Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Niższy wiek emerytalny. Państwo straci nawet bilion złotych, emeryci nawet kilkaset złotych miesięcznie

Niższy wiek emerytalny. Państwo straci nawet bilion złotych, emeryci nawet kilkaset złotych miesięcznie

Wyświetlaj:
Przyszły_emeryt / 213.135.35.* / 2015-12-09 12:18
Emeryturę przyznaje się na wniosek, nikt nikogo na siłę nie zmusza do składania wniosku w ZUS po skończeniu 65 lat. Według mnie jeśli tłumaczy się, że nasz system emerytalny jest składkowy, to można tą granicę obniżyć nawet do 60 lat. Każdy sobie zdecyduje albo pracuję dłużej żeby dostać wyższą emeryturę albo pracuje krócej i dostaje mniejszą. Podwyższanie wieku emerytalnego pod hasłem dbania o wysokość naszej emerytury to wredny plan liczący na to, że część ludzi wcześniej umrze. Dajcie już spokój z tą nagonką na obniżenie wieku emerytalnego.
zapytajnik / 89.229.168.* / 2015-12-09 13:00
Popełniasz drobny błąd w myśleniu. Oceniasz ludzi podług siebie. Wyższy wiek emerytalny "zabezpieczał i zmuszał" niejako przyszłych emerytów do dłuższej pracy a państwo obligowane było do zatrudniania do momentu osiągnięcia ustawowego wieku emerytalnego. Co w efekcie dawało wyższą emeryturę. Po wprowadzeniu niższego wieku emerytalnego pracodawca będzie trzymał pracownika do osiągnięcia wieku emerytalnego i zwolni go nie bacząc na jego wysokość emerytury, a zawsze może może motywować swoją decyzję tym, że pracownik osiągnął wiek emerytalny i trzeba zwolnić miejsce dla młodszych. Prawda, że ma rację? A to, że zwolniony(a) nie będzie miała za co żyć - to nie jego problem. No i dalej ma rację. A cała "wredota planu" polega nie na tym, żeby ludzie wcześniej umierali z przepracowania (jak sugerujesz) tylko z b i e d y, o którą nawiasem mówiąc sami zabiegali (domagając się skrócenia okresu pracy). Pan prezydent zaś dumnie powtarza" trzeba słuchać polaków i wrócić do poprzedniego okresu zatrudnienia". Świadomie traktuje emerytów przedmiotowo - "przecież sami tego chcieli". Jak nazwać prezydenta kraju, który będąc odpowiedzialnym za dobro obywateli swojego kraju , poprzez swoje cyniczne postępowanie, doprowadza ich do biedy i upodlenia?
abuksan / 83.14.210.* / 2015-12-09 14:15
państwo obligowane było do zatrudniania do momentu osiągnięcia ustawowego wieku emerytalnego.
Czy aby prywatny pracodawca został o tym poinformowany i w jaki sposób przymusić kogokolwiek do zatrudnienia np. 61-no letniego bezrobotnego? Czyli wal się w dekiel a mi pozostaw prawo wyboru.
dlugi693 / 91.208.150.* / 2015-12-09 12:02
Chcieliście obniżenia wieku emerytalnego, to go macie. Emerytury wystarczy wam na chlebek i butelkę wody. Bo na lekarstwa, to już chyba nie.
d788 / 31.61.137.* / 2015-12-09 21:40
Wolę, żeby starczyło mi tylko na chlebek, niż żyć na czyjejś łasce, bo do pracy mnie nikt nie chce przyjąć, a mam 60 lat. Ci, którzy pracują w tym wieku nie chcą tego zrozumieć. Nie chcą zrozumieć też młodych i kurczowo trzymają się swego miejsca pracy, bo po co młodym pieniądze. Ważne, że ich emerytura będzie większa
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
pawel922 / 83.28.187.* / 2015-12-09 12:33
Obnizenie wieku emerytalnego niema zbyt wiele wspulnego z wysokoscia emerytury,KOLEGO ,tu chodzi o dobre zarzadzanie pieniedzmi zgromadzonymi przez przyszlych emerytow ,na dzien dzisiejszy pieniadze sa trwonione na lewo i prawo przez zuz ,biurokracja ,wiecej jest urzednikow nisz ludzi pracujacych na emeryture , nasz kraj niema wogule gospodarki ,zadnych firm panstfowych a i prywatnych jest jak na lekarstwo ,nasz kraj bazuje na uslogach ,taksowki,ochrona ,chandelek ,mnustwo marketow dodam nieplacacych zadnych podatkow to wszystko uslogi ,braj jest fabryk ,wytfarzania od podstaw czegos ,np Czesi maja skode i produkoja samochody ,a my niemamy nic nasz kraj lezy i kficzy silna zlotowka jest specjalnie sztucznie umacniana ze wzgledu na to zebysmy w miare jak naszybciej i najkorzystniej przyjeli Euro ,niewazne ze pozniej bedizemy w kraju zdychac z glodu i z nedzy wazne by elity mialy euro ,zebysmy byli potega musimy miec silna gospodarke w ktorej beda miejsca pracy ,taka gospodarke nietforza markety tylko np kopalnie wegla,stocznie ,elektrownie ,fabryki zbrojeniowe ,fabryki samochodow jakis podzespolow ,komuterowe miejsca w ktorych sie cos wytfarza ,produkoje ,takim fabryk u nas w polsce praktycznie niama ,nasz kraj jest zerem przez naszych rzadzacych i dlatego niebedziemy mec emerytur ,dlaczego niemcy maja skrucony czas pracy lata pracy do emerytury i maja takie emerytury ze starczaja im na godne zycie i na wycieczki ,i niemusza pracowac do 100 laT ,POZATYM GOSCIU majac 70 lat wsiac na tira i prowadz samochod jak zes taki madry ,niegadaj bzdur tylko na nastepny raz sie zastanow zanim cos napiszez.
Petro230 / 207.228.78.* / 2015-12-09 18:27
Człowieku, jezeli twoje wywody na temat ekonomi sa tak jak twoja ortografia to lepiej nic wiecej nie pisz, bo sie ośmieszasz.
Marko. / 46.170.5.* / 2015-12-10 01:49
Petro idź na cmentarz. Tam najwięcej ludzi leży od 40do 65 lat.Pytam co z ich emeryturami.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
6363 / 217.153.36.* / 2015-12-09 10:48
Zarabiasz w PLN bierz kredyt w PLN a nie spekuluj na walutach jak Cie na to nie stać
mtie 67/67 / 5.172.247.* / 2015-12-09 10:43
Aby uprzywilejowani od czasów II wojny mogły dobrze żyć podniesiono wiek do 67/67. Wszystkie chamy rządzące dają im wczesne wypłaty a nie łaska dożyć tak jak ja ustawy 67/67. Dość tego. Jak dożyjecie 67/67 wtedy możecie zacząć brać uprzywilejowane emerytury. To jest sprawiedliwość. Lata życia a nie lata przywileji. Nie bierze się pod uwagę, że mając powyżej 65 lat człowiek ma wiele chorób. Ale po co o tym mówić. Chciałbym aby kopaczka miała 67 lat pracowała i zachorowała a wszyscy w szpitalu mieli po 67 lat i mieli tak ja po 16 chorób i ją obsługiwali. Tego tym bezmózgowcom życzę łącznie z moimi chorobami.
prosto w oczy / 217.99.242.* / 2015-12-09 10:28
A jak policjant przejdzie na emeryturę po 15 latach pracy (w wieku np. 35 lat) to ma szansę przez kolejne 30 lat pobierać emeryturę, czyli 2 razy dłużej niż pracował. Do tego ta emerytura pewnie będzie wyższa niż zwykłego pracownika po 30 latach pracy.

Przestańcie robić ludziom wodę z mózgów!!!!
65 dla mężczyzn i góra 62 dla kobiet - to wiek w którym każdy powinien mieć PRAWO przejścia na emeryturę. Czy przejdzie to powinna być już jego własna decyzja.
Jest wielu którzy wolą niższą emeryturę w zamian za wolny czas dla siebie, a nie tyranie do grobowej deski.
Nie uszczęśliwiajcie ludzi na siłę niby "wyższą emeryturą", bo chodzi tylko o to by jak najdłużej pobierać składki, a jak najkrócej wypłacać świadczenia.
doata / 213.241.47.* / 2015-12-09 13:46
Jest wielu, którzy wolą nie pracować od 30 r. ż i mieć czas dla siebie w zamian za różne swiadczenia - tylko mi się nie chce na nich płacić - wolę dać swoim dzieciom i sobie.
abuksan / 83.14.210.* / 2015-12-09 14:21
Absolutnie nie chcę TWOICH pieniędzy. Możesz wydać je na dzieci czy żigolaków jak sobie życzysz. Mi wystarczy PRAWO do emerytury z MOICH pieniędzy.
Arek prawdziwy / 77.253.2.* / 2015-12-09 10:02
Chcieliście rządów pisu, no to je macie. Oni dopiero zaczęli swoje porządki no i efekty mamy - krach na warszawskiej giełdzie, zniszczone nawet pozory demokracji, niezgodne z prawem ubezwłasnowolnienie Trybunału Konstytucyjnego, padanie Dudy i Kaczyńskiego na kolana przed Rydzykiem, Przekazanie MON człowiekowi, który zdradził Polskę wydając agentów polskiego wywiadu obcym kontrwywiadom, konflikt z Unią Europejską - dalej nie będę wymieniał, bo mimo 4000 dostępnych znaków wpis mnie się nie zmieści.
prosto w oczy / 217.99.242.* / 2015-12-09 10:39
Masz rację. To Jarek wywołał "krach na giełdzie", bo to on rozwalił OFE i zakosił 153 mld zł. Dwóch sędziów trybunału też Jarek powołał przed czasem, podobno opozycję już internował i lada dzień ma ich wysłać do łagrów na Sybir. Duda i Kaczyński idą na kolanach w pielgrzymce do Częstochowy, a unia jewropejska podobno wypowie Polsce lada dzień wojnę, bo nie chcemy tu hołoty która podkłada bomby i oczekuje zasiłków za nic nierobienie.
Najwyższy czas by powrócił rudy oszust i stworzył tu ponownie "zieloną wyspę".
Przecież w OFE zostało jeszcze ze 160 mld zł, więc gra warta świeczki.
cvq / 94.78.181.* / 2015-12-09 09:48
Konieczna jest zmiana metodologia naliczania emerytur.
wojtekbp / 91.205.89.* / 2015-12-09 09:37
A skąd ma być ten bilion!!! Dochód narodowy wynosi nieco ponad 300 mld. Oj ktoś tu robioidiotów z czytelników portalu
abuksan / 83.14.210.* / 2015-12-09 14:27
nieco ponad 300 mld PLN wynosi BUDŻET państwa naszego. Bilion PLN w ciągu 30 lat daje jakieś 33 mld PLN rocznie. Płaczący nad stratami państwa nie policzył zapewne, że wypłacane emerytury będą niższe (tylko małe conieco) oraz że spadną koszty zasiłków dla bezrobotnych zatrudnionych w miejsce emerytów. W gruncie rzeczy to się może nawet zbilansować.
testo / 83.30.86.* / 2015-12-09 10:11
No nieeee, PRODUKT KRAJOWY BRUTTO wyniósł za 2013 ok 1,602 mln.
U wójka googla to nie udało mi się znaleźć odpowiedzi ile wynosi dochód narodowy ale
tylko o ile % wzrósł w kwartale, miesiącu itp. Ale i takie trzeba chciałbym zwrócić uwagę, że koniecznie trzeba jeszcze przedłużyć wiek emerytalny bo inaczej elity nie będą miały za co jeść ośmiorniczek. Poza tym ten "wyliczony" bilion to budżet nie bierze z powietrza tylko z naszych kieszeni.
Stykmen / 178.56.153.* / 2015-12-09 09:36
Dajcie prace barany ludziom w tym wieku to wtedy można będzie nie obniżać wieku emerytalnego.
taki tam / 213.227.93.* / 2015-12-09 09:34
Ustrój, w którym wszyscy tracą nazywa się socjalizm, a to co widzimy to jego fatalne skutki. Jedyną grupą, która w nim korzysta jest pasożytnicza administracja, która przejada owoce pracy innych, aż do nieuchronnej śmierci swojego żywiciela.
nadzorcy niewolnych są przeciw:)) / 77.255.220.* / 2015-12-09 09:07
Zapętlenie umysłowe widzę.Po kiego kupować Facebooka za bilion jak można zbudować własnego za ułamek tej kwoty. Metoda stosowana od czasów Odyseusza, gdzie kapitanowie statków straszyli niewyobrażalnymi potworami na morzu, żeby inni siedzieli z tyłkiem w porcie i interesu nie psuli.
aduś / 82.177.201.* / 2015-12-09 09:01
Ale to obywatel decyduje, a nie urzędasy.
guru122 / 93.105.244.* / 2015-12-09 08:52
P***** p*****, jak zwykle straszenie kapitalistów. Dwa lata dłużej nikomu nie da emerytury na hawajach, a miejsca pracy sie uwolnią.
tomcio_paluch / 2015-12-09 08:52 / Bywalec forum
Nie może być tak, że wszyscy tracą. Zatem kto tu zyskuje? Pewnie Kaczyński :)
Piotr Szp / 212.160.87.* / 2015-12-09 08:50
Od 1994 roku pracuję ( nie wliczam szkoły! ), mam 37 lat, to jaki będę miał staż pracy w wieku 65 lat i jaką emeryturę?
Pewnie kiepską, ZUS będzie prywatny i zobaczę wielkie NIC!

Najnowsze wpisy