuża się kolejne pokolenia. Ale nie tylko. Przy obecnych wachaniach - a właściwie niżu demograficznym - zubożeniu ulega całe społeczeństwo co odczuwają szczególnie emeryci. Pracujący sobie poradzą - w Polsce albo poza nią. Właśnie przez brak dalekowzroczności i działania ukierunkowane na krótkoterminowe granie na emocjach ludzi mamy dziś to co mamy. Przyklad dotowania światyni opatrzności z FUS przy jednoczesnej świadomości braku w budżecie ZUS 170 miliardów na wypłacenie świadczeń emerytalnych w ciągu najbliższych 5 lat - ale jak pięknie taki "gest" dzis wygląda?. A problemami rządzący zajmą się jak "wystąpią" - czyli braknie kasy na wypłaty świadczeń. Wtedy będzie znów "spektakularna" akcja "ratowania" ludzi - ale ten rząd już tak ma - rządzi od "akcji" do "akcji". Jest taki model zarządzania - zarządzanie przez kryzys - ale czy dla państwa jest najlepszy czas pokaże ;)
Szpitale nie muszą przynosić dochodu? Nie muszą. Ale wtedy TY MUSISZ JE UTRZYMYWAĆ. Miej tego świadomość. DOTARŁO?
AntyPO-pulista / 212.244.189.* / 2007-02-09 11:36
Dotarło, aż za bardzo i zabolało, jak zwykle gdy coś lub ktoś zieje bezsensownym oportunizmem:
"Biednym dać "wędkę" niech konkurują" (to nie z Twojej wypowidzi cytat ale by pasował) - z takimi wyszczekanymi jw.? na pewno nie dadzą rady !!!
Niech płacą za wszystko za PRL szczególnie, dzielmy ludzi na tych lepszych co mają i tych gorszych "darmozjadów", co nie mają, wróćmy do czsów oligarchii i arystokracji... - tego chcesz?
Ja też jestem LIBERAŁEM, ale protestuję przeciwko zdziczeniu liberalnego myślenia w Polsce, np. a la Hausner, Rafał W., czy Religa - zróbmy podatek liniowy, zabierzmy renty tym którzy nabyli je nieprawnie (tylko wówczas ci 50-cio 60-cio latkowie z poPGRowskich wsi zdechną z głodu o tym H. nie myślał) , skończmy z rozdawnictwem, dodatkowe opłaty za "lepsze" zabiegi..., a wzrost gospodarczy będzie dynamiczny a PÓŹNIEJ jak się wzbogacimy to dopiero damy "nieudacznikom" -czytaj biednym; bo będzie z czego...
Tylko - nabzdyczony egoisto powyżej - Ci biedni mogą tych czasów prosperity nie dożyć...
Cały "pic" polega na tym by zrównoważyć tak bodźce ww. prorozwojowe jaki i osłonę tych co łowić nie umieją i nigdy się nie nauczą - by nikogo nie skazywać już nie na biedę ale na przedwczesną śmierć !!!!!!!!!!!!!
Moim zdaniem czas na rozwiązania chdeckie czerpiace przecież z liberalizmu, zdrowego liberalizmu, np. z Keyns'a oczywiście bez ŻADNYCH domieszek marksizmu czy innego komunizmu - bez UTOPII !!!!!!!!!!!!!!!

Mimo chamstwa powyżej pozdrawiam Cię nieznany faszysto-liberale - "obyś żył długie lata i umarł w butach" - jak pozdrawiali się pistoleiros na dzikim zachodzie...!!!
Zdegustowany / 83.6.126.* / 2007-02-08 15:24
To właśnie Populistyczne poglądy !
AntyPO-pulista / 212.244.189.* / 2007-02-09 11:40
A tak konkretnie dlaczego kochanieńki? Jak już sie coś zdecydowało nabazgrać to trzeba to udowodnić, lub w ogóle nic nie mędzić i miejsca nie zajmować.
TW / 83.6.126.* / 2007-02-08 15:22
Właśnie jak do biznesu nalezy podchodzić jeśli leczenie ma być skuteczne.
Biznesem jest profilaktyka, bo tańsza od samego leczenia,
biznesem jest minimalizacja czasu pobytu w szpitalu,
itd itd.
Niektórym szpitalom idzie to całkiem dobrze!
Jesli ktoś nie rozumie, że dobry gospodarz to właśnie liberał...
To trudno.
AntyPO-pulista / 212.244.189.* / 2007-02-09 11:38
Owszem jak do biznesu, ale cały czas przy tym pamiętać, że chodzi o zdrowie i życie człowieka - człowieka jako takiego - bez przymiotników !!!
przebrzydły liberał / 213.158.197.* / 2007-02-08 12:33
Jak należy nazwać wydłużenie czasu oczekiwania na wizytę lekarską do 10 miesięcy poprzez zaniechanie reform? Dla mnie to klasyczny, zbrodniczy socjalizm.
AntyPO-pulista / 212.244.189.* / 2007-02-09 11:52
A ja się w pełni zgdzam (!!!), pieniądze należy lepiej wydawać w Służbie Zdrowia, ale... - np. w małych szpitalach można zlikwidować odziały zbędne - zrobić audyt zewnętrzny przez specjalistyczną firmę a nie przez NFZ - nie prawem kaduka z za biurka urzędnika (!), który by nie stracić stołka, przypodobać się górze, dla wygody zechce likwidować od razu cały szpital, tylko dla tego że mały i jest moda na jego likwidację - ja to już jako młody człowiek przerabiałem (tj. zbiorcze giganty - tzw. szpitale wojewódzkie - gdzie pacjent to sztuka i numer oraz kategoria chorobowa !) właśnie za realnego socjalizmu !!!!

