Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Niepewność pod szczytami

Niepewność pod szczytami

Money.pl / 2007-04-13 17:37
Komentarze do wiadomości: Niepewność pod szczytami.
Wyświetlaj:
izrael / 2007-04-14 11:08 / Tysiącznik na forum
Do tego co napisał ROTUX ja bym dodał jeszcze np.
http://kbcmakler.pl/analizy.php?kat=2 - ciekawe analizy
http://www.tvbiznes.pl/?p=1 - giełda biznes bardzo profesjonalnie (za darmo na zywo w necie)
http://www.mts-ceto.pl/# - rynek akcji CETO

pozdrawiam
needle / 2007-04-14 11:19 / Bez rangi
też ważne linki...
...ale CETO nie dla nowików
dobra robota izraelu!
izrael / 2007-04-14 11:29 / Tysiącznik na forum
szczególnie polecam TV Biznes dla tych co w kablówce nie mają. Naprawdę fajna TV i rzeczowe analizy giełdy lepsze od TVN24Biznes. Chodzi płynnie przy 256 już.
azja / 2007-04-14 11:04 / portfel / Obserwator
Mam do was pytanie, bo bije się z myślami .Chodzi o Mastersa. Kurs trochę poczarował dobił prawie do 0,90 zł potem spadł a teraz odbija coś w okolicy 0,74-0,75 obecnie. Obroty no niesamowite (o rekordzie 125 mln nie mówię) ale tak cały czas miedzy 30-50 mln co w porównaniu do 1-2 mln jeszcze kilka tyg. temu jest oszałamiającym wzrostem. Ale kurs taki niezdecydowany.
radekidz / 2007-04-14 12:35 / Mazur z Mazur
to jest firma bez fundamentów i jak łajba kiwa się "to w tę to we w tę"
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2007-04-14 10:55
dzię dobry w ten piękny poranek!
zieleniutka & sumani- może sobie taki minizlocik kuj-pomorskiego zrobimy?
nie dzisiaj- choć do Mózgu po północy zapraszam, ale w jakimś dowolnym terminie weekendowym?
azja / 2007-04-14 10:53 / portfel / Obserwator
cześć wszystkim , ale u mnie piękna pogoda - Olsztyn w słońcu. Zjadłem pycha śniadanko i pora się poruszać
fuks2000 / 2007-04-14 10:35 / Tysiącznik na forum
dobra, za oknem piękne słoneczko - zabieram żonę i synka na spacerek. wszystim zalecam trochę ruchu na świeżym powietrzu :))
needle / 2007-04-14 10:24 / Bez rangi
pokazał ROTUX
bez jadu, wymądrzania, głupawych grożeń palcem, prześmiewania itp, itd
wiem, że nie on jeden, ale mam zasadę, że pochwalić zawsze warto, a z krytyką należy się zastanowić

2007-04-13 22:57:51 | *.*.*.* | rotux [ "Development!" ]
cześć bracie
na początek zestaw młodego giełdowicza /to po trzech miesiącach mojej przygody z gpw/
bossa.pl - dział edukacja, żeby nie pytać, co to stop loss
bossa.pl/notowania/wykresy - tam porysujesz sobie kreski na wykresach
stooq.pl - dobre do bieżącej obserwacji sytuacji na rynku
futures.pl - seria artykułów, słowo klucz: gamboni, polecam rzucić okiem
bloomberg.com - co tam u jankesów
rynek.bizzone.pl/Wyniki_finansowe_firm - szczególnie polecam przed zakupami
demo.e-pap.pl/espi - informacje ze spółek, żeby nie pytać, dlaczego tak
rośnie/spada;)
http://www.invest24.jx.pl/news/ - jw
parkiet.com.pl - szczególnie jeden archiwalny wątek energopolu z listopada/grudnia
2006, taki szybki kurs metod naganiaczy
kitcometals.com - bieżąca sytuacja na metalach, szczególnie miedzi

ROTUX - nie znam Cię, nie wiem co porabiasz w życiu , ani gdzie mieszkasz
czytałem ledwo kilkdziesiąt Twoich wpisów, w tym... jeden krytyczny wobec mnie
Dla mnie jesteś wielki i jak utrzymasz poziom jakiś czas zgłoszę Cię do rangi UZNANEGO
pozdrawiam Cię, może przeczytasz
innych - równie przyjaznych forumowiczom, a niewymienionych w tym poście - równie ciepło (jak dzisiejszy dzień) pozdrawiam
fuks2000 / 2007-04-14 10:11 / Tysiącznik na forum
mój portfelito na koniec tygodnia:
1. Mostek Zabrze 29%
2. Stalexport 22%
3. HTL Strefa 19%
4. Bytom 16%
5. Gant 14%

pierwsze 2 spółeczki w tym tyg. się nie popisały (zresztą tydz. wcześniej też) co ze wzg. na ich wagę w moim portfelu martwi mnie trochę.
O Mostka jestem bardziej spokojny choć jak w czwartek spadł poniżej 9 na chwilę to się wystraszyłem. Szczęśliwie wyszedł jednak wyżej. Jak wszyscy zobaczą że akcje wierzycielskie nic złego nie muszą oznaczać wróci na dobrą ścieżkę - czyli ponad 10.
STX musi się uporać z zamieszaniem NFOSiowo-sądowym i też będzie dobrze.
3. HTL zakupiłem i poczekam na gorączkę z tytułu emisji z pp i splitu. Bytom i Kruk pokazał, że te dwa hasła rozpalają inwestorów.. Dodatkowo innowacyjność spółki bardzo mi się podoba :)
4. Bytom - wychodziłem po ok. 38 i wróciłem przy 40 bo jak się okazało to wcale nie musi być koniec wzrostów. Teraz widzę szansę na 50zł więc poczekam jeszcze.
5. Gant - po wybiciu z długiego marazmu zakupiłem trochę po 93,5. Sukces nowej emisji (maksymalna cena z widełek 90zł) ambitne ale realne plany (plus rekomen. 138zł) dają nadzieję na jeszcze spore up!

Ogólnie za sprawą MSZ i STX nie odrobiłem środowego rekordu, ale brakuje tylko ciut ciut :) ponad 8% wzrosty ganta i bytomia otarły moje łzy :))))
warren buffet / 2007-04-14 10:05 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nie moge nie reagowac, kiedy z ust wygrawnych graczy slysze wieczna hossa, spisywanie kronik wlasnie w owym czasie. oczywiscie, kazdy moze miec swoja teorie, ale mysle ze to albo ironia, albo ja czegos nie rozumie :)

po dniu przychodzi noc, a po nocy dzien i tego nikt nie zmieni... a ze ten dzien w niektorych rejonach swiata trwa pol roku.... tak chce natura - tutaj czytaj rynek.

popatrzcie na hiszpanie. moze tak byc a nie musi. dlatego juz w 2004 wieszczono besse. i bedzie bessa. ale moze 2009 ? a moze od jutra sie zacznie ?? a ktoz to wie ?

==
ocena obecnej sytuacji przed wakacjami.

mysle ze jestesmy bardzo ale to bardzo usypiani. jesli do 30 czerwca nie będzie jakiejś korekty na 300-600 pkt bede bardzo zdziwiony i ten fakt bede musial w notatniku odnotowac jako fenomen. znow sie przed wczoraj okazalo, ze wystarczy kupic na -20 procentach i na drugi dzien sie 30 procent ma... mysle ze jest to klasyczne usypianie, a fundusze nam zafundują korekcine. fakt, ze ludzie sie juz nauczyli nie wywalac, bo od maja 2006 sa same tego przyklady... no ale nie chce byc w akcjach, kiedy po tym jednym dniu wcale nie zawita +30%...

takze rozwaga, jeszcze raz rozwaga. a zyskami sie cieszyc.
bojan76 / 2007-04-14 10:52 / Uznany Gracz Giełdowy
Ja bym nie sial paniki. korekta nam sie nalezy, moze nawet gleboka, a w czwartek grubasy probowaly nas troche testowac. Gospodarka jest w niezlej kondycji. podmioty sie rozwijaja bez istotnej bariery popytowej, czyli PKB rosnie i to szybko. i zapowiada sie zeby mialo sie to nagle zmienic. Korekta tak, ale bez ekscesow. poza tym grubasy nie chca, zeby kowalski od funduszy sie odwrocil ;)
warren buffet / 2007-04-14 10:54 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
alez ja nie sieje paniki, ale pisanie o wiecznej hossie.... hmmm.. no
bojan76 / 2007-04-14 11:19 / Uznany Gracz Giełdowy
nie no wiem, to nie bylo personalnie. tylko czuje, ze pojawia sie takie zbiorowe poczucie nadchodzacej bessy, z ktorym nie do konca sie zgadzam, no chyba ze swiat sie czerwienia zaleje, doslownie i w przenosni.
pietrut / 2007-04-14 10:49 / Bywalec forum
już to pisałem więc przypominam:
Na rynku są tylko dwa rodzaje emocji--nadzieja i strach.Problem polega na tym,że
masz nadzieję wtedy,kiedy powinieneś się bać,a boisz się wtedy,kiedy powinieneś
mieć nadzieję.
Warren pomyśl w którym stanie jesteś.
warren buffet / 2007-04-14 10:52 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
znam ten cytat ;-)
pietrut / 2007-04-14 10:59 / Bywalec forum
podawałem go jako cytat poprzednio,teraz traktuję go niema lże jako swój
bo boją się tylko ci o mają coś do stracenia,"głodni" są gotowi do ryzyka ale i dużych poświęceń
Postęp budują "głodni",syci budują stagnację/niechcąc nic zmieniać/
warren buffet / 2007-04-14 11:13 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ale co ty chcesz rynek budowac ? swoimi pieniedzmi ? albo pieniedzmi nowych ? przeciez oboje wiemy o co w tym biznesie chodzi :)
pietrut / 2007-04-14 11:26 / Bywalec forum
myślę że przy następnym spotkaniu będzie o czym wymienić kilka zdań
już we wrocławiu mówiłem że słabo piszę na klawiaturze,stąd "mocniejsze" dyskusje
mogę prowadzić tylko bezpośrednio.
a rynek już jest ,tylko nie trzeba go się bać tak jak nie trzeba bać się zysku czy straty,
narodzin czy śmierci.
needle / 2007-04-14 12:23 / Bez rangi
mocniejsze...???
...pięściami...???
pietrut / 2007-04-14 14:23 / Bywalec forum
ta bejsbolem tylko muszę se jeszcze dresy kupić,Ciebie już mam
PedroGonzalez / 2007-04-14 10:12 / Uznany Gracz Giełdowy
akurat studiuje taka madra ksiazeczke w ktorej napisali:
"Sklonnosc psychiki do poszukiwania ryzyka spowodowana efektem "gry na ksozt firmy" prowadzi do nieuzasadnionego windowania cen. Z kolei skonnosc do unikania ryzyka uwidoczniona w efekcie "ukaszenia weza" prowadzi do zbyt gelbokich spadkow kiedy napompowane ceny pekna." :-))

dlatego uwazam, ze nkt sie tu to swoich wszystkich poczynan nie przynaje i filtruje tylko te ktore sa najlepsze czyli zwyciestwa w trafnych decyzjach a odstawia na bok i zapomina to tych porazkach uznajac je za chwilowa slabosc DEBESCIAKA INWESTORA :-))
warren buffet / 2007-04-14 10:45 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja akurat pokazuje moj portfel od dlugiego czasu - jak traci to sie smuce, jak traci to sie raduje. ale rzeczywiscie, nalezy grac a nie patrzec na innych. bo to tylko forum. nie gramy na gieldzie po to, zeby sie pokazac na moneyu, a po to, zeby grosz wpadł na konto.

a od dawna wiadomo, ze jak czlowiek ma sukcesy to jest jego zasługa, jak porazke to zasługa "onych"
ryzako / 2007-04-14 10:02 / Bywalec forum
Jako mniej doswiadczony inwestor chciałbym zapytać, czy to co się dzieje na NTT, to wykup akcji,wyprzedaż, czy tzw "odleszczanie"? Wyglada to na jakąś desperadę.
needle / 2007-04-14 10:04 / Bez rangi
ja kupiłem w czwartek ze średnią ok. 5,2 i jestem przekonany, że to znakomita inwestycja będzie
nie mam pewności...lecz nadzieję...
zobaczysz za 2 tyg
ryzako / 2007-04-14 10:14 / Bywalec forum
dzięki. Kupilem parę pakiecików-średnio po 5.16. Jestem zadowolony bo spółka przyszłościowa. Dziwi mnie tylko to "dołowanie" ceny w okolice 5zł. Myślę, że to zasługa DT-ów, którzy nabyli akcje po wyższej cenie.
needle / 2007-04-14 10:30 / Bez rangi
nie jestem pewien...
ja kupiłem akcje producenta mojego najnowszego kompa (już nie taki nowy...) z premedytacją
zgłaszałem im usterki techniczne i zadawałem pytania dot. sprzętu
sposób obsłużenia zadziwił mnie na plus (a już trochę żyję i niemało widziałem) i sam im sugerowałem, żeby zagiełdowali
obiecałem, że kupię
u mnie słowo droższe pieniędzy
a, i mogłem przecież już wyjść z malutkim zyskiem, ale po co?
mendes nielogo / 83.17.145.* / 2007-04-14 09:49
ATM Gr po korekcie oparł się na technicznym wsparciu.Tak się zastanawiam co dalej?Sądzicie ,że ma potencjał do wzrostów jeszcze.Ktoś posiada?
Big Lebowski / 2007-04-14 09:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zloty ciagle sie umacnie juz niewiele brakuje ze euro bedzie kosztowac 3,70 - biorac poprawke na to ze euro w stosunku do dolara sporo zdrozalo to nasza waluta wzmocnila sie niesamowicie.. osobiscie mysle ze inwestorzy idac z trendem opuszczaja dolara szukajac jednoczesnie alternatywy i lokuja miedzy innymi w zlotym...mysle ze jakas czesc lokat trafia takze na GPW.. mysle ze zl w tym roku sie nie oslabi - wielkimi wygranymi beda posiadacze kredytow walutowych szczegolnie tych w usd...
PedroGonzalez / 2007-04-14 09:52 / Uznany Gracz Giełdowy
o widzisz Bigu..ja wczoraj do 1 w nocy i dzis od rana medytuje czy nie mozna by cos z kredytem zmajstrowac moim :) wzialem zw CHF jak byl po 3zl..teraz jest po 2,38..gdybym teraz go zrefinansowal kredytem w PLN to bym oszczedzil 32tys PLN !! kredyt w chf mam po 3,88% a w PLN pewnie w okolicy 4,5-5% tylko pytanie czy sie nie wladuje na tykajaca bombe w postaci zapowiadanych wzrostow stup procetowych bo nasza inflacja niebezpieczenie zaczyna rosnac...ot pytanie..trzeba by wszsytko co do 1PLN wyliczyc co sie opklaca bardziej...
bojan76 / 2007-04-14 10:45 / Uznany Gracz Giełdowy
na dzisiaj sie mowi (wedlug roznych rachunkow) ze dlugookresowy kurs rownowagi (po ktorym dostaniemy euro) waha sie w okolicach 4 i lekko wiecej. ale to na dzisiaj.
bojan76 nielogo / 87.206.146.* / 2007-04-14 10:45
na dzisiaj sie mowi (wedlug roznych rachunkow) ze dlugookresowy kurs rownowagi (po ktorym dostaniemy euro) waha sie w okolicach 4 i lekko wiecej. ale to na dzisiaj.
PedroGonzalez / 2007-04-14 09:58 / Uznany Gracz Giełdowy
mnie tez zastanawia co bedzie jak EURO u nas zagosci i jak wtedy bedzie przelicznik euro/chf i nasze pensje...pewnie ci co maja wyobraznie i wiedze beda wiedzieli jak sie na te zmiany przygotowac i co sie oplaca w tym dniu miec :)
Big Lebowski / 2007-04-14 10:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
do tego jeszcze daleka droga...
Big Lebowski / 2007-04-14 09:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wszystkiego miec nie mozesz - ciesz sie tym co masz...
PedroGonzalez / 2007-04-14 09:56 / Uznany Gracz Giełdowy
tak rozumujac to na gieldzie tez powinien kazdy kupic stos akcji i siedziec na tylku i nic nie robic ;-)
Big Lebowski / 2007-04-14 09:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jak do tej pory - najlepsza strategia...
PedroGonzalez / 2007-04-14 10:06 / Uznany Gracz Giełdowy
to poczekam jak chf zejdzie ponizej 2pln do 1,5 pln a w miedzy czasie bede odkladal ustalona kwote w "skarpete" to moze za 5 lat splace kredyt jak na PLN zamienie bo 10% splacone...45 % zaoszczedzone na roznicy kursy a reszte ze skarpety ;-))))
gabrik / 2007-04-14 09:17 / portfel / Wierny Forumowicz
właśnie nasz PLN to jest cały klucz
świstak-owa / 2007-04-14 07:54 / Bywalec forum
Wszyscy mają tak zielono ( patrz poniżej )
się cieszę :-))))
a ja nie mam :-((((( licząc od ostatniego wejścia ( bo per saldo + i to jest ok. )
ostatnio ( ok. 5 dni temu ) weszłam znowu ( co prawda kontrolnie - 30 % akcji, 70 % gotówki ):
MSZ ( 10,25 zł ) buuuuuuuuuuuuuu....
COMP ( 133,40 zł ) buu....
wczoraj Kruk ( 300 zł ) jakoś wyszedł na lekki plus....ale jak pomyślę, że go kiedyś sprzedałam po 131 zł to ...buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
uciekł mi Gant i Bytom ....to może już nie będę pisać buuu, bo zajęłabym pół ekranu.
Pozdrawiam wszystkich co mają zielono
a jeszcze bardziej tych co mają czerwono - dla pociechy :-)))))
brydzia / 2007-04-14 08:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
widzisz , to że ktoś pisze że ma wszystko na zielono nie znaczy że zarabia , bo zależy po ile kupił ,
sir Magik / 83.24.178.* / 2007-04-14 11:22
zły - kto Brydzi
nienawidzi
świstak-owa / 2007-04-14 08:03 / Bywalec forum
p.s. czy ktoś tu wogóle ma czerwono ??? ;-)
warren buffet / 2007-04-14 09:51 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
będzie kwik. spokojnie. poczekaj sobie. rockefeler czekał poltorej roku omijajac zyski. w pazdzierniku 1929 sie smiał...
needle / 2007-04-14 10:08 / Bez rangi
tak, tak
ale teraz nic takiego się nie zdarzy
dowiesz się o tym za rok!
chyba, że masz lepsze dojścia w MON-ie niż ja , (a to b. mało prawdopodobne...) i wiesz, że zaczną wkrótce bombardowania i nie zdążymy sprzedać
long_mike / 2007-04-14 10:27 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Paradoksalnie, jak zaczną strzelać, to kursy pewnie wzrosną.
needle / 2007-04-14 10:31 / Bez rangi
nie wzrosną
gwarantuję
najcz / 2007-04-14 09:10 / Tysiącznik na forum
u mnie INC -świerzy zakup (-0,5%),posiadam również
RFK-pda,DOM,ESS na +
inc kupiłem ,gdyż widzę ich związek z windykacją długów a tu kasy jest do zebrania dużo.
needle / 2007-04-14 08:37 / Bez rangi
no właśnie, wczoraj odpoczywałem od giełdy, bo od południa do północy goście nawiedzali, choć żadnego powodu poza towarzyskim nie odnalazłem
patrzę rano i oczom nie wierzę...
...nawet nie to, żę rekord czy coś, ale pierwszy raz wszystkie!!! spółki mi zdrożały..
nie które wprawdzie (NTT i FARMACOL) po 0,2%,ale Fasing odrobił wszystkie straty z poprzedniego dnia. Super.
I słońce ładne i znów żyć się chce!
needle / 2007-04-14 08:39 / Bez rangi
"niektóre" - rzecz jasna, trzeba było mniej pić z przyjaciółmi...
...ale i tak jest super
grubasek / 2007-04-14 06:51 / -
Minal kolejny miesiac i jak mowilem,nie ma krachu,nie ma zwaly.
Moj kolega z Polski,ktory tez czyta forum powiedzial cos zabawnego./ale tez waznego/ :

gdyby Kolumb byl Kenobim,nie odkryto by Ameryki.

Na szczescie oprocz Kenobich,tracacych zycie na pseudo analizy sa jeszcze normalni gracze.
Ktorym jak zawsze zycze maksymalnej trafnosci decyzji.

/
gabrik / 2007-04-14 09:15 / portfel / Wierny Forumowicz
grubasku raczysz oczywiście żartowac? w tzw. międzyczasie mieliśmy przynajmniej dwie ładne korekty a zwała oczywiście nam nie grozi bo świat doszedł już do momentu tzw. wiecznej hossy, zjawisko to jeszcze nie jest opisane w książkach ale już naukowcy z NASA oraz tęgie umysły banku światowego zaczynają pisać opracowania.......
najcz / 2007-04-14 09:01 / Tysiącznik na forum
kenobi obecnie to jest antywskażnik,On nie może otwarcie pisać będzie ok.,myślę ,że to swego radzaju szyfr. Zauwż ,jak nie ma Jego komentarzy giełda nie rośnie.
red_baron / 2007-04-14 09:05 / Bywalec forum
zla interpretacja.Dokladnie odwotnie.Gdy znowu rosnie,on na jakis czas znika,by uniknac komentarzy.
radze nie bawic sie w przesady
najcz / 2007-04-14 09:30 / Tysiącznik na forum
ja ignoruję Jego wpisy,ale staram się zrozumieć cel ,który chce osiągnąć i ten cel od jakiegoś czasu się zmienił,chociaż chyba osoba się zmieniła ,komentarze odbiegają stylem od tych z przed pół roku .Więc jak inna osoba ,komentarze w tym samym tonie,to kenobi pracuje na zlecenie.
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2007-04-14 10:33
umowę-zlecenie
bo umowa o dzieło raczej nie ma sensu...
Merowin / 2007-04-14 01:38 / Bywalec forum
wrocilem przed chwila z pracy i jestem szczesliwy,stx i prochnik na plusie a swarzedz na lekkim minusie,dobranoc
rezoon / 2007-04-14 00:37 / "Strategos"
tym razem - do widzenia i do poniedziałku
będę ćwiczył silną wolę i tu nie będę już zaglądał

CU
bebe / 2007-04-14 00:39 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
to nie tak
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy