Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Niższy wiek emerytalny od 2017 roku. Czy Polskę na to stać?

Niższy wiek emerytalny od 2017 roku. Czy Polskę na to stać?

Wyświetlaj:
Pieterek / 77.253.172.* / 2016-02-26 20:38
Nas stać tylko na obniżkę wieku emerytalnego dla pożal się Boże pani niby premier. Nie h idzie w cholerę na emeryturę, ja zobowiązuję się dawać 0,1 zł miesięcznie. Suma suamrum i tak taniej wyjdzie. A Jarkowi to i gotów jestem 0,50 zapłacić, byle poszedł w diabły.
anna maria770 / 87.207.45.* / 2016-02-26 20:37
Przywrócenie wieku to najmadrzejsza decyzja PO by nie przegralo wyborów gdyby nie podniesli wieku emerytalnego, to jest przymuszanie ludzi jak w obozach pracy ,pracuj az padniesz,nie obchodzilo nikogo ze kobiety w wieku 60 nlat ktore cale lata pracowaly fizycznie wychowujac i pracujac jednoczesnie dzieci to osoby ktore zasługują na odpoczynek bo są schorowani slabi i nie mają śił są przymuszani aby mie z czego zyc aż padną takie krolestwo zbudowano ludziom pracy.Chce przejśc na emeryture w wieku 60 lat bo swoja ciężką pracą na to zasluzyłam .
emeryt724 / 81.190.252.* / 2016-02-26 20:42
Przejdziesz, dostaniesz 800 zł i waloryzację 3 zł miesięcznie i będziesz szczęśliwa jak miliony obecnych emerytów.Doczekasz się tego szczęścia i zamiast dostać zasłużoną godną emeryturę popatrzysz jak PiS rozdaje kasę bogaczom i milionerom na dzieci, a tobie ch...a lub kilka zł waloryzacji.Tak jak my patrzymy teraz.
ja1 / 78.88.62.* / 2016-02-26 20:36
Jestem kobietą, która została zmuszona przez Dyrekcję Zakładu do przejścia na emeryturę w wieku 61 lat i 2 miesiące. Wg kalkulatora wieku emerytalnego mogłam przejść na emeryturę w wieku 60 lat i 8 miesięcy. Do wiadomości wszystkich tych którzy chcą skrócenia wieku emerytalnego. Wysokość mojej emerytury liczona na bazie kapitału początkowego oraz moich składek, po 42 latach pracy (składkowych) to 40% mojej ostatniej pensji. Przeliczcie to sobie kobiety czy będziemy miały za co żyć. Skrócenie wieku emerytalnego bez powrotu do starych zasad obliczeniowych wepchnie nas w nędzę. Pamiętajmy nie każda z nas ma męża i dzieci. I nie liczcie, że pozwolą Wam dłużej pracować może nielicznym ale większości nie. Oczywiście możecie powiedzieć iż można na emeryturze dorabiać. Już się interesowałam tym co mogłabym robić. Jedyne oferty jak nie ma się znajomości to sprzątanie, wykładanie towarów w sklepie, opieka nad dzieckiem ewentualnie starszym człowiekiem. To wszystko to ciężkie prace fizyczne za niskie pieniądze bez umów pozwalających na podwyższenie świadczeń. A nasze siły po latach pracy już nie te. Ile lat damy radę? I co potem?
ot realia / 89.76.204.* / 2016-02-26 20:17
Do ZŁODZIEJSKIEJ BANDY ryżo-landu: wysokość emerytury jest zależna od WYSOKOŚCI ZAROBKÓW !!! To ma decydujące znaczenie, więc przestańcie ZAMULAĆ ŁBY POwskim PÓłgłowkom !!!
Wątpliwy emeryt / 217.99.80.* / 2016-02-26 19:59
Wydłużenie życia najlepiej sprawdzić na tablicach cmentarnych gdzie 70 kilka procent tam leżących nie dożyło emerytury. Jak długo jeszcze ci niedorobieni i niedouczeni eksperci będą p********** farmazony o wydłużeniu życia. To wydłużenie może faktycznie jest ale tylko w przypadku tych co uczciwie pracujących skazują na śmierć na stanowisku pracy (PRAWDZIWEJ PRACY) nie o************* się za biurkiem.
JANEK910 / 89.70.154.* / 2016-02-26 19:56
Czy stać nas na niższy wiek emerytalny? oczywiście że tak a jeśli nie to zabrać tym oszustą z PO co okradali nas przez 8 lat Pan Rostowski jako minister finansów na swoja emeryture wpłacał w Angli jak tu mówic o państwie skoro ten co zawiaduje finansami zdradza je. Na emeryture powinno sie iśc kiedy kto chce a nie wyliczaja ile lat będzie żył. A ten co obliczył że co 5 lat żyjemy 12 miesięcy dłużej to niech sie przejdzie po cmentarzach i zobaczy rzeczywisty wiek polaków. Pani Premier a co z przejsciem na emerytury po 40 latach pracy? coś cicho.
toja516 / 5.172.237.* / 2016-02-26 20:08
kłopot w tym, że wiejskie pijaki będą wykazywać 40 lat stazu w wieku 42 lat wieku, jakby za mało wyżerali nam z systemu bez tego :(
gdyby wszyscy płacili na takich samych zasadach składki, to wszyscy mogliby mieć niższy wiek emerytalny, a tak przeciętniaki pracują na cwaniaków
Polska biało-czerwona / 149.254.186.* / 2016-02-26 19:52
Brawo Pani Premier i Polski Rządzie. Ludzki mądry rząd to i ustawy mądre i ludzkie. EKSPERCI DZIĘKI WASZYM MĄDRYM RADOM POLSKA DZISIAJ MLEKIEM I MIODEM...............tylko lud głodny , bez pracy i po świecie się tuła zamiast pracować dla Naszej Ojczyzny.
tojak / 83.29.112.* / 2016-02-26 19:45
Nóżki się zatrzęsły. Trzeba nową kampanię wyborczą robić. Tylko jak? Jeśli moja emerytura od 2003r. wzrosła o 180 zł słownie sto osiemdziesiąt złotych. I wszystkie rządy nad nią tak pracowały. Spadaj kobito do garów.
stanley 1951 / 89.228.202.* / 2016-02-26 19:24
Wszystkie partie rządzące do tej pory rozdawały nasze emerytury i kto tu jest winien ? Powinni być ukarani za kradzież . Teraz dopiero się o tym głośno mówi dlaczego ? Zadajmy sobie to pytanie czy nie dać tych byłych prominentów rządzących do sądu może to był by najlepszy pomysł aby zabrać ich dobro aby wpłacić do kasy ZUS Walczmy o swoje bo rządy tylko myślą o sobie. ORAZ MÓWMY GŁOŚNO I PISZMY O TYM ABY TO POSKUTKOWAŁO. I ŻĄDAĆ ZMIAN W PRZYWILEJACH
wojtas655 / 80.54.234.* / 2016-02-26 19:15
;Zaraz po pojawieniu się prezydenckiego projektu główna ekonomistka Konfederacji Lewiatan Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek wyliczyła, że obniżenie wieku emerytalnego obciążyłby budżet na co najmniej 15 mld zł rocznie.;
to takie proste na tyle okradziono rocznie emerytów , ten drugi ćmi jeszcze lepiej i wylicza ze okradziono ludzi rocznie na około 20 mld
dajcie ludziom to co im się należy a jak im będzie mało dopracują sobie do emerytury jak znajdą pracę.
@Kris / 62.69.253.* / 2016-02-26 19:06
To nie obniżenie wieku emerytalnego!!!!!!!to powrót do praw normalnego, nabytego prawa emerytalnego a nie praca do śmierci!!!!!Czyja wina??? AWS, PO i PiS-u o gnojach z PSL i SLD nie wspomnę.
stanley 1951 / 89.228.202.* / 2016-02-26 18:59
Wystarczy zmienić procedury emerytalne. 1 Każdy niech płaci za siebie. 2 Znieść przywileje wszystkie. 3 Obniżyć koszty utrzymania i remontów niezbędnych.4 Nie dopłacać do KRUS. pieniądze się znajdą i zaoszczędzimy na kontach mil. oraz wzrośnie emerytura. Czy nie jest takie proste i trudne ? Oraz posłowie sami powinni wpłacać na swoje emerytury prywatnie !!
x50 / 83.11.166.* / 2016-02-26 18:34
Zapomnijcie o obniżeniu wieku em. liczył się tylko wasz głos !
Andrzej552 / 83.22.29.* / 2016-02-26 18:34
Przykro to mówić ale ta Pani może być jedynie sprzątaczką w sejmie. Do rządzenie absolutnie się nie nadaje. Nawet w małej gminie sobie nie dawała rady. Jej kompetencje i "wielkość" to jedynie wymysł tego kretyna Kaczyńskiego Jarosława (pokurcza na kaczych łapach, największego tchórza stanu wojennego)
Ay / 91.227.63.* / 2016-02-26 18:34
Ci wszyscy eksperci powinni isc popracowac fizycznie zmienili by zdanie mowia tylko polski nie stac na obnizenie wieku charuje 40 lat i jeszcze 12 ktory kraj tak gnebi ludzi a ludzie to kraj maja tylko pracowac i nic w zamian to jest ideologia PO i Nowoczesnej Psl banda lobuzow zobaczcie Schetyne jaki zawziety i totalnie oczadzialy
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy