Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Niższej akcyzy na paliwo nie będzie

Niższej akcyzy na paliwo nie będzie

Money.pl / 2008-06-03 10:45
Komentarze do wiadomości: Niższej akcyzy na paliwo nie będzie.
Wyświetlaj:
historyk / 89.77.44.* / 2008-06-04 21:04
kto w tym kraju rządzi, mam wrażenie całkowitego niedowładu tego rządu
Beee / 195.138.208.* / 2008-06-05 11:49
Dokładnie. Niedowład. Donald ujarany nasz Premier, niedługo się zacznie ślinić.
acomitam / 83.25.141.* / 2008-06-04 11:43

decyzja o obniżeniu akcyzy należy do kompetencji ministra finansów a nie do rządu.

O w mordę... To minister finansów nie należy do rządu Rzeczypospolitej? Aż mi się wierzyć nie chce. Ale w takim razie kto mu płaci i czyje interesy reprezentuje?
o s a / 79.184.72.* / 2008-06-04 09:19
nie wszystkie komentarze wchodza na forum, niestety....
o s a / 79.184.72.* / 2008-06-04 08:36
W kampanii wybroczej Tusk tak utyskiwał na drogie ziemniaki, a teraz proszę - takiej drożyzny dawno już nie było. I komu teraz żyje sie lepiej?
o s a / 79.184.72.* / 2008-06-04 08:27
Donaldu Tusku i świto - nie idźcie tą drogą! W kampanii wyborczej obśmiewaliście Kaczki, że ziemniaki podrożały. A tymczasem co się dzieje teraz!? Takiej drożyzny dawno nie było! Kaczki wracajcie, bo nie wszystkim żyje się lepiej, oj nie!
fan PO / 79.184.17.* / 2008-06-03 21:30
wielkie dzięki PO i i tym co na nich głosowali pozdrawiam
a kaczorek ma motorek / 79.184.17.* / 2008-06-03 21:00
Chcieliście PO to teraz macie i my przez Was też ,złodziejstwo ,złodziejstwo jeszcze raz złodziejstwo wymierzone w najbiedniejszych mieli biedę a ci jeszcze ich dobijają
byly polako / 81.210.89.* / 2008-06-03 16:51
Dziekujemy ci tusku za twoje rządzenie, teraz już widać niczym się nei różnisz od PISu, naobiecywałeś 2 irlandi a teraz sie tylko głupio i podstepnie uśmiechasz, WSTYD, ostatni raz dałem się nabic w butelke, wiecej na wybory nie pojde bo widze że nie warto, a z kraju już teraz wyjadę napewno, sikam na taką polskę
Elendir / 2008-06-03 21:48 / Łowca czarownic
A kiedy się rząd zobowiązał do obniżenia akcyzy? Raczej bym się martwił wzrostem wydatków budżetu niż przychodów (choć niby kosztem społeczeństwa).
automobilista / 87.105.210.* / 2008-06-03 14:23
PO precz, Tusk precz, Rostowski precz!!!!!!!!
psygzy! / 88.156.89.* / 2008-06-03 13:44
- Rada Ministrów może na ten temat dyskutować, ale rozporządzenie w tej sprawie wydaje minister finansów, a my żadnej obniżki nie planujemy - zaznaczył Jakub Lutyk.
czytaj:
- Rada Ministrów i jej szef Donald Tusk może ministrowi finansów skoczyć - zaznaczył Jakub Lutyk.
Elendir / 2008-06-03 21:49 / Łowca czarownic
Aż taki jesteś naiwny?
historyk / 89.77.44.* / 2008-06-04 21:07
racja wypowiedz Lutyka to po prostu demagogia żeby Tusk był dalej idolem, a minister winny, ale nabrać sie na to może tylko wykształciuch
Elendir / 2008-06-04 22:24 / Łowca czarownic
Kim dla Ciebie jest wykształciuch?
leiho / 2008-06-03 10:48 / "Tu Ne Cede Malis"
powstaje pytanie: KTO tu jest premierem, szefem ministrów?? Tusk czy Rostowski?? hahhaha, Tusk- jestes pan ŻAŁOSNY. Po prostu żałosny.
man13 / 2008-06-03 11:20 / Tysiącznik na forum
Powstaje pytanie: czy to demokracja czy IV RP?
leiho / 2008-06-03 14:46 / "Tu Ne Cede Malis"
A Ty w pracy tez mowisz szefowi: mam to gdzies, nie wykonam, chcę demokracji? Tusk jest SZEFEM rostowskiego, konstytucyjnie.
B D / 84.40.242.* / 2008-06-03 10:45
Wzrosły koszty. A w wypadku Rostowskiego to NIGDY KSIĘGOWY NIE BĘDZIE FINANSISTĄ, a to podstawa by być dobrym ministrem finansów. Księgowy kurczowo trzyma się przepisów, nie potrafi prognozować, nie umie TWÓRCZO korzystać z przepisów prawa RP i UE w obronie interesu narodowego. Nie chciał bym go posądzać o brak wiedzy ekonomicznej. Jednym zdaniem paliwo w Polsce może być tańsze o 50 gr na litrze bez szkody dla budżetu i przepisów UE. Niestety Dyzma Tusk zaparł się, że ma być 5 zł na litr i tego dotrzyma ( MY WIEMY JAK ...)
?! / 2008-06-03 10:55 / Tysiącznik na forum
PiSowskie ujadanie na Premiera. Zgadza sie, ceny paliw są wysokie i bolą, także mnie. Tylko kto u licha od 2001 roku rozdmuchał żądania socjalne? Lewica (SLD) z "nową lewicą" (PiS). Teraz trzeba za to zapłacić, czyli miec pieniądze w budżecie!!! A żądań jest coraz więcej. Obiektywnie patrząc - każdy rząd (nie ważne z jakiej formacji wyłoniony) łasym okiem bedzie patrzył na akcyzę paliwową, dopóki w Polsce będzie istniał rozbudowany system socjalny (np.emerytury wojskowe po 15 latach, to SKANDAL!!!; KRUS zreszta także). Więc teraz nie ma co liczyć na obniżki i tyle!!!
realista / 212.76.37.* / 2008-06-04 12:24
piszesz PiSowskie ujadanie a sam bronisz PO jak tylko morzesz. Czy w ten sposób próbujesz usprawiedliwić przed samym sobą , błędny wybór rządzących? 2001 rok dawno minął a my mamy coraz gorzej teraz. Zastanów się nad tym. Idąc Twoim tokiem myślenia, można by powiedzieć że za pogorszenie stosunków polsko-niemieckich odpowiedzialny jest Władysław Jagiełło, przez Grunwald 1410.
patriota / 83.9.80.* / 2008-06-03 20:15
ale wielka kasa idzie na socjalne ze aż srać sie chce na tą kasę. Popatrz matole jaka kasa idzie na tych nierobów rządzących, wystarczy im zabrać tylko 10 procent a budżet był by wystarczający,Za co ten premier bierze kase wraz ze swymi palantami? Nic nie robią a kasa z naszych podatków idzie do ich kieszeni i na ich zachcianki
W********** premiera i jego sługusów od władzy bo rozpieprza ten kraj do końca.
Łowca lamerów / 81.210.27.* / 2008-06-03 11:20
Pragnę przypomnieć, że zgodnie z krzywą Laffarta, istnieje granica ceny, po przekroczeniu której wpływ uzyskany ze sprzedaży zacznie spadać. Już przy obecnym poziomie cen paliw spora część społeczeństwa przesiadła się z samochodów na rowery i tańszą komunikację miejską. W skrócie mówiąc, wyższe ceny nie zawsze oznaczają większy wpływ do budżetu.
?! / 2008-06-03 11:25 / Tysiącznik na forum

