Forum Forum podatkoweInterpretacje

niezwrócona nadpłata podatku z ZUS-u -zwrócić czy nie?

niezwrócona nadpłata podatku z ZUS-u -zwrócić czy nie?

Karolek12 / 2011-05-05 12:24
Witam serdecznie!! DOtsałem niedawno zwrot podatku z ZUS-u!! jest jeden tylko problem , jest więcej niż obliczyłem!! Czy musze zwracać nadpłatę?
Wyświetlaj:
Gosia2869 / 77.255.210.* / 2018-04-22 19:20
Mam taki mały problem. Miałam z Zus zwrot podadtku z PIT 40a .Zawsze się rozliczam z Urzedem Skarbowym i oni mi zwrócili nadpłatę z PIT37. A nastęnie ZUS również mi wypłacił przy rencie nadpłatę. Co mam teraz zrobić gdzie się skierować do ZUS czy US. by zwrócić piniądzie i nie płacić kary.
Woźny12 / 2013-07-03 14:53
Zwrot podatku z ZUS-u? Chyab coś Ci się pomieszało o chodzi Ci o zwrot podatku z Urzedu Skarbowego... sprawa wygląda tak, jeżeli Urząd Skarbowy rpzesłał CI tyle piniędzy , może się okazać że jednak popełniłeś błąd w obliczeniach i tak naprawdę miałeś dostać wiecej... na Twoim meijscu bym się tym nie przejmował, ale jeżlei az tak Ci to zawraca głowę to możesz isę udać do urzedu skarbowego i wyjaśnić sprawę...tylko żeby ci jakeiś kary nie wlepili dodatkowej :P
wiwan / 2013-07-04 09:59
Widziałby to trochę inaczej- co do zasady zwrot z US nie może być wyższy, od nadpłaty wykazanej w PIT. Może tak być jedynie w sytuacji gdy US sam skorygował rozliczenie, a zmiana kwoty zwrotu nie przekroczyła 1000 zł. Ale dzieje się tak w przypadku oczywistych/ rachunkowych pomyłek, co więcej korekta taka na piśmie jest do podatnika wysyłana. Tu takiej sytuacji nie mamy.

Inna sytuacja to zdaje się (przydałoby się potwierdzenie 'belladonny') taka, że zwrot obejmuje nadpłatę za zeszły rok, która na skutek swej małej wysokości nie została wysłana pocztą na konto. Obecnie jest to 8,80 zł.

Najnowsze wpisy