Homo sovieticus przez przebrzydłego liberała przemawia - oj nieładnie, nieładnie..., liczę na samokrytykę poniżej
Jaq / 2007-02-08 09:54 / Bywalec forum
Wychwalasz system w USA, a przecież to właśnie u nich służba zdrowia jest traktowana jako biznes. Masz dobre ubezpieczenie, to się cieszysz, jak nie masz, to wystawią ci rachunek za leczenie.
Daboni / 89.79.120.* / 2007-02-27 12:22
To prawda, to dla nich biznes, ale sadze, ze ich uklad (nawet taki) jest znacznie zdrowszy niz to co u nas mamy.

Pozdrawiam

Dariusz
http://uik.pl
A... / 212.244.189.* / 2007-02-09 11:57
...a to nie znasz kochany całego systemu opieki zdrowotnej w USA, szczgólnie po zmianach za Clinton,a - zapewniam Cie, że obecnie jest on zdecydowanie bardziej solidarystyczny, niż najbardziej tzw. prospołeczne systemy w unijnych krajach skandynawskich...
Jaq / 2007-02-12 15:00 / Bywalec forum
Po pierwsze, skąd ta miłość?
Po drugie, ja nie porównywałem systemu amerykańskiego z europejskim, tylko odpowiadałem memu przedmówcy.
ktoś / 194.181.1.* / 2007-02-08 09:49
Zgadzam się z toba, ale w tym momencie nie można zostawić dalej państwowej służby zdrowia całej to jest nie realne poprodstu
AT / 217.116.100.* / 2007-02-08 09:47
"Podchodzenie do leczenia tylko (lub bardziej) jako do biznesu to początek końca nie tylko służby zdrowia ale i miejmy nadzieje ZBRODNICZEJ hydry kalsycznego liberalizmu"

"W USA pacjent dożyć potrafi nawet 7-go zawału "

Sam Pan sobie zaprzecza. Jak się Panu wydaje, jaki ustrój ekonomiczny panuje w USA. Socjalizm ????
AntyPO-pulista / 212.244.189.* / 2007-02-09 12:03
Czy ja jestem za socjalizmem?, za udawaniem że się ludzi leczy?, za gigantomanią gierkowskich szpitali?
Ja jestem tylko przeciw zwyrodniałem klasycznemu liberlizmowi a la Dickens czy Religa, który mówi najpierw Money później człowiek...
Ja nie mówiem: najpierw człowiek później money, ja mówię: niech idą razem - i nic więcej.
Nie wyciągaj kochany za daleko idących i pochopnych wniosków z czyjejś wypowiedzi - bo po za obrażeniem kogoś (w tym przypadku mnie) nic nie osiągasz...
AntyPO-pulista / 212.244.189.* / 2007-02-09 12:05
oczywiście "mówię" a nie "mówiem" - ale się lekko wkórzyłem więc mi wybacz ten błąd
AntyPO-pulista / 212.244.189.* / 2007-02-09 12:51
"wkurzyłem", widzę za bardzo, na bezsens prezentowanej często powyżej, świętej wiary w proste recepty na uleczenie SZ
strzelec / 2007-02-08 08:59 / Bywalec forum
Pani Regina to najlepiej ujeła "Gdybym była ministrem zdrowia, wysłałabym do zadłużonych szpitali komisarzy, by to oni mieli kontrolę nad finansami i dopilnowali, że pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie". Problem zaczą się już bardzo dawno temu, jednak jak widać nie wszystkie szpitale są w tak złej kondycji, piłeczka wraca znów do zaniżania kontraktów i problemu szpitali klinicznych, które przyjmują pacjętów z całej polski, czemu więc ci pacjęci nie mogli by płacić odrazu szpitalowi, a nie pośrednio NFZ, po co wogóle ta instytucja powstała??, bo skoro jest ministerstwo zdrowia to w nim powinno się jeżeli już rozliczać pieniądze. Szpitale które mają kłopoty powinny być jeżeli nie są w stanie tak prosperować, powinno się je częściowo lub całkowicie sprywatyzować. Zamykanie nie jest rozwiązaniem, bo nagle będą miejsca w Polsce, że pacjęt będzie po 100km jeździł żeby się leczyć :(
gkalewski / 193.239.58.* / 2007-02-09 13:29
Powinno się jak najszybciej zweryfikować dyrektorów najbardziej zadłużonych szpitali, rozpisać konkursy i zawrzeć indywidualne kontrakty z nowym kierownictwem. Dodatkowo wprowadzić motywacyjny system wynagrodzenia dyrektora. Im mniej długów lub wcale, tym większa premia lub prowizja. I kontrole na początku co pół roku. Jak dług wzrasta zwolnienia z zakazem pracy w służbie zdrowia. Tylko w ten sposób można powstrzymać to co się dzieje. A Boratyn ze Szpit. Akademickiego to kuriozum. Jak można zadłużyć szpital na 200 mln złotych!!! Wcześniej na Kamieńskiego też się niczym nier popisał, a te jego zwolenienia i roszady personalne. Ciekawe kiedy się temu przyjrzy MZ i NIK?
A... / 212.244.189.* / 2007-02-09 15:25
...a tak to jest gdy stołki dyrektów szpitali są wrzycane do "podziału powyborczych łópów" i taki musi być przede wszystkim wierny opcji rządzącej... a długi, że narobił? Niech następni się martwią i spałacają po następnych wyborach...
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy