Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Niepewny los policyjnych emerytur

Niepewny los policyjnych emerytur

Money.pl / 2009-07-03 07:36
Komentarze do wiadomości: Niepewny los policyjnych emerytur.
Wyświetlaj:
marcin 1977 / 85.222.86.* / 2009-07-09 11:46
Proponuję niektórym mądralom wyjść na patrol pieszy lub jak w przypadku wojska pojechać na misję do Afganistanu. Jak posłużycie w oddziałach prewencji i dostaniecie kilka razy płytką chodnikową lub siekierą na meczu to wtedy możecie się wypowiadać. Polecam także pojechać na misję zagraniczną i pojeździć na wystrzałowy patrol. Talibowie przekonają was do zmiany poglądów.
Jak wszyscy jesteście równi wobec prawa to dlaczego nikt nie reaguje jak biją kogoś na ulicy?
ja3432534534 / 82.210.136.* / 2009-07-04 20:26
Art.32 Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.

Bzdura. I Ty możesz wstąpić do Policji.
Jaka więc tu nierówność?
Czarna Chmura.. / 83.20.163.* / 2009-07-03 12:31
przede wszyskim wszystkie wcześniejsze emerytury są sprzeczne z art. 32 konstytucji:
1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.

np. ja jestem dyskryminowany przez złodziejskie władze publiczne odmawiające mi prawo do przejścia na emeryturę w tym samym wieku co np. policjant.
obywatel RP / 86.111.105.* / 2010-03-27 17:21
zaczne od tego . że jestes narwańcem widzę to w twej pisanej tresci, może masz kategorię D dlatego nie poszedłeś do policji miej pretensje do władz publicznych a nie do wojska lub policji i tam szukaj swych praw, nie wiem gdzie pracujesz ale myślę, że pomiatają tobą w pracy więc się nie dawaj.
Życzę szczęścia.
jabara / 2009-07-09 10:13
Bzdury waćpan piszesz. Emerytury policyjne oparte są na ustawie o emeryturach tzw. służb mundurowych, a ustawa ta jest zgodna z Konstytucją. A więc nie ma mowy o niezgodności z art. 32, bo to dotyczy zupełnie innych zagadnień, a widać, że na tych sprawach zupełnie się nie znasz. każdy ma prawo wstąpić do Policji jeżeli spełnia ustawowe wymagania, a więc o żadnej dyskryminacji mowy nie ma. Policjanci nie pracują na zasadzie umowy o pracę, tylko na podstawie tzw. pragmatyki służbowej. tak samo jak prokuratorzy czy sędziowie, ale o nich w mediach jakoś wyjątkowo cicho. Pragmatyka czyni zaś, że oni nie pracuję, a służą i jest to zasadnicza różnica, ponieważ podlegają restrykcyjnym obostrzeniom. I o tym trzeba wiedzieć, aby głos zabierać.
ja342534563567 / 82.210.136.* / 2009-07-04 20:28
A z drugiej strony, nie jesteś, ponieważ możesz się przyjąć do Policji i przejść na emeryturę na tych zasadach.
wojcher / 2009-07-05 18:21 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Będąc niepełnosprawnym (nawet w stopniu umiarkowanym), albo lepiej, nie będąc sprawnym fizycznie ponad przeciętną (bo chyba tacy ludzie są w Policji) nie zostaniesz przyjęty do służby. I to jest dyskryminacja. Podejrzewam, że jak dwa lata temu TK podważył nierówny wiek kobiet i mężczyzn wyznaczający prawo do emerytury jako niezgodny z Konstytucją, tak i teraz by się pewnie udało. Tylko że TK rozpatruje sprawę na wniosek zainteresowanej osoby/instytucji. Także Czarna Chmuro - do dzieła.
jabara / 2009-07-09 10:21
Bzdura. Przepisy ( Ustawa o Policji oraz inne oparte na tej ustawie ) wyraźnie precyzują warunki niezbędne do pełnienia służby. Powtarzam, pełnienia służby, a nie pracy. SŁUŻBY!!! Czy za dyskryminację uznasz nie przyjęcie kogoś do baletu z tego powodu, że ktoś ma tylko o 2 cm krótszą jedna nogę ( bardzo umiarkowane upośledzenie ) lub do Straży Pożarnej kogoś, kto ma fobie na punkcie ognia, lub do pracy, jako kierowcy w MPK kogoś kto niedosłyszy i jest daltonistę, lub na lektora radiowego kogoś, kto się jaka? Zanim coś zaczniesz pisać, najpierw się zastanów.
wojcher / 2009-07-10 23:20 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Służbę to może pełnić ksiądz, wszyscy inni są pracownikami. Podważyłem tylko słowa poprzednika, ponieważ możesz się przyjąć do Policji .
Oczywiście , że masz rację co do warunków przyjęcia do Policji i tego nie neguję. Tylko meritum sprawy jest zgoła inne (dlaczego akurat Policja jest upoważniona do wcześniejszych emerytur?)
Więc ci odpowiem: Jest to relikt PRL zachęcający do wstępowania w szeregi ówczesnej Milicji -ogólna niechęć społeczeństwa i rodzaj pełnionej służby (i wtedy było to właściwe słowo -służba władzy ponoć ludowej) - władza musiała stworzyć dodatkowe zachęty. Jeśli dzisiejsza Policja chce się utożsamiać z ówczesną Milicją to gratuluję. A dlaczego np kierowca autobusu ma pracować do 65 lat? A kominiarz, pani w sklepie, ksiądz, pielęgniarka i każdy inny? Tylko mi nie pisz o szczególnych uciążliwościach tego zawodu.
jasiek45 / 213.158.199.* / 2009-07-03 10:48
nie sa juz potrzenbi do dzwigania radarow, poza tym nic sie robią. Doszlo do tego ze nowa definicja policjanta brzmi : ZLODZIEJ W MUNDURZE.
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-07-03 07:36
Nic tak nie pomoże Polsce jak oszczędności na emerytura i rentach grup uprzywilejowanych tj. policjanci czy górnicy. Nie dość, że to jest niesprawiedliwie społecznie to jeszcze powiększa deficyt.
agggwerw / 83.19.21.* / 2009-07-03 07:43
Schetyna jest bez sensu. Co go obchodzą jakieś policyjne związki zawodowe.
Emerytura GDZIEKOLWIEK po 15 latach pracy to ogromna niesprawiedliwość społeczna. Tego powinien się trzymać a nie ustępować związkom. A jak się komuś nie podobają nowe zasady to nikt nikogo w policji nie trzyma na siłę!!!
jabara / 2009-07-09 10:28
Nie pracy, lecz służby, podczas której narażeni są na to, że do nich strzelają, rzucają się z nożami, siekierami, widłami itp. Policjant ma ustawowy obowiązek narażania swojego zdrowia, a nawet życia w obronie praw obywatela. Ty będąc nie-policjantem nie musisz reagować na przestępstwo. Policjant tego zrobić nie może, nawet nie będąc akurat w służbie. Bo on nie pracuje, SŁUŻY!!!!Poza tym, po 15 latach służby policjant otrzymuje tylko 40 % swojej wypłaty z dnia odejścia. Policz sobie ile to będzie przy wypłacie 1400 ( brutto ) zł i zastanów się czy to się komuś opłaca mając na utrzymaniu rodzinę z małymi dziecmi
obserwatoor / 80.245.177.* / 2009-07-04 09:25
nikt też nie zabroni Tobie wstąpić do Policji i korzystać z tego miodu jakim jest prawo do wcześniejszej emerytury
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-07-03 07:55
Ja się z tym zgadzam. I niestety, ten rząd - zresztą jako pierwszy - zrobi za mały krok w reformie emerytur.
Po takich partyjkach tj. sld czy pis nie spodziewam się jednak żadnych reform w tym temacie ze względu na ich ścisłe powiązanie z wspomagającymi je związkami.
pub / 91.94.23.* / 2009-07-03 13:47
mogliście iść do Policji !!! Ktoś wam bronił ??? po 15 latach bylibyście na emeryturze która wynosi 45% !!!!
ale o tym to już nikt nie wspomni nawet...
wojcher / 2009-07-05 18:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jak kończyłem szkołę to niestety nie było ŻADNEJ innej możliwości jak tylko koneksje. Także nie pisz, "mogliście".
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-07-03 17:47
Nie 45 a 40%.
A co to za argument "mogliście...". Jak ci się nie podoba w policji to sam możesz odejść - to jest podobnego poziomu argument.
buaghahahahahahaha / 80.53.251.* / 2009-07-06 09:48
nie 40 a 140% ostatniej pensji no i
te darmowe wczasy dla całej rodziny
Mieszkania za darmo, a jak nie ma mieszkań to zatrzymani buduja domy dla policjantow w ramach prac spolecznych.
Kazdy zatrzymany łapowki daje (no bez tego policja by nie przezyła)
bandyci sie usmiechaja, i zawsze zapraszaja na obiadek po udanym przemycie (jedzenie dzis strasznie drogie)
narkomani dragami czestuja,
na patrolu to spi sie w samochodzie albo do chacjendy jedzie.
Powiem tak:

Niech rzad ogłosi: kto od przyszłego roku wstąpi do służby przejdzie na emeryture po 25 latach słuzby. No i chłopacy czy jesteście kaleki czy nie to sami będzie się musieli bronić. Będzie to zgodne z art 32. Kazdy równy wobec prawa, wiec kaleka tez niech p*********.
kpp @36 aol pl / 83.23.42.* / 2009-09-25 21:36
każdy mondray alre jak sie komu kżywda dzieje o pierwszy leci na policje
ajwe / 83.11.32.* / 2010-02-12 18:04
uwaga na ortografie

Najnowsze wpisy