Forum Polityka, aktualnościKraj

NIK ujawnia: część fotoradarów to skarbonki

NIK ujawnia: część fotoradarów to skarbonki

Wyświetlaj:
dfgdgdg / 89.70.214.* / 2013-03-26 14:15
Psom należy dać w łapę i wtedy zamiast 500zł i punktów karnych zapłacisz 200 zł . Po sto złotych na łebka, bo w radiowozie zawsze jest dwóch darmozjadów.
UWAGA !
Sygnałem do dania w łapę jest wyjście jednego łapówkarza z radiowozu aby nie było świadka. Jak zaproponujesz łapówkę w obecności dwóch pasożytów, to mogą oskarżyć Cię o przekupstwo Funkcjonariusza Państwowego a takie przestępstwo jest surowo karane przez mocno skorumpowane Sądy polskie.
Bartosz00 / 2013-03-26 15:25
To nic innego jak naleiciałości po komunie... czego można się spodziewać po ludziach którzy zostali przeszkoleni przez byłych towarzyszy...
nie głupek / 178.37.218.* / 2013-01-16 15:12
[...]

### POST EDYTOWANY Z POWODU ZŁAMANIA REGULAMINU FORUM MONEY.PL ###
którzy juz nie mają pomysłu na gospodarkę i łapią się nawet takich głupot.
Dokuczyć ludziom za wszelką cenę.oto ich dewiza. Czekajcie dranie,ja na was juz napewno nie zagłosuję, i nie tylko ja.
T.J. / 83.8.140.* / 2013-01-15 17:19
Mieszkam w Bydgoszczy od zawsze. Szlak mnie trafia jak na ul. Fordońskie - dwu pasmowej ( specjalnie sprawdzałem ) mamy znak 70 km/godz , 300 m dalej 50 km bo jest skrzyżowanie ze światłami , za skrzyżowaniem ok 300 m od 50-siątki 70 km i ok. 300 m za znakiem 70 km skrzyżowanie które znów odwołuje znak 70 km i przywraca 50 km , i jak myślicie kawałek dalej ulubione miejsce miśków z suszarką. Jak ktoś kto nie zna tych zawijasów nie ma się nadziać na prędkość ???!!!
Takich przykładów jest dużo np schowana w lesie droga = ulica która na dwupasmówce odwołuje 70siątkę ???
Ostatnio słyszałem jak minister od dróg mówił że w Polsce są w stosunku do europy niskie mandaty, porównuje chyba do swoich zarobków bo do tych groszy które zarabiają Polacy to się ma już zupełnie inaczej.
Dlaczego pieniądze z radarów i prędkości nie idą wyłącznie na drogi ?? a nie do budżetu gmin czy Państwa ??
Od razu by się odechciało co kilkaset metrów stawiać radary i czaić się w krzakach !!!!!
obs / 83.21.32.* / 2013-01-15 15:22
Wnioski dotyczą zbędności t,zw,straży miejskiej. Wszak nie robią nic dla lokalnej społeczności. Istnieją sami dla siebie i to za dopłatą. z lokalnego budżetu.
kierowca zawodowy / 178.182.162.* / 2013-01-15 15:07
Nie mam nic przeciwko fotoradarom. Jeżeli faktycznie stoją w miejscu w którym należy zdjąć nogę z gazu. Ale jeżeli dostanę zdjęcie to mogę zapłacić dwukrotność mandatu jeżeli wpływ zasili np fundację radia zet!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Chcę być wolnym Człowiekiem / 212.160.172.* / 2013-01-15 14:46
W związku z powyższym odkryciem może powinny być zasądzone jakieś kary dla urzędasów za próby oszustwa Obywateli i rozrzutną niegospodarność?
rozax / 164.127.55.* / 2013-01-15 14:03
2 czy zwrócą pieniądze nie właściwie ukaranym ?
ja509 / 5.184.134.* / 2013-01-15 14:55
do odpowiedzialnosci powinni byc pociagnieci winni, ale co to znaczy 'niewlasciwie ukaranym' - hahaha co to ma.znaczyc? przekraczajac predkosc i dostajac mandat - kazdy jest WLASCIWIE ukarany bo lamie prawo.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
OnlyWwa / 188.147.219.* / 2013-01-15 13:51
Fotoradary sa potrzebne ale w tych miejscach gdzie jest niebezpiecznie a nie po krzakach...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
uczonykot / 2013-01-15 13:42
Z jednej strony to się gminom nie dziwię. Wymagania coraz większe w stosunku do gmin, a rząd praktycznie zostawił gminy z ręka w finnansowym nocniku. Rząd nie przkazuje kasy, a wymaga. Jakos trzeba kombinować ta kasę, no i trafiła się nisza w postaci nagonki na kierowcow. Niestety biedny kraj musi byc finansowany przez tych bogatych, czyli: palaczy , pijaków i kierowców.
kiszka21 / 194.33.72.* / 2013-01-15 13:45
gratuluję logiki. jeśli przyjdą i skonfiskują twój dom dla dobra gminy to ja też się nie będę im dziwił
anty_klerykalny / 213.76.179.* / 2013-01-15 13:20
Policja oraz ITD opracowują analizę wypadkowości a nie samorządy. Nie mam nic przeciw fotoradarom, ale wpływy z mandatów powinny zasilać wyłącznie budżet centralny !!!
578i7 / 88.199.162.* / 2013-01-15 14:06
Ja wręcz postuluję żeby wpływały one bezpośrednio do kieszeni ministra Nowaka.

w uznaniu zasług oczywiście.
Anatol01 / 2013-01-15 14:27
Co raz bardziej zaczynają mnei denrwować artykuły , tego typu NIK ujawnia... i rzecz jasna na ujawnainu się końćzy, bo nikt , nic z tym nie robi... każdy wie że nas łupią z naszych pieniędzy.
realista / 193.173.115.* / 2013-01-15 12:56
"Przyczyną 30 % wypadków jest nadmierna prędkość" - powiedział ostatnio rzecznik prasowy policji w mediach. A wpływy z mandatów jakieś ca. 97 % za prędkość... Idą po prostu na łatwiznę - nic w temacie wymuszania pierwszeństwa, nie używania kierunkowskazów, blokowania ruchu poprzez jazdę 40-ką lewym pasem, nie używania lusterek przed manewrem itd. Przez komórkę rozmawia wg. moich doświadczeń i obserwacji (mając ją przy uchu, reka zajęta, zwykle też w tym czasie nie reagują na zmianę sytuacji na drodze, nie zmieniają tempa jazdy, pasa ruchu etc.). No, ale takiego Kierowcę trzeba by zatrzymać a mandacik malusi, budżetu nie uratuje...
A propos – zwiększono limity prędkosci ostatnio (najwyższe w Europie, poza Niemcami) – czy wzrosła ilosć wypadków przez tą „zawrotną” prędkość” Ktoś ma wyniki badań, statystyki?
Konstrukcja przygotowana dla ITD poazuje jasno: chodzi o kasę! Nie musisz wskazać sprawcy (nikt nie dostanie pkt karnych) – ale zapłać dwukrotność nalożonego mandatu. Czyli: szalej dalej, jeśli Cię stać!!!
Myślę, że jest ABSOLUTNIE niezgodna z zasadami i zadaniami, do których zostały powołane Służby: jak to, wyprzedzane auto Funkcjonariusza na SŁUŻBIE stwierdza, że lamiesz przepisy i stwarzasz zagrożenie i nie reaguje, nie wyklucza Cię w tym momencie z ruchu, nie koryguje zachowania? Czyli to tak, jakby nakreciec napad lub gwałat będąc świadkiem a potem dać kilkuletni wyrok?
A pragnący awansu wazeliniarze z policji „zgłosili oddolną inicjatywę podniesienia kwot mandatów” – Komuno wróć! Nie zagłosuje już na pewn na PO, wolę oddać głos neważny – poczekajcie na wyniki sondaży gdy pierwsze mandaty ITD dotrą do kierowców...
małyMotyl / 2013-01-15 12:57 / Bywalec forum
część? mi się wydaje, ze każdy fotoradar to skarbnka i to całkiem głęboka i szeroka, pzrecież oni zdzierają z kierowców i tyle

Najnowsze wpisy