Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Niewielka zmienność indeksów

Niewielka zmienność indeksów

Eassy / .* / 2005-06-16 21:40
Komentarze do wiadomości: Niewielka zmienność indeksów.
Wyświetlaj:
orzeł / .* / 2005-06-17 11:18
GIANT odczytasz tą informację jak będziesz chciał (kwestia rekomendacji ) tak czy inaczej na tle branży mizernie choć cena prawie doszła do docelowej :)
orzeł / .* / 2005-06-17 11:17
Strokę brak słów - dobry z Ciebie człek :) pozdrawiam i dzięki
strokuś / .* / 2005-06-17 11:12
kiedyś pytałeś Orzełku o fundusze rynku nieruchomości (FRN)ponieważ aktualnie trwają zapisy na taki fundusz bph to troszkę się przyjrzałem tematowi i mogę się już podzielić swoimi przemyśleniamibędzie tego sporo i trochę poza tematem giełdowym, ale mam nadzieję że nikomu tutaj różne rodzaje inwestycji nie są obce i liczę na to, że mi wybaczycieaktualnie na rynku są 2 ogólnodostępne FRN (arka i skarbiec) a 3. (bph) właśnie próbuje się utworzyć (już kiedyś próbowali, ale nie wyszło)o tych 2-3 FRN można napisać co następuje-------POTENCJALNY ZYSKokoło 8-15% roczniena tyle mniej więcej szacuje się wzrost rynku nieruchomości w najbliższych latachniewiele, ale dość pewnepośrednio zysk bierze się ze sprzedaży nowo wybudowanych mieszkań i budynków (działalność developerska) oraz czynszów za wynajem powierzchni dla firm. Arka i BPH korzystają z pełnego spektrum możliwości dodatkowo nie tylko w Polsce, ale i w Czechach i na Węgrzech, natomiast skarbiec jedynie ze sprzedaży nowych mieszkań w Polscebezpośrednio są to inwestycje w spółki zajmujące się ww. działalnościądodatkowo wolne środki (a więc szczególnie pierwsze lata) są trzymane głównie w krótkoterminowych papierach dłużnych ------PŁYNNOŚĆsą to f. zamknięte, czyli kasa jest zbierana od ludzi i instytucji na początku i do końca trwania funduszu (8-10 lat) już wpłat i wypłat w zasadzie nie maprzewiduje się natomiast wypłaty części dochodów po paru latach (3-4) po kilka procent (3-4) roczniecertyfikaty po 2-4 m-cach od utworzenia funduszu trafiają na GPW co zapewnia trochę lepszą płynność (niż te 8-10 lat) - średnio miesięcznie właściciela zmieniają certyfikaty o wartości rzędu 20 tys. zł---ZYSKI Z AKTUALNYCH FRNpo kilku (skarbiec) / kilkunastu (arka) m-cach funkcjonowania żadne, ale to normalne w tak krótkim (dla tego typu inwestycji) okresie :)skarbiec był sprzedawany na jesieni '04 po ok. 1035 zł (1000zł cena emisyjna, 3,5% opł. manipulacyjna)ostatnia wycena aktywów (jest podawana 4 razy w roku) - 1022zł/certyfikatcena rynkowa ok 1050 złarka była sprzedawana latem '04 po 97zł + ok 3zł opł. manipulacyjnejostatnia wycena 100,5 złcena rynkowa 98-100 złwynika to z tego, że FRN potrzebują 1-3 lat na rozruch, a w tym czasie ew. wzrost aktywów wynika z zysków z bezpiecznych papierów dłużnych----MOIM ZDANIEMnie warto wchodzić na początku, bo zyski żadne a jak widać potem można kupić certyfikaty na giełdzie nawet poniżej ceny sprzedaży w subskrypcji pierwotnejogólnie jednak chyba warto mieć jako element dywersyfikacji portfela i dość pewną inwestycję, niestety długoterminową (Dżejowi nie polecam :))ale jak wchodzić to chyba gdzieś za kilka-kilkanaście m-cy (nad arką możnaby się chyba już zacząć zastanawiać, bo minął 1. rok, a po roku portfel nieruchomości miał stanowić 20%, po 2. - 60%)jeżeli chodzi o wybór konkretnego funduszu to arka i bph są dość podobne, natomiast skarbiec sporo się od nich różni pod względem ceny certyfikatu, wielkości (skarbiec 90 mln, arka 350 mln zł), rodzaju inwestycji (głównie sprzedaż nowych mieszkań) i składu właścicieli (ponoć 70% to OFE; natomiast arka to 9 instytucji /w tym wbk i eboir/ i 4 tys. indywidualnych)Wydaje mi się, że arka/bph mają sensowniejszą (bardziej zróżnicowaną i bezpieczniejszą) politykę inwestycyjną.Z drugiej strony te 70% skarbca wykupione przez OFE też jakoś przekonuje. Poza tym rośnie popyt wewnętrzny i kredyty hipoteczne, przy jednoczesnym słabej podaży mieszkań - jest więc szansa na dobre marże. Z kolei jednak może lepiej zainwestować w akcje spółek typu GTC itp.? Nie trzeba wtedy pokrywać dodatkowych kosztów zarządzania funduszem, ale kurs akcji jest bardziej podatny na ogólną koniukturę giełdową----PODSUMOWUJĄC:już wiem, że nic nie wiem :-)bph sobie daruję, a prawdopodobnie wejdę w arkę w najbliższych m-cach
jujo / .* / 2005-06-17 14:07
Witaj Stroke,Przyznam sie ze nieruchomosci zawsze mnie necily ale jak to bywa czlowiek nie dysonuje takim kapitalem aby mogl sobie pofolgowac w dlugoterminowa inwestycje. Jakkolwiek gdy arka przystapila do tworzenia zamknietego funduszu nabylem certyfikaty. Na bazie dzisiejszych doswiadczen zgadzam sie z Toba calkowicie, nie ma co wchodzic w tego rodzaju inwestycje w pierwszym roku gdy fundusz dopiero co nabywa nieruchomosci. Mam nadzieje, ze kolejne lata bede tluste (pobono nasz rynek nieruchomosci jest ciagle niedoceniony w UE, choc ceny juz zdazyly pewien skok juz wykonac) tak by przyniesc oczekiwana stope zwrotu. A z dwoch wowczas powstajacych funduszy zdecydowalem sie na Arke z powodow ktore wymieniasz powyzej, Pozdr
KOLO / .* / 2005-06-17 11:11
czy ktoś obserwuje rybki (wlb)??
Giant / .* / 2005-06-17 11:00
tak patrze na Mieszko i się zastanawiam czy nie nabyć, nie lubię tej spółki bo dużo na niej umoczyłem ale może teraz?
orzeł / .* / 2005-06-17 11:04
rekomendacja 09.06.2005 Millenium DM redukuj 2,27 dla mieszko - tylko informuję !!!! tylko informuję !!! tylko informuję !!!
Giant to Eagle / .* / 2005-06-17 11:10
Dzięki Orle za info.Nie wiedziałem, fajnie, że jesteśmu na tym forum i jako, że człowiek nie maszyna, wszystkiego nie sprawdzi- pomagamy sobie.Thank you
orzeł / .* / 2005-06-17 10:50
już mnie nie ma bo jak coś piszę to to źle wróży :)
orzeł / .* / 2005-06-17 10:43
ale zaraz puszczam:)to był mój ostatni zakup w ramach przemeblowania portfela kolejnym miał być mostostal płock:(
anna / .* / 2005-06-17 11:18
puściłam po 11, podaż za bardzo naciska.
orzeł / .* / 2005-06-17 10:34
czyżby wczorajsze dokupienie polnorda się udało - może wreszcie cokolwiek mi się uda:)
anna / .* / 2005-06-17 10:14
inwestycja w jutrzen na 10%, jest opłacalna :)
anna / .* / 2005-06-17 09:11
nabyłam talex, ale to moja ostatnia spółka i urlop :)sprzedałam spina ze strata to znak ,że moja intuicja mnie zawodzi i pora odpocząć.
orzeł / .* / 2005-06-17 07:30
na całe nieszczęście dla nas wszystkich nie jest ważne co mówimy i co nam się wydaje ale co robimy i jak to się odbija na stanie naszego rachunku! ja czasem nawet nie tylko mówię że coś będzie rosło ale nawet to kupuję !!!!!i nawet potrafię sprzedać zanim zacznie rosnąć choć wiem że będzie to ci dopiero sztuka:) na szczęście są wśród nas nieomylni i im chwała:)
strokuś / .* / 2005-06-17 09:29
odnośnie robienia: właśnie wyprzedaje fundusze top ameryka i europa z dzisiejszą wycenąmoże jeszcze porosną, ale przez 2 tygodnie urlopu nie mam ochoty się nimi zamartwiać :)z bieżącą wyceną po 2 m-cach jestem do przodu:+7,2% na ameryce+3,2% na europieniby niewiele, ale te 7,2% to jest drugi najlepszy wynik we wszelkiego rodzaju funduszach w tym czasie (lepszy był tylko pionieer aa +10,2%) a W20 miał +2,8%, więc nie narzekam
orzeł / .* / 2005-06-17 07:18
napisz lepiej ile zarobiłeś i napisz coś na dziś:)
orzech / .* / 2005-06-17 01:31
Czyż nie mówiłem od początku i zawsze będę powtarzał: BIOTON ... i kropka !
orzeł / .* / 2005-06-17 00:46
indeksy blisko szczytów a ja liżę rany - no cóż taki żywot człowieka poczciwego :) i takie są koszty czyszczenia placu boju:) jutro do boju i bój to mój jest nieostatni choć tiażoło mi na duszy jak na interię fakaną zerkam (dałem się zrobić jak dziecko) brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
Eassy / .* / 2005-06-16 21:40
I co wy na to chłopaki???
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy