Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Niemiecki koncern zapłaci za łapówki

Niemiecki koncern zapłaci za łapówki

Money.pl / 2010-04-06 15:04
Komentarze do wiadomości: Niemiecki koncern zapłaci za łapówki.
Wyświetlaj:
issael / 188.33.165.* / 2010-04-06 15:04
Paranoja, ba .. paranoja do potęgi. Mam na myśli człowiekowatych którym te kity się wciska ,którzy te kity łykają.
USA uzurpuje sobie prawo, do osądzania poczynań firm na terenach innych jurysdykcji prawnych.
Zrozumiałe było by gdyby USA sądziły za łapownictwo na ich terytorium, ale na terytoriach innych państw? Ba sądownictwo USA uzurpuje sobie osądzać firmy, które są pod inną jurysdykcją, np niemiecką. Ale to nawet ciekawe patrzeć jak Niemcy łykają te kluski, aż im grdyka lata i jeszcze mówią dziękuję. Ciekawe ile jeszcze tego govna są w stanie łyknąć?
Mam pytanie, czy USA przekaże te kary do krajów w których to łapownictwo nastąpiło, czy raczej tą forsę skonsumują w USA?
Coś wydaje mi się, że to nowy doskonały interes dla USA. Nie dość, że trzyma się konkurencyjne firmy za gębę, to jeszcze te konkurencyjne firmy za to trzymanie za gębę muszą płacić kasiorę.
Już kiedyś Polsce proponowano, zróbcie taki sam interes jak USA, i sądzcie wszystkie firmy na świecie,, niezła kasa do wzięcia, no i jakiś sposób na załatanie, ze sporą nawiązką dziury budżetowej.
czlowiekowaty / 217.194.34.* / 2010-04-08 17:53
"Coś wydaje mi się, że to nowy doskonały interes dla USA. ...zróbcie taki sam interes jak USA..."

nie wiem czy doskonały, a nawet jeśli to ani Daimler'a ani Siemens'a na liscie spółek GPW nie znalazłem :(

Najnowsze wpisy