Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Niemcy zawalczą o polskich pasażerów

Niemcy zawalczą o polskich pasażerów

Money.pl / 2010-01-05 08:03
Komentarze do wiadomości: Niemcy zawalczą o polskich pasażerów.
Wyświetlaj:
many2c / 79.216.250.* / 2010-01-10 15:27
Tak tylko jestem jednego ciekaw kto bedzie korzystac z ich usług w Pl gdy bilety będą conajmniej pięciokrotnie droższe za te same połączenia które nam oferuje PKP prawda jest taka że z PL nie da się zrobic Niemiec a zresztą nawet tego nie chcemy!!!!!!!!!!!!
klient_PR / 89.174.215.* / 2010-01-05 13:31
Super!!! Dojeżdżam do pracy PR, mam już dosyć, chce mieć możliwość wyboru innego przewoźnika!
konserwa1 / 158.75.30.* / 2010-01-05 11:17
I znowu Warszawa, Gdynia, Katowice, Kraków i Poznań a gdzie inne miasta np Olsztyn, Toruń, Bydgoszcz, Szczecin tam nie trafi nic nowego tam prowincja można zakopać i przyklepać. Czy na tym polega wyrównanie szans różnych części Polski. Miałem okazję jechać pociagiem PKP intercity z Torunia do Lublina. Wagony wczesny Gierek, o ciepłym posiłku zapomnij, brudno smród. Te nowe wagony Intercity, które jeżdżą w Warszawie to dzieciaki w Bydgoszczy czy Toruniu oglądają jak nie byle jaka sensację.
socjalizm rządzi / 88.199.162.* / 2010-01-05 08:18
nie po to rozbito PKP na atomy (spółki i spółeczki) żeby pasażerom było lepiej (wcale nie jest) tylko po to żeby DB mogło wrócić na polskie tory pierwszy raz od 1945.

A rozbicie PKP na spółki to nie tylko liczniejsze synekury

PKP Intercity Cargo i inne płacą PKP PLK za dostęp do torów i miejsca w rozkładach, Intercity płaci Cargo za lokomotywy do ciągnięcia składów a PKP Energetyce za prąd a wszystkie te faktury 22 VAT !!!!

Dotacje należą się PKP jak psu buda - państwo i tak odbiera je w podatkach.
w345678 / 145.237.101.* / 2010-01-05 08:03
Ostatnio na trasę CMK weszły pociągi InterRegio gdzie bilety są tańsze o połowę niżw ekspresach. Choć standard podróży jest niższy, to dla mnie jest to strzał w dziesiątkę.

Niemcy jako największy płatnik UE częściowo sfinansowały nam ze pośrednictwem funduszy europejskich modernizację torów. Teraz wchodzą na te tory i będą zarabiać.

Nie ma sentymentów. Nic nie ma za darmo.
uioghqljkfn / 79.175.201.* / 2010-01-05 09:07
nic nie ma za darmo. Zniszczona Polska w 39r. nie odzyskałą niepodległości do dzisiaj. Brak jest ludzin którzy dbają o kraj i jej obywateli. Będzie tak jak z firmami. Pierw dobre ceny a jak wykończa Polską konkurencję totak walną ceny że ludzie na piechote będą chodzić. Tuskowi jeszcze lasy zostały do sprzedania, ciekawe czy zdąży?
Josef Zawila / 78.94.225.* / 2010-01-05 09:52
nic mi sie nie stalo od 30 lat jak zostawilem dom na skarb panstwa i wychowalem 4-ke dzieci na porzadnych Niemcow
umiejacych poprawnie po polsku...
Ich stosunek do Polski jest poprawny i cieply. Rzad jest taki i potem bedzie inny, ale pozostana lasy, domy i tylko ludzie sie
wymieniaja. Po co robic przesadny patriotyzm ktory do niczego
dobrego nie doprowadza. Ja jestem patriota wlasnego podworka i domu i rodziny...W Polsce jest przesadny patriotyzm- my mamy EU i nie ma granic...przeciez o wolnosc walczyliscie i ja macie...Nalezy sie cieszyc, a
nie ciagle narzekac !!! Josef Zawila
josef-zawila@freenet.de
z Polski / 83.31.231.* / 2010-01-05 10:12
Josif, wracaj do umiłowanego eurokołchozu
Lenisię Krawiec / 83.19.215.* / 2010-01-05 11:44
J*********, jak czytam Josefa, to sobie myślę, że Bismarck nie umarł, on żyje!
Josef Zawila / 78.94.225.* / 2010-04-14 13:16
Skoro awansowalem na Bismarcka to powiem wiecej :
- jak to pisalem poprzednio nim nim zostalem u Ciebie to zyl jeszcze pan prezydent Kaczynski...
Gdyby ze mna porozmawial to by zyl i moglby spokojnie swoja polityke prowadzic. Ten wlasnie konserwatywny
patriotyzm doprowadzil do tego, ze bedzie teraz na WAWELU. Chyba, ze jemu na tym zalezalo...to przepraszam.
Bismarck - Josef
P.S. Do poprzedniego dodam: eurokolchoz jest dobry
jak sie korzysta z naszych pieniedzy...
Skoro sie to nie podoba, to by nalezalo sie z tego
wypisac. Siedz cicho i kasuj, bo jak bedzie podobnie jak
z Grecja to ci pomozemy...pomozecie ? pomozemy.
"Bismarck" - to mi sie spodobalo - Josef
gnój / 83.238.95.* / 2011-08-16 21:30
Josef tyś je ciynżki pszipadek debilizmu.

Najnowsze wpisy