Forum Polityka, aktualnościKraj

Niższa cena gazu? Tego chce PGNiG

Niższa cena gazu? Tego chce PGNiG

Money.pl / 2010-12-08 18:03
Komentarze do wiadomości: Niższa cena gazu? Tego chce PGNiG.
Wyświetlaj:
kri / 95.49.176.* / 2010-12-09 00:20
PGNiG zakontraktował zapewnie narzuconą przez biurokrację państwową kupę drogiego gazu z Rosji bez przeprowadzenia obliczeń maksymalizacji przerobu przy nieliniowych ograniczeniach przesyłowych i dystrybucji.Musi go sprzedać więcej przy niższej cenie. Nie może bowiem stracić dotychczasowych odbiorców. W przypadku przemysłu jest możiwa kompensacja odbioru zmian dopływu energii, ale kosztem wymiany dotychczasowej technologii opartej na koksie na zdecydowanie drozszą gazową co powoduje wzrost cen pradu i ciepła - co w planowanym 5 letnim okresie moze byc bezsensowne. W przypadku odbiorców indywidualnych, warunki dystrybucji utrzymywania bezpiecznego ciśnienia w kolektorach wymagają nowych inwestycj planetarnych na nowych obszarach , ale także zapewniają dodatkowy bufor odbioru nadwyżek gazu w sezonie zimowym zmniejszajac koszty magazynowania.
Wato także spojrzeć na efekt c********** w ten sposób: więcej CO2 - więcej urośnie lasu na nieuzytkach pokopalnianych; wyższa temperatura - mniesze zużycie energii; wyższa cena gazu mniejsze zuzycie gazu, a większe inwestycje oszęnościowe strat ciepła i klimatyzacji.
Gościnny / 85.28.144.* / 2010-12-08 19:04
Cenę GAZU obniżą, a równocześnie podwyższą inne opłaty - zobaczcie ile na fakturze jest pozycji które można podnieść.
Nie wierzę w jakąkolwiek obniżkę cen gazu - nie w Polsce.
pincio / 2010-12-08 18:03 / Bywalec forum
WOW!!!!!! Nie wierze w to co czytam. Myślałem ze ei dożyje chwili gdy obniżkę chce dostawca:D. To ciekawe czy URE się zgodzi:D
jt / 78.8.63.* / 2010-12-08 18:49
Spoko.Zobacz na rachunek za gaz,cena gazu jest tylko jedną ze składowych.Poczekaj zaraz podniosą opłaty stałe,zmienne,i wyjdą na swoje.
anty PO / 83.13.201.* / 2010-12-08 18:21
ja bym chciał ....... . Pomarzyć piękna rzecz . Już myślałem że znów gaz w autach zacznie robić furorę .
CNG / 91.198.16.* / 2010-12-08 19:55
Witam, jeżeli już mowa o CNG to ja mam i dla mnie furorą jest 2,26 za m3. Za 20 zł robie ok 180 km. Na przeglad butli jade co trzy lata a nie jak LPG co roku. No i nie śmierdzi...

Pozdrawiam

Najnowsze wpisy