Forum Forum ubezpieczeńInne

Nieświadomie zarysowałeś cudze auto? Może cię to sporo kosztować

Nieświadomie zarysowałeś cudze auto? Może cię to sporo kosztować

Wyświetlaj:
Bogut. / 88.156.50.* / 2015-11-22 08:57
A co czeka tego co rozbił służbowy samochód bez prawa jazdy. Pracownica Recepcji Mercedes-Benz Olsztyn prowadziła bez prawa jazdy służbowego mercedesa i rozbiła . Dyrektor placówki Mercedes-Benz Olsztyn wydał decyzję naprawa z AC . PZU zapłaci a Recepcjonistka nie poniesie kosztów.Kto na tym straci ci którzy są klientami PZU .
JAN III SOBIESKI..1 / 188.47.157.* / 2015-11-22 08:44
WRACAMY DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ CZYLI ...CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM W TYM ARTYKULE TO JEST MOTTEM ..A SKĄD UBEZPIECZYCIEL BĘDZIE O MNIE WIEDZIAŁ JAK NA PARKINGU BYŁEM JA CZYLI B.DOBRY KIEROWCA MÓJ WÓZ I TEGO NIESZCZĘŚNIKA CO ZAHACZYŁEM SAM NA SIEBIE NIE ZADZWONIE CZYLI BĘDZIE TO MOJA SŁODKA TAJEMNICA WIEJE Z MIEJSCA TRAGEDJI I KONIEC......
Zbigniew 400 / 194.183.61.* / 2015-11-22 02:35

Należy podkreślić, że kierowca, który przyjmie mandat za spowodowaną szkodę, będzie miał ogromne problemy ze zwolnieniem od regresu. Dzieje się tak dlatego, że zgoda na ukaranie mandatem jest uznaniem swojej winy za powstałe zdarzenie i spowodowanie uszkodzenia innego pojazdu.


Raczej Pani ZOSIA528 ma poważne problemy ze zrozumieniem !

Jeszcze raz powtarzam, co ciężko zrozumieć temu ''oświeconemu'' społeczeństwu - Policja nie daje mandatów (jak napisano powyżej w tym bzdurnym zdaniu) za wyrządzenie szkody. Policja daje manadaty za wykroczenia. Jakiekolwiek uszkodzenia pojazdu na parkingu - nie jest w myśl przepisów ruchu drogowego -wykroczeniem, z wyjątkiem sytuacji, której opisałem wcześniej. Bez względu na wielkość szkody Policja nie daje też żadnych punktów karnych, ponieważ punkty karne są też za wykroczenia, a nie za szkody !

Po drugiej, nie ma takiej możliwości, że kierowca przyjmie mandat, lub nie, zgodzi się na ukaranie, lub nie jak jak, to bzdurnie napisano, w powyższym artykule. Jeżeli nie przyjmie, to policja automatycznie kieruje sprawę do sądu. Więc, jak można przyjać, lub nie przyjąć mandatu ?

Inną zupełnie sprawą jest opuszczeniu terenu parkingu wyrządzając wcześniej szkodę. Jest to kwestia wielu dowodów zdarzeń i ich poprawnej interpretacji. Ale, w dalszym ciągu, nie ma to żadnego związku z mandatem za powstałą szkodę jak by ona nie była (jak sugeruje ten artykuł), bowiem Policja nie jest od wystawiania mandatów za szkody, tylko za wykroczenia !
Horst / 58.164.43.* / 2015-11-22 02:11
OH czy te spoleczenstwo POlskie po reformach PO ( amerykanizacji ) jest coraz glupsze czy propaganda w mediach POlskich robi z polakow Debili ? Co myslicie
ZOSIA 528 / 89.22.192.* / 2015-11-22 01:22
do Zbigniewa 40
Myślę.,że pan nie zrozumiał tego co przeczytał - tu chodzi o to że sprawca odjechał z miejsca zdarzenia co uznane jest ,że zbiegł z miejsca zdarzenia - i to właśnie podlega mandatowi jako wykroczenie.
Nikt tu nie napisał,że wystawia się mandatu za zarysowanie pojazdu itp. Trzeba się zastanowi , a nie obrażać ludzi.
Ale nie ma się co dziwić -syn policjanta..........
Zbigniew 400 / 194.183.61.* / 2015-11-21 23:54

Należy podkreślić, że kierowca, który przyjmie mandat za spowodowaną szkodę, będzie miał ogromne problemy ze zwolnieniem od regresu.


Należy podkreślić, że kierowca, który przyjmie mandat za spowodowaną szkodę, będzie miał ogromne problemy ze zwolnieniem od regresu.


To nie jest kwestia, tego, czy kierowca przyjmie mandat, bo mu się tak chce, lub nie !
Ludzie, czy Wy w ogóle myśliecie jeszcze cokolwiek ?...!
Czy, Money.pl żyje z dezinformacji ? Wprowadzanie w błąd opnię publiczną jest karalne - właścicielu Money.pl. i mfind.pl. Ponieważ mój ojciec jest policjantem i takich przypadków miał już setki, otóż wyjaśniam. Zdarzenie parkingowe nie jest wykroczeniem w sensie ruchu drogowego. To spora różnica. Wobec powyższego Policja nie może nałożyć mandatu sprawcy, tym bardziej, że w myśl przepisów manadat nie jest za szkodę, tylko za wykroczenie ! Policję nie interesuje, czy zdarzenie podczas manewru na parkingu spowodowało, że poszkodowanemu klientowi przestała świecić żarówka, czy obtarł mu lakier. Policja na zdarzeniu parkingowym wystawia mandat wyłacznie wtedy, gdy w pojeżdzie oprócz kierowcy pojazdu znajdował się pasażer, lub w pojeżdzie poszkodawanego znajdował się pasażer. Zakres tego mandatu jest 220 zł do 500 zł.
Mandatu Policja nie nałoży, nawet gdyby na Parkingu ktoś uszkodził samochód właścielowi za milion dolarów, bo nadmieniam jeszcze raz - Policja nie nakłada mandatu za szkody, tylko za wykroczenia ! Wykroczeniem jest właśnie tylko, gdy oprócz kierowcy znajdowali się pasażerowie, ponieważ byli oni w pewnym sensie narażeni z nie z własnej woli i przyczyny w sytuacji kolizji. W świetle powyższego mandat na zdarzeniu parkingowym nie ma w ogóle nic do wypłaty odszkodowań.

Proszę nie dezinformować opinię publiczną, bo jest przepis w kodeksie karnym, że za takie ogólne, nieprezyzyjne, zdawkowe informacje publikowane w przestrzeniach publicznych mozna zostać pociągniętym do odpowiedzialności, więc na przyszłość nie radzę tego robić.
ds555 / 31.61.141.* / 2015-11-21 23:29
znowu chore i jak sen wariata spłodzone byle jak przepisy w tym podłym złodziejskim Kraju
smok wawelski / 95.49.220.* / 2015-11-21 22:54
co to za bełkot pseudo dziennikarzyny ?????
jadoda / 217.96.119.* / 2015-11-21 22:19
Nic bardziej zagmatwanego nie czytałam. Nic z tego nie rozumie.
pool406 / 79.139.92.* / 2015-11-21 21:51
Sprawca zbiegł? I co? kto wskaże sprawcę? Bo komuś musi się przypisać winę aby go ukarać. Sprawa jest skomplikowana a ten tekst jest w zasadzie o niczym.
Pezecjonusz / 85.198.200.* / 2015-11-21 21:44
To już wiem w jaki sposób firmy ubezpieczeniowe wymieniły stare samochody na nowe Ople i wypłaciły premie po 20000 tysięcy pracownikom!
ja33 / 89.69.6.* / 2015-11-21 21:28
a jesli zarysowanie mialo miejsce w innych okolicznościach to jak ma sie bronić wirtualny sprawca ???
qweq / 89.77.179.* / 2015-11-21 21:12
Kompletne bzdury.
Ustawa wyraźnie mówi że regres należy się wyłącznie jak sprawca "zbiegł", a jest to zupełnie coś innego niż oddalenie się nieświadome czy nawet z powodu braku osoby pokrzywdzonej w okolicy.
ja33 / 89.69.6.* / 2015-11-21 21:29
dokladnie...te wypociny to chyba brak wiedzy prawniczej.
misssi / 89.69.228.* / 2015-11-21 21:08
nie ma sprawy, zawsze mozna do DUDY pojsc...jaki problem - czy mandat czy nie mandat, czy winny czy noe, czy skazany czy nie - DUDA POMOC zawsze pod ręką
bog / 31.61.139.* / 2015-11-21 21:19
Duda to nie jest twój kolego gamoniu

Najnowsze wpisy