Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Niemiecka prasa: Pakt fisklany ma tylko symboliczne znaczenie

Niemiecka prasa: Pakt fisklany ma tylko symboliczne znaczenie

Wyświetlaj:
jacek12ed / 83.8.42.* / 2012-02-01 13:08
Te działania nie mają być rozwiązaniem kryzysu, a sposobem wzięcia przez Niemcy słabszych krajów za pysk i narzucania im kierunku polityki...
Floyd / 2012-02-01 14:22 / Tysiącznik na forum
Te słabsze kraje zawsze mogą zrezygnować i przejść na własny garnuszek. Na szczęście nie ma obowiązku bycia w UE. Ja na miejscu Niemców to bym wyrzucił tych krzykaczy którym tak źle w Unii, a jednocześnie nie chcą jej opuścić.
wylacz_telewizor / 192.194.76.* / 2012-02-01 14:57
A kto powiedział, że nie chcą zrezygnować? Tylko czy ktokolwiek im na to pozwoli?

Poszukaj wypowiedzi, są w sieci cytaty Merkel, że ona nie chce dać Grecji opuścić strefy Euro, bo wtedy inne kraje też mogłyby pójść w tym kierunku, a nawet całkowicie wyjść z Unii.

Społeczeństwo którego kraju jest zadowolone z członkostwa w Unii teraz? Nie patrz na opinie rządów, tylko społeczeństwa. Tylko ich nikt nie zapyta (Cameron sprzeciwił się referendum, Irlandia miała 2 w sprawie traktatu lizbońskiego, bo na pierwszym wyszło "nie", premier Grecji został odwołany, gdy zaczął mówić o referendum... lista idzie dalej).
Floyd / 2012-02-01 15:52 / Tysiącznik na forum
Jakoś dziwnym trafem nic nie wspominasz o długach. Idąc Twoim tokiem rozumowania, to ja bym też chciał aby mnie wyrzucono z mojego banku w którym jestem zadłużony, oczywiście bez konsekwencji.
Oczywiście zwykłemu obywatelowi który nie ma żadnej gotówki nie przeszkadza, przynajmniej na początku, wyjście z Unii. A, co do zadłużenia to przeciętny Grek mówi, że on nie zaciągał długu, tylko jak długo można jechać na takim rozumowaniu. Masz innych za głupków? To błąd nie doceniać innych. Już wkrótce Grecy by odczuli na własnej skórze jakie są konsekwencje gospodarcze i ekonomiczne tak nierozważnych działań. Niestety, nawet jeśli to prawda, że rząd pożyczał, a nie zwykły obywatel to czy się to komuś podoba czy nie, konsekwencje poniesie społeczeństwo. Ciekawe co by np. powiedział ten przeciętny Grek gdyby nic z Grecji nie mogło być wyeksportowane bo zaraz było by konfiskowane na poczet długu. Dla tych których inteligencja jest choćby nieco wyższa od przeciętnej jest też oczywiste, że skutki takich poczynań były by też negatywne dla całej Europy. Trzeba mieć trochę wyobraźni by zrozumieć te skutki i czym by to się mogło skończyć. Nawet Polacy w najgorszych czasach nie odważyli się rezygnować ze spłaty długów zaciągniętych przez Gierka, co najwyżej grzecznie prosili o różne ulgi.
Wyjść z Unii? Proszę bardzo, tylko grzecznie spłacać swoje zadłużenie. Na to też jest gotowe greckie społeczeństwo?
hello123455 / 46.134.232.* / 2012-02-02 23:25
Floyd,mieszkam w Grecji.Wierz mi,jak Niemcy chcieli cos sprzedac,to pierwsze bylo to w Grecji.samochody,statki,sprzety domowe,Lidle itd.jak juz nie bylo kasy,no to przeciez sa kredyty.masowo brane przez biedniejsze spoleczenstwo.Nowa Demokracja,partia rzadzaca nie robila nic.wszyscy na to patrzyli i nic nie robili.dziwe,ze dopiero teraz,kiedy trzeba oslabic kraje niewygodne w dalszych biznesach,mam na mysli otwierajace sie rynki Egipt,Tunezje.tam sie dopiero odbiorca niemieckich dobrodziejstw szykuje.
kuba1221 / 2012-02-02 14:39
Ja tu widzę pewną analogię Grecji i Polski. Podobnie dzielą budżet, a mianowicie. Zatrudniona jest masa dobrze ustawionych urzędników poczowszy od podstaw administracji ; gminy poprzez powiaty, województwa i oczywiście ministerstwa, które dzięki pączkowaniu mnożą sie .Należy wspomnieć ,że ta rzesza nieproduktywnych urzędasów bardzo drogo kosztuje.40 godz pracy, wolne dni za święta,urlopy,premie comiesuięczne,kwartalne,13 też wchodzi w rachubę.Następnie , nie załatwiona sprawa z emeryturami ze starego portwela dla komuchów,ZUS to też poważna rzecz, bo długi tej firmy obciążają budżet,a długi rosną i rosną.KRUS to też wrzód na d.... ,musimy za chłopów i na chłopów z Wiejskiej wszyscy płacić. A porównując tą polską ekonomikę do sytuacji w Grecji , to jest podobnie. Tam zmieniały się rządy bardzo szybko.W Atenach co drugi Grek to minister lub sekretarz w kancelarii jakiegoś ministra, z adekwatną pensją czy emeryturą. We Włoszech tez podobna sytuacja ze zmianami rządów i tam połowę italiańców to urzędnicy.
Cezar Wielki / 2012-02-01 14:36 / Bywalec forum
To po co zachodu prz ty, pakcie skoro ma tylko symboliczne znaczenie? Jest jasne że Niemcy zawsze będą tak kombinować żeby , to właśnie ich kraj zdobył dominację!! Tego nauczyła historia!!

Najnowsze wpisy