Forum Forum prawneGospodarcze

niepłacone czynsze etc ...jakie konsekwencje ???

niepłacone czynsze etc ...jakie konsekwencje ???

kubek1978 / 2009-05-06 22:13
Mam takie pytanie ... może troche głupię ale ciekaw jestem gdy przykładowo mam mieszkanie czy dom na własność z gruntem i nigdzie nie pracuję ,nie mam dochodów bo np. jestem chory.
Nie stać mnie na czynsz i nie płacę czy ma ktoś prawo mnie wyrzucić albo zabrać mieszkanie czy dom np za nie płacenie podatku od nieruchomości ??? Czy może wkroczyć komornik ???
Wyświetlaj:
po / 93.105.86.* / 2009-05-08 17:33
Witam.Praktycznie po trzech niezapłaconych kolejnych uruchamiane jest procedura najpierw przypominajaca i ponaglajaca z terminem 7 dniowym.Anastepnie sprawę kieruje się do egzekucji (komornik skarbowy).
kubek1978 / 2009-05-08 18:07 / Bywalec forum
Rozumiem ...miałem już przyjemność z takim panem ze skarbówki za malutki drobny błąd.
Czyli niejako żyjemy na uwięzi i nie jesteśmy wolnymi ludźmi . Gdyby mieć na własność dom z gruntem to trzeba odprowadzać podatek. Gdy nie ma sie żadnych dochodów czyli np. byśmy nie chcieli pracować w ogóle bo mamy prawo do tego i nie mamy na podatki dla Państwa to nam komornik po trochu odbierze co do nas należy.... ???
Ciekawe jak to jest gdy gdzieś wyjechałem albo poszedłem do więzienia na np. 5-10 lat i nieruchomość stoi albo mieszkanie jest puste . Mnie nie ma i nie mam nikogo kto by to opłacał. To co po takim czasie nieruchomości przechodzą na skarb państwa ???

Najnowsze wpisy