Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Niższy wiek emerytalny w Polsce? Były wiceminister pracy przestrzega przed prostym cofnięciem reformy

Niższy wiek emerytalny w Polsce? Były wiceminister pracy przestrzega przed prostym cofnięciem reformy

Wyświetlaj:
zaraz wyskoczy obok mój nr>> / 87.206.94.* / 2016-02-08 18:05
WCALE nie chodzi o utratę kilkuset tysięcy pracowników, skoro bezrobotnych jest kilkakroć razy więcej! Chodzi o to, by wypłaty emerytur WSTRZYMAĆ na kilka - kilkanaście miesięcy mężczyznom, maksymalnie na dwa lata, a kobietom nawet o całe lat siedem. W tym czasie "nasze" państwo" ma podwójny zysk: primo' - nie wypłaca jeszcze emerytur, sekundo" - pobiera nadal składki na FUS. Jeżeli ktoś (na razie tylko mężczyźni) zdecyduje się jednak przejść na wcześniejszą emeryturę częściową, to zostaje okradany z połowy wypracowanej emerytury, np. ja na kwotę 16 - 23 tysięcy złotych, w zależności od "pracowitości" ministrów, parlamentarzystów i ZUS-u czy to będzie od stycznia 2017 r. czy jednak później. Tak mi i wielu, wielu innym odwdzięczą się za przełamanie wstrętu do wyborów i oddanie głosów na Andrzeja Dudę i PIS. Ostatni raz ...
LUK888 / 31.183.121.* / 2016-02-06 11:18
Na przestrzeni 26 lat tak namieszali i nakradli z emeryturami i rentami, że będziemy tyrać da grobowej dechy. Od 1989 r. bez przerwy jakieś zmiany tylko po to aby okraść obywatela. Dziadek wiedział, że jak pójdzie na emeryturę to dostanie odprawę emerytalną 3-miesięczną ( czas na obliczenie emerytury przez ZUS), wiek 65 lat, a jak brakło do pełnego roku miesiąc to zaokrąglili do całości ( teraz odliczą każde zwolnienie lekarskie). Minęły lata dziadek 90 lat umiera 1900 trzeba oddać ZUS, bo weszło prawo, że ZUS wpłaca świadczenia z wyprzedzeniem i tak w/g prawa okradli dziadka po śmierci. Współcześnie zlikwidowali już prawie OFE zabierając Obligacje to dla państwa, dla ZUS kasa od tych co nie napisali do ZUS-u, że chcą dalej odkładać na emeryturę w OFE. W OFE było dziedziczenie i jak nie ty to osoba upoważniona w umowie otrzymywała 50% kasy do Łapy i 50% dopisywali do konta w jej OFE. TO jest oszustwo?, w/g KACZORA tak.
wacusia / 46.186.88.* / 2016-02-06 10:17
To nie jest cofniecie reformy tylko jej modyfikacja, nie rozumiem jesli jestem wolnym czlowiekiem i jest demokracja, to dlaczego tuskowy rzad postawil mnie pod sciana, przylozyl bron do skroni i nakazal: pracuj do 67, bo jak nie to kula w leb. Kto tak bardzo kocha pracowac, to niech pracuje nawet do 100, ale niech to bedzie wolny demokratyczny wybor.
też prawie emeryt / 37.248.255.* / 2016-02-06 10:02
"Trzeba oszczędzać na emeryturę..." A co ja kuźwa robiłem przez 40 lat pracy, było mi nie zabierać składek co miesiąc, a teraz każe mi się oszczędzać. Tym draniom i nieudacznikom chodzi tylko o ich własne, tłuste d--y i swoich pociotaków, a ja - to najlepiej bym dla nich zrobił - gdybym teraz zdechł. Za tej potępianej PRL ludzie jedli tylko ocet, a dzieci się rodziły, pieniędzy wystarczało na emerytury i na godne w miarę zarobki. Bezrobocia też nie było. Po prostu nie potraficie rządzić.
KSDS / 89.66.213.* / 2016-02-06 10:15
Powtarzasz zasłyszane farmazony o tym , że był tylko ocet .Tak kiedyś nic nie było a wszystko było , teraz wszystko jest a nic nie ma to musisz zrozumieć !
parobek / 188.146.132.* / 2016-02-06 10:00
ty stary ch... czyli polska to kraj niewolnikow i emerytura nie ma nic wspolnego z praca czlowieka i odprowadzaniem skladek? Jak ktos sie dobrze ustawi to moze w ogole nie pracowac i miec emeryture, a jak brakuje pracownikow na rynku pracy to parobek ma tyrac do smierci? za takie slowa powinienes stanac przed sadem i isc do p****** szmaciarzu
Mon Salai / 84.205.0.* / 2016-02-06 09:58
Emerytury wypłacane są z konta osoby pobierającej świadczenie, na które wpłacała pieniądze cale życie zawodowe. Tak czy nie? Te pieniądze dawno zniknęły? A czyje to zmartwienie emeryta czy rządu ? Jest prawo czy dziki kraj? Co się dzieje ze składkami tych co zmarli i nie doczekali do emerytury? Zagrabione?
Pola5 / 37.47.40.* / 2016-02-06 09:58
przecież i tak nie ma pracy dla starych kobiet, to bzdura
Momentss / 188.146.4.* / 2016-02-06 09:57
Gdybyscie Kochani PeOwcy nie namieszali, bylby spokoj bo jak ostatnie lata pokazaly na tym wieku co podniesliscie ,skorzystalo najbardziej wasze kolesiostwo i ZUS ! Tak naprawde czemu nikt glosno tego nie powie,ze dla naszego kraju i dla obywateli nic to nie dalo a teraz rzad chcac zmienic wiek naraza przez bledy bylego rzadu panstwo na straty.
puchatek57 / 31.6.135.* / 2016-02-06 09:55
co boicie się że znikną darmowi niewolnicy inwalidów dofinansowuje pefron a zarabiamy najniższą płacę .Bardzo dobrze że braknie pracowników wtedy skończy się wyzysk kto będzie chciał zatrudnić będzie musiał uczciwie zapłacić a jak nie to plaita tak powinno być już dawno
mar'c / 37.248.255.* / 2016-02-06 09:53
Emerytura po 40 latach składkowych ma być. W końcu Prezydent to podpisał.
wolny i temida / 84.205.0.* / 2016-02-06 09:53
Ubytek 300 tys. pracowników? Kpiny? Ponad 2 mln młodych, wykształconych Polaków wyjechało za chlebem bo dla nich nie ma pracy, 1,5 mln jest bez pracy w kraju a oni mówią o ubytku 300 tys. pracowników w ciągu 4 lat? Boki zrywać! Jak zaczną szukać chętnych do pracy to nareszcie wynagrodzenia wzrosną i gospodarka zacznie się rozkręcać!
tez wykształcona wysoko osoba / 46.112.248.* / 2016-02-06 09:51
ZAdbali w ciągu 10 lat o podwyzkę dla lekarzy - 117 procent, a nauczycielom dali 19 procent. Do sprawdzenia w internecie. A z tego medycy beda miec super emerytury. Fajnie, co? Inni nedzne datki po wielu latach pracy mają. Lekarz na stażu ma kilka tysiecy. Fajnie, nie?
Wirmiński / 83.6.253.* / 2016-02-06 09:46
Nic nie oznacza pełowski sukinsynu. Ilu mamy bezrobotnych, którzy są zmuszeni do wyjazdu za granicę., w układzie wewnętrznym trzysta tysięcy mniej bezrobotnych
mind / 89.78.145.* / 2016-02-06 09:45
odkrecie osły datki dla gornikow i kleru
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy