Forum Forum finansoweBanki

NIEZADOWOLENI Z BANKU BPH !!!

NIEZADOWOLENI Z BANKU BPH !!!

tomborlew / 2008-03-27 01:35
Bank BPH oszukuje swoich klientów i Rzecznika Praw Konsumenta. Bezprawne działania banku doprowadziły, że sprawę bada policja i prokuratura.
Bliżesz informacje znajdziecie Państwo na stronie www.bph.info.pl

Gorąco polecam.
Wyświetlaj:
Kiramo / 46.113.79.* / 2011-04-21 20:53
oceń ten bank:

http://ocena-banku.blogspot.com

http://ocena-kredytu.blogspot.com
piotr_1969 / 2011-04-21 13:37
Byłem wieloletnim klientem banku GE Money Bank (dziś BPH). Rzetelnie spłacałem swoje zobowiązania. Gdy moja żona ciężko zachorowała, a lekarze cudem uratowali jej życie straciliśmy jedno źródło dochodu. Żona pracowała w konkurencyjnym banku, w którym choroby pracownika nie tolerowano. Rozwiązano z nią umowę.
Ja, po przykrych doświadczeniach zawodowych, gdy po wypadku mojej dziesięcioletniej wówczas córki, potrąconej przez samochód na przejściu dla pieszych, z ust swojego dyrektora usłyszałem, że albo chcę robić karierę zawodową, albo czas spędzać z rodziną... wybrałem rodzinę. By móc do woli dysponować swoim czasem i nie być uwiązanym sztywnymi godzinami zostałem... taksówkarzem.
Dzisiaj, a mamy 21 kwietnia 2011 r., sytuacja na rynku transportu osób jest dramatyczna. Złodziejskie firmy przewozowe zniszczyły branżę, która co prawda pozostawiała wiele do życzenia, ale miała szansę przeistoczyć się w nową jakość. Starzy taksówkarze, rodem z PRL, odchodzą bowiem do lamusa.
Godzinę temu dostałem list polecony od Komornika Sądowego, który na wniosek BPH postanowił zabrać mi wszystko. Zalegałem z ratami kredytu trzy miesiące. Spłaciłem je. Mimo to bank wypowiedział mi umowę. Nie byłem w stanie spłacić całego zadłużenia, a dalej... poszło z górki.
Pozdrawiam prezesów wszystkich banków. Życzę im Wesołych Świąt Wielkanocnych spędzonych z rodzinami gdzieś na jakichś egzotycznych wyspach. Udanego nurkowania wśród koralowych raf. Zazdroszczę spokoju, za który Wasi klienci płacą dramatem własnych rodzin.
Vivo / 89.174.215.* / 2011-04-12 14:34
UWAGA! W związku z ogłoszeniem uzasadnienia wyroku Trybunału Konstytucyjnego publikujemy pierwszy wzór skargi o wznowienie postępowania dla przypadku, w którym wydano wyrok w postępowaniu nakazowym.
W środę opublikujemy projekt skargi dla przypadku wynikającego z BTE.
Wzory są dostępne na stronie portalu www.sklepowicz.pl
CO TO OZNACZA? Gdy sąd wznowi postępowanie bank będzie musiał UDOWODNIĆ wielkość długu, a gdy będzie miał z tym problem, bądź pogubi papierki, bądź nie udowodni i będzie ZMUSZONY wystąpić o nowy nakaz na UCZCIWĄ i udokumentowaną, rzeczywistą kwotę, a wtedy może się okazać, że dług jest PRZEDAWNIONY !!!!!!!!!!!!!
qwer1214 / 77.65.164.* / 2011-08-11 22:13
Może nareszcie znajdzie się jakiś bat na oszustów!
schiza55 / 193.138.110.* / 2011-09-01 14:17
Bat na oszustów?? Załamka... pożyczyliście pieniądze, wydaliście je, nie wywiązywaliście się z umowy i nie spłacaliście rat i jeszcze w dodatku będziecie liczyć na przedawnienie !!! k...wa...normalnie macie coś z głową bank to nie MOPs. I kto tu jest oszustem??
normal / 80.53.127.* / 2011-04-12 09:03
te s******** nękaja mnie opłatami za monity listowne lub telefoniczne.
W sierpniu 2010 r wziałem sobie małą lodówke na raty. Kwota raty to 52zł. Pech chciał, że spóźniłem się z 2 ratą, Po 2 tygodniach przyslali mi list z informacja o naliczonych odsetkach (cos koło 2 zł) wpłaciłem te 2 zł. Ustawiłem sobie stałe zlecenie w moim koncie (iPKO) żeby sie juz nie spóźniać, ale... za kolejne 2 tygodnie przysłali znowu monit, że zalegam 16 zł... wpłaciłem, sprawdziłem stałe zlecenie na moim koncie - wszystko grało. za jakis czas znowu dostałem upomnienie, ze zalegam 16 zł... nie wiedziałem o co chodzi, więc zadzwoniłem do nich. Jak się okazało te 16 zł, to własnie koszty upomnienia. Więc wysyłając mi pierwsze upomnienie na 2 zł juz byłem winny 16zł o które upominając sie naliczyli mi kolejne 16 i tak k u r w a w kólko, przez 5 miesięcy. W końcu sie zdenerwowałem i nie wpłacałem kolejnych 16 zł. Wtedy do mnie zadzwonili upominając sie o te 16 zl, ale telefon do mnie, to monit telefoniczny kosztujacy 20 zł, o które upomnieli się listownie naliczając mi kolejne 16 zł. s k u r w i e l e p i e p r z o n e !!!
Wreszcie zadzwoniłem do nich sam, powiedziałem , że są nienormali, każąc mi płacić więcej za monity niż za pralkę. Spytałem ile musze wpłacic, zeby przerwac ten CHORY proceder?! Uprzejmy gościu powiedział, że zalegam 36 zł, na które zapewne pójdzie upomnienie za 16zł, więc jak wpłacę 52 zł, to powinienem miec spokój. Te 52 zl, przelałem na konto BPH, zanim jeszcze skończyłem z nim rozmowę. Było to 2 tygodnie temu. Dzis rano w skrzynce na listy, znalazłem upomnienie na 16 zł. K u r w a j e b a n a m ać!!!!
Czy jest ktos na tyle władny, zeby cos z tym zrobić? !!!
majal / 212.183.128.* / 2011-12-08 00:21
Zgłoś sprawę do prokuratora i wnieś sprawę do sądu.To jest ewidentne bezprawie i wykorzystywanie własnej pozycji,co zarazem jest działaniem na Twoją szkodę.Reguluje to kodeks karny
jola55569 / 95.40.104.* / 2011-04-20 18:59
na nich chyba nie ma bata....miałam u niich kredyt gotówkowy ubezpieczony. Straciłam pracę w związku z czym poszłam do bphu zeby mi zawiesili spłate rat. ZAWIESILI.... przysylając aneks do umowy i nowy harmonogram splat. Ucieszylam się, odeslałam do nich jeden z podpisanych egzemplarzy a drugi zostawiłam sobie. Kolejna rata do spłaty wyznaczona byla na grudzień.
Wplacam więc w grudniu rate a tu sie okazuje ze mnie sądem straszą bo nie spłacałam rat przez kilka m-cy. Teraz mijają cztery miesiące odkąd walcze z nimi by wycofali mnie z BIKu ze względu na to ze nie maja w papierach tego co im odsyłałam... Nie mozna sie z nimi porozumiec w dziale windykacji mówią co innego, na infolini co innego a w zwyklej placówce nie mogą mi pomóc tylko dzwonią na infolinie bo sami nie wiedzą co mają zrobic z moją sprawą........ Dziś czekałam godzinę na telefonie aby tam ktoś odebrał ..puszczają muzykę i każa czekac ....ciekawe jaki mi przyjdzie rachunek za telefon i jak nic nie załatwiłam tak juz pewnie nic nie załatwie....brak słow..
TRZYMAJCIE SIE Z DALEKA OD TEGO POŻAL SIĘ BOŻE BANKU....
krzysiek880729 / 89.229.229.* / 2011-04-04 08:23
Już szczęście spłaciłem pożyczkę . Nie polecam nikomu tego banku , są to najwięksi oszuści wszystkie raty płaciłem w terminie a i tak przychodziły do mnie kary za nie terminowa wpłatę . Złodzieje i tyle.
Roki07 / 178.218.233.* / 2011-04-22 18:03
No takich idiotow to ja nieznam.Mialem problemy wypowiedzieli mi umowe.Kazali wplacic 2000zl i umowa miala byc wznowiona.Jakie bylo moje zdziwienie gdzy zobaczylem zajecie polowy wynagrodzenia i konta w banku.Po mojej interwencji pracownik wyparl sie ze cos mi obiecywali no poprostu parodia.Na szczescie juz ich splacilem.NIE POLECAM BPH NAJGORSZY BANK W POLSCE.
MAARQS / 87.204.218.* / 2011-04-01 11:08
Ja powierzyłem Bankowi BPH pokaźną kwotę na lokatę. Miała przynieść około 5 a nwet jak sugerował doradca może 7% w stasunku rocznym. Po 3 latach zwrócono mi kwotę lokaty, bez nawet 0,01 zł oprocentowania. Podobno sytuacja rynkowa nie pozwoliła na dodatkowe zyski. Prawdą jest, że umowa gwarantowała jedynie pełny zwrot wpłaconej kwoty. Jak to możliwe aby w czasie 3 lat przekazane środki nie zarobiły nawet 0,01 zł? Traktuje to jako typowe oszustwo. szukam innego banku. Takich klientów Banku BPH jest wielu. W zamian za to w majestacie prawa pensje dyrektorów tego Banku rosna w zawrtotnym tempie. I z czego - z zysków uzyskiwanych droga mataczenia i oszustwa. Taki to jest ten Bank BPH.
roki82 / 87.206.200.* / 2011-03-13 11:29
Też mi odradzano zaciągać kredyt w tym banku, ostatecznie zdecydowałem się na kredyt hipoteczny w ING Bank Śląski. http://www.finansosfera.pl/kredyt-hipoteczny/161-ing-bank-slaski-kredyt-hipoteczny/
dstra / 178.73.51.* / 2011-03-13 08:45
Witam, niestety muszę potwierdzić pozostałe opinie.

Kilka kredytów już w życiu spłaciłem. Z żadnym nie było problemów.
W super banku BPH wygląda to dramatycznie.
Żadnego poszanowania dla klienta, brak komunikacji pomiędzy poszczególnymi działami firmy. Zasłanianie się procedurami, nękanie telefonami i SMS-ami pomimo że nie ma powodu a wręcz w oficjalny sposób cofnąłem zgodę na ten sposób kontaktowania się ze mną. To się nazywa "STALKING".
Kredyt spłacony, a bank próbuje obciążać mnie karami i opłatami za nękanie telefoniczne.
Żadnej rzeczowej dyskusji a po podpisaniu umowy stajemy się "dojną krową" na której Bank zarabia pieniądze.
Baaaaaardzo nie polecam.
Najgorsza instytucja bankowa z jaką do tej pory miałem kontakt.
ich pechowy klijent / 82.139.52.* / 2011-02-27 13:29
Do mnie też ciągle dzwonią o zadłużeniu i że mam im zapłacić, bez żadnych pism dzwoni tylko jakaś kokota. Gdyby opisać ten bank to byby było tak: k..... j,,,,,, wszystkich ich m.... w d...,, ch..... j.......
BABCIA 47 / 178.37.0.* / 2011-02-04 15:46
dzien dobry, ja rowniez jestem klientem tego banku od 1992 r. W grudniu 2010 dzwoni pan z bph z informacja ze mam wplacic 56 zl na konto,poniewaz mam zadluzenie, zdziwiona ale wplacilam ta kwote na moje konto w bph. Pod koniec 2010 roku dostaje zestawienie transakcji z okr.rozliczeniowym 2010-12-21 - 2011-01-20, udaje sie do banku z prosba o wyjasnienie. I CO SIE OKAZUJE - ja kiedys mialam karte kredytowa w tym banku ale a 2004 ROKU splacilam zadluzenie i oddalam karte, i na tym moim rachunku od 2004 r.wisi 10,78 zl, przez 47 miesiecy nikt do mnie nic nie wysylal, nikt nie dzwonil, A TERAZ W 2011 ROKU STRASZA MNIE ODEBRANIEM KARTY ,OBCIAZJA OPLATA 16 zl i w sumie mam do zaplaty 76.98 zl, jestem emerytka z 1080 zl emerytura. CHYBA ODDAM TE BANDE OSZUSTOW DO SADU!!!!!!!!!!!
Najlepszy Doradca / 83.30.70.* / 2011-06-24 22:52
Jestem pracownikiem banku BPH. Nie sprzedajemy kart w mediamarkt ale mamy punkty w których się sprzedaje nasze produkty i są dobrowolne. Wystarczy odesłać kartę z wypowiedzeniem umowy o korzystanie.
Ludwik bc / 83.19.35.* / 2011-08-22 13:01
No tak...najlepiej przez parę lat siedzieć cicho,poczekać aż odsetki narosną,a później wezwanie do zapłaty ( też płatne).
Jesteście żenujący...
W dzisiejszych czasach,przy tak dużej konkurencji takie postępowanie to samobójstwo.
wedfwe / 79.140.207.* / 2011-01-18 23:09
Bank bph to to samo gowno co byle ge money NIKOMO ABSOLUTNIE NIE POLECAM. TRAGICZNE PODEJSCIE DO KLIENTA> KLIENT JAK JUŻ WIEŹMIE KREDYT NIE MA NIC DO POWIEDZENIA>NATOMIAST WCZEŚNIEJ WCHODZĄ W DUPE BEZ WAZELINY> JUZ NIE RAZ OPR>>>>P>>>>NA INFOLINI>
derk / 80.51.9.* / 2010-12-29 21:14
Do napisania tego artykułu skłoniła mnie nieuczciwość banku BPH ale od początku.

Moi teściowie po wielu przemyśleniach zdecydowali się na zakup ratalny telewizora i pralki w sklepie MediaMarkt w Katowicach

gdzie prym przy udzielaniu kredytów i sprzedaży ratalnej wiedzie bank BPH

wszystko wydawało się w najlepszym porządku udzielona zdolność kredytowa, otrzymanie karty kredytowej do czasu !

raty były płacone zawsze przed terminem z dwu tygodniowym wyprzedzeniem a nawet przedostatnia rata z miesięcznym wyprzedzeniem gdzie termin zapłaty był na 17-12-2010 a rata została wysłana 18-11-2010 i ostatnia którą wysłał 20-12-2010 a termin był na 17-01-2011

niby wszystko w porządku raty wpływały na konto banku BPH przed czasem solidny klient-kredytobiorca każdy szanujący się bank powinien nagradzać takiego klienta mniejszymi odsetkami

ale jak się okazało nie BPH ten oto bank ukarał mojego teścia kwotą 16 zł za nie terminowe spłacanie rat

bo jak się okazało raty które płacił mój teść przed terminem bank uznał za dodatkowe wpłaty nie zaliczane do rat

chociaż kwota kredytu się zmniejszała dla banku nie ma to najmniejszego znaczenia i ostatnią ratę na którą termin spłaty był na styczeń 2011 roku uznali że będzie to rata za grudzień 2010 gdzie termin spłaty był na 17-12-2010 a pieniądze wysłane były 20-12-2010

i tu pole do popisu dla banku trzy dni spóźnienia (którego nie było bo rata została wysłana z miesięcznym wyprzedzeniem) wysłanie monitu z windykacji z adnotacją :

".... bank naliczył opłatę za monit listowny opłata w wysokości 16,00 zł powiększyła pana zadłużenie względem banku i zostanie doliczona...." itp.

a dla emeryta którym jest mój teść kwota 16 zł jest duża

pani na infolini banku BPH poinformowała mojego teścia że jego spłacanie przedterminowenie ma tu najmniejszego znaczenia i wszystkie wpłaty które wpływają na konto banku z miesięcznym wyprzedzeniem zostaną zaliczone do dodatkowych wpłat a w terminie spłaty ma wpłynąć rata

pragnę przestrzec wszystkich którzy zamierzają wziąć kredyt albo już go spłacają nie spłacajcie nic przed terminem ani nie wysyłajcie prędzej rat bo bank BPH nałoży na was karę 16 zł niby kwota niewielka ale 100 takich kar dziennie daje bankowi niezłą sumkę w skali miesiąca

pozdrawiam wszystkich kredytobiorców
internautkaaa / 83.25.164.* / 2011-01-20 17:00
I tu mamy kolejny dowód na to, że ludzie nie czytają umów przed ich podpisaniem. Wszystkie te informacje sa tam zawarte.Jak sama wspomniałaś teść zawarł umowę o kartę kredytową a nie zwykły kredyt, więc warto zapoznać się najpierw z :produktem" który się nabywa....
Ekspertka / 2011-01-05 16:12
Jeśli zaciągasz kredyt i wpłacasz przed pierwszą ratę przed terminem to BPH potraktuje ją jako ostatnią. Skutek jest taki, że nie ma pierwszej wpłaty i naliczane są odsetki karne.
To jakaś paranoja.
No i te wciskanie klientom bezimiennych kart kart kredytowych.
Wkurzające jest też to, że na SMS przychodzi wiadomość o niespłaconej racie mimo że termin jej zapłaty jeszcze nie upłynął.
Poza tym bank wciska full ubezpieczenie - po co to? Chyba dla prowizji.
Gabberr / 193.138.110.* / 2011-01-19 12:15
Napisze tylko - czytać umowy...
...no i radzę zapoznać się z zasadami spłaty rat wziętych w poczet karty kredytowej.
kamilak1985 / 89.72.241.* / 2011-04-24 18:15
zgadzam sie z przedmowca-nie czytacie umów które podpisujecie,a potem pretensje do calego swiata!ze niby banki to instytucje charytatywne tak????fajnie wydaje sie kase wzieta od nich,ale jak przychodzi do splaty to nagle "sk......."?spojrzcie prawdzie w oczy-bank zyje z pozyczania pieniedzy,kazdy bank.a ze swoich zobowiazan nalezy wywiazywac sie rzetelnie.ludzie..... wstyd....wstyd mi ze zyje w tym kraju,ktory tworza tacy"inteligenci"ktorych banki tylko nekaja za nic....
artek 777 / 46.113.177.* / 2011-05-24 15:41
TAK tak oczywiście podpisz pracownik BPH bo pewnie nim jesteś złodzieju )
toudii12 / 89.229.82.* / 2011-09-03 12:11
jeszcze zebyscie tak swiadomie i sumiennie wykonmywali swoja prace a nie
raty raty / 84.38.21.* / 2011-08-03 18:36
pewnie nie pracownik tylko swiadomy klient ktory zna zasady spłat zobowiazan!!!!
jestem klientem BPH, niestety!!! / 79.191.4.* / 2011-03-10 21:14
NO TAK CZYTAĆ ... I CO PRZECZYTASZ, ŻE 24 DZIEŃ MIESIĄCA TO NIE 24 DZIEŃ W MIESIĄCU JAK W MOJEJ UMOWIE TYLKO 24 DZIEŃ MIESIĄCA TO 31 WG. BPH .BO TEN BANK WPROWADZA NOWY KALENDARZ TYPU LICZYMY DNI MIESIĄCA ZACZYNAJĄC OD DNIA SPORZĄDZENIA ROZLICZENIA NP 7 /BPH RULEZ/ NAGINAJĄ LUDZI JAK SIĘ TYLKO DA. TO JEST MOŻLIWE TYLKO W POLSCE. TAKI KRAJ. KIEDYŚ ZMIENIE PASZPORT, TO JEST PEWNE.
heh / 193.138.110.* / 2011-09-01 15:02
heh mam nadzieje, że nowa matura już za Tobą... bo tej w której trzeba czytać ze zrozumieniem pewnie byś nie zdał :) Skup się nad tym co czytasz a zrozumiesz warunki umowy. Jeśli nie czytasz przed podpisaniem to przeczytaj chociaż zanim bzdury na forum zaczniesz pisać tzn. tu większość zamiast ukazywać oszustwa Banku BPH ukazuje swoją głupotę
raty raty / 84.38.21.* / 2011-08-03 16:53
Nawet przy telefonie na abonament jest ustalany okres rozliczeniowy, nie zawcze bedzie on od 1 dnia kazdego miesiaca..Ludzie!! Tak ciezko sprawdzic i zapamietac kiedy nalezy rate wpłacac. Najlepiej miec pretensje do wszystkich a nie do siebie( wstyd sie przyznac ze nie przeczytalo a sie podpisuje)
vlado / 79.163.188.* / 2011-01-05 11:07
..dokladnie,ja tez mialem taka sama sytuacje,ale co jeszcze mnie spotkalo,o tym napisze pozniej...ich procedery to najnormalniejsze zdzierstwo!!!!!!
kama82 / 83.26.152.* / 2011-01-18 20:08
Minęło kilka miesięcy po spłaceniu ostatniej raty w banku BPH i już nawet zapomnieliśmy, że spłacaliśmy te raty, aż do dnia kiedy przyszło pismo windykacyjne z banku o zaległościach w wysokości 2zł!!!!!!!!! (dodatkowo 15zł za przesłanie tego listu). Jak dowiedzieliśmy się od konsultanta na infolinii są tą odsetki za nieterminową spłatę raty, którąś z pierwszych a było ich 30). Jak zapytaliśmy się czemu nie zostaliśmy w żaden sposób poinformowani wcześniej i czy to jest ich sposób informowania klientów Banku konsultant potwierdził " Tak w ten sposób informujemy o tym naszych klientów". Żenada. A misją banku jest " Inwestujemy w relacje". Nic dodać nic ująć.
krysica5 / 2011-01-01 20:40
No właśnie i po co spłacać wcześnie ja zpłacam rate za komputer i też przez ten bank i też mi ostatnio przyszedł list z taką treścią ".... bank naliczył opłatę za monit listowny opłata w wysokości 16,00 zł powiększyła pani
zadłużenie względem banku i zostanie doliczona...." itp. a za nie terminowe wpłacanie nalicza 25zł. a ja wiem że rata dochoszi do nich na konto na drugi dzień po moim wpłaceniu to co ten bank wyprawia to parodja ,to jeszcze nic nawet potrafią wydzwaniać do mojego zakładu pracy 3,4 razy co pietnaście minut .przeszło miesiąc napisałam skarge do derektora tego banku i dotej pory nie mam odpowiedzi ,ja przez ten bank nabawiłam sie tylko nerwicy bo przechodze gechenne ,ale jak zaczełam spłacać raty to było wszystko okej nie było nie terminowych wpłat a,teraz jak powoli raty się kończą to się zaczeło ,a ja tak samo wpłacam nie inaczej zamiast raty coraz mniej to ja raty przybywa ,pomurzcie nie mam jusz sił do nich
Maks85 / 2010-12-17 22:10
Naprawdę mocny szwindel robią.... Tylu ludzi im powierza kasą a oni załatwiają człowieka w taki sposób. Ludziom znika kasa z kont (czytałem że nawet i pół miliona potrafi odparować)
Także trzeba szukać jakiegoś innego miejsca żeby złożyć oszczędności
korek23 / 2010-12-19 21:00
Taka rzeczywistość, na początku kuszą ofertami i przemiłą obsługą....a jak już podpiszesz umowę, to dopiero zaczynają się zakręty.
Niestety banki są jedyną "wiarygodną" instytucją, której można powierzyć oszczędności, chyba, że chcesz je trzymać w skarpecie. Pytanie który bank wybrać, żeby nie stracić?
Jinn85 / 2010-12-21 18:32
Dobrze jest więc skorzustać z usług porównywarek internetowych, na których znajdziemy w pełni aktualne i sprawdzone informacje.
raiffeisenwatch. / 94.254.164.* / 2010-11-20 14:47
To się nie mieści w głowie.

raiffeisenwatch.wordpress.com

Zawyżają oprocentowanie kredytów, sprzedają lipne obligacje, pobierają opłaty za bezpłatne operacje. Przeginają. Dlatego pójdą pod sąd!
stiudent / 2010-10-19 14:10
Przesyłajcie wiadomości na temat oszustw do redakcji alert.finansowy.pl To jest strona, na której można poczytać o takich praktykach banków i instytucji finansowych. Przy okazji zachęcam do poczytania ...

Najnowsze wpisy

Konto firmowe - najlepsza oferta: