Forum Forum prawneKarne

Niszczenie miena publicznego

Niszczenie miena publicznego

Falcoski / 2009-04-06 13:36
Otóż mam taki problem z kolegą, po pijaku huśtaliśmy znakiem "oznaczenie nazy ulicy" i policja nas nakryła na tym fakcie. NIe zdemolowalismy tego znaku nic innego z nim nie robilimsy tylko ten znak 'nie trzyma pionu' ;] ten słupek z nazwa ulicy należy do Urzedu miasta prawdopodobnie. i teraz mam takie pytanie. Czy można zwrocic sie do urzedu miasta zeby wycofał wniosek o sciganie jezeli taki jest, chcemy pojsc z kolage na ugode chcemy zwrocic koszty naprawy/przywrocenia do stanu poprzedniego tego slupka. Ale niechcemy miec sprawy w sadzie, jest coś takiego możliwe? Czy bez sądu się nie obejdzie?
Z góry dziękuje za odpowiedź. I przepraszam za ewentualne xłe umieszczenie tematu, gdyz jestem nowy.
po / 93.105.86.* / 2009-04-13 14:01
Art. 74. § 1. Kto niszczy, uszkadza, usuwa lub czyni nieczytelnymi znaki lub napisy ostrzegające o grożącym niebezpieczeństwie dla życia lub zdrowia człowieka albo ogrodzenie lub inne urządzenie zapobiegające takiemu niebezpieczeństwu,
podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
§ 2.91) W razie popełnienia wykroczenia można orzec obowiązek zapłaty równowartości zniszczonego lub uszkodzonego przedmiotu albo obowiązek przywrócenia do stanu poprzedniego, a także orzec podanie orzeczenia o ukaraniu do publicznej wiadomości w szczególny sposób.

Sprowadziliście zagrożenie w ruchu drogowym-bez sądu się nie obędzie.

Najnowsze wpisy