Forum Forum dla firmKsięgowość

nietypowa dziłaność - pomocy!!!

nietypowa dziłaność - pomocy!!!

gregor89 / 2013-06-10 18:45
Dzień dobry. Zakładam właśnie jednoosobową działalność gospodarczą. Ale nie to jest tutaj najważniejsze.
Mój znajomy ma chore dziecko. Postanowiłem coś wymyślić, żeby mu pomóc. Wymyśliłem jeden ciekawy pomysł, którym zainteresowali się inni. Przez swoją formę chciałem koordynować pozyskiwanie funduszy, ponieważ właśnie na firmę pozyskałem fundusze fundusze unijne aby móc zbudować stronę internetową, zrobić promocję itd. Pomysł polega na tym, że jest pewna grupa ludzi, która będzie wstawiać na stronę swoje przedmioty. Internauci będą je kupować (mam nadzieję). W tym momencie wychodzi na to, że różni ludzie sprzedali jakieś przedmioty za pośrednictwem mojej strony. Nie wiem jak ogarnąć sprawę z podatkami. Czy będę musiał każdemu wystawić fakturę, pitd itd. Jak potraktować tych, którzy za pośrednictwem mojej strony coś sprzedali i zdeklarowali się, że przeznaczą te pieniądze na jakiś cel, a jak potraktować tych, którzy na tej stronie coś kupili. Chciałbym pobierać jakieś prowizję od tego procederu aby nie dokładać do kosztów serwera oraz pracownika( ponieważ ze względu na dosyć złożone działanie zamierzam zatrudnić studenta do pomocy na jakąś część etatu aby administrował stronę oraz obsługiwał i ludzi przekazujących przedmioty. Nie wiem jak to potraktować. Chyba nie interesuje mnie zakładanie fundacji. Kompletnie nie wiem jak do tego podejść od tej strony. Pomysł jest już kompletny. Zorganizowałem już masę rzeczy na licytację. Fajnie by było komuś pomóc. Bardzo proszę o jakąś podpowiedź jeżeli ktoś ma jakiś pomysł:) Pozdrawiam

Najnowsze wpisy