Forum Forum prawneCywilne

NIEUCZCIWA SZKOŁA DLA DOROSŁYCH

NIEUCZCIWA SZKOŁA DLA DOROSŁYCH

mon6i22 / 2014-10-11 16:19
Witam. Mój problem polega na tym iż chodzę do szkoły zaocznie dla dorosłych i w tym roku szkolnym powinnam iść do matury. Złożyłam deklarację do podejścia do matury w szkole do której uczęszczam. Zostałam poinformowana iż do 7 lutego 2015 muszę ostatecznie zdecydować czy chcę iść do matury jeśli nie to muszę napisać pismo o rezygnacji z matury i wtedy za maturę nie będę musiała płacić bo do niej nie podejdę. Problem tkwi w tym że dzisiaj zostaliśmy poinformowani że musimy podjąć taką decyzję do końca tego miesiąca bo jak nie zgłosimy tego w wyznaczonym terminie tzn do końca tego miesiąca , to w lutym nasza deklaracja o rezygnacji zostanie przyjęta ale i tak będziemy musieli ponieść koszty za maturę do której byśmy nie podeszli. Czy szkoła ma prawo takie coś zrobić? Nadmieniam iż jak zapisywałam się do tej szkoły poinformowano mnie że język obcy będzie angielski, po podpisaniu umowy z tą szkołą i pierwszych już zajęciach okazało się że jednak w szkole jest tylko niemiecki gdzie połowa uczni nie zna go w ogóle, Dostaliśmy również informację że gdy będziemy chcieli j. angielski na maturze zdawać mamy dodatkowo dopłacić bo oni muszą specjalnie wynająć nauczyciela. Zrezygnować ze szkoły tak po prostu też nie można bo szkoła zastrzegła sobie karę za zerwanie umowy. Proszę mi pomóc i podpowiedzieć co zrobić z takimi nie uczciwymi ludźmi. Do matury chciałabym podejść ale do końca nie jestem pewna czy dam radę więc czas do lutego mi odpowiadał na zastanowienie. Może ktoś pomoże, jak rozwiązać umowę o naukę z tą nieuczciwą szkołą bez uiszczania opłaty gdyż to są koszta 600 zł.
szklarek / 2014-10-13 11:17
Jeśli jest to szkoła (niepubliczna) o uprawnieniach szkoły publicznej - a na to wskazuje przeprowadzanie matury właśnie- to pobieranie takiej opłaty jest zdaniem Ministerstwa Edukacji Narodowej nielegalne, nawet jeśli nazwie się to opłatą za przygotowanie itp. (no chyba, że owo przygotowanie to odrębne, dodatkowe zajęcia).

Najnowsze wpisy