spora część społeczeństwa przesiadła się z samochodów na rowery i tańszą komunikację miejską

Jakoś nie zauwazyłem. Ale nawet zakładając, że tak jest, to jest to tymczasowe - zawsze tak się dzieje, gdy następuje gwałtowny wzrost cen, ale potem wraca do normy. W każdym razie korki na miejskich ulicach sa takie same.
man13 / 2008-06-03 11:22 / Tysiącznik na forum
To samo dotyczy producentów ropy....

zgodnie z krzywą Laffarta,
istnieje granica ceny, po przekroczeniu której wpływ
uzyskany ze sprzedaży zacznie spadać.
leiho / 2008-06-03 11:11 / "Tu Ne Cede Malis"
niech Plandeka obniza, i likwiduje przywileje. oki co głaszcze nauczycieli, lekarzy i gorników - nie zrobila NIC by te przywileje zniesc. Mija rok jak rządza - potrafisz wymienic 5 zmian jakie nastpaily? jakies obnizki podatków? Bo ja widze podwyzkę cen gazu i podwyzkę VAT dla rolników - o obnizkach nie ma mowy. Prywatyzacja szpitali? Boją się. Obnizka CIT i PIT? MOZE w 2010 roku (bbaju baju, idiotów szukaja??). Itd itp.

nie cierpię PiS, ale to co robi Plandeka sprawia, ze boli mnei serce. Po ich rzadach przyjdą czerwoni lub inni idioci, i wezma wladze na 10 lat, tak Plandeka zhanbi imię liberalizmu (z ktorym nie ma NIC wspolnego, ale ludzie tak niestety myslą).
maa / 2008-06-03 11:40 / Tysiącznik na forum
Nie mieszaj nauczycieli do lekarzy i górników.
Na razie nauczyciel dyplomowany z 20 latami pracy ma góra ~2500 PLN. To max, który mogą uzyskać, za naprawdę ciężką i ogłupiającą pracę. Dlatego to jest zawód pasjonatów, żon dobrze zarabiających mężów i niestety w większości życiowych i intelektualnych nieudaczników.

Z jednym mogę się zgodzić - dyrektor powinien móc wyrzucić złego nauczyciela. W tej chwili to jest praktycznie niemożliwe dzięki Karcie Nauczyciela.

PS
Jeśli uważasz, że nauczyciele mają dobrze, zostań nauczycielem.
Jesteś chyba dosyć młody, sądząc po zniewalającej prostocie twoich sądów?
?! / 2008-06-03 11:37 / Tysiącznik na forum
Zgadza się - jestem za likwidacją wszelkich przywilejów i tez mam żal o to, że jeszcze nawet sie za to nie zabrano. Przyznaję, iż dziwi mnie fakt, ze każdy kto dojdzie do władzy popełnia ten sam błąd - NIE ZACZYNA OD SPRAW NAJTRUDNIEJSZYCH. Po kilku latach widac bowiem efekty reform i początkowe utyskiwanie maleje, co daje większe szanse na powtórne zwycięstwo w wyborach. W Polsce brakuje premiera na miarę Margaret Thatcher, która rozgromiła górników i nie tylko!
maa / 2008-06-03 12:10 / Tysiącznik na forum

Przyznaję, iż dziwi mnie fakt, ze każdy kto dojdzie do władzy popełnia ten sam błąd

Jak dorośniesz, to będziesz wiedział...
Nota bene, młodzi dlatego robią rewolucje, że niewiele rozumieją z otaczającej ich rzeczywistości. Nawet tego, że pod koniec rewolucji, którą zrobili, pójdą prawdopodobnie na szafot...

A poważnie, zwróć uwagę, że rząd Tuska dzięki cechom naszej Konstytucji ma wszystkie cechy rządu mniejszościowego. Może rządzić, ale niczego nie może zmienić. Dodajmy jeszcze do tego "kolektywnego prezydenta" (fizyczny jest chory - wymaga wielu godzin pracy zespołu ludzi, by się nie wygłupić przy 10min wystąpieniu) i obraz jest pełny.
bxb / 83.24.172.* / 2008-06-03 13:45
Wielkie doświedczenie - to hamulec postępu. Nie pouczaj młodszych. Oni wnoszą wiele, choć ryzyko jest duże. Służ lepiej im mądrą radą a nie kwękaniem, które tylko deprymuje i nie wiadomo komu i czemu ma służyć.
Coś mi się wydaje, że już p******** kurzem.
Floyd / 2008-06-03 17:57 / Tysiącznik na forum
Rewolucję w Chinach też robiło najmłodsze pokolenie. Wiedział Mao na kogo można liczyć. :) Oczywiście o niczym to nie świadczy, a tylko przypomina, że rozwagi nigdy za dużo.
Dzielenie ludzi tym razem według wieku to też nie najlepszy pomysł bo każdy wiek ma swoje zalety i wady.
?! / 2008-06-03 12:50 / Tysiącznik na forum

Jak dorośniesz, to będziesz wiedział...

Dzięki za komplement, ale ja swoje lata i doświadczenie życiowe (ale dalej przed czterdziestką) już mam!

Dodajmy jeszcze do tego "kolektywnego prezydenta"

I tu tkwi jeden z najwiekszych problemów, gdy mamy prezydenta jednej formacji (PiS), a nie prezydenta kraju. Stąd niemoc rządu w wielu sprawach, chocby nie wiem, jak wspaniale przygotowanych (według zasady "nie, bo nie"). Aczkolwiek i sami nie są bez winy...
Gaegamel / 83.30.123.* / 2008-06-03 17:37

Stąd niemoc rządu w wielu
sprawach, chocby nie wiem, jak wspaniale
przygotowanych

Kiepski żart. Był jeden dobrze przygotowany i odszedła z ministerstwa finansów... Profesor Gomółka obnażył całą głupote Balcerowiocza i tych mędrców z Tafy polityki pieniężnej, a wziety jako fasada do ministerstwa nie mógł firmować ksiegowej mentalności ministra. Cała reszta "fachowców" jest tak dobrze przygotowana, jak dowodzi tego każdy kolejny dzień... Oprócz obietnic i pleplania o przygotowywaniu wspaniałych ustaw nie ma nic, oprócz głupiego uśmiechu premiera. Włos się jeży na głowie na myśl o jego apetycie na prezydenturę. Polacy nie załużyli na taki durnawych i niewydarzonych prezydentów jakich mamy do tej pory. Malowany premier obiecał wszytkim dostatek i szczęście, więc dopływ kasy z akcyzy to dar losu, którego nie wypuści z ręki, choć w przemówieniach jest ZA obniżeniem akcyzy. Czy naprawdę wierzy w to, że naród nie widzi jego szalbierstwa? Przeciez ani jedna sprawa z obiecanek nie została załatwiona, a już zaczynaja wyłazić spod dywanów różne śmieci (czytaj przekrety).
man13 / 2008-06-03 11:24 / Tysiącznik na forum
Widzisz to co chcesz widzieć, a szkoda. Czasami warto zastanowić się nad realnością SWYCH oczekiwań zarówno od siebie jak i od .... rządzących.
wezyzyr / 148.81.129.* / 2008-06-03 13:22
warto pamiętać czasem obietnice tych, którzy chcą rządzić, potem gdy rządzą można ich rozliczyć.

Najnowsze wpisy