Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Niemcy, czyli niechętne przywództwo Europy

Niemcy, czyli niechętne przywództwo Europy

Money.pl / 2012-02-28 13:45
Komentarze do wiadomości: Niemcy, czyli niechętne przywództwo Europy.
Wyświetlaj:
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-02-28 14:27
Jak widze takiego czerwonego profesorka, plecacego takie bzdury to od razu wiem dlaczego Polska w tkim szmabie tkwi a nasze uczelnie gdzies tam w 4 setce ...
Panie Winiecki - krotko - Niemcy maja taka gospodarke poniewaz nie ma tam specjalnie miesjca na Sobiesikow i Winnickich, apoza tym tam sa w 80% Kaczynscy w rzadzie a Tuskie zajmuje sie głównie sprzataniem ubikacji i stolikow po ich rozmowach. W Tuskolandii mamy takich profesorow-choragiewki jak Pan (pamietam jeszcze pana wywody sprzed 4-5 lat - nic co pan przewidywal i swoim autorytetem potwierdzal nie sprawdzilo sie), jednego Kaczysnkiego i 99 % Tuskow rzadzie. Dlatego jest tak jak jest i tylko Sobiesiakom tutaj sie dobrze zyje...
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-02-28 15:28

tam sa w 80% Kaczynscy w rzadzie

dodam jeszcze, że nie wszędzie Kaczyńscy przyczyniają się do pozytywnych rzeczy. Stany miały też swojego Teda Kaczyńskiego
robinsan / 83.8.98.* / 2012-02-28 15:18
Czlowieku przeczytaj ten artykul jeszcze z piec razy to moze cos z tego zrozumiesz.
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-02-28 15:05

apoza tym tam sa w 80% Kaczynscy w rzadzie

a to ciekawe, przecież to Kaczyńscy są za jak największym socjalem i jak najkrótszą pracą.

Tuskolandii mamy takich profesorow-choragiewki jak Pan (pamietam jeszcze pana wywody sprzed 4-5 lat - nic co pan przewidywal i swoim autorytetem potwierdzal nie sprawdzilo sie),

mogę prosić coś więcej na ten temat?
Oszolomowaty / 217.229.29.* / 2012-02-28 20:25
Przeczytaj sobie wywody na temat wspaniałości EURO i szmatach wieszanych przy tej okazji na opozycji ... chociaż tobie nawet to oczu nie otworzy. Ty po prostu zasługujesz na prezydent Komorkowskiego i premiera wacka ...
jam_to ekonomista / 95.160.43.* / 2012-02-28 21:20
a ty na prezydenta, który nie zna polskiego hymnu - i nawet chwile go miałeś
Oszolomowaty / 217.229.29.* / 2012-02-28 22:45
To byl, pacanie POwski, Jaroslaw Kaczynski. Chyba, ze w tym waszym POmatrixie JK byl prezydentem - nigdy nie wiadomo .. A tutaj swieżutki tekst Twojego prezydenta za którego teraz już nie musimy się wstydzić:
"...Zostawmy to narzekactwo, że mogło być wcześniej. Może mogło być, ale będzie teraz. Ale będzie, a wcześniej nie było..."
Kolejna "złota myśl" idola POsrancow ... żenada, której najlepszy kabaret nie jest w stanie wymyslic ...
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-02-29 11:38
no tak, przepraszam arturze borubarze, faktycznie to Jaro jest od nieznajomości hymnu, ale wiele to nie zmienia w ocenie Kaczyńskich.
Także pozdrowienia dla roke perejro i irasiad`a
mmar / 149.156.205.* / 2012-02-28 14:38
akurat w Niemczech nie ma Kaczynskich, tam tacy ludzie nie maja szans bo nikt nie chce zakompleksionych fobow wobec wszystkiego, nikt nie chce radia maryja w rzadzie, nikt nie chce sytuacji jak w "procesie" Kafki,
zauwaz ze Kaczysnki jest poza normalnymi frakcjami w Europarlamecie, siedzi z angielskimi frustratami
Oszolomowaty / 217.229.29.* / 2012-02-28 20:37
A co ty nie powiesz? Patrzcie! Wyrwal sie łepek z POmatrixu ... Chciałbym zauważyć, ze własnie podał się do dymisji prezydent Niemiec bo są podejrzenia (tylko), ze zachowywał się lekko tak jak Miro czy Chlebowskii. A jego następca to pastor (rola dla Paliglupa sie otwiera)i twórca lustracji w NRD (taki odpowiednik Macierewicza) - Joachim Gauck.Z tym, ze Gaucka wspomagał RFN a Macierewicza nikt nie wspomagał, a walczy z nim całym różowo-czerwony chlew którego jednym z naczelnych reprezentantów jest szanowny POprofesor Winniczek.
A zdanie o proporcji Kaczynskich do tuskow w rządzie niemieckim zostały wypowiedziane w mojej obecności , przez starego, doświadczonego Niemca żyjącego na emeryturze w Polsce od kilku lat. Mam ogromne podejrzenie, ze facet wiedzial dokladnie co mowił ..
jam_to ekonomista / 95.160.43.* / 2012-02-28 21:22

A zdanie o proporcji Kaczynskich do tuskow w rządzie niemieckim zostały wypowiedziane w mojej obecności , przez starego, doświadczonego Niemca żyjącego na emeryturze w Polsce od kilku lat

a to znowu jakiś niedouczony człowiek, jak ten co go cytowałeś, który twierdził, że koszt utrzymania jednego urzędnika równa się bodajże 20 emeryturom, albo to że na jednego urzędnika przypada jedna drukarka? Cytuj sobie dalej jakichś pachołków
Oszolomowaty / 217.229.29.* / 2012-02-28 23:03
Niemiecki doktor fizyki na emeryturze w Polsce. Niedouczony. Na pewno brakuje mu do klasy Winniczka chybotliwego czy wyksztalcenia tusko-pitery ....

Średnia emerytura w Polsce to około 1600 zł (brutto - 70% emerytur nie przekracza 1500 zl, 40 % nie przekracza 1000 zł)). Koszt roczny utrzymania jednego urzędnika w Polsce na pewno przekracza znacznie 20 emerytur polskich - co do tego nie mam żadnych wątpliwości (średnia pensja urzędasa przekroczyła niedawno 4 tys złotych (brutto).
Pacholkime największym w tym kraju to jest Tusk - two idol ... zróbcie mu ściepę na zacerowanie mu kolan od marszów na kolanach ze wschodu na zachód.
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-02-29 08:02

Pacholkime największym w tym kraju to jest Tusk - two idol

czego jesteś takim wrednym kłamcą? Ja nie gloryfikuje nigdzie Tuska, ja jestem przede wszystkim przeciw pisowskiej sekcie.


Koszt roczny utrzymania jednego urzędnika w Polsce na pewno przekracza znacznie 20 emerytur polskich

kolejne twoje bzdury? Twój autor pisał, że miesiaczna pensja emeryta jest warta miesięcznemu kosztowi utrzymania urzednika, czyli jeśli średnia emerytura to 1600zł x 20 = 32 000zł. Także przestać siać zamęt.


Niemiecki doktor fizyki na emeryturze w Polsce. Niedouczony. Na pewno brakuje mu do klasy Winniczka

a teraz porównaj sobie jego wykształcenie do wykształcenia Winieckiego.

Także dalej sobie możesz pisać, że dużo jest Kaczyńskich w Niemczech i dlatego ograniczają socjal i zwiększają długość pracy. Tylko małe przypomnienie, dlaczego nic Jaro nie zrobił z emeryturami SBków? Dlaczego Lechu tak zaciekle bronił przywilejów emerytalnych? Dlaczego teraz tak upierają się przeciwko wydłużeniu wieku emerytalnego? Odpowiedź jest prosta, im bardziej będzie za zwiększeniem socjalu tym większa szansa na poparcie ludu.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-02-29 12:38
Takich glupot facet, ktorych tutaj wypisales, to nie widzialem juz od dawna. Szkoda mego czasu na prostownaie tego ...Zyj sobie w chwale swego prezydenta od buluw i Norwegi w UE i podziwiaj wyksztalcenie jego i Winnieckiego ...
Dla mnie doktor fizyki jest kilka razy wiecej wart od doktora ekonomi czy politologi
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-02-29 14:18

Takich glupot facet, ktorych tutaj wypisales, to nie widzialem juz od dawna.

no takich autorów cytujesz, to już nie moja wina. Dla przypomnienia twój autor twierdził, że jak się zwolni 250k urzedników to mogliby wtedy ludzie przechodzić na emeryturę w wieku 50 lat. Więc dokonując prostych obliczeń wychodzi tak jak napisałem. Także człowieku myśl kogo cytujesz, no chyba że twój guru tego zabrania to ok.


Dla mnie doktor fizyki jest kilka razy wiecej wart od doktora ekonomi czy politologi

a dla mnie zależy w jakim temacie się te osoby wypowiadają. Jeśli na techniczne tematy to fizyk, ale jeśli na ekonomiczne to ekonomista
Hrabal / 2012-02-29 14:21
Coraz ciekawsze tematy tutaj się rozwijają!! Co w ogóle sądzicie o pozycji jaką mają Niemcy w Europie?
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-02-29 08:04

Twój autor pisał, że miesiaczna pensja emeryta jest warta miesięcznemu kosztowi utrzymania urzednika

edit: chodziło, że 20 emerytur = kosztowi utrzymania 1 urzędnika
tomcio_paluch / 2012-02-28 14:21 / Bywalec forum
Szacunek, Panie Profesorze. Wykład znakomity. Dodałbym jedną rzecz, która zresztą wpisuje się w pana profesora tezy. Po przyjęciu euro (ojro) Niemcy byli zszokowani. Wymiana spowodowała wzrost cen niemal do poziomu 1 za 1 (euro do marki), podczas gdy oficjalny kurs był 1 do 2. Byłem w tamtym czasie w Niemczech. To był celowy zabieg, władze wiedziały co czynią. Zaniżyły wartość marki na starcie, by być bardziej konkurencyjnym w dłuższej perspektywie, a jednocześnie ograniczano socjal. Niemcom trzeba oddać to, że działania ich władz są zawsze prorozwojowe, a ponadto pilnują oni bardzo swoich perełek przemysłowych, nie żałując jak trzeba publicznych pieniędzy do ratowania wielu przedsiębiorstw z tego sektora (vw, stocznie, przemysł chemiczny). Mając silną pozycję łatwiej im też o surowce (choćby z Rosji). Pisać można by bez końca. Powinniśmy np. nie "odkrywać Ameryki" i przyjąć wiele ich rozwiązań prawnych dla ratowania Polski przed wszechobecną korupcją, prywatą czy obroną branżowych interesów. Choćby jeden przykład: nasze prawo budowlane, które ogranicza rozwój i jest źródłem niesamowitej korupcji (ci z inwestorów co ostatnio budowali wiedzą o co chodzi).
Dziękuję, Panie Profesorze.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-02-28 14:32
Za co ty mu dziekujesz? Przeciez to zapalony zwollenik sprzedawania wszystkich perelek przemyslowych Polski ... i chwalca EURO sprzed kilku lat. Zapewniem Cie, to jeden z najgorszych profesorow jakiego mozna czytac,a ktory wyplynal glownie na wchodzeniu w tylek czerwono-rozowemu salonowi.
Znam wielu naprawde znakomitych profesorow, ktorych nazwiska nie wyplywaja bo opisuja sprawy takimi jakim sa rzeczywiscie ...
tomcio_paluch / 2012-02-28 15:41 / Bywalec forum
Dziękuję za rzeczowy wykład. Tu akurat się z panem profesorem zgadzam i tyle.
Oszolomowaty / 217.229.29.* / 2012-02-28 23:09
Chlopie , takie rzeczowe wykłady slyszalem juz kilka lat temu u wielu innych profesorow, wtedy okreslanych oszolomami - wówczas pan POprofesor szydził z nich. Nie śledzisz zapewne "tforczosci" pana POprofesora? Zapewniam cie, ze większość "głębokich" analiz dotyczy faszystowskiej opozycji z PIS, której słowa dziś, o ironio, powtarza
Niemcy korzystają na EURO / 80.55.247.* / 2012-02-28 14:16
Niemcy KORZYSTAJĄ z EU i EURO gdyż ta waluta "osłabiona" Grekami i innymi Portugalami ZWIĘKSZA NIEMIECKĄ konkurencyjność na światowym rynku a rzekoma "pomoc" dla Greków to nic innego jak pompowanie kasy do NIEMIECKICH i mniej francuskich banków a nie do jakiś tam południowców...
k89 / 80.50.143.* / 2012-02-28 14:05
jak to powiedział kolega Niemiec, "my mamy mądrych polityków i głupi naród.. u was (w Polsce) jest odwrotnie.."
1999 / 87.64.37.* / 2012-02-28 13:45
Niemcy nie wprowadzily OFE, tylko wydluzyly wiek emerytalny. Polska powinna najpierw znacjonalizowac OFE, a pozniej wydluzyc wiek emerytalny i podobnie jak Niemcy wprowadzic instytucje wczesniejszej emerytury.